Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Wątek zamknięty 
Zaułek
25.11.2012, 16:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2012 16:33 przez DogtownHawk.)
RE: Zaułek. Wielkie przygody małego pokemona
Dopiero teraz przeczytałem przepraszam ;/
Niemniej tekst bardzo ładny, pomysłowy. Jak w każdym poprzednim tak i w tym jest sporo niezwykłej magii. Szkoda, że najciekawsze, innowacyjne pomysły, tak umykają większości w tym dziale... Ja jednak mam nadzieję na więcej Smile

Więc może odrobinę pomogę... Do Twoich opowiadań pasują pokemony, którym niekoniecznie przypisuje się ogromną moc, a jeszcze większe serce Smile dlatego chciałbym, żeby pojawił się jakiś tekst o Ditto, albo odrzucanym przez wielu Zubacie. Zwłaszcza, że ten ostatni osiąga swoją drugą ewolucję, kiedy jest szczęśliwy Smile
 Cherish Balle podarowali: Cyris
25.11.2012, 16:53
Cieszę się, że widzisz tą magię.

Mam wrażenie, że czytasz w moich myślach. W pilku służącym za dom tym wszystkim opowiadankom siedzi już zalążek opowiadania o Zubacie. Nad Ditto jeszcze się zastanowię. W tej chwili mam jakieś cztery... tytuły? sugestie?, ale nie mam czasu ani siły ich zrealizować.

Dziękuję za komentarz.

Błękit nieba zakrył się szarością.
A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
30.11.2012, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2012 17:17 przez Cyris.)
Długo nie pisałam. Aż mi się głupio robiło, ale nie miałam sił.
Ostatnio wena powróciła. Chociaż opowiadanie, które napisałam jest trochę dziwne, zamieszczam je.

Ten odcinek w czasie pisania podążył w dziwnym kierunku. Zmienił się główny bohater, temat. Uznałam jednak, że i tak jest dobrze. Dlatego ma dwa tytuły.

Odcinek 16. Niekontrolowany zapłon/Oderwać się od ziemi
Stanęła na suchej trawie. Od kilku dni nie padało. Tupała nerwowo. Jej przyjaciółka nie przychodziła.
- Gdzie jesteś, Deerling? - zastanawiała się. Z nudów potrząsnęła kopytem, a ogień na jej kostce dotknął trawy. Zapłonęła w jednym momencie. Próbowała przydepnąć płomień, ale ten już się rozprzestrzenił. Zaczęła biec w stronę najbliższego jeziorka, żeby poprosić o pomoc wodne Pokemony. Nie zauważyła, że ciągnie za sobą ogon ognia.

Ogień wziął w posiadanie dużą część lasu zanim ktoś go zgasił. Było dużo zniszczeń. Ponyta płakałaby gdyby mogła. Ale nie mogła, więc tylko siedziała smutno zwieszając wodę.
- Przepraszam... Przykro mi... - szeptała co chwilę w przestrzeń.
Chciała się położyć, ale zaraz zerwała się, aby niczego nie spalić. Ale nie musiała się martwić. Na żarzących się źdźbłach od razu wylądowało kilka kropel wody.
- Cześć – odezwał się stworek, od którego pochodziły. Miał bardzo długie nogi i nieporadnie poruszał się po ziemi – Po raz pierwszy się na coś przydałam – zaśmiał się, ale nie był to szczery śmiech.
- Nie przydajesz się? - zapytał zdziwiony kucyk.
- Nie. Za słabo posługuję się wodą, a robakiem nie jestem.
- Ale potrafisz gasić ogień.
- Mały.
- W zarodku jest mały, a jak się go zgasi to się nie powiększy.
- W zarodku... - mruknął Pokemon – tak wiele rzeczy da się zdusić tylko w zarodku... - dodał i odbiegł.
- Nie rozumiem... - jednak jego już nie było.

Szukała czegoś, w czym mogłaby pomóc. Szukała swojego talentu. Nie wiedziała co lubi. Nigdy tego nie doświadczyła. Pobiegła w stronę najbliższej budowy. Nie wiedziała czemu.

Pajączek obejrzał plany. Jeszcze raz przeliczył wszystko. Po chwili biegł po belkach będących szkieletem konstrukcji. Nagle potknął się.
- Tutaj! - Zawołał. Dwa Ariadosy szybko do niego dotarły. Oglądały skazę. Jeśli nie wiedziało się o jej istnieniu była niewidoczna.
- Pod zbyt dużym naporem konstrukcja by pękła – mruknął jeden z długonogich Pokemonów. Patrzył z podziwem na Surskit – Dziękujemy – spojrzała na nich zdziwiona.
- Dziękujecie mi? Za co?
- Pomogłaś nam – poczuła dumę. Rozrywała ją. Nagle zdała sobie sprawę, że to się dzieje naprawdę. Ewoluowała. Nie rozumiała niczego. Nagle usłyszała głos.
- Jesteś na wyspie cudów. Tutaj wszystko jest możliwe. - zadrżała. Jak każdy Pokemon znała ten głos. Sam Arceus do niej przemówił.

Była w powietrzu. Nagle czuła, że może wszystko. Znalazła swoje życie. Ale wiedziała, że nigdy nie odkryje dlaczego Arceus postanowił to zrobić. Dlaczego wtedy?

A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
 Cherish Balle podarowali: Drow, DogtownHawk, Mico
30.11.2012, 20:47
Twoje opowiadania są fajnymi odskoczniami od reszty ff w tym dziale. Innowacyjny podejście. Szkoda, że są takie krótkie i bazują głównie na dialogach. Czekam na kolejny Smile

[Obrazek: V2k9EeX.jpg]

I am a man who walks the path of the heavens to rule over everything!
Jestem Szwagrem wszystkich Szwagrów
Obserwuj @Szwagra na Twitterze
Podziwiaj piękną Skyle od Tymci zrobioną dla Szwagra.
Szwagrowy FriendCode 3DS: 3067-6445-3298
2.06.2013, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.06.2013 22:45 przez Cyris.)
RE: Zaułek
Odcinek ostatni
Koniec

Ostrożnie położyła się na miękkiej poduszce. Stare łapy dawały o sobie znać, a siwe miejscami futro przypominało o wieku. Kotka wygięła ogon i uniosła pióro. Kiedyś przeżyła wiele przygód, ale to było inne życie. Uwielbiała spotykać nowych i starych przyjaciół, znikać na całe godziny... To już nie były te czasy. Wygładziła kartkę i zaczęła pisać, przypominając sobie wszystko po kolei, nie patrząc na czas, który już nie miał dla niej znaczenia.

Zwinęła się w kłębek obok Espeona, mrucząc. Kości zaprotestowały, ale ciepło bijące od kominka szybko je uspokoiło. Powoli zamknęła oczy...
- Niespodzianka! - usłyszała znany głos. W drzwiach stała Rissi, dostojny Persian, a za nią jej przyjaciele. Dostrzegała wszystkich, których spotkała przez całe życie. Pokemony i ludzi. Za ich plecami zobaczyła Carrie. Trzymała w rękach paczkę.
- Rozpakuj. - Kotka uśmiechnęła się i pociągnęła za wstążkę. Jej oczom ukazała się książka z Purrloinem i Liepardem na okładce. Z nią.
- Zaułek. Wielkie przygody małego Pokemona. - przeczytała. - To koniec dopiero początek, prawda? - stwierdziła, otwierając na ostatnich, pustych stronach i spojrzała na biegające wokół młode stworki.

Nazwijcie mnie kłamcą, proszę bardzo. Sama zastanawiam się czy się tak nie nazwać. Ale ja to ja, bez pisania nie wytrzymam.

Cyris spoglądała na leżące przed nią rękopisy. Było ich kilka, może kilkanaście, wszystkie z symbolami w lewym górnym rogu. Dawało się dostrzec Chatota, Magnemita oraz wariację na temat litery D, pozostałe były mniej jednoznaczne. Można było zauważyć popodkreślane błędy, komentarze na akapitach i pojedyncze, stworzone podczas czytania zdania na ostatnich stronach, przeznaczone do rozwinięcia, wszystko zapisane fioletowym atramentem. Westchnęła z uśmiechem, uniosła pióro i wzięła jeden z tekstów.

Po kilku godzinach odwróciła wzrok i odsunęła na bok wszystkie poprawione prace, zapamiętując, by odnieść je autorom. Chciała wstać, ale zakręciło jej się w głowie. W kilka sekund ułożyła zdanie opisujące sytuację i uśmiechnęła się. Nie mogła tak dłużej. Otworzyła szufladę i wyjęła kilka kartek. Wygładziła je i zaczęła pisać.

Czyli tak - po długiej przerwie postanowiłam znów coś napisać. Nie mówię, że nie pisałam wcale, ale dłuższy, kompletny, do tego pokemonowy tekst w odcinkach spod mojej klawiatury nie wyszedł.
Dlaczego chciałam to zrobić? W głównej mierze dlatego, że chcę przypomnieć Wam wszystkim, że Wasza korektorka jest też pisarką, pisarką o niesamowitej miłości do literatury. Ale również dla treningu, dobrej zabawy, wysilenia umysłu i poznania jakiejś ciekawej opinii. Grupa korektorów powiększyła się trochę, mam nadzieję, że tym razem znajdzie się ktoś by mnie poprawiać Big Grin Jest to też pewien eksperyment, ponieważ nie próbowałam jeszcze pisać dość luźnym stylem ani w podobnym klimacie.

Pozostaję w tym wątku, po nie lubię tworzyć nowych, ale zmieniam nazwę na sam Zaułek. Wciąż pasuje i sądzę, że będzie pasować.
Nie wiem co będzie po tym, co obecnie piszę, nie wiem nawet jak się skończy, ale moje prace są raczej krótkie, więc...
Wiem jedno. Pozostanę w punkcie widzenia stworków. Dlaczego? Bo dostrzegam niesamowity potencjał w ich cechach, zdolnościach...

Od razu mówię, że styl mam specyficzny, może będzie to widać, może nie, na razie udało mi się uniknąć tego, co stało się jego cechą charakterystyczną, może to będzie trochę co innego... Ostrzegam też, że opowiadanie ani „rozdziały” nie będą zbyt długie – to nie moja bajka. Ot, takie czytadło do popołudniowej kawy, cytując DogtownHawka, który gdzieś zniknął.

Się rozpisałam, lubię wszystko tłumaczyć, ale na zaostrzenie apetytu...

Szczęście
Część pierwsza

Stała nad brzegiem klifu. Pod nią rozciągała się nieskończona przestrzeń i przepływały chmury. Uśmiechnęła się do swoich myśli, wyczuwając za plecami czyjąś obecność. Odwróciła się nieznacznie, zauważając granatowe pióra i skinęła z satysfakcją głową. Miała rację. Zrobiła kilka kroków i zaczęła spadać.

Spojrzała na puszystą chmurę pod swoimi pazurami i uśmiechnęła się.
- Może nie jestem do końca kotem, ale zawsze spadam na cztery łapy. - Pobiegła przed siebie lekkim krokiem. - Muszę powiadomić Umbrixa.

___________________________________________________________(nie ma stron, więc muszę jakoś rozdzielić)

Rozejrzała się po okolicy, choć znała ją bardzo dobrze. Pokerynek, jedno z najbardziej popularnych miejsc, nie był duży. Wyłożony kostką brukową układającą się w fantazyjne wzory i otoczony wieloma dróżkami i straganami plac od zawsze był miejscem spotkań. Przeciągnęła się, rozkoszując się ciepłem wczesnowiosennego słońca i otrząsnęła, by białe jak śnieg futro ułożyło odpowiednio.
- Masz chwilę? - W polu jej widzenia pojawił się Umbreon. Pomyślała, że w czarnym futrze musi mu być ciepło, ale nie powiedziała tego.
- Zależy na co. - Spojrzała mu w oczy, uważnie obserwując jego reakcję. Jak zwykle odwrócił głowę.
- Potrzebuję składników.
- Do czego? - Zainteresowała się.
- Do niczego. Standard. Po prostu mi się kończą.
- Tobie? - Ironia w jej głosie była namacalna.
Wszyscy wiedzieli, że był odpowiednikiem czarnego kota miejscowej nieudolnej czarownicy, Ledy. Jego właścicielka miała bardzo złą pamięć i to on dodawał większość składników.
- Mniej więcej.
- Co chcesz?
- Trochę agrestu, kilka ciemnomszaków i paprzytnika. - Zmrużyła oczy.
- One są w lesie. Nawet dla mnie jest tam niebezpiecznie.
- Cóż za skromność.
- Stwierdzam fakt.
- Tak? Nie wierzę.
- Nie widziałeś mnie w walce, nie znasz mnie.
- Nie, bo nigdy nie walczyłaś. A jest sporo okazji... - Zgromiła go spojrzeniem.
- Nie walczę bez powodu.
- Może po prostu nie umiesz i utrzymujesz się tylko na nie-wiadomo-jak zdobytej reputacji. - Wkroczył na cienki lód i wiedział o tym.
- Zapytaj kogokolwiek ze starszyzny. Oni ci powiedzą.
- Nie wierzę. Namówiłaś ich do tego.
Ostrze z boku głowy Absola zalśniło, a szare oczy zmrużyły. Syneria uśmiechnęła się złowieszczo.
- Nic o mnie nie wiesz, Kaweii, więc mnie nie osądzaj. - Zauważyła zaskoczenie i strach na mordce rozmówcy, ale nie zareagowała na nie. Wróciła do tematu. - Co do zamówienia... To będzie trochę więcej kosztować. Z zaliczką.
- Mam wybór?
- Nie. Ale od kiedy Leda zajmuje się naparami miłosnymi? Paprzytnik tylko do tego się nadaje.
- Więc...
- Umbrixxx...! Chodź kotku, idziemy! - Głos czarownicy uratował go od odpowiedzi.
- Chyba już czas na ciebie. Papa! - Uśmiechnęła się słodko, dezorientując Umbreona.
- Tak... pa.

„I w końcu nie złożył zamówienia i nie zapłacił zaliczki.” Westchnęła. „A i tak muszę je wypełnić, bo zostanie bez składników.” Wstała i zeskoczyła z kamienia. Przez kilka sekund spod półprzymkniętych powiek obserwowała czy ktoś nie chce zająć jej miejsca, a następnie wybrała jedną z węższych dróżek. Nikt nawet nie próbował zajmować jej miejsca. Było jej. Nikt też nie próbował zabronić jej zbierać zamówień. Każdy, kto znał Synerię wolał jej unikać.

„Wiem o was wszystko, znacznie więcej niż myślicie.”
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Drow, Mico
2.06.2013, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.06.2013 15:27 przez Drow.)
Niemały szok przeżyłem, gdy zobaczyłem post Cyris, bo nowego odcinka w Zaułku się nie spodziewałem. Jednak jestem Drow The Drowker i lubię nie spodziewane rzeczy, zwłaszcza te pozytywne, a to jest pozytywne.
Dobra, jak skończyłem taki przykrótki wstęp to pora na ocenę całości. Już na początku ostrzegałaś, że to będzie krótkie i jest. Jednak jest ciekawie i inaczej. Mamy tu zdobywanie odznak w ilości x, bieganie za kamykami czy wędrówkę do opanowanej przez kucyki krainy, więc taka odskocznia, gdzie główne skrzypce grają stworki zawsze jest mile widziana, lecz. Zawsze jest lecz i tym razem przyczepie się do dialogów, a szczególności do braku didaskalii w paru miejscach. Ciekawej byłoby(i jakby działało na wyobraźnie) gdyby pojawiły się krótkie opisy(jak wykorzystane już "zmrużyła oczy") w większej ilości. No i sam zapis, przy dwóch osobach jest okej, bo jeszcze nie wkrada się chaos, ale przy większej ilości to może być wielki problem.

A co do nowej strony czy oddzielania to zamiast ________ w x ilości spróbuj
Kod:
tego bbcode'a - [hr]

Dobrze, że wróciłaś do pisania Cyris bo i im nas więcej, tym weselej Smile

Edit:

Ej ty na dole. Ja sobie wypraszam, ja nic pazernie nie kradnę.

[Obrazek: V2k9EeX.jpg]

I am a man who walks the path of the heavens to rule over everything!
Jestem Szwagrem wszystkich Szwagrów
Obserwuj @Szwagra na Twitterze
Podziwiaj piękną Skyle od Tymci zrobioną dla Szwagra.
Szwagrowy FriendCode 3DS: 3067-6445-3298
3.06.2013, 0:00
Hype się będzie zgadzać, jeśli i ja skomentuję. Zresztą długi wdzięczności za wpisy mam tak przeogromne... że chyba przepiszę je w spadku na me dzieci bądź na kota. Wtedy wystarczy robić dobrą minę do złej gry i udawać, że nic się nie stało. Może sprawa ulegnie przedawnieniu? Generalnie zbyt wiele nowego do ogródka nie dorzucę, bo w sumie sporo Drowker skradł pazernie przejął, więc mi pozostaje wziąć się za cokolwiek, co zostało nieruszone. O, styl. O dziwo jest lekki i łatwy do zaabsorbowania. Ma potencjał, by być rozwijanym i bardziej rozwijającym świat przedstawiony, lecz zachowuję prostotę pomagającą trawić każde napisane słowo. Oczywiście można się czepiać za objętość... lecz sama o tym informowałaś, więc narzekanie na to świadczyłoby o nieogarnięciu nieogarnięciu. Tak, to było celowe.

A i szalenie spodobało mi się TO:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Niby tylko dwa akapity, a siedzą mi w głowie. Chapeau bas, bo to wyszło wybornie.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
3.06.2013, 18:32
uffff .Skończyłem na 7 opowiadaniu .Jeśli pozwolisz doczytam resztę jutro (nie mam czasu Sad ) A jeśli chodzi o twoją twórczość jestem zachwycony.Może wykorzystałabyś mu pomysł(będę pisał wyrazami)-morze-statek-pokemon-usunięcie-pamięć-startery-przyjaciele-utrata-legenda/y-wiatr-tajemnice-potęga-rodzina-Liepard

[Obrazek: MbhhDN5.gif]
3.06.2013, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.06.2013 22:39 przez Cyris.)
Chciałam odpowiedzieć przy następnej części, ale nie dotrwam do tego czasu. Po kolei zatem.
Nie wierzę i nie uwierzę, że to się podoba. Zwłaszcza takim autorom. Ale skoro tak twierdzicie, to twierdźcie dalej, mnie to nie przeszkadza.

Dialogi, dialogi... postaram się zwiększyć ilość didaskaliów, choć czasem mam wrażenie, że i tak ich za dużo, zobaczymy jak mi wyjdzie. Btw, jakoś nie zdarzają mi się zbytnio dialogi z większą ilością bohaterów.
No i dzięki za koda.

A jakiego stylu się spodziewałeś?
Te dwa akapity... Ich największą zaletą jest to, że sa prawdziwe. Naprawdę tak się czułam przy poprawieniu ostatnich kilkunastu rozdziałów, które się pojawiły. Fioletowej czcionki używam do poprawiania koleżanki. Jedynie piórem nie piszę, bo stalówki łamię. No i nikt nie umie rozczytać się z mojego pisma...

Cieszę się, że Ci się chce Big Grin. Co do pomysłów... Tą część Zaułka zakończyłam, a część pomysłów jest wykorzystana. Ale może się nad którymś zastanowię...

A ja się cieszyłam.
Deszcz.
I stałam.
Pośród kropli.
Czystej radości.
Kilka cichych słów.
Utonęło.
W szumie ciszy.
Tak jak miało być.
14.06.2013, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2013 17:24 przez Cyris.)
Tak, tak, długo nie pisałam, ale nie spodziewajcie się niczego długiego. Pewne problemy z weną i pomysłem, ale uznałam ten projekt za swoje zadanie. Skończę je, choć mam pewne wątpliwości co do poziomu...

Stanęła przed wejściem. Caterpie zasłaniał jej dalszą drogę.