Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Ulubione Anime
13.08.2010, 15:30
RE: Ulubione Anime
Cytat:Poza tym Toaru Majutsu no Index i Toaru Kagaku no Railgun! Awww! Uwielbiam to anime i czekam na trzecią serię! Wszystko jest świetne: bohaterowie, fabuła, epickie walki... No w ogóle, warto obejrzeć, tym bardziej, że nie jest to taśmawiec.
Ale railgun to nie jest żadna druga seria/kontynuacja, to jedynie spin-off : (

Cytat:Toaru Majutsu no Index też fajne, chodź lekarz, który potrafi przymocować urwaną rękę, nie zostawiając nawet blizny, mnie rozwalił. anyway i tak plus za acceleratora.
Aż dziw mnie bierze w takim wypadku ze nie "rozwalili" cie bohaterowie potrafiący manipulować elektrycznością bądź teleportować siebie i innych :p

Cytat:Czekam na 3cią serię, która o ile się nie mylę będzie (o ile będzie)
Dopiero co drugą zapowiedzieli a ty już trzecią oczekujesz. Data nadawania październik tego roku, druga seria to aru majutsu no index : )
Cytat:chyba pierwszą w historii anime kontynuacją 2 serii crossoverowych.
Mnóstwo serii się z tobą nie zgadza, myślę że zero no tsukaima, czy najprostszy przykład jakim jest DB GT to wykazują.

Cytat:Zauważ, że TMnI powstał na podstawie noweli, która z TKnR nie ma nic wspólnego (fabułę wymyślał ktoś inny, bodajże twórca mangi, która tym razem poprzedziła anime, odwrotnie jak to miało miejsce w pierwszej serii). Jeśli więc doczekamy się trzeciej serii, to będzie ona zapewne kontynuacją ekranizacji noweli, którą zapoczątkowało TMnI.
Railgun to nic innego jak spin-off index. Postać mikoto cieszy się sporą popularnością to dostała własną serie z nadzieją że się sprzeda. I twórczyni powieści to aru majutsu no index sprawuje pieczę na historią w to aru kagaku no railgun tak swoją drogą. Obie serie są ze sobą dość ściśle powiązane, mają między innymi wspólnych bohaterów. Zaś wydarzenia z jednej serii często mają wpływ na drugą, i odwrotnie. To aru kagaku no railgun nie poprzedziło anime o ile dobrze cie w ogóle zrozumiałem. Fabularnie w uniwersum tego świata to aru kagaku no railgun skończyło się mniej więcej wtedy gdy w to aru majutsu no index mamy arc z Izzardem i Himegami.
Prosty wykres który mniej więcej pokazuje jak dane wydarzenia przeplatały się między oboma seriami.
http://img52.imageshack.us/img52/7343/1268516449441.png
I na koniec PV drugiego sezonu index z comiketu.
http://www.youtube.com/watch?v=HtddIIKkvL8
Odpisz
14.08.2010, 15:38
Pokemony to raczej jedyne anime jakie oglądam i lubię. Czasem jak leci coś innego to sobie obejrzę odcinek, albo dwa...

[Obrazek: grey_lexington_signature_copyright_greyl...4p5pd6.jpg]
KOLOR BORDOWY + TWÓJ POST = %
Odpisz
15.08.2010, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2010 23:17 przez Cynd Ninja.)
(8.08.2010 14:57)Piecia napisał(a):  d) Bokura no - Nieznane anime, a szkoda. Niezwykle ambitny tytuł będący dramatem psychologicznym. Cud, miód i orzechy. Nie chce mi się opisywać, proponuję poczytać recenzje.

1. Anime wbrew pozorom znane, po prostu ryje psychikę jak Jigoku Shoujo i tym samym niewielu się nim jara.
2. Mnie właśnie recenzja zdemotywowała do oglądania, w w.w. Jigoku Shoujo przynajmniej jakoś dobrze się większość "przypadków" kończyła (czytaj: do piekła poszedł ten zły, a ten dobry nie martwi się, ze po śmiarci do niego dołaczy), a tu co? Śmierć i koniec. Za bardzo emo, nawet dla mnie Undecided

(13.08.2010 15:30)Rychu napisał(a):  
Cytat:Poza tym Toaru Majutsu no Index i Toaru Kagaku no Railgun! Awww! Uwielbiam to anime i czekam na trzecią serię! Wszystko jest świetne: bohaterowie, fabuła, epickie walki... No w ogóle, warto obejrzeć, tym bardziej, że nie jest to taśmawiec.
Ale railgun to nie jest żadna druga seria/kontynuacja, to jedynie spin-off : (
Spin-off spin-offem, ale seria to mimo wszystko jest Tongue

Cytat:Toaru Majutsu no Index też fajne, chodź lekarz, który potrafi przymocować urwaną rękę, nie zostawiając nawet blizny, mnie rozwalił. anyway i tak plus za acceleratora.
Aż dziw mnie bierze w takim wypadku ze nie "rozwalili" cie bohaterowie potrafiący manipulować elektrycznością bądź teleportować siebie i innych Tongue

co? przecież to prawie norma xD

Cytat:Czekam na 3cią serię, która o ile się nie mylę będzie (o ile będzie)
Dopiero co drugą zapowiedzieli a ty już trzecią oczekujesz. Data nadawania październik tego roku, druga seria to aru majutsu no index : )
Cytat:chyba pierwszą w historii anime kontynuacją 2 serii crossoverowych.
Mnóstwo serii się z tobą nie zgadza, myślę że zero no tsukaima, czy najprostszy przykład jakim jest DB GT to wykazują.

Crossover >> ta sama rzeczywistość, niezależne, ale często przecinające się historie
Spin-off >> poboczna seria pokazująca mniej istotne wydarzenia, które nie były pokazane w serii głównej

Czyli TKnR podchodzi pod crossover i pod Spin-off, ale DBGT jest przedłużeniem historii SonGoku, więc był spin-offem, ale raczej nie crossoverem Undecided

No chyba, ze nie pamiętam czegoś z DB, które oglądałem ostatnio jakieś 10 lat temu

---

Dodam, że za moment poprawię mój poprzedni pos, bo zapomniało mi się o Higurashi Tongue (LOL! I kto tu mówi o ryciu psychiki xD - Piecia)Higurashi ryje psychikę? To przecież takie wesołe Tongue aha i nie wcinaj mi w posta niemoderujacych notek xO

[Obrazek: sig.php]
Odpisz
15.08.2010, 22:46
GT jest kontynuacją. Nie jest to kanon, ale jest to kontynuacja zetki jako iż opowiada dalszą historię (bleh). Jak sam napisałeś crossover występuje wtedy gdy akcja dwóch bądź większej ilości serii styka się ze sobą w którymś tam momencie w fabule. GT nie przecina się z niczym. Zwykły dragon ball jedynie przecinał się ze slumpem.

Co do bokurano i jogiku shoujo. Jedną z wad tego drugiego tytułu jest to że ma epizodyczną fabułę. Każdy z sezonów łapię wątek dopiero na parę odcinków przed finałem. A bokurano nie miałem (nie)przyjemności obejrzeć.

Skoro DB GT i ZNT nie jest dobrym przykładem, to niech będzie nim xxxholic i tsubasa reservoir chronicles. Tytuły są ze sobą ściśle powiązane fabularnie. Każdy tytuł ma dwa sezony, dwie serie oav, i po jednym filmie kinowym : P

Cytat:co? przecież to prawie norma xD
Taaa ; d Chodzi mi po prostu o to że w skoro w serii występują bohaterowie mający paranormalne zdolności (niektórzy wręcz przesadnie potężne, tak, witamy min. acceleratora), nie powinno dziwić że potrafią przyszyć człowiekowi ramię bez większych skutków ubocznych.
Odpisz
17.08.2010, 20:34
NANA- najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałam. opowiada o prawdziwym życiu...bardzo poruszające.
Romeo x Juliet- cudna kreska....animcowa wersja Romea i Julii z odrobiną fantastyki ;3
Toradora kocham anime J.C Staff xD
Zero no Tsukaima jak powyżej
Shakugan no Shana raz jeszcze powyżej~

mniej lubiane ale fajne- GTO, FMA, S&W....
chyba wszystko~

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Aglet
17.08.2010, 21:25
1. Shuffle - Nie wspominając, że jest na podstawie gry H. to jest takie...całkowicie nie wiem, ale coś w sobie ma |D
2. Code Geass - Niby 2 Death Note, ale dla mnie posiadający o wiele więcej wszystkiego, lol
3. Bleach - Bardzo lubię pooglądać zarypiste bijatyki z nieszczególnie ciekawą fabułą

I mniej ważne miejsca

4. Death Note
5. Elfen Lied
6. Suzumiya Haruhi no Yuutsu
7. Angel Beats
8. Rosario to Vampire
9. Seikon no Qwaser
10. Spice and Wolf

0. Pokemon...?

Odpisz
17.08.2010, 21:37
Moje ulubione? Fullmetal Alchemist i nowsza wersja Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Te anime zawiera wszystko co najlepsze: niezapomniany klimat, wciągająca fabuła. Big Grin

Idiotów nie trzeba szukać ze świecą, sami pchają się na świecznik.
... zwłaszcza tutaj.

[Obrazek: sssssssssssssn.jpg]

Tak, też mam słitaśną sygnaturkę i jestem fajny!
Zaznaczam, że nie łamię regulaminu. Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: gabox
17.08.2010, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2010 21:53 przez Matt.)
Moje ulubione to: Soul Eater, Pokemon, Naruto, Fullmetal Alchemist, Elfen Lied, Death Note, Hunter x Hunter, History's Strongest Disciple Kenichi, GTO, Fair Tail, Inyuasha, Chobits i kilka o których zapomniałem : D

Niedługo zostanie dodane rozwinięcie do mojego postu (czyt: opisy dlaczego to anime, a nie inne)

W sumie... na co mi sygna?

Odpisz
18.08.2010, 11:12
NARUTO
Odpisz
18.08.2010, 12:02
(18.08.2010 11:12)czarmander napisał(a):  NARUTO
Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy nie nabijają, a piszą mądre, treściwe posty.

Afro Samurai- strasznie krótkie, ale bardzo intensywne anime. Fabuła nie jest wysokich lotów, ale to, co Afro robi z przeciwnikami wgniata w fotel.
Fullmetal Alchemist- emocjonujące pojedynki, niezgorsi bohaterowie i zajedwabista fabuła. Jeśli raz spróbujesz, to długo nie będziesz mógł przestać.
Fairy Tail- dla mnie jedno z najlepszych anime. Ciekawy koncept z gildią magów, świetnie zrealizowane walki no i cała zgraja niezłych świrów. Jest jeszcze mój ideał kobiety, Erza<3 Ostatnio tylko dla tej postaci oglądam to anime. Chociaż w gruncie rzeczy manga jest 100 razy lepsza.

Od czasu do czasu oglądam też Death Note, Elfen Lied, Full Metal Panic i One Piece.
Odpisz
18.08.2010, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2010 19:44 przez Cynd Ninja.)
(17.08.2010 20:34)Arasu napisał(a):  NANA- najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałam. opowiada o prawdziwym życiu...bardzo poruszające.
Romeo x Juliet- cudna kreska....animcowa wersja Romea i Julii z odrobiną fantastyki ;3
Toradora kocham anime J.C Staff xD
Zero no Tsukaima jak powyżej
Shakugan no Shana raz jeszcze powyżej~

mniej lubiane ale fajne- GTO, FMA, S&W....
chyba wszystko~

Każdy fan anime widząc ten post stwierdzi, że jesteś dziewczyną...
Ale co do Toradory się zgadzam, a co do ZnT i SnS zgodzę się jak obejrzę Big Grin

(17.08.2010 21:37)Hawk napisał(a):  Moje ulubione? Fullmetal Alchemist i nowsza wersja Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Te anime zawiera wszystko co najlepsze: niezapomniany klimat, wciągająca fabuła. Big Grin

IMO najlepsza manga FMA, bo w Brotherhood ucięli niektóre fajne sceny m.in. genialną uwagę Lina [gdy Envy przechodził w prawdziwą postać] Tongue

(17.08.2010 21:25)firegon napisał(a):  7. Angel Beats

Wszystkie produkcje na podstawie gier Keya są genialne

(17.08.2010 21:49)Matt Hoshiro napisał(a):  Hunter x Hunter, History's Strongest Disciple Kenichi,

Rzadko się zdarza, żeby ktoś podał tutuł anime, którego nie kojarzę, a Ty podałeś aż 2 O.o

---

Ogólnie lekka krytyka kilku anime:

1. Naruto, Bleach, Dragon Ball, One Piece, Fairy Tail, Pokemon

Ile odcinków może mieć jedno anime? Ludzie już lepiej mangę czytać niż oglądać ponad 200-epkowe serie przepełnione filerami i/lub traktujące prawie cały czas o tym samym...

2. Elfen Lied

Pomijając fakt, że krew zalała mi ekran i pół biurka, bo każdy człowiek miał tam chyba z 20litrów samej hemoglobiny w organizmie, realizm jest zabójczy:
  • Nawet zakładając, ze wektory mają tą swoją ogromną moc, to zabicie człowieka długopisem jak strzałem z pistoletu jest niemożliwe, bo w.w. długopis by tego nie wytrzymał
  • Strzelają do nagiej dziewczyny w samym hełmie ze snajperki o kalibrze 50mm... 50mm! to wystarczy, żeby przestrzelić CZOŁG!... a pocisk trafia, rozwala hełm a dziewczyna tylko lekko kaleczy się na czole, bez żadnych trwałych obrażeń nie licząc... rozdwojenia jaźni? Taki pocisk powinien zrobić masło z jej mózgu!
  • Chłopak chce ożenić się z kuzynką... ale mniejsza z tym...
  • Chłopak razem z kuzynką idą plażą, nagle zauważają nagą dziewczynę z rogami, która nie potrafi nic powiedzieć. Tym samym biorą ją do domu i ukrywają przed poszukującą jej policją. Nie udzielają też żadnej pomocy medycznej.
  • Niezależnie od liczby utraconych kończyn i utraconej krwi nikt nie umrze dopóki nie odetną mu głowy.
  • Mogli wszczepić bombę Lucy, nie wszczepili jej.
  • Żaden człowiek nie zabije człowieka, choćby nie wiem co zrobił.

[Obrazek: sig.php]
Odpisz
21.08.2010, 8:25
Ja tam raczej nie oglądam żadnych anime ;p Oglądałem tylko te, co leciały w Polsce na antenie xD
Ale najlepsze z nich są:
-Pokemony
-Beyblade
-Shaman King(szkoda, że krótkie Tongue)

Może niedługo oglądnę jakieś "polecane" anime Smile

[Obrazek: shadownightsuserbar.png] by me Tongue
[Obrazek: 38138g.gif]
[Obrazek: mysticmusesd8.png]
Odpisz
21.08.2010, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2010 11:13 przez Piesek.)
Tu jest moja lista anime. A jeśli chcecie anime które mi się podoba, to podam 10 najciekawszych IMO:
- Angel Beats! - fajna fabuła, kreska, bohaterowie, świetnie moce Kanade i super soundtrack :*
-Ichiban Ushiro no Daimaou - według mnie, to jest parodia(a może rzeczywiście jest oO) i mimo dziwnej fabuły, przypadło mi to do gustu(Piterhausen rulz!)
- Inuyasha + Kanketsu-hen - najlepsze anime jakie widziałem :*
- Soul Eater - zabawne anime, które jest jedyne w swoim rodzaju
- Suzumiya Haruhi no Yuutsu + Shoushitsu - Świetna parodia anime, a film był również ciekawy. Tylko druga seria coś im nie wyszła
- Venus Versus Virus - Ogólnie fajne anime Tongue
- Zero no Tsukaima - Świetne anime z magią i z świetnym temperamentem Louise
- Asura Cryin - Niby przeciętne anime, ale dla mnie jest jednym z lepszych
- Tsubasa Chronicle - Po prostu mam do niego sentyment
- Kaichou wa Maid-sama - Tu się nie trzeba rozpisywać ^^

Podobają mi się też The Legend of The Legendary Heroes i Highschool Of The Dead, ale wstrzymam się na razie z oceną.

[Obrazek: Piesek.png]
[Obrazek: 36960985.png]
[Obrazek: Piesek012-0.png]
Odpisz
21.08.2010, 16:34
Pokemony, Naruto, Rozen Maiden i wiele innych. Ale głównie te 3.
Odpisz
21.08.2010, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2010 10:11 przez y0urch0ice.)
Moje to Dragon Ball, Medabots,Teknoman, Pokemon i Shaman King. W momencie pisania tego posta jestem na pierwszym odcinku Fullmetal Alchemist więc zobaczymy Big Grin

edit: FMA rządzi xD jestem na odcinku w którym Scar spalił bibliotekę walcząć z Homunkulusami xD SUPER SUPER SUPER !

[Obrazek: kex1es.jpg]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości