Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Pokemonowe atrakcje na Krakonie
6.08.2012, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.08.2012 21:05 przez Daru.)
Pokemonowe atrakcje na Krakonie
Krakon 2012 zbliża się wielkimi krokami - start już 10 sierpnia! Na stronie festiwalu pojawił się program uwzględniający większość atrakcji, które będą miały miejsce w czasie jego trwania. Konwentowicze będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych panelach i konkursach. Nie zabraknie też specjalnych wykładów i testów dla fanów Pokemonów. Co więcej udział w nich umożliwi powiększenie kolekcji Pokemonów - pobranie Celebiego na gry IV Generacji oraz Darkraia na gry V generacji będzie możliwe przez cały czas trwania wszystkich punktów programu związanych z Pokemonami! Poniżej możecie poznać szczegóły dotyczące każdego z nich.

Zespół R - główni bohaterowie anime Pokemon - 10.08.2012, piątek, godz. 18:00-19:00 - Sala Szkolna 3
Przez 13 sezonów anime Pokemon Zespół R pojawiał się w niemalże każdym odcinku. Dla części widzów byli to bohaterowie zbędni, niepotrzebnie zabierający czas Ashowi i jego przyjaciołom. Czy jednak nie było na odwrót? I czy zmiana ich zachowania na bardziej "mroczne" w nowych seriach ma tak naprawdę sens?

Pokemony w Polsce - dobra sytuacja czy może tragedia? - 10.08.2012, piątek, godz. 19:00-20:00 - Sala Szkolna 3
W Polsce Pokemony są. To prawda niezaprzeczalna - anime jest emitowane w telewizji, karty wydawane przez TM Toys, a Stadlbauer regularnie sprowadza nowe gry. Jednak czy naprawdę jest tak różowo jak mogłoby się wydawać?

Złap je wszystkie! - Co to za Pokemon? - 10.08.2012, piątek, godz. 22:00 - Sala Szkolna 3
Czy potrafisz rozpoznać Pokemona widząc jednocześnie urywek jego ciała? Czy dany cień jest aby na pewno tym stworkiem, którym wydaje się być? Odpowiedź na te pytania przyniesie właśnie ten specjalny test rozpoznawania Pokemonów.

Test wiedzy o Pokemonach - Kraków 2012 - 11.08.2012, sobota, godz. 9:30-11:30 - Sala Szkolna 2
Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Kieszonkowych Stworków, odpowiadając na 50 pytań dotyczących Pokemonów, z grami i anime na czele. W poprzedniej edycji najwyższy wynik wyniósł zaledwie 64%. Czy uczestnicy Krakonu zdołają pobić ten wynik? Po teście nastąpi omówienie pytań, dzięki czemu wszyscy będą mogli uzupełnić swoje wiadomości na temat Pokemonów.

Po teście wszyscy uczestnicy Krakonu będą mogli przejść na prowadzone przez naszego byłego moderatora, Gonza, Mistrzostwa Polski Gier Pokemon 2012. Więcej na ich temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie konwentu.

Oprócz tego chciałbym zaprosić na prowadzony przeze mnie panel, który nie będzie dotyczył bezpośrednio Pokemonów, ale biorąc pod uwagę tematykę na pewno nie omieszkam o nich przy okazji wspomnieć:

Polski dubbing anime - 10.08.2012, piątek, godz. 21:00-22:00 - Sala Szkolna 3
Dźwiękowe opracowanie japońskich animacji jest w naszym kraju niemalże niespotykane. Winę tutaj ponosi z jednej strony skąpstwo wydatków, a z drugiej - pesymistyczne podejście fanów do tego typu tłumaczenia. Czy aby na pewno jest ono słuszne? Czy seriale, które zostały zdubbingowane na polski brzmią aż tak strasznie? Czy większa ilość dubbingów jeszcze bardziej zniechęciłaby polskich widzów do japońskiej animacji, czy może wręcz przeciwnie, zachęciłaby do niej?

Ciągle nie jest za późno, żebyście mogli wziąć udział w konwencie - akredytacje będą możliwe do zakupienia na miejscu, w cenie 25 złotych za dzień.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Enygma, KleszczRex, Conquest, Bidulkę, klimuk777
6.08.2012, 21:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.08.2012 21:17 przez Enygma.)
RE: Pokemonowe atrakcje na Krakonie
Na 99% się zjawie chyba że Godzilla Polskę zaatakuje to wtedy odpuszczam. Wpadam tylko na sobotke a i tak pewnie dopiero na 11 dotre ;( No ale dobre i tyle. Cieszę się z takiej inicjatywy. Napewno wszystko wypali Smile

Walki, ciekawostki, opinie!
Odpisz
6.08.2012, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.08.2012 21:25 przez KleszczRex.)
Tak, żałuję faktu, że mnie tam nie będzie (tak, miałem nadzieję, lecz kwestie osobiste uniemożliwiają mi wyjazd). Cieszy mnie to, że programy związane z Pokemonami brzmią, jakby miały na celu wyjaśnić wiele Poke-niejasności, co wzbudza we mnie nadzieję, że chociaż paru uczestników Krakonu wróci z konwentu uświadomionych faktami, iż Pokemony to nie tylko fanty dla dzieci, ale również świetna manga, miłe dla oka anime oraz wyborne gry, które pożerają godziny naszego życia.

Tak, nadal żałuję swej nieobecności... lecz to niepierwsza, ale z pewnością nieostatnia tego typu zabawa Smile

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
6.08.2012, 22:36
No faaaaak, wszystko upchneli na piątek. A ja przybędę dopiero po 20 T^T

Klikając na Pokemona wspierasz akcję Podaruj Pokom słońce!
[Obrazek: b.png]
Odpisz
7.08.2012, 15:59
Wszystko ładnie i pięknie, bardzo chętnie bym pojechała do Krakowa na tą impeze ale nie mam kasy żeby tam pojechać a samochodem to by jechało się bóg wie ile, gdyby taka impreza była w Warszawie to bym bardzo chętnie pobrała Celebie'go i Darkrai'a do POKEMON BLACK którą posiadam, a tak nie stety z ciężkim sercem musze odpuścić taki zlot Pokefanów, może kiedy będzie to w Warszawie to bardzo chętnie przybędę! Pozdrawiam!!!!

Moje 3DS FC: 2681-1591-7151
Odpisz
7.08.2012, 17:24
Mam pytanie: czy ktoś redakcji PV będzie robiła relację z przebiegu Pokemonowego programu, aby osoby, które nie mogą się pojawić na konwencie miały na ten temat jakieś informacje?

Pytam bo bardzo interesuje mnie "Pokemony w Polsce - dobra sytuacja czy może tragedia?"

Odpisz
7.08.2012, 18:45
Ja też jeszcze mam pare pytań co do krakon
Podobno będą też turnieje gier starszych generacji (prosiłbym o napisanie jakich)
O której "retro" turnieje gier się zaczną
Czy za wygranie "retro turnieju też będą jakieś nagrody
Czy oferta rental pokemonów na czas turnieju jest aktualna(black/white)
Odpisz
7.08.2012, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.08.2012 23:31 przez Ted.)
(6.08.2012 21:14)Enygma napisał(a):  Na 99% się zjawie chyba że Godzilla Polskę zaatakuje to wtedy odpuszczam. Wpadam tylko na sobotke a i tak pewnie dopiero na 11 dotre ;( No ale dobre i tyle. Cieszę się z takiej inicjatywy. Napewno wszystko wypali Smile

To może się przy drzwiach spotkamy XD. Też wpadam tylko na sobotę koło 11 Smile.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Enygma
8.08.2012, 16:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.08.2012 17:11 przez Enygma.)
Ja tak troszkę nieśmiało nadmieniam iż mam zamiar zrobić mały reportażyk i wywiady z administracja PV i ciekawymi osobami. Niestety moja kamera to wielka krowa a dyktafon stary. Zostaje więc zwykły aparat fotograficzny xD Mam zamiar udokumentować troszkę ten Krakon by była jakaś pamiątka. Ale niczego nie mogę obiecać i na zwykłych zdjęciach może się skończyć. Niemniej jeśli ktoś chce bym zadał administracji jakieś pytanie w wywiadzie to proszę je skierować na moje GG albo PW Wink Podkreślam, to wszystko tylko mgliste plany, możliwe że nie będzie ani czasu ani sposobności do ich realizacji.

Walki, ciekawostki, opinie!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: manjek, klimuk777, Conquest, Kapu, Crusher
8.08.2012, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.08.2012 16:53 przez BZW Golem.)
Będę w sobotę, w niedziele zaś pewnie Kraków będę zwiedzać (nigdy tam wcześniej nie byłam, nadrabiać trzeba!).
Jak ktoś z Wawy i chce ze mną się pociągiem na 5 rano przejechać to zapraszam XD

Edit: na 5 rano = o 5 rano w wawie, nie w krakowie ;p
Chyba tylko tak da się na turniej zdążyć ;<

[Obrazek: omgbanner4.png]
Odpisz
9.08.2012, 13:17
Pytanie- czy wybiera się na Krakon ktoś z Łodzi? Chętnie się dołączę! Smile

Klikając na Pokemona wspierasz akcję Podaruj Pokom słońce!
[Obrazek: b.png]
Odpisz
10.08.2012, 20:07
mam propozycję dla waszego progamu
powinniście zrobic giveaway celebiego dla osób którzy nie mogą byc na krakonie(około 20 sztuk)

zgłaszam się jako pierwszy na celebiego

każdy kto się ze mną zgadza powinien moje zdanie poprzeć i potwierdzić że chce celebiego
Odpisz
10.08.2012, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2012 21:18 przez BZW Golem.)
@the key
Każdy by chciał celebiego, eventy na tym polegają że są w jakimś miejscu i trza tam trafić lub wcisnąć swoją grę komuś by ci eventa zassał.
Nie można wymagać od nikogo żeby zrobił giveaway, takie rzeczy robi się nie na czyjąś prośbę.. raczej z własnej inicjatywy to jest.

Na pocieszenie powiem że to będzie ten sam celebi co na pokedayu i paconie.. mam złe wrażenie że jeszcze nie raz go w polsce zobaczymy XD

[Obrazek: omgbanner4.png]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości