Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Rozmnażanie pokemonów
11.07.2012, 13:14,
Rozmnażanie pokemonów
Zastanawiam się dlaczego twórcy pokemon stworzyli tylko 13 grup hodowli. Przez to wychodzą takie absurdy jak krzyżowanie Wailorda i Skitty. Myślę że pokemon powinien być zdolny do rozmnażania dopiero po osiągnięciu określonego poziomu a nawet też najwyższego stadium rozwoju.
Odpisz
11.07.2012, 13:28,
RE: Rozmnażanie pokemonów
Idąc twoim tokiem myślenia ludzie powinni zacząć być płodni dopiero koło 25-30 roku życia... Albo taki Zweilous miałby czekać do 64 lvla, aż ktoś go wyexpi, żeby się "zabawić". Co z tego, że to wielkie i dojrzałe bydle.

Odpisz
11.07.2012, 13:33,
Osobiście, nie zagłębiałem się nigdy w to czemu Wailord i Skitty (albo jeszcze lepiej - Diglett) mogą kopulować i mieć potomstwo. Dla mnie, wystarczająco niepojęte są jajka ze ssakami - Skitty czy Growlithe wykluwający się z jajka... wtf? To dla mnie za dużo (@...@)"

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Fennekin, Kippert
11.07.2012, 13:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2012, 13:34 przez groudon6.)
Może w większości nie od najwyższego stadium, ale np. w rodzinie caterpie-metapod-butterfree to dopiero ten trzeci mógłby się rozmnażać.
Pokemony które mają 2 stadia rozwoju mogłyby się rozmnażać na tym 2 stadium.
Odpisz
11.07.2012, 14:36,
Akurat co do tego, że Pokemony ssaki wykluwają się z jajek się nie przyczepię, Poki przecież są już tak nierealistyczne (i bardzo dobrze!), że nie widzę powodu, by taka błahostka miała mnie męczyć. Twórcom zależało na tym, by wszystkie Poki rodziły się w ten sam sposób, więc to uprościli tak, że wszystkie się wykluwają z jajek, mnie to nie przeszkadza. No i przypomina, że nawet w prawdziwym świecie jest taki dziobak, ssak a jednak składa jaja, dlatego nei uważam, by to było aż tak absurdalne (jak możliwość rozmnażania się Skitty i Wailorda), by się tego czepiać.

Co do tego, by Pokemony larwy i poczwarki nie mogły sie rozmnażać a płodne były dopiero stadia dorosłego owada się zgodzę. Szczerze mówiąc przez długi czas wydawało mi się, że tak właśnie jest i to faktycznie jest głupie.
Jednak już by wszystkie Poki jednostadionowe mające trzy formy nie mogły się rozmnażać byłoby niepotrzebnym komplikowaniem. W końcu ewolucję można przerwać, więc jak komuś zachce się mieć Mudkipa na setnym poziomie, to czemu miałby się nie móc rozmnażać.
A i przypominam o istnieniu dzieci Pokemon, które są bezpłodne, więc nie wszystkie pierwszostadnionowe stworki mogą mieć potomstwo.

Osobiście zwróciłabym uwagę na inny absurd. Nidorina i Nidoqueen nie mogą się rozmnażać, ale Nidoran (samica) i wszystkie formy samca już tak. To jest jak dla mnie śmieszne. No chyba, że na pokestronach są nieprawdziwe informacje, sama nigdy nie próbowałam breedować wyższych form samiczki (choć ją samą już tak, z samcem w Silverze, to były pierwszy Pokemony jakie zbreedowałam jak się dowiedziałam o takiej możliwości od kolegi).

Odpisz
11.07.2012, 14:47,
Cytat:Osobiście zwróciłabym uwagę na inny absurd. Nidorina i Nidoqueen nie mogą się rozmnażać, ale Nidoran (samica) i wszystkie formy samca już tak.
Menopauza! Sorry, musiałem. xD

Cytat:Pokemony które mają 2 stadia rozwoju mogłyby się rozmnażać na tym 2 stadium.
A po co tak komplikować?

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: manjek, _Red_
11.07.2012, 16:25,
Nidorina i Nidoqueen rzeczywiście nie mogą się rozmnażać, ale dla mnie to jakaś kompletna pomyłka. Bo niby czym one się różnią od Nidoran? Co do breedingu - dwa pokemony na lvl 1 mogą mieć jajko, też na lvl 1? CHORE. Powinien być jakiś dolny limit, np. 20 lvl.
Odpisz
11.07.2012, 16:27,
Zapominacie o jednej rzeczy...
Level=moc=/=wiek

Odpisz
11.07.2012, 17:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2012, 17:39 przez Vapek.)
Mnie bardziej przeraża ból i cierpienie, jaką muszą przechodzić pokemony w trakcie porodu... wyjście czegoś, co jest połówką arbuza z narządów rodnych tych małych stworzonek jest gorsze niż najnowsze filmy piły (jedynka najlepsza) - sam obraz, który tworzy się w wyobraźni pokazuje, że twórcy poków albo przeoczyli ten fakt, albo są sadystami godnymi Haniballa Lectera i umyślnie chcieli zepsuć dzieciństwo wszystkim przyszłym młodym trenerom.

Jednak porzućmy te krwawe obrazy - żaden pok jeszcze nie umarł podczas rodzenia, co jedynie znaczy, że te stworzenia to wytrzymałe mędy i każdy taki poród powinien być traktowany dumnie. Gdybym był trenerem, byłbym niesamowicie dumny z swojego pokemona, gdyby udało mu się przejść przez te piekło, jakie defacto - ja mu urządziłem.
Naprawdę, nikt nie przejmował się jeszcze, przez co pokemon musi przechodzić, aby nadać nowe życie? To jest jak cud <3

Ale nie... breding nie wyszedł, bo natura zła, lub IV złe... mam wstręt do takich trenerów - nie potrafią szanować cudu narodzin z należytym szacunkiem.

inspiracja do napisania posta:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Nid, gimlig, EveeoAo, Velfa
15.07.2012, 0:18,
Mam lepsze pytanie. Powiedzcie mi jak to możliwe, że poki jednopłciowe mogą się rozmnażać?
Tauros z Miltangiem,niech będzie, a co z np. Jynx? To 100% baba (wg. bulbapedii), ale jednak... ?
Odpisz
15.07.2012, 0:50,
Znajdzie sobie takiego Alakazama czy kog innego i nie widzę problemu...

Odpisz
15.07.2012, 0:51,
Chyba nie do końca to przemyśleli.
Odpisz
15.07.2012, 1:41,
Miałem kiedyś "wielką księgę Pokemon", gdzie było napisane, że Jynx to Pokemon "Kobieton" - to trochę tak jakby był(a) biseksualna ^^ Ale to nie wyjaśnia kwestii dzieci... Wiatropylna nie jest. Skłaniałbym się ku myśli, ze jako pomocnik Mikołaja (anime) mogłaby tam z nim... XD -> Stąd ta jej ludzka postura hahaha
Odpisz
15.07.2012, 7:05,
Hah, rozmnażanie pokemonów, dla mnie to zawsze była czarna magia, choćbym nie wiem jakbym starał się coś wytłumaczyć w tej kwestii to i tak mi nie wychodzi, chociaż można uznać, że skoro pokemony dysponują "mocą" (no bo w końcu potrafią ciskać różnymi atakami), to może i w taki sposób (w sensie "magiczny") się rozmnażają, czyli np. ja zrobię minę X a ty Y, dotkniemy się (bez skojarzeń proszę XD) i powstanie jajo, chociaż to mega dziwne, ale kto ich tam wie Big Grin

[Obrazek: 258.png]
3DS FC:1891-2282-4131
Odpisz
15.07.2012, 12:35,
(15.07.2012, 0:51)groudon6 napisał(a): Chyba nie do końca to przemyśleli.
Bardzo dobrze to przemyśleli. Ty nie myśl o Pokemonach w takich samych kategoriach jak o realnych stworzeniach, bo one nimi nie są. To, że Poki mogą mieć potomstwo nie tylko z przedstawicielami swojego gatunku to bardzo dobre rozwiązanie. Pomyśl o ty, że zdobywasz nielegendarnego Poka, którego można zdobyć w grze tylko w jednym egzemplarzu i jak chcesz kolejnego bez wymiany, to daje to możliwość zbrededowania go sobie (w taki sposób zdobywałam w Silverze czy Crystalu kolejne Eevee albo Tyrouge'i żeby mieć ich wszystkie ewolucje). A poza tym rozmnażanie międzygatunkowe daje możliwość zdobycia ruchów, których dany gatunek Pokemona nie nauczy się w inny sposób (te całe Egg Move dziedziczone od ojca), to rewelacyjne rozwiązanie wprowadzone już w drugiej generacji. Gdyby Poki mogły się breedować tylko w obrębie swojej linii ewolucyjnej wprowadzenie czegoś takiego nie miałoby już takiego sensu.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwig, Chaqui

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości