Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Prace Piterra
21.09.2012, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2013 22:58 przez Piterr.)
Photo Prace Piterra
Witam,

Co nieco o mnie i mojej sztuce.
Chciałbym przedstawić Wam moje prace. Póki co jest to tylko digital painting, ale z czasem może i będzie co nieco wykonane tradycyjną techniką. Zajmuję się DP od jakiegoś czasu używając GIMPa i tabletu graficznego Bamboo.
Digital Painting to hobby, na co dzień jestem uczniem gimnazjum plastycznego we Wrocławiu.

Co będę wstawiał?
Będzie to przede wszystkim dex, a w nim moje fakemony i wszelkie rzeczy z nimi związane.
Od czasu do czasu będę umieszczał również rysunki pokemonów. Zawsze w jakiejś scenerii. Będę starał się oddać ich charakter i to, jakimi ich postrzegam.

Prace, projekty w trakcie tworzenia.
-Esachia Region Fakedex - mój dex. Planowo ma w nim być jedynie 62 pokemony. Nie chcę przesadzać z ilością. Póki co są w nim dwie legendy, na których opierają się legendy i zwyczaje Esachiańczyków. Jak dobrze mi pójdzie, to stworzę kolejne regiony, ale to raczej odległe plany.
-
-

Wszystkie moje prace możecie znaleźć również na mojej stronie deviantArt:
pokepiterr.deviantart.com

Poniżej zamieszczam dwa legendarne stworki, zwykłego pokemona oraz mapkę w stylu B/W...
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Ted, Mr.Bigos, Chaqui, Dina171, Fennekin, Konus, Tyma, Dialguś, Natx, pojola, Diablicka, Adam, EveeoAo, Bidulkę, Amphi, Wooyar, max 353, Daisetsu Tokudome, lol20240, Kaeru, Arceus777, Golducklett, Seattle, Viger
21.09.2012, 21:58
RE: Dex i inne prace Piterra
Me gusta. Mapa świata ze sporą dokładnością przypomina dzieła Japończyków w grach 5. generacji. Dzieła stworzone specjalnie do 251 challenge nie do ocenienia- po prostu są wyborne. Z Dexem... legendy mogły być bardziej legendarne (czyli odróżniające się za pomocą nieopisanej epickości), a Glanceak kolorystycznie niesamowicie kojarzy mi się z Zoroarkiem, ale za to Triwail wygląda bardzo dobrze, albo inaczej - wygląda solidnie.

Pozostaje mi życzyć cierpliwości i weny twórczej przy kolejnych dziełach, bo na pewno będę tu nieraz zaglądać. Smile

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr
24.09.2012, 19:50
Kolejny młody twórca godny uwagi. Fakemony są ciekawe, chociaż jestem zwolennikiem tych dużych legend, np. Rayquaza, Dialga, itp.
Jeśli chodzi o dwa arty na 251 challenge: są naprawdę świetne, mają jakiś lekko mroczny klimat, może przez te mocne cienie (szczególnie Tentacruel, jego świecące oczy potęgują efekt).
Ja nie wiem, jak pracować w Gimpie, więc ode mnie masz wielkie brawa za okiełznanie tego programu. Sama wolę używać SAI'a, teraz bawię się w programie Krita. Gimp to dla mnie czarna magia, chyba musisz mnie kiedyś nauczyćBig Grin
Jak na taki wiek masz ogromny talent i naprawdę duży potencjał (jak Ci któraś od malarstwa powie inaczej, to jej w jubilerni przyfajczę włosy^^ chyba że to ta bez włosów OvO <- nie mów jej tego!)
Ćwicz dużo, rysuj codziennie i tylko się nie załamuj, nawet jak Cię dopadnie kryzys twórczy. Będziesz wielki, zresztą czemu się dziwić - w końcu to kolega ze szkołySmile
PS. Teraz będę się wstydziła rysować na przerwieUndecided
Jeszcze jedno: jesteś na jubilerstwie czy na grafice?

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
Odpisz
24.09.2012, 22:24
Dziękuję za pozytywne komentarze.
Kolejny fakemon, Sandshrew regionu.
[Obrazek: 016digshine_by_pokepiterr-d5fvof5.png]
Pierwszy projekt i pomysł pojawiły się już dawno, to nie pierwszy rysunek tego faka. Wiem, że tekst wychodzi poza ramkę, mogłem ścisnąć litery i pomniejszyć odstęp między wierszami, ale zauważyłem to dopiero, gdy miałem już wszystko zapisane w .png i wrzucałem na dA.
Jako, że zostało mi trochę glinki samoutwardzalnej z rzeźby, następnym razem spróbuję coś ulepić i opiszę lokacje na mapce regionu.

@Lunatic
Reklama wizualna.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę, Tyma, Dialguś, Chaqui, pojola, Dina171, KleszczRex, Diablicka, Adam, max 353, lol20240, Arceus777
7.10.2012, 0:58
Tą pracę robiłem z myślą o dzikich pokemonach. Chciałem uchwycić scenę oddaloną od podróży, miast, pokeballi etc. Krajobraz miał przypominać kanadyjski. Jestem z tej pracy bardzo zadowolony, uchwyciłem wszystko, co chciałem i oddałem to tak jak zamierzałem. No.
[Obrazek: cold_water__moutains_and_running_bouffal...5h3q57.png]

A tutaj póki co szkice fakemonów.
[Obrazek: some_fakemon_skethes_by_pokepiterr-d5gv109.jpg]

Za kilka dni planuję wrzucić kolejną pracę, tym razem przestrzenną, jak tylko ją skończę.

Pozdrawiam,
Piterr
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chaqui, Katschor, Bidulkę, Tyma, Dina171, pojola, Tomacxjo, KleszczRex, Diablicka, EveeoAo, Adam, Quadra, Olcio, lol20240, Velfa
7.10.2012, 12:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.10.2012 12:09 przez Katschor.)
Niech to będzie offtop, niech to będzie spam, niech to będzie w ogóle bez treści i większego sensu, ale ten... no....

... zakochałem się w twoich artach ;__;

[Obrazek: tumblr_mnkh2a4pQ31sq6cfuo1_500.gif]

Psyduck, Psyduck everywhere :3
Odpisz
22.10.2012, 19:24
[Obrazek: fakemon_animated_sprite__by_pokepiterr-d5ialkz.gif]
[Obrazek: 017diguide_by_pokepiterr-d5iptby.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Natx, Tyma, pojola, Dialguś, KleszczRex, Dina171, Diablicka, Adam, Krzysiu1234567, lol20240, Velfa
22.10.2012, 20:53
hmm... w życiu bym nie powiedziała że potrafisz rysować
ale bardzo ładneSmile daje chersi

[Obrazek: tumblr_m7iokpgDrT1qhd8sao1_500.gif]
Odpisz
1.11.2012, 18:58
RE: Prace Piterra
Postanowiłem zrobić komiks na podstawie swojego regionu (Esachia) z użyciem swoich Fakemonów (niektóre mogą pojawiać się zanim stworzę ich kartę i narysuję w digitalu, będę je robił na równi z dexem). Planowo ma mieć plus minus czterdzieści stron. Robione długopisem, edytowane w GIMPie. Skupię się głównie na wyjaśnieniu legendy dotyczącej Glanceala i Glanceaka, coś na wzór filmów pokemon. Dwie strony, które zaraz zamieszczę są czymś w rodzaju wstępu, wprowadzenia. Potem zacznie się pierwszy rozdział i przedstawię Wam głównego bohatera etc. Niestety nowe części nie będą pojawiały się zbyt często, głównie ze względu na czas, jaki zajęło mi zrobienie tego wszystkiego (głównie strony drugiej).
Informacje o regionie pojawią się niebawem, lekko zmieniłem ułożenie miast na mapce. Postanowiłem wzorować się na Wielkiej Brytanii tworząc ten region (częste deszcze, podział na hrabstwa, król/królowa, inne teoretyczne rzeczy, które mało kogo interesują).
[Obrazek: strona1_by_pokepiterr-d5jqo4z.png]
[Obrazek: strona2_by_pokepiterr-d5jqobj.png]

Mam nadzieję, że się podoba, zapraszam do komentowania (wszelkie wskazówki mile widziane).

Aha, jeszcze jedno. Co to jest "bic ballpoint pen"? Bic to nazwa firmy, rodzaju, czy czego (bo ballpoint pen to wiem)?
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: pojola, KleszczRex, Tyma, Dina171, Diablicka, Bidulkę, EveeoAo, Adam, Konus
15.11.2012, 22:14
Dłuższe nie dodawanie prac nie było spowodowane brakiem rysowania, wręcz przeciwnie. Robiłem coś ambitnego. Wyniki pracy przedstawiam poniżej.
Robione długopisem. Nie będę robił takich rzeczy zbyt często. Po prostu chciałem sprawdzić swoje umiejętności, zainspirowany pracami długopisem na dA stworzyć własną pracę i zobaczyć, jak mi to wyjdzie.
[Obrazek: mightyena___ballpoint_pen_by_pokepiterr-d5l6jgn.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Diablicka, Vapek, Cyris, Tyma, Dialguś, Adam, Konus, Daisetsu Tokudome, Kotori, lol20240, Velfa
15.11.2012, 22:27
No, no jestem pod wrażeniem. Ja nie mam aż tak wyobraźni by stworzyć swoje własne Poki podziwiam!
jeszcze ten ostatni rysek robiony długopisem! Naprawdę podziwiam Big Grin

[Obrazek: celestia_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5mf37j.gif][Obrazek: pinkie_pie_chibi_sweet___free_avatar_by_...5i5osp.gif][Obrazek: fluttershy_chibi_sweet___free_avatar_by_...5mf3aj.gif][Obrazek: applejack_chibi_sweet___free_atavar_by_y...5mf340.gif][Obrazek: twilight_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5lvp9x.gif][Obrazek: rainbow_dash_chibi_sweet___free_avatar_b...5lvp68.gif][Obrazek: rarity_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mf3co.gif][Obrazek: luna_chibi_sweet___free_avatar_by_yokoki...5m3153.gif][Obrazek: trixie_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mlpzq.gif][Obrazek: cadence_chibi_sweet___free_avatar_by_yok...5mf35m.gif]

Friend Code:
HG: 3096-9365-2990
Odpisz
24.11.2012, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.11.2012 21:48 przez Piterr.)
[Obrazek: Wild-Cloyster-Appeared-339465503]

/EDIT
Nie wiem, czy Wam się wyświetla obrazek, bo mi się nie wyświetla, więc w razie czego daję do niego link:
http://pokepiterr.deviantart.com/art/Wil...-339465503
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Tyma, Adam, Konus, Diablicka, lol20240
25.11.2012, 9:47
Myślałem,że to tylko iskra...
....
....
LECZ TO WIELKI PŁOMIEŃ WSPANIAŁOŚCI!!!!!!!!!!!!
JESZCZE NIKT TAK MNIE OSZOŁOMIŁ!!!
Chwała CI!!!

"Nic mnie już nie zaskoczy!Eh,a to jest coś nowego..."
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Tyma, Piterr
6.12.2012, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.12.2012 20:20 przez Piterr.)
@Adam3DS
Jej, dziękuję, to bardzo miłe. Wink

Tymczasem planuję rozpocząć nowy projekt. Poprzednie strony komiksu, które wrzuciłem były całkiem nieprzemyślane (o dziwo w przeciwieństwie do większości planów ich autora). A jednak komiks jakiś chcę i będę robił. Konkretniej mangę mającą na celu odzwierciedlenie Pokemon Special. Nie chcę przepisywać całego wprowadzenia z dA, daję link. KLIK
Póki co okładka:
[Obrazek: okladka_cover_by_pokepiterr-d5nbfpc.png]

Z innych rzeczy, które planuję w najbliższym czasie wrzucić jest Mewtwo z gliny ulepiony na zajęciach rzeźby w szkole (z okazji mikołajków nauczycielka powiedziała, że możemy ulepić co chcemy i nie na ocenę). Muszę tylko znaleźć/pożyczyć kabel łączący komórkę z komputerem.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Tyma, Diablicka, Bidulkę, lol20240
6.12.2012, 20:31
(6.12.2012 20:17)Piterr napisał(a):  Z innych rzeczy, które planuję w najbliższym czasie wrzucić jest Mewtwo z gliny ulepiony na zajęciach rzeźby w szkole (z okazji mikołajków nauczycielka powiedziała, że możemy ulepić co chcemy i nie na ocenę). Muszę tylko znaleźć/pożyczyć kabel łączący komórkę z komputerem.

A nam pani od rzeźby powiedziała, że z okazji mikołajków możemy iść 2 godziny wcześniej do domu xD
A tak serio to czekam na Mewtwo (ja nigdy nie miałam tyle odwagi, żeby wyrzeźbić pokemona u pani T, ale raz zrobiłam maskę Glaceona na podstawach projektowania ;D Może się przełamię i na temat "pies" ulepię Houndooma... hyh.)
A tego Mewtwo rozwaliłeś? Hmm, chciałabym go zobaczyć na żywo O_O.
szukaj kabla!

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości