Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Prace Piterra
4.10.2016, 21:09,
RE: Prace Piterra
Inu będzie na maksa szczęśliwy Big Grin
Super art! Uwielbiamplaymaty w twoim wykonaniu Heart

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr
27.11.2016, 1:10,
RE: Prace Piterra
Hej! Pomyślałam że skomentuję, bo naprawdę podobają mi się twoje prace.

Skomentuję Lizard Riders bo najbardziej przykuło moją uwagę, jest genialne, naprawdę super operujesz perspektywą i kompozycją, zazdro Tongue Jest jednak parę rzeczy które uważam że można byłoby poprawić, mianowicie problem ze zróżnicowaniem temperatur na obrazie i relatywizmem barwnym. Na obrazie jest co prawda białe światło, ale przez to że róznice walorowe na obrazie nie zachodzą między temperaturami, a na jednej powierzchni zazwyczaj jest jeden kolor i one nie oddziałują między sobą, trochę spłaszcza obraz. Popatrz na drzewa - ich liście są całe w jednym kolorze, w większości obrazu skala koloru od światła do cienia idzie rozbielony kolor - kolor - przyczerniony kolor, bez odbić światła od innych obszarów. Podoba mi się kontrast na obrazie, głębokie cienie są super, ale brak mi zróżnicowania temperatur (cienie różnią się zazwyczaj temperaturą od półcieni, świateł, obszarów oświetlonych światłem rozproszonym, etc). Pod tym względem najbardziej podobają mi się... peleryny. W cieniowaniu ich operujesz różnymi temperaturami, tonami, naprawdę wygląda to dobrze. Najgorzej pod tym względem moim zdaniem wypada skóra postaci i liście drzew.

Jest jeszcze jedna rzecz do której się przyczepię, a która jest niestety klątwą malowania w digitalu, znam to Tongue Chodzi mi o pociągnięcia pędzla i jakich brush presetów używasz. Super posługujesz się fakturami, ale wydaje mi się że często źle dobierasz rozmiary i kształt pędzla, oraz kierunek i kształt pociągnięć, do tego co malujesz, przez co cierpi forma malowanego przez ciebie przedmiotu. Np. uważam że skały na obrazie który dalej omawiam, przez to że używasz tak małego, okragłego pędzla i tego rodzaju pociągnięć, bardziej wyglądają jak drewno niż stojące nieopodal drzewo Tongue Wydaje mi się, że często lepiej zdać się na duże, kanciaste, teksturowe brushe, które imitują trochę malowanie tradycyjne. Cieżko jest dobrać brushe z którymi pracuje się najlepiej. Zgrabne pociągnięcia pędzla naprawdę potrafią dodać obrazom życia, dynamiki i tego ostatecznego WOW, a twoje naprawde mają świetną kolorystykę, kompozycję i perspektywę.

Także, podsumowując - czepiam się, ale dlatego że widzę prace na naprawdę wysokim poziomie i zasługują by się o nich rozpisywać i je analizować Tongue

AngelAngelAngel

[Obrazek: tumblr_inline_o9of7v2GGR1rknxll_500.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ragnar

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości