Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Wątek zamknięty 
Manga bazowana na MD Explorers of Sky
15.11.2012, 21:59
RE: Manga bazowana na MD Explorers of Sky
(15.11.2012 21:52)Diablicka napisał(a):  To prawda, stawiam na jakoś-trzeba się doskonalić cały czas, to trochę podchodzi pod perfekcjonizm, niekiedy pedantyczność, ale lepiej się przyłożyć do roboty niż zrobić na odwal się. Tak człowiek niczego się nie nauczy ^ ^

Wyjdziesz za mnie? *__* Ty będziesz tworzyć, a ja będę latał za kartkami i pastelami *__*

Tło wcale nie jest spaprane, a woda i te fale... poezja ;] Czy w kolorkach, czy w odcieniach szarości, widać, że fach masz w ręku, także zadecydować musisz sama - jeśli chodzi o mnie, jako widza, łykam to w każdej wersji ^^

[Obrazek: tumblr_mnkh2a4pQ31sq6cfuo1_500.gif]

Psyduck, Psyduck everywhere :3
15.11.2012, 22:32
Od razu taki tekst no wiesz co xD
Najgorsze jest to, że bardzo ciężko utrafić na dobry papier- ja korzystam z kartek do drukarki, takich z Auchan, ale też ciężko utrafić.

Dla mnie jest. Tak, woda i fale wyszły naprawdę super- sama jestem z tego dumna.
No to chyba zrobię w ołówku, a co niektóre stronki dam w kolorku.

15.11.2012, 23:30
Ciekawy pomysł. Nawet lubię fabułę z drugiej części Dungeonów, ale liczę na to, że ją "oddziecinnisz" Wink
Rysunki są ciekawe, ale są pewne rzeczy, które mi nei pasują. Czcionka na dwóch pierwszych obrazkach jest rozpikselowana, co mi osobiście bardzo uwiera. Widać też, że czasami niedokładnie kolorujesz, Pikachu wygląda jak pokolorowany na szybko, bez dokładnie położonych kolorów. Na ostatnim rysunku widzę też, że chmury kolorowałaś nei zawsze jedną stroną, widać że przyciskałaś raz kredką z lewej na prawą, raz z góry na dół, a mi zawsze mówiono, że trzeba się zdecydować na jedną stronę i nią konsekwentnie kolorować cały czas, by uniknąć takich błędów. Ostatnia rzecz, nei podoba mi się robienie kontur ołówkiem, najlepiej do tego używać cienkopis jakiegoś (byle jakiego, byle sie nie rozmazywał), albo chociaż długopisem. Będzie to znacznie lepiej wyglądać niż ołówek, wiem z autopsji Wink

Poza tym podoba mi się, czekam na więcej, będę czytać (żeby tylko historia była na poziomie) etc.

16.11.2012, 0:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2012 0:08 przez Diablicka.)
A dziękuję.
Oddziecinnię czyli...?

Kolorowanie- Właśnie, tutaj zależy od tego jak się koloruje. Ja koloruję kilkoma sposobami: ruchy kuliste(nie zawsze pasuje do wszystkiego), nakładanie się kresek na siebie, najpierw w jedna stronę potem w drugą. Niestety, nie opanowałam tej techniki i rysunki wychodzą jak wychodzą, do tego skaner rozświetla mi tak rysunki, że nie idzie ich nawet przyciemnić w programach graficznych. Może i tak wygląda, ale na realu tego nie widać- Pikachu ma śliczne żółciutkie kolorki.

Tak, te przeklęte chmury, chciałam sprawdzić technikę pokazaną mi przez znajomą, ale to kiepski pomysł, nie pasuje do mojego stylu rysowania, do tego ja go nie umiem, nie leży mi. Fakt faktem, to i owo zawaliłam. Poza tym, dawno nie kolorowałam natury kredkami, też wychodzi brak treningu i spoczywanie na laurach.

Kontury ołówkiem to nowość-jakoś tak podpatrzyłam u jednego artysty na deviantarcie i doskonalę tą technikę- na cienkopisy, które nie rozmazują się od kredek, czy też nie różowieją ciężko utrafić. Poza tym jakoś te rysunki, poprawiane cienkopisem, a potem kolorowane kredkami wyglądają hmm...jak dla mnie tak nienaturalnie, jak jakaś kolorowanka dla dzieciaków, ale to moje zdanie.

Jak pisałam- nadal się uczę, kredki w brew pozorom, nie są wcale takie łatwe do opanowania.

Cherish Balle podarowali: Natx, Tyma
25.11.2012, 23:20
No więc kolejna strona dodana. Wygodniej mi edytować pierwszy post, gdyż jest zachowana pewna ciągłość. Tym razem niebo i wodę pokolorowałam nieco inaczej(jak dla mnie ta metoda jest o niebo lepsza niż wcześniejsza). Meowth wyszedł mi po prostu uroczo, ile kroć patrzę na jego zdziwiony pyszczek to się uśmiecham sama do siebie, że jednak coś potrafię fajnego narysować xD W ogóle jestem zadowolona z kolorowania i cieniowania, gdyby nie ten skaner...ech..było by o wiele lepiej. Na realu rysek wygląda dużo żywiej. Szkic zajął mi jeden dzień i ćwiartkę następnego(trzeba przecież chodzić spać Tongue ) zaś kolorowanie całą sobotę i niedzielę(ale też z przerwami.)

Cherish Balle podarowali: Tyma, KleszczRex, yu6, Raistop, Piterr
30.11.2012, 0:06
Kolejna strona dodana. Tym razem w wersji ołówkowej. Jednak pobawię się trochę ołówkiem i kredkami. Wyszłam troszkę z wprawy cieniowaniem, do tego zbrakło mi dwóch ołówków do cieniowania i musiałam pobawić się w zastępstwo, ale to nie był problem.
Na czarno-białych rysunkach widzę jak bardzo mam rozwalony skaner, uszy Meowtha powinny być czarne jak smoła, a one wyszły jasne, prawie siwe ><

Cherish Balle podarowali: Tyma, Natx, Piterr, EveeoAo
1.12.2012, 13:04
Wow. Po prostu wow. Trudno mi uwierzyć, że to zrobione ręcznie. Czapki z głów normalnie. Kudos, szacun i coś jeszcze. Poza tym nie pamiętam, kedy ostatnio widziałem komiks/mangę oparty na PMD. Czekam na więcej, jak na razie stoję w osłupieniu, bo to jest ekstra.
1.12.2012, 14:18
A dziękuję Megabanie, ale to nie jest jakieś super...są ludzie co rysują lepiej ode mnie, ale tak, racja- to jest rysowanie ręcznie Big Grin

11.12.2012, 19:49
Bardzo przyjemnie się czyta, czekam na więcej. Fajnie rysowane. Póki co fabuły nie ma jak oceniać, bo nie rozwinęła się jeszcze. No, ale to raczej dobrze, że robisz powoli, bo jest starannie. Moja uwaga dotyczy czcionki. Tej na pierwszych trzech stronach, nie ręcznie pisanej. Myślę, że mogła by być lepsza, a nie podstawowa z painta, czy z czego to tam jest. Fajnie jednak byłoby pofatygować się i pobrać jakąś ciekawszą.
W każdym razie życzę powodzenia.
16.12.2012, 21:22
Trzcionka jest do gimpa, specjalna do mang, komiksów.

16.11.2013, 21:17
bardzo ładne rysunki

Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości