Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Prace Piterra
21.02.2013, 23:00,
RE: Prace Piterra
@bidulek12 - Co? Przyznam, że bardzo fajne zwierzęta, czemu?

Nowe prace.
Bayleef.
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Fakemon.
Zapraszam także do przeczytania mojego Fan Ficka z udziałem fakemonów (do znalezienia na forum w odpowiednim dziale). Wkrótce drugi rozdział i następne fakemony.
Pozdrawiam i dziękuję bardzo za wszystkie komentarze, doceniam je,
Piterr
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: B. Tamashi, Sarameda Hakte, mojaksywa26, Qwest, Dodoo, Ciela, Konus, Krzysiu1234567, lol20240
22.02.2013, 16:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2013, 17:17 przez takeshi.)
nie chce zbytnio chrzanić ale koleś jak dla mnie to te arty są spier*****e
bayleef wygląda nie jak pokemon(chyba że kamienny z brzydką mordą)
a ten fake to kolejna minimalna przeróbka tego białego z różowym

[Obrazek: iqy0OpLh4p3ft.gif]
Odpisz
22.02.2013, 17:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2013, 20:45 przez B. Tamashi.)
(22.02.2013, 16:23)Sox napisał(a): nie chce zbytnio chrzanić ale koleś jak dla mnie to te arty są spier*****e

Rozumiem, że to twoje zdanie, ale się z nim zupełnie nie zgadzam. Jak dla mnie, jest coraz lepiej.

Cytat:bayleef wygląda nie jak pokemon(chyba że kamienny z brzydką mordą)

Bo taki zapewne miał być efekt, by wyglądał bardziej realistycznie. Mi się takie prace właśnie podobają, a żeby stworzyć coś podobnego, trzeba się wykazać niemałym talentem. Zresztą... kamienny, który ma liść na głowie? Proszę cię...

Cytat:a ten fake to kolejna minimalna przeróbka tego białego z rużowym

A tego z "rużowym" nawet nie było i nigdy nie będzie.

Wracając do komentowania samych prac:

Po prostu genialne. Druga praca może trochę odbiega poziomem, ale za to w pierwszej podoba mi się zarówno tło jak i cały pokemon. Ja tam postępy widzę. Nawet mógłbym śmiało stwierdzić, że powyżej przedstawiony Bayleef jest chyba jednym z lepszych twoich dzieł.

Powodzenia.

3DS FC: 5257-9356-6376 nick w grze: x Takeru x
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr
4.03.2013, 20:28,
Cytat:Po prostu genialne. Druga praca może trochę odbiega poziomem, ale za to w pierwszej podoba mi się zarówno tło jak i cały pokemon. Ja tam postępy widzę. Nawet mógłbym śmiało stwierdzić, że powyżej przedstawiony Bayleef jest chyba jednym z lepszych twoich dzieł.
Bardzo dziękuję za ten komentarz. Tego typu rzeczy bardzo pomagają dalej pracować. Co do drugiego tematu, mianowicie tego, że fake odbiega poziomem, to nie sposób się nie zgodzić, jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę i już tłumaczę.
Otóż walczę z problemem, z którym walczą tysiące innych, szybko rozwijających się młodych artystów. Chodzi o porzucanie projektów typu fakedex, czy komiksy. Powodem tego jest ww. szybki rozwój i brak jeszcze dojrzałego spojrzenia na swoją pracę "z boku". Przez to naturalną rzeczą jest fakt, że po kilku tygodniach/miesiącach twórcy przestaje się podobać wykonana wcześniej praca; teraz robi je znacznie lepsze i chce zrobić remake tej starszej wersji. W końcu cierpliwości do robienia wszystkiego od nowa braknie, to i projekt zostaje porzucany. Z tego powodu dużo bardziej opłaca się w młodym wieku robić po prostu pojedyncze prace, a nie całe dexy. Ja jednak postanowiłem sobie, że fakedex skończę i chcę przezwyciężyć własny problem robiąc te nieszczęsne 62 fakemony. Jak będzie, tak będzie, remaków nie chcę robić, ani nie patrzeć wstecz. Jak (jeśli) skończę, to będę miał fajną rzecz do porównania swoich prac i obserwacji rozwoju, z czego też mogę wyciągnąć wnioski.
Wracając do tematu: fakemony odbiegają i zawsze będą odbiegały poziomem od większych prac, bo chcę dex skończyć jednocześnie unikając tego, o czym przed chwilą pisałem. Im szybciej to zrobię, tym lepiej, a dobre prace w DP w dużej mierze zależą od czasu, którego zwyczajnie poświęcać na fakemony, których chcę zrobić 62, nie chcę (btw. wiecie ile lat Da Vinci malował Giocondę?). Przy okazji ćwiczę w ten sposób szybkie arty, których dobre wykonanie (do którego niestety trochę mi brakuje) jest naprawdę trudną sztuką.

Dobra, kończę tą nudną wypowiedź, którą i tak niewiele osób przeczyta, zamieszczając kolejnego fakemona.
[Obrazek: 029_stalacam_by_pokepiterr-d5wyd6k.png]
Ogólnie to miał być stalagmit. Zamysł jest taki, że pokemon może ułożyć te kamienne nogi składając je równo na brzuchu, chować głowę i być praktycznie niemożliwym do odróżnienia od skał. Z początku to miała być pierwsza forma mająca jeszcze jedną ewolucję, ale teraz zastanawiam się nad zrobieniem z tego drugiej z trzech form, tak jak np. Graveler, czy Boldore, wtedy trzecia byłaby właśnie takim wielkim, masywnym potworem jak Gigalith/Golem ewoluującym przez wymianę. Co myślicie?

Pozdrawiam
Piterr

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: pojola, mojaksywa26, Pysiek, Sarameda Hakte, Natx, Konus, Celestyn SvartSand, Suspect, lol20240
5.03.2013, 0:32,
Stalagmit jest naprawdę ładny i pomysłowy (ale wyższy grzbiet upodobnił by go bardziej do tej formu nacieku) choć jak dla mnie trochę zbyt mały i baz charakteru na 2 formę. Pasuje na formę pierwszą - spokojną, trochę bojaźliwą - bo takie zwykle one są.

Poszukiwacz skamielin i smoczych jaj

[Obrazek: THrIHsU.gif]
Odpisz
5.03.2013, 19:17,
Wysoki poziom dla mnie zawsze! Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę Cię na krakonie! Big Grin Jestem ciekawy(może coś od Ciebie się trochę nauczę bo zamierzam ze sobą zabrać to i owo ^^)
P.S.
Mam nadzieję, że się zjawisz na Krakonie(bo coś tam pisałeś)

POWODZENIA!
Odpisz
14.03.2013, 21:43,
@Up
Tak, zamierzam być. A gdybym nawet umiał coś wartego nauczenia, to bym tego nie wykorzystał, bo nauczyciel ze mnie marny.

[Obrazek: 4d1c3e8aeaffb459ed81bddb8f69a4f7-d5y0pfa.png]
Szablon karty, ilustracja i tekst wykonane przeze mnie. Znaczki energii i ability znalazłem na koncie dA użytkownika Latios101.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę, Natx, Sarameda Hakte, Qwest, Konus, lol20240
3.04.2013, 17:52,
karta zajebi......fajna Smile

nawet powoli się przekonuje do tego twojego stylu rysowania Big Grin
tylko jedno ale (nie gram w karty, więc nwm) tam na dole gdzie jest weakness etc, trochę słabo to widać
ale poza tym to wielkie gut Tongue

Odpisz
7.04.2013, 13:07,
Przejrzałam galerię i zadaję sobie pytanie, które zawsze sobie zadaję, kiedy mój slowpokowy zapłon odkryje coś epickiego, mianowicie:
CZEMU, DO CHOLERY, WCZEŚNIEJ NIE WIDZIAŁAM TEGO TEMATU? T_T

Co prawda znałam wcześniej twój komiks o Cubonie z innego forum, więc wiem jaki mniej-więcej poziom reprezentują twoje prace, ale to co zobaczyłam tutaj... Człowieku, to jest po prostu jak niebo i podziemie! Zrobiłeś tak zajebiście ogromne postępy, że nie wiem... Bardzo rzadko zdarza się, żebym widziała kogoś, kto aż tak bardzo się poprawił Smile

Oczywiście twoją najmocniejszą stroną są prace wykonane w digitalu. Bayleef z ostatniej strony wyszedł ci po prostu epicko. Fakemony, mimo że nie wszystkie prekonały mnie designem, też bardzo ładnie się prezentują. Jedyną rzeczą, której mi brakuje w twoich stworkach, są opisy. Podejrzewam, że większość informacji o stworach zamieszczasz w swoim fanficku, ale - mimo wszystko - fajnie, aby pokemon miał własną "kartę", dzięki której niewtajemniczeni mogliby się co nieco o nim dowiedzieć.
Wracając do pokemonów... Wiesz, co mnie najbardziej urzekło w twoich pracach? To, że przedstawione na nich stworzenia wyglądają niezwykle realistycznie Smile Większość twórców ma tendencję do rysowania ociekających słodyczą rysunków pokemonowych mordek, tutaj widzę bardzo miłą odmianę. Idź dalej w tym kierunku i nie daj się zdominować fali słodkości Wink

Poza digitalem, w którym się zakochałam, bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie rysunki wykonane długopisem. Przede wszystkim - wielkie wyrazy podziwu za cierpliwość, bo jednak trzeba trochę nad kartką posiedzieć, aby taki długpisowy maziak wykonać.

Karta Patrata wyszła świetnie, szczególnie pochwalam ideę zrobienia jej w lekkim trójwymiarze. Taka mała rzecz, a jednak zmienia oblicze całej karty. Zamiast kolejnego płaskiego stwora, mamy stwora kóry zdaje się wyłazić z obrazka Smile
Choć generalnie niewątpliwym plusem całej karty jest fakt, że obrazek Patrata nie wygląda jak sztucznie wklejony. No, może z wyjątkiem metalicznego tła z napisami, na którym da się odnieść minimalne takie wrażenie. Poza tym - jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Co mogę jeszcze powiedzieć? Powodzenia w tworzeniu nowych stworów życzę Smile Mam nadzieję tylko, że nie zamkniesz się w fakemonowej otoczce i będziesz raz na jakiś czas wrzucał jakiegoś oficjalnego pokemona. Monotonia, jakkolwiek epicka by nie była, jest zła.
Co jeszcze... Zapytałabym, czy przyjmujesz zamówienia, ale podejrzewam że masz sporo pracy przy tworzeniu dexu. Nie chciałabym w jakiś nastrętny sposób się narzucać Smile

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
18.04.2013, 22:22,
Dziękuję bardzo za pozytywne komentarze, bardzo dużo dla mnie znaczą.

Cytat:Jedyną rzeczą, której mi brakuje w twoich stworkach, są opisy. Podejrzewam, że większość informacji o stworach zamieszczasz w swoim fanficku, ale - mimo wszystko - fajnie, aby pokemon miał własną "kartę", dzięki której niewtajemniczeni mogliby się co nieco o nim dowiedzieć.
Dawniej robiłem dokładniejsze opisy, ale bardzo często zdarzało się, że przez jakiś czas po narysowaniu fakemona nie wrzucałem go, bo nie chciało mi się robić opisu. Lubię pisać, ale... Wiem, że to głupie, bo niezbyt wymagające, ale po prostu... Nie wiem. Czerpię dużo większą radość z rysowania, niż pisania opisów fakemonów i zdecydowałem ostatecznie robić prace w takich formach, przyspieszy i ułatwi to znacznie tworzenie ich.

Cytat:Co jeszcze... Zapytałabym, czy przyjmujesz zamówienia, ale podejrzewam że masz sporo pracy przy tworzeniu dexu. Nie chciałabym w jakiś nastrętny sposób się narzucać Smile
Ostatnio miałem mało czasu, a robienie dexa nie jest rzeczą, którą robi się "małymi kroczkami". W wakacje trochę "poskaczę", jak nie będzie szkoły, jak nie będzie projektu edukacyjnego, jak będzie po dwóch sporych turniejach PTCG, do których przygotowywanie zajmuje też sporo czasu. Póki co chwilowa przerwa z dexem. Ogólnie wolę art trady, żeby powiększyć kolekcję rysunków Patratów od użytkowników, ale zamówienie też przyjmę. Tylko jak znajdę czas i nie za szybko, bo długo rysuję.

Cytat:Karta Patrata wyszła świetnie, szczególnie pochwalam ideę zrobienia jej w lekkim trójwymiarze. Taka mała rzecz, a jednak zmienia oblicze całej karty. Zamiast kolejnego płaskiego stwora, mamy stwora kóry zdaje się wyłazić z obrazka
Choć generalnie niewątpliwym plusem całej karty jest fakt, że obrazek Patrata nie wygląda jak sztucznie wklejony. No, może z wyjątkiem metalicznego tła z napisami, na którym da się odnieść minimalne takie wrażenie. Poza tym - jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Trójwymiar w karcie PTCG to nic nowego. Od czwartej edycji BW (BW - Next Destinies) wychodzą pokemony-EX. Ich ilustracje zawsze wychodzą lekko z obrazka (np. Tornadus EX, Darkrai EX).

Tymczasem.
Przepraszam, Desoro, że tyle czekałeś, trochę nie było czasu, trochę lenistwa, trochę długo rysowałem, ale jest, Twój Dragonite. Jeszcze raz dzięki za Patrata i mój pierwszy AT. Smile
[Obrazek: dragonite_using_fire_and_thunder_punch_b...625yej.png]

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Tyma, Drow, takeshi, Konus, Sarameda Hakte, Celestyn SvartSand, Suspect, lol20240
18.04.2013, 22:40,
Cytat:Tymczasem.
Przepraszam, Desoro, że tyle czekałeś, trochę nie było czasu, trochę lenistwa, trochę długo rysowałem, ale jest, Twój Dragonite. Jeszcze raz dzięki za Patrata i mój pierwszy AT. Smile
[Obrazek: dragonite_using_fire_and_thunder_punch_b...625yej.png]
to tak: luz, tu przeważa lenistwo (Tongue) i luz

yayayayayayaya
dragonite zajebiaszczy
jak mówiłem naa gg, nigdy nie ogarne tego twojego fajnego stylu
thunder punch troche nie udał się (myślałem, że przykry zaapach idzie od jego ręki). Jest jeszcze kilja błedow ale nie chce wytykac Big Grin
ale i tak pełna profeska
hym hym hym co tu jeszcze? przez jego oczy nwm czy ma nastawienie wrogie, czy przyjazne

Odpisz
27.04.2013, 14:41,
[Obrazek: mewtwo_new_form_by_pokepiterr-d636lsc.png]
Na początku zdawało się, że lepiej wyjdzie, ale w sumie nie narzekam. ;/

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Natx, Tyma, Konus, Sarameda Hakte, lol20240
27.04.2013, 19:22,
Cytat:Ogólnie wolę art trady, żeby powiększyć kolekcję rysunków Patratów od użytkowników, ale zamówienie też przyjmę. Tylko jak znajdę czas i nie za szybko, bo długo rysuję.
Ogólnie bardzo chętnie bym pomogła w patratowym projekcie, tylko że u mnie z rysowaniem nie bardzo Sad (niestety, matka natura poskąpiła mi talentu artystycznego) Chociaż... Kto wie? Może kiedyś się zmobilizuję i jakoś odwdzięczę wszystkim osobom, które postanowiły coś dla mnie narysować? Smile
Jeśli chodzi o zamówienia, to nie jestem zbyt wymagająca. Standardowo moim zamówieniem są Sneasele ew. Zoroarki (no, chyba że artysta dopiero się uczy, wtedy wymyślam coś łatwiejszego)
Co do czasu... Spoko, w moim przyapdku nie ma problemu z czekaniem. Nie należę do osób, które się naprzykrzają i rozumiem, że artysta może mieć inne zajęcia, niż wykonywanie jakiś-tam zamówień.

Jeśli chodzi o Dragonite, to wydaje mi się, że ma trochę za grubą szyję (szczególnie widać to przy jego lewej łapie, która wygląda, jakby wyratała bezpośrednio z głowy). No i mogłeś bardziej podkreślić jego łapki, bo wyglądają bardziej w stylu Metagrossa (wiesz... ręka, z której bezpośroednio wyrastają pazury). Na plus idzie zdecydowanie tło, ponure kolory nadające przesłodzonemu pokemonowi nieco realizmu, a także pazury u nóg, które wyszły po prostu episko.

Natomiast nowa forma Mewtwo... Cóż, za całą pewnością to dość duża odskocznia od typowego przedstawienia tego pokemona, jako słodkiego dzieciaka (którym zresztą jest). W twojej wersji naprawdę wygląda on jak coś, co wyszło z probówki i zamierza kogoś zabić Big Grin Choć, patrząc na twój nowy avatar, przyznaję mu rację - jaśniejsze tło prezentuje się o wiele lepiej Smile

To w sumie tyle. Powodzenia w tworzeniu nowych prac. I nie śpiesz się, bo lepiej trochę posiedzieć nad rysunkiem tak aby wyszedł dobrze, niż wstawiać byle co zrobione w pięć minut (niestety, co niektórzy wolą stawiać na ilość, nie na jakość) Smile

Odpisz
25.06.2013, 19:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2013, 19:17 przez Piterr.)
Uch, temat mi na trzecią stronę spadł.

W każdym razie, ostatnio robiłem pracę dla Celestyna (jeszcze raz dziękuję za Patrata!) na jego zamówienie; jest to mapa Ennyi, jego regionu, którego używa do swojego FakeDexa.
Przepraszam, jeśli coś pominąłem, napisz na PW, to dodam/poprawię/zmienię. Wydawało się, że wyjdzie lepiej, sam nie wiem. :< Bez dróg i miast wyglądało lepiej imo. Przepraszam, że tyle musiałeś czekać, żeby nie było - cały czas pamiętałem, cały czas robiłem tę mapę, tylko wolno mi to szło. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
[Obrazek: ennya_region_map__art_trade__by_pokepiterr-d6alnor.png]

I kilka innych prac, których nie wrzucałem do tematu, bo były w temacie z konkursem Maddoxa i Akwarelowej Lidze. Hydreigony.

Następny w kolejce Sneasel dla Qwest, i póki co koniec z jakimikolwiek Art Trade'ami/comissionami (dopóki nie nauczę się szybciej rysować).

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: tom3411, Mico, Tyma, Qwest, Elia, Sarameda Hakte, lol20240
26.06.2013, 0:02,
Oj tam, nie ważne że wolno rysujesz, ważne że robisz to cholernie dobrze Smile Uwierz mi, czasami warto posiedzieć trochę nad jakąś pracą, niż oddawać szybko byle co i byle jak.

Srasznie podoba mi się Hydreigon, wyszedł niezwykle groźnie i majestatyczne (możnaby rzec, że nawet ta burza mu nie była potrzebna Tongue). Widzę, że jesteś dość dokładny w szczegółach - struktura sierści jest po prostu genialna. Nie ukrywam, że trochę rozwalają mnie jego dwie pozostałe głowy - przy środkowej, wyglądają zbyt szczerbato Big Grin Swoją drogą, mam nadzieję, że otoczenie, na którym stoi smok to nie góry - bądź co bądź, to by wyglądało dość dziwnie.

Mapa też całkiem nieźle wyszła, zwłaszcza podobają mi się góry Smile Choć z drugiej strony... Nie chcę za bardzo się wtrącać, tym bardziej, że nie znam regionu Celestyna, ale... Czy te piramidowe szczyty nie wyglądają trochę nienaturalnie?

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości