Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Polacy dostają Pokemon White2 po niemiecku
11.10.2012, 16:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 19:01 przez Raik.)
Polacy dostają Pokemon White2 po niemiecku
Niemiła niespodzianka spotkała osoby, które zamówiły pre-ordery gry Pokemon White2 w jednym ze sklepów internetowych (Ultima). Wedle informacji sklepu, osoby powinny otrzymać gry w języku angielskim (link),a otrzymują w języku znienawidzonym przez niektórych - niemieckim.

Jedna z naszych użytkowniczek forum Suisho Kasumi, skontaktowała się ze sklepem. Okazuje się, że taką dostali wersję gry od dystrybutora a sprawa jest z nim wyjaśniana. Osoby które nie chcą wersji niemieckiej (zapewne większość), będą mogły po uprzednim skontaktowaniu się z Ultimą wymienić grę na wersję angielską (jeśli do nich dotrze - kolejna pula gier będzie dostępna 16 października) - jeśli wierzyć we wszystko - wymienią również egzemplarze gier, które zostały otwarte.

Obecny zakres "wpadki" nie jest znany.

[Obrazek: p1020021p.jpg] [Obrazek: p1020022e.jpg]

dodatkowe źródło: arhn.eu, zdjęcia Suisho Kasumi

[Obrazek: 2015a.png]

Farfecz dance studio
[Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif]

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Krugs, Chaqui
11.10.2012, 17:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 17:03 przez Bonku.)
RE: Polacy dostają Pokemon White2 po niemiecku
HAHAH. Tru :3

Mam to samo XD Black2 dziwnym trafem angielski, ale dwie sztuki White2, które zamawiałem ja i kolega, przyszło po niemiecku. Dzwoniłem, powiedziano, że tego tak nie zostawią. Skrótem - niezły burdel im się porobił. Tyle, że ja się zastanowię nad zwrotem, bo mam BW po niemiecku + drugiego White2 po japońsku... Multilanguage collection?

I tego, um... Suisho Kasumi to dziewczyna Tongue

[Obrazek: bonku.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Raik, KleszczRex, Krugs
11.10.2012, 17:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 17:06 przez Conquest.)
Ja bym się wkurzył o coś takiego i od razu skontaktował się tu nawet jakby mi zamienili XD. W takich sytuacjach trzeba ostro i zdecydowanie Wink

Odpisz
11.10.2012, 17:06,
Stadbauer, bo to ich zasługa jak można doczytać na arhn.eu, twierdzi, że to pojedyńczy przypadek, a w całej ultimie urywają się telefony i ludzie po 16 nie mogli się już dodzwonić. Tongue

Shiggy, Raupy i ekipa czekają. One też potrzebują trochę miłości, Pokemony z tych W2 niczemu nie zawiniły, że będą miały imiona i nicki po niemiecku! Tongue

[Obrazek: bonku.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Kapu
11.10.2012, 17:43,
Ech... zrobili nas paskudnie w konia (jak już mają taką sytuację to wypadałoby przynajmniej powiadomić tych którzy zamawiali i się spytać czy chcą niemiecką wersję, jasna czerwonka), ale ja sobie tą niemiecką wersję zostawiam. W celach edukacyjnych, a konkretnie nauki języków obcych. Matka się śmieje że mi jeszcze skombinuje jakąś grę po rosyjsku, żebym miała motywację do nauki Tongue
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Krugs, Kapu, Chaqui
11.10.2012, 18:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 19:15 przez KleszczRex.)
Ultima Stadbauer made my day!

Oczywiście samej gry nie zakupiłem (bo obecnie kieruję się poglądam proedukacyjnymi, czyli zakuwam oporowo, by potem mieć hajs i czas na przyjemności), aczkolwiek przyznam, że to całkiem... śmieszna sprawa. Francuski czy oryginał japoński to wpadka, ale W2 w języku zachodnich sąsiadów? Prowokacja? Spisek? Lobbyści planują germanizację?

Najpewniej ktoś strzelił mega gafę przy zamawianiu serii gier do Polski, więc zamiast anulować preorderki to wolą dać to co mają.

PS: Ale żeście mi humor poprawili Big Grin
PS2: Współczuję każdemu, kto posiadł felerną wersję. Naprawdę.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
11.10.2012, 18:17,
Lol ale wpadka, jak dobrze, że się powstrzymałem i nie zamówiłem ...

Odpisz
11.10.2012, 18:46,
Teraz to się wkurzyłem. Cieszyłem się, że mi przyszła gra, po czym otwieram i jakieś ''Weisse''. Zawsze muszą coś spierniczyć, nigdy nie może być dobrze. I weź tu jeszcze czekaj... O, zepsuli mi dzisiaj humor całkowicie. Ultima ma u mnie wielkiego minusa...
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
11.10.2012, 18:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 19:14 przez Kapu.)
Z kolei ja nie rozumiem Waszych uprzedzeń co do języka niemieckiego. I nigdy nie zrozumiem, nawet gdybyście mi tłumaczyli o dziadkach SS-manach i innych.
Rozumiem - sklep zrobił faila i powysyłał niemieckie wersje. Czepiajcie się zatem sklepu, a nie obcego języka.

No cóż, gdybym zamówił angielską i dostał niemiecką lekko bym się zapewne zdenerwował, ale to nadal ta sama gra, te same Pokemony i te same bajery. Tylko w innym języku.

@down
Doskonale rozumiem rozgoryczenie i wściekłość, że dostało się grę w innym języku niż chciało się dostać, ale to nie jest powód do głupich żartów i pisaniu o nienawiści do języka (płynącej prawdopodobnie z negatywnego nastawienia do całego narodu). Również nie przepadam za niemieckim, bo nie jest łatwy, ale z drugiej strony część z nas grała w BW/BW2 po japońsku nic nie rozumiejąc (np. ja). Tak czy owak, czerpaliśmy przyjemność z gry. Ja nawet bym chętnie pograł w jakieś Poki po niemiecku Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
11.10.2012, 19:05,
Ja nie miałbym nic do języka niemieckiego, gdybym go rozumiał. Ultima po dostawie (po 16 października) skontaktuje się z wszystkimi i na swój koszt wymieni także te otwarte gry. Srajburger failuje na najwyższym szczeblu, tym razem. Dlaczego? (od razu odpowiadam na rozgoryczenie Suisho)

Gdyż NIKT nie widział, co przyszło od austriackiej centrali... Gry poszły prosto do magazynu a stamtąd do magazynów (między innymi) Ultimy. Tak, tam też NIKT nie sprawdził, bo po co, skoro przyszło dobre. Słowem, Austriacy failują. (teraz Kapu rozumiesz awersję do języka? XD)

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex
11.10.2012, 19:08,
Ja tam nie lubię języka niemieckiego za jego brzmienie i praktycznie by wymówić słowo potrzebna jest wewnętrzna agresja. Tongue
A co do poków to się cieszę, że mojego white2 zamówiłem z allegro od kolesia co sprowadza je z WB.

[Obrazek: tyranitar.gif]
Odpisz
11.10.2012, 19:09,
Ja też bym nic nie miał, gdybym rozumiał niemiecki. Uczę się go, ale o wiele lepiej znam angielski. I jeszcze te niemieckie nazwy Pokemonów. Dziwne są...
Odpisz
11.10.2012, 19:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.08.2019, 11:25 przez Ertix.)
(11.10.2012, 18:47)Kapu napisał(a): Z kolei ja nie rozumiem Waszych uprzedzeń co do języka niemieckiego. I nigdy nie zrozumiem, nawet gdybyście mi tłumaczyli o dziadkach SS-manach i innych.
Rozumiem - sklep zrobił faila i powysyłał niemieckie wersje. Czepiajcie się zatem sklepu, a nie obcego języka.

-Ludzie zamawiają i po japońsku, i jakoś nie narzekają. Smile Widzisz, niemieckiego sporo ludzi nie ogarnia, w przeciwieństwie do angielskiego i angielskich nazw z którymi jesteśmy oswojeni.

Cytat:No cóż, gdybym zamówił angielską i dostał niemiecką lekko bym się zapewne zdenerwował, ale to nadal ta sama gra, te same Pokemony i te same bajery. Tylko w innym języku.

-Owszem, i słusznie byś zrobił. Też uczę się niemieckiego, a jednak nie chcę grać w grę z której nic nie rozumiem (i niby to ja przeszedłem całe White'y po japońsku bez solucji... ;] ok, nie całe, ale doszedłem do ligi).

No i tak swoją drogą, to ja nie współczuję nikomu, powiem więcej: Chcieliście to macie. Wink Tak już jest jak się zamawia przez internet.

Moja reakcja na osoby które zamówily sobie White2 ee... Weisse2

Odpisz
11.10.2012, 19:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2012, 19:17 przez Conquest.)
Niemiecki... uczyłem się miesiąc - wykorzystałem nieprzygotowania i wróciłem do ruskiego (to dopiero jest język Big Grin). Wracając do 'niemca': Gdyby go rozumieć to i tak pół biedy, ale chyba po to zamawia się angielską wersję, żeby mieć angielską, a nie niemiecką, prawda?
Co do niemieckich nazw to są normalne, ale mało kto w Polsce do nich przywykł, więc pewnie dlatego odpychają.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chaqui
11.10.2012, 19:50,
hehe dobrze wam tak, macie nauczke zeby nie udawac sprawiedliwych
i tak wszyscy sciagna romy xDxDxD
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Krugs, Raik, Vapek, Conquest

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości