Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Wątek zamknięty 
2100
9.09.2012, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.09.2012 20:03 przez Chaqui.)
2100
Prolog

…Rok 2100…Świat się zmienił… Nikt nie wiedział, czy na dobre, czy na złe, ale każdy przypuszczał, że coś się musiało stać…
Zacznijmy od tego, że poziom mórz na naszym globie znacznie się podniósł, a wynikało to z coraz bardziej, nie ekologicznej działalności człowieka. Powstawało coraz więcej zanieczyszczających powietrze fabryk, zbudowano mnóstwo elektrowni jądrowych, oraz rozpowszechniła się broń nuklearna. Największe miasto w Stanach Zjednoczonych-Nowy Jork, znalazło się pod taflą wody, zresztą tak samo jak stolica Wielkiej Brytanii- Londyn. Jednak w katastrofalnej działalności żywiołu najbardziej ucierpiała Holandia, której powierzchnia praktycznie znikła z mapy Świata.
Podział polityczny, również uległ znacznej zmianie, a to przez liczne wojny i bitwy prowadzonych nie tylko w Europie, ale też na innych kontynentach. Polska rosła w siłę. Przyłączyła do siebie Ukrainę, okupowaną przez Rosję, Litwę, która praktycznie była na straconej pozycji oraz Czechy i Słowację. Przez to powstała IV RP, która zaczęła znacznie dominować nie tylko militarnie, ale również gospodarczo w środkowej Europie. Jednak nie tylko nasze państwo się rozrastało. Rosja utworzyła nową unię ZWP (Związek Wolnych Państw) i wzięła pod swoją opiekę mało znaczący Kazachstan oraz upadającą Białoruś. Naszym zachodnim sąsiadom nie wiodło się dobrze. Dążenia o niepodległość bawarów, w końcu przyniosły skutki. Do tego jeszcze powstał bunt, tłamszący niemiecki rząd, który używał drastycznych środków w sprawach budżetu państwa i obywateli. Najmniej jednak zmieniła się Francja, która zaoferowała pomoc krajom Beneluksu i zaczęła tam transportować specjalne surowce na budowę wałów przeciwpowodziowych, potrzebnych tam natychmiast. W Wielkiej Brytanii przestał panować ostatni książę, przez co Szkocja wykorzystała okazję i odczepiła się od królestwa.
Ludziom najspokojniej żyło się we wschodniej Azji. W Chinach upadł komunizm, przez co obywatele zyskali więcej przywilejów i praw. Japonia tętniła własną energią. Zapanował tam po prostu spokój, którego nic nie mogło przerwać. Wielkie koncerny i firmy rozwijały się tam najlepiej na świecie, dlatego też Japonia stała się najbardziej skomputeryzowanym państwem na Ziemi. Na bliskim wschodzie niestety nadal toczyły się zacięte wojny i bitwy domowe, które praktycznie prowadziły do nikąd. Wojska Amerykańskie całkowicie się stamtąd wycofały, przez co muzułmanie mogli nadal spokojnie spiskować i szerzyć terroryzm.
W Ameryce Północnej również nie nastąpiły wielkie zmiany, prócz nowego podziału stanowego w USA i ciekawego odkrycia w Meksyku. Według tamtejszych naukowców Chrześcijaństwo dotarło tam wcześniej od Kolumba, więc zaczęły się dyskusje na temat emigracji ludów wczesnej Europy. Na południu również było spokojnie. W Brazylii odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, która stała się najpopularniejszym i najbardziej brutalnym sportem na Świecie.
Dążenia terytorialne na Antarktydzie dobiegały powoli końca. Swój kawałek lądu dostała Norwegia, Rosja, Chiny, czy USA. Postępy badawcze na tym kontynencie sięgały naprawdę wysoko. Odkryto nowe gatunki mchów i porostów, jak i również mikroorganizmów.
Na naszym globie zmniejszała się ilość zapasów surowcowych… Pokłady ropy naftowej powoli się kończyły, a na jej miejsce wkroczył gaz łupkowy, którego głównym dystrybutorem była Polska. Przestano przetwarzać drewno, z powodu zaniku większej części lasów deszczowych. Materiał ten zastąpiły liczne tworzywa sztuczne oraz nowe, ulepszone aluminium. Odkryto złoża rudy żelaza, drastycznie zwiększyła się cena złota i różnego rodzaju kamieni szlachetnych.
Na świecie wyginęło również wiele gatunków zwierząt, głównie ssaków i ptaków, np. Tygrys Syberyjski, albo Niedźwiedź Brunatny. Na szczęście roślinność dogodnie się rozwijała i dostarczała nam cenny, potrzebny do życia tlen.
Najbardziej wartościową nauką na świecie stała się astronomia. Wystrzelono wiele sond kosmicznych, które dostarczyły nam mnóstwo ważnych i interesujących informacji. Dowiedzieliśmy się, że na Marsie jednak istniało życie. Małe mikroorganizmy spokojnie, nikomu nie wadząc szybko się rozwijały i zaimponowały ludzkości swoją budową organiczną. Odkryto nowy system słoneczny składający się z trzech planet i głównej gwiazdy, Pluton znów uznano za część naszego układu, a Sonda Copper, wystrzelona w 2020 roku dotarła do krańca drogi mlecznej. Co prawda nie odkryliśmy jeszcze inteligentnych form życia, ale wszyscy ludzie wierzyli, że kiedyś to nastąpi.
Rozwój techniki, również nie miał sobie równych. Sieć internetowa oraz telewizyjna sięgała chyba już granic doskonałości. Szybkie i płynne łącze umożliwiało wielu młodym ludziom naukę w domu i rozbudowane zajęcia w szkole. Smukły i funkcjonalny komputer miał chyba każdy razem z malutkim i cieniutkim smart fonem, które bardzo szybko się rozpowszechniły, nawet u osób starszych. Głównym producentem i dystrybutorem tych urządzeń stały się koncerny japońskie oraz amerykańskie, które oferowały ogromny wybór niewielkich telefonów. Na całym świecie dominowała również superszybka sieć 5G, która dostępna była u wszystkich operatorów komórkowych. Coraz popularniejsza stawała się również telewizja, która za priorytet nie stawiała już oglądalności, tylko funkcjonalność i łatwy dostęp do Internetu, w którym to znajdował się każdy kanał i program.
…Ludzkość dążyła do doskonałości, by jak najbardziej umilić sobie życie. Nie zwracali uwagi na roślinność, czy zwierzęta, dla nich najważniejszy był człowiek. Nastała ciemna epoka humanizmu, której naukowcy obawiali się od lat…

Tak, zachciało mi się pisać Tongue.

Kontakt ze mną:

GG: 42244264
e-mail: wojtwom7@gmail.com

Chciałbyś sprawdzić się w pisaniu walk Pokemon i jednocześnie rywalizować z innymi? Zgłoś się już teraz do najnowszego projektu i zdobywaj coraz wyższe rangi!

Lubisz pisać? Lubisz wyzwania? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Weź udział w Bursztynowej Lidze i tocz pisarskie pojedynki z innymi!

BURSZTYNOWA LIGA
 Cherish Balle podarowali: Dialguś, Krugs, Cyris, Mathieu48, --mmmik--, Mr.Bigos, Vapek, NIK, Niemoralny Stefan
9.09.2012, 20:23
RE: 2100
Bardzo futurystyczny fick. Niemniej jednak, napawa mnie optymizmem myśl, że taki Lwów i Wilno wrócą do Polski. Szkoda tylko Grodna - mógłbyś je włączyć. Chociaż przez ponad wiek mogło się coś zmienić w granicach państw Smile

Możesz coś przybliżyć historię Polski od 2012 do 2100. Bym przeczytał sobie twoją wizję - naprawdę to, co napisałeś, rzeczywiście mi się spodobało. Big Grin

I w ogóle zdziwiłem się, że w twoim ficku nie ma ani słowa o trzeciej wojnie światowej Smile

Generalnie, świetna tematyka. Rzadko czytam ficki, ale takie z pogranicza science-fiction w twoim wykonaniu... Coś niesamowitego Smile

PPS ssie. Handlujcie z tym.
Propsy jedynie dla prawdziwych Pokefanek i prawdziwych Pokefanów.
 Cherish Balle podarowali: Chaqui
9.09.2012, 20:38
Krugs napisał(a):Możesz coś przybliżyć historię Polski od 2012 do 2100. Bym przeczytał sobie twoją wizję - naprawdę to, co napisałeś, rzeczywiście mi się spodobało.
A dziękuję Big Grin. Coś się da zrobić w międzyczasie Smile.

Krugs napisał(a):I w ogóle zdziwiłem się, że w twoim ficku nie ma ani słowa o trzeciej wojnie światowej
Coś tam, może będzie Wink

Krugs napisał(a):Generalnie, świetna tematyka. Rzadko czytam ficki, ale takie z pogranicza science-fiction w twoim wykonaniu... Coś niesamowitego
Dziękuję. Powiem szczerze, że czuję się trochę w swoim żywiole bo od bardzo dawna interesuję się przyszłością świata itp. Smile.

Następny part może jutro? Albo w najbliższe dni Big Grin. Jeszcze raz bardzo Ci Dziękuję Krugs Smile.

Kontakt ze mną:

Chciałbyś sprawdzić się w pisaniu walk Pokemon i jednocześnie rywalizować z innymi? Zgłoś się już teraz do najnowszego projektu i zdobywaj coraz wyższe rangi!

Lubisz pisać? Lubisz wyzwania? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Weź udział w Bursztynowej Lidze i tocz pisarskie pojedynki z innymi!

BURSZTYNOWA LIGA
 Cherish Balle podarowali: Krugs
9.09.2012, 20:55
Aż przypomina mi się mój "tlen na wagę złota". Zastanawiam się co to oznacza. Czyżby świat naprawdę dążył do końca, a my podświadomie próbujemy to sobie użwiadomić? Będę czytać. Choć nie spodziewałam się czegoś tak poważnego po Tobie.

Błękit nieba zakrył się szarością.
A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
10.09.2012, 9:03
Bardzo futurystyczne opowiadanie, spodobała mi się twoja wizja Polski w 2100 roku
10.09.2012, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2012 15:10 przez --mmmik--.)
Super fajne, nie wiem co powiedzieć.
Hm już wiem. Każdy twój rozdział ma coraz mniej błędów jest fajny, chce się go czytać i nie można się od niego oderwać.

Cytat: smart fonem

Mały błąd. Nie "smart fonem" tylko Smartphonem albo Smartfonem.

ajajaj zapomniałem o Cherishu już go daję.

[Obrazek: scaled.php?server=716&filename=u...es=landing] Nie jestem leniem,tylko chwilowo mam włączony tryb oszczędzania energii

Bulbasaur mój ulubieniec by natixxx33
[Obrazek: bulbasaurf.png]
10.09.2012, 17:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2012 17:30 przez Chaqui.)
Rozdział 1

Państwo polskie bez skrupułów się rozwijało i praktycznie nie wadziło nikomu, prócz wspólnocie ZWP, która to cały czas naciskała na rząd RP i groziła państwu, że w końcu coś złego się wydarzy. Jednak prezydent Smolski, któremu kadencja kończyła się za dwa lata nie przejmował się wydarzeniami spoza kraju tylko zajmował się swoimi własnymi problemami i schorzeniami. Stolicą Polski znów stał się stary i piękny Kraków, w którym to urzędował wcześniej wspomniany pan. Jednak pewnego dnia, miarka się przebrała. Rosja nie dała sobie w kaszę dmuchać i przysłała już któryś z kolei list z pogróżkami. Jednak ten różnił się znacznie od innych. Zawierał wiele wyzwisk i obraźliwych skarg, które jednak znów zignorowano. Po kilku miesiącach nastała całkowita cisza. Nie było nic słychać o rosyjskich rządach i działaniach na świecie. ZWP starannie się zakamuflowało, nie dając dziennikarzom dojść do jakichkolwiek informacji. Jednakże w tamtych czasów co chwilę wyciekało coś do Internetu. A to pojawiły się spekulacje nad kolejną wojną, a to ktoś wstawił obraźliwy komentarz na rosyjskiej stronie, albo jakiś Polak zaczepiał na stadionie Rosjanina. Jednakże nie zajmowano się tym, tylko prowadzono głównie transakcje handlowe oraz różnego rodzaju umowy transportowe.
Po za kilkoma wojnami na bliskim wschodzie, nic na świecie się nie działo. Wszyscy żyli w harmonii z innymi ludźmi i powoli ginącą, ale jednak istniejącą naturą. Nikt nie zdawał sobie sprawy z nadchodzącego niebezpieczeństwa…
W niedużej miejscowości, nieopodal Warszawy, żyła czteroosobowa, zwykła rodzina. Mieli swój mały, lecz ozdobiony domek oraz niewielki ogród, w którym uprawiali warzywa niestety ze zmodyfikowanych nasion. Państwo Brzozowscy mieli dwóch synów- Piotrka i Wojtka, którzy to razem chodzili do ósmej klasy podstawowej, bowiem w tamtych czasach już dawno zlikwidowali wszystkie gimnazja w kraju. Żyli w dostatku i dobrobycie, oboje dorosłych miało prace i dogodne warunki do wychowania dzieci.
Młodzi uczęszczali do szkoły w dawnej stolicy Polski, gdzie to mieli swoich przyjaciół jaki i też wrogów. Mimo, że bracia byli w tym samym wieku, dzieliło ich bardzo wiele. Wojtek interesował się komputerami i różnego rodzaju sprzętami elektrycznymi oraz każdą nauką ścisłą. Można było powiedzieć, że był specem w tej dziedzinie. Posiadał swój kilku milimetrowy, smukły oraz funkcjonalny Ultrabook oraz nowoczesnego, dopiero co wypuszczonego na rynek smartphona firmy Sony. Piotrek zaś zachwycał się pięknem natury. Interesowały go różnorodne gatunki roślin i zwierząt, najbardziej jednak lubił czytać o wymarłych już gatunkach. Wiedział, że w 2029 zmarł ostatni tygrys Syberyjski, a że w 2075 ludzkość pożegnała gatunek ssaka o nazwie Niedźwiedź Brunatny. Chłopak ten całymi godzinami potrafił siedzieć przy swoim E-booku i czytać wielką encyklopedię zwierząt.
Dom rodziny wyposażony był w najnowszej technologii sprzęty, takie jak zmywarko-suszarka, myjąca naczynia z tworzywa sztucznego w zaledwie dwie minuty, lodówkę pobierającą znikomą ilość energii, albo turbo pralkę, która to potrafiła wyprać i wysuszyć ubrania w niecałe pięć minut. Połowę sprzętów w budynku doradził kupna Wojtek, który głęboko siedział w świecie technologii i elektroniki.
Rodzinka posiadała również swojego pupila- Deluxa, który był małym, białym psem rasy terier. Zwierzak jak na swój młody wiek był już bardzo mądry, wiedział jak się zachować w danej sytuacji, lub kiedy być groźnym albo przyjaznym. Miał bardzo dobry i wyczulony węch, przez co często pomagał chłopcom w znalezieniu czegoś co się zgubiło. Piesek nosił na szyi niebieską obrożę z emblematem, na którym widniało jego imię. Delux zawsze czekał na swoich panów i gdy tylko wracali ze szkoły serdecznie się z nimi witał i prosił o wyjście na spacer. Wędrówki dla chłopców nie były zbyt przyjemne, ponieważ najbliższy las znajdował się dopiero 30 kilometrów od miejscowości, w której mieszkali. Musieli chodzić po zanieczyszczonych ulicach i deptać czasem po plastikowych torebkach, na które ludzie nie zwracali w ogóle uwagi.
Gdy Wojtek i Piotrek wracali z przechadzki do domu, czekał już na nich gorący obiad składający się ze sztucznie szczepionych ziemniaków i kotletów ze świni domowej, której na świecie było coraz mniej. Coraz mniej było również gospodarstw, w których uprawiano pola i warzywa, przez co produkty roślinne zaczęły strasznie drożeć.
Po zjedzeniu posiłku chłopcy wracali do swoich zwykłych zajęć domowych. Odrabiania lekcji, siedzenia przy komputerze, Lu zabawy z Deluxem. Piotrek co prawda często używał sprzętów elektronicznych, to i tak wolał spędzać czas na dworze i wpatrywać się w jedyne drzewo w ogrodzie. Wojtek zaś preferował siedzenie w domu i wgapianie się w monitor komputera.
-Nie chcemy, żebyś znów dostał mocniejszych okularów.- powiedziała mama chłopca, pakując naczynia do zmywarki.
-Mamo, siedzę nad czymś ważnym, jestem blisko rozszyfrowania systemu hologramów na tym urządzeniu!- odparł Wojtek, stukając w klawiaturę.- Dobrze, teraz tylko przekonwertować plik i wysłać do telefonu za pomocą Redtoucha.- mruknął.
-Ach, ten jego świat.- westchnęła kobieta zamykając domowe urządzenie.
Pod drzewem, w ogrodzie odpoczywał zaś Piotrek, dla którego świat wydawał się piękny. Rzucał Deluxowi plastikową zabawkę, a ten mu ją przynosił i tak w kółko. Zabawę przerwał głośny grzmot, dobiegający z chmur. Chłopiec spojrzał w niebo i zobaczył ciemne chmury, które prawdopodobnie zapowiadały burzę.
-Mamo, mamo!- krzyczał zadyszany młodzieniec.- Idzie deszcz!
-Nie dobrze. Idź szybko przykryj folią chemio-ochronną nasze warzywa.- odparła zaniepokojona kobieta.
W tamtych czasach, każdy deszcz zawierał w sobie trujący kwas, który szkodził organizmom żywym. Dlatego też, gdy tylko któryś z domowników ujrzał jakąś ciemną chmurkę od razu przekazywał to reszcie i gnał chronić warzywa lub rzadko występujące drzewa owocowe.
Ulewy były dosyć mocne, ale mijały po kilkunastu minutach. Potem znów wszystko wracało do normy.
-Już późno chłopcy. Proponuję iść spać, bo jutro szkoła.- rzekł stanowczo mężczyzna, przeglądając gazetę.
Wojtek- dłubiąc na swoim i Piotrek z głowami w chmurach udali się bez słowa do łazienki, gdzie to umyli zęby specjalną pastą, chroniącą przez różnego rodzaju, popularnymi w tych czasach chemikaliami, oraz przebrali się w piżamy i położyli się do łóżek w swoich pokojach.
Tak wyglądało życie zwykłej rodzinki mieszkającej pod Warszawą. Niestety do czasu…

Nazwiska zostały dobrane losowo.

Słowniczek futurystyczny:

-Redtouch- szybki sposób na przesyłanie dużej ilości plików.

Kontakt ze mną:

BURSZTYNOWA LIGA
 Cherish Balle podarowali: Krugs, Dialguś, --mmmik--, NIK
10.09.2012, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2012 17:37 przez Vapek.)
Cytat:Powstawało coraz więcej zanieczyszczających powietrze fabryk, zbudowano mnóstwo elektrowni jądrowych, oraz rozpowszechniła się broń nuklearna.
Jako fan post-apokaliptycznej muzyki industrialnej, wzbudziłeś moje zainteresowanie...

Cytat:Polska rosła w siłę. Przyłączyła do siebie Ukrainę, okupowaną przez Rosję, Litwę, która praktycznie była na straconej pozycji oraz Czechy i Słowację. Przez to powstała IV RP, która zaczęła znacznie dominować nie tylko militarnie, ale również gospodarczo w środkowej Europie.
- Ukraina jest rosyjska xD
- Litwa na straconej pozycji? XDDD
- Czechy i Słowacja, no proszę xD

prędzej by pasowało odbicie starych Inflant od Rosji i przejęcie jakiejś prowincji w środkowej Azji (pewnie w miejsce Iraku) i stworzenie tamtejszej pierwszej polskiej kolonii xDDD

Cytat: Rosja utworzyła nową unię ZWP (Związek Wolnych Państw) i wzięła pod swoją opiekę mało znaczący Kazachstan oraz upadającą Białoruś.
oh my, mój błąd, że za poważnie wzięłem political fiction w tym jednym opowiadaniu, już się do niczego czepiać nie będę - a tym bardziej brać na poważnie. Ty musiałeś się czegoś najarać, pisząc to - nie ma innej możliwości xD

Okej... przyznam szczerze, że rechotałem jak ministrant na bierzmowaniu, czytając tą krótką opowiastkę - chyba specjalnie dla ciebie reaktywuje mojego kwiadatora xD

edit: a niech mnie, już pierwszy rozdział =o
10.09.2012, 17:38
Paliłem ognisko w salonie xD. A tak na serio to przecież tylko moje niedorzeczne wymysły, które sam sobie ubzdurałem i przedstawiłem w formie tekstu Big Grin.

Co do tej Ukrainy... Wiem, jest ruska, po za tym to rok 2100, a nie 2012 Big Grin.

Kontakt ze mną:

BURSZTYNOWA LIGA
11.09.2012, 15:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2012 15:48 przez --mmmik--.)
Ach, nie ma to jak czytać ficki Wojtwoma...
Nie znalazłem żadnych błędów. Z rozdziału na rozdział robi się ciekawej i aż jest takie odczucie żeby przeczytać nowy rozdział. Z resztą lubię rozmyślać o przyszłości i tamtejszych czasach.
Jak to dobrze, że podobno życie z Ziemi ma zniknąc za 3 mld lat. Także, że mam baaaardzo dużo czasu żeby przeczytać twoje wszystkie ficki nawet po 100 razy xD.
Powodzenia w dalszym pisaniu.Big Grin

[Obrazek: scaled.php?server=716&filename=u...es=landing] Nie jestem leniem,tylko chwilowo mam włączony tryb oszczędzania energii

Bulbasaur mój ulubieniec by natixxx33
[Obrazek: bulbasaurf.png]
11.09.2012, 17:42
eee.... za pro-ekologiczne jak na mój gust.

Kiedy w końcu dojdzie do wojny? :3
 Cherish Balle podarowali: Chaqui, --mmmik--
12.09.2012, 16:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2012 16:36 przez Chaqui.)
Dzięki za komenty Big Grin.

Co do tej ekologii... to myślę, że jest trochę pół na pół, ale coś się jeszcze doda, czy odejmie Big Grin.

Wojna... to w końcu ma być główny wątek tego FF, więc będzie może jakaś minimalna ''rzeź'', postaram się :3

Następny rozdział może dzisiaj, albo jutro.

Kontakt ze mną:

BURSZTYNOWA LIGA
 Cherish Balle podarowali: Vapek
22.09.2012, 13:31
Z przykrością informuję, że ten FF raczej nie doczeka się swojej kontynuacji Sad. Wynika to z tego, że mam poprostu trochę mało czasu. Powiem szczerze, że w pisaniu tego czułem się nawet dobrze, ale wydaje mi się, że mam jeszcze trochę za mało wiedzy w głowie, by pisać tę opowiastkę dalej (choć nie wiem, czy do pisania tego jest potrzebna jakaś wiedza, ale ja tak jakoś czuję). Chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich czytelników. Większość moich FF to niewypały, ale to tylko dlatego, że zawsze chcę próbować czegoś innego, ale się nie udaje. Najlepiej się czuję w ficach pokemonowych i jak narazie chyba przy tym zostanę.

Jeszcze raz bardzo przepraszam.
29.09.2013, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2013 13:08 przez Chaqui.)
Uwaga! Fick zostaje reaktywowany z powodów osobistych. Jednak zaczynam go od podstaw, więc najpierw prolog

Prolog

Rok 2100, schyłek XXI wieku. Przez niespełna 83 lata, na globie doszło do wielu mniejszych jak i też bardziej rewolucyjnych zmian. Ziemię nawiedziły liczne katastrofy, przemiany, przetoczyło się przez nią wielu ważnych ludzi i sławnych przedstawicieli poszczególnych kultur. Wydawać by się mogło, że przez taki ogromy kawał czasu, ludzie wreszcie oprzytomnieli i zrobili coś ze swoim postępowaniem. Jednak nawet osiem dekad to za mało, by ludzie zaczęli żyć ze sobą w zgodzie, a przynajmniej próbowali tolerować się nawzajem. Zamiast tego doszukiwali się kolejnych spisków i skandali, by móc być w centrum uwagi i zwrócić na siebie chociaż część społeczeństwa. Każdy dbał o siebie, nie obchodził go już drugi człowiek. W pewnych momentach dochodziło nawet do tego, że ktoś zdolny był zabić członka swojej rodziny, byle tylko być bezpiecznym. Na świecie nie żyło się dobrze. Oczywiście, były tak zwane ‘’oazy spokoju’’, czyli miejsca idealne do życia, jednak tam trafiali tylko ci, których było na to po prostu stać. Właśnie. Pieniądz w życiu ludzkości zaczął odgrywać jeszcze bardziej znaczącą rolę, a człowiek potrafił zrobić wszystko, a by go zdobyć . Nie chodzi tu oczywiście o całkowite poświęcenie się swojej pracy. W skrajnych przypadkach, ludzie zdolni byli w biały dzień okraść pierwszy z brzegu sklep, czy też wykorzystać fortunę swojego ‘’dobrego’’ sąsiada do własnych celów. Poziom przestępstw wzrósł do niemalże maksimum i nawet ci najbiedniejsi (a ich było wiele) nie mogli czuć się w zupełności bezpiecznie. Władza nie dawała nic, a jeszcze więcej chciała. W niektórych państwach bezrobocie sięgało górnego pułapu, a placówek pracy było coraz mniej. Jedynie światowe mocarstwa mogły podołać zapotrzebowaniu na miejsca pracy i większość obywateli mogła się utrzymać na własną rękę.
Sytuacja polityczna również się nie polepszyła. Stosunki między zachodem a wschodem cały czas się zaostrzały i nawet zakończona wojna w Syrii nie zdołała tego zmienić. Wiele państw, takich jak Grenlandia i Szkocja zyskała nie podległość i odłączyła się od swoich dawnych zwierzchników. Tereny Rosji nieustannie się powiększały a ogromne cesarstwo pochłonęło Mongolię i Kazachstan oraz wykupiło Alaskę od USA, będące w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Doprowadziła do tego rozpętana w 2089 roku wojna z Meksykiem, który rościł sobie prawa do południowych stanów USA. Antarktydę podzielono na kilka państw w wyniku końca traktatu antarktycznego. Terytoria zagarnęli, takie państwa jak Norwegi, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Australia i Argentyna. Rozpoczęło się gorliwe tworzenie kopalń węgla, złota oraz rud żelaza, jak i też zaawansowane padania po części stopniałej czapy lodowej.
Południową część Europy opanował coraz bardziej rozpowszechniający się Islam. Chrześcijaństwo zaś stale zmniejszało swój zasięg, a Watykan na wskutek dominujących muzułmanów we Włoszech musiał utworzyć nowe państwo kościelne na terenie Polski, która była od tamtej pory głównym ośrodkiem katolickim. Państwo to stało się jednym z niewielu jeszcze pozostałych w Europie krajów religijnych.
Na świecie na szczęście doszło również do wielu pozytywnych rewolucji. Jedną z nich było zjednoczenie państw słowiańskich pod zwierzchnictwem Polski, o którym Ludwik Rocca mówił już w 1849 roku! Terytorium kraju nad Wisłą powiększyło się o Czechy, Słowacja, jak i też Ukraina. Polska stała się światowym mocarstwem dorównując nawet USA, którego wpływy ciągle malały. Zjednoczeniu uległy również Litwa, Łotwa i Estonia, tworząc Związek Państw Nadbałtyckich. Jednak dla wielu najlepszą zmianą był upadek komunizmu w krajach azjatyckich, a przede wszystkim w Korei Północnej. Rok 2050 okrzyknięty został rokiem pokoju, gdyż na półwyspie koreańskim, po wielu latach sporu w końcu zapanował długo wyczekiwany przez wszystkich pokój.
Świat nie był również wolny od klęsk żywiołowych oraz zmian klimatycznych, które coraz częściej nawiedzały glob. Nie chodzi tutaj o huragany czy trąby powietrzne, nad którymi człowiek zdołał już w pewnym stopniu zapanować dzięki zasiewaniu chmur i innych technologiach. Głównym mankamentem ludzkości stało się globalne ocieplenie, które wywołało podniesienie się poziomu wód. Skutkiem tego było zalanie wielu zamieszkałych i uprawnych terenów. W ten sposób większa część Nowego Jorku znalazła się pod taflą wody. Jedynie lądowa dzielnica Bronx została na powierzchni. Północna część terytorium Holandii również nie ocalała i została zatopiona. Nie pomogły nawet nowoczesne wały przeciwpowodziowe, w które zainwestowało państwo. Zmorą stały się również trzęsienia ziemi, które stawały się coraz silniejsze i gwałtowniejsze. Jedynym sposobem na walkę z nimi były nowoczesne sejsmografy, które w porę wykrywały niebezpieczeństwo, a ludność znajdująca się w zagrożonym obszarze mogła z wyprzedzeniem do nawet do kilku dni opuścić epicentrum i udać się w bezpieczne miejsce.
Wiek XXI w 2100 roku został okrzyknięty rokiem wynalazków i nowoczesnych technologii. Już w jego pierwszej połowie, większość planety zdominowały samochody z napędem hybrydowym i słonecznym. Dzięki temu, kończące się zasoby ropy naftowej nie były już ludzkości tak bardzo potrzebne. Zbudowano również Nowy Teleskop Hubble’a, który odkrył planetę warunkami przypominającymi nasz glob. Badania Marsa trwały nadal i w końcu odwdzięczyły się odkryciem jednokomórkowych organizmów na biegunie tej czerwonej planety. Rozwinęła się również ekologia. Zaczęły powstawać nowoczesne fabryki i coraz bardziej rozpowszechniały się solary. Już co drugi obywatel z nich korzystał, dostarczając swemu domostwu darmowej energii słonecznej. Popularne stały się też elektrownie wiatrowe. Budowano je na morzach, gdyż tam występowały przyzwoite wiatry.
Świat rozwinął się. Były tego pozytywne jak i negatywne strony. W pewnym momencie połowa globu zwróciła się ku wojnie w Ameryce rozgrywanej między Meksykiem, a USA. Połowa państw przystąpiła do pomocy jednej ze stron, jednak mimo usiłowania zasiania w tamtym rejonie pokoju, końca wojny nie było widać końca…

Kontakt ze mną:

BURSZTYNOWA LIGA
 Cherish Balle podarowali: Suspect, Bombel
29.09.2013, 15:36
Styl jest... dziwny, trochę wymuszony. Kilka potocyzmów i wyrazów przestarzałych jednocześnie. Także tą wizję uważam za... zbyt schematyczną. Stało się źle to, o czym teraz mówią, że będzie źle, stało się dobrze to, co się teraz rozwija... Ta wizja mnie nie przekonuje. To nie jest przyszłość. To raczej obecny świat z wyolbrzymionymi cechami.

Błękit nieba zakrył się szarością.
A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
Wątek zamknięty 

Skocz do: