Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 57 dni)

Sword i Shield promo

Polska Premiera! - Pokemon Czerń Victini i Reshiram
27.05.2012, 14:07,
RE: Polska Premiera! - Pokemon Czerń Victini i Reshiram
Dziś to oglądam, nie ma mowy żebym tego nie obejrzała, zdąrzyłam nawet uszyć własnego Victini'ego!!!!!

Moje 3DS FC: 2681-1591-7151
Odpisz
27.05.2012, 14:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012, 14:15 przez Chicorii.)
(27.05.2012, 12:33)Hikomikos napisał(a): Ale emocje Big Grin już nie mogę się doczekać Big Grin

Nie zawiodłem się Big Grin Opening Rewelacyjny. Nie spodziewałem się takiej aranżacji.
Czy ty w ogóle wiesz co oznacza słowo aranżacja w muzyce? Widocznie nie, skoro tak piszesz. Ta piosenka ma identyczny podkład instrumentalny, został zmieniony tylko wokal = aranżacja jest bez zmian.

Sama nie umiem wytłumaczyć czym jest aranżacja (mogłabym spróbować, ale wiem, że nie potrafiłabym zrobić tego dobrze), tak samo jak nie wytłumaczę komuś nie znającemu się co jest riff albo czym jest bridge (mostek) w piosence, ale udało mi sie znaleźć fajną i krótką definicję, którą pozwolę sobie zacytować:

Cytat:Aranż to inaczej układ oraz instrumentacja utworu. Układ w sensie kolejności i długości wstępu, zwrotek, refrenów bridge'ów itp. A instrumentacja w sensie dlaczego w piosence solówkę ma grać np. saksofon, a nie gitara. Albo jaki nowy instrument, głos czy barwa syntezatora ma się pojawić na 2 zwrotkę. Można powiedzieć, że aranż to budowa utworu i określenie jego składników, barw, oraz długości i kolejności zwrotek, refrenów, mostków i tego, jak ma się utwór zaczynać i jak kończyć.
Tu autor dokładniej nie wspomniał, że aranżować można nie tylko instrumenty, lecz także wokale, szczególnie chórki. Od razu przypomniał mi się bardzo dobry pokemonowy przykład, drugi japoński opening Rivals!, który skomponował i instrumentalizacje zaaranżował sam Hirokau Tanaka (ważna osobistość, napisał muzykę do niejednego klasyka od Nintedo np. pierwszego Metroida na NESa) i zrobił to rewelacyjnie. Natomiast za aranżację rozbudowanej partii chóralnej odpowiadał już ktoś inny (widocznie pana Tanaka nie zna się na aranżowaniu wokali tak dobrze) - Yohgo Kohno. Sam chórek brzmi tu bardzo profesjonalnie, tak "ambitnych" nie ma w żadnej amerykańskiej piosence z Poków, co tylko udowadnia to, że Japończycy bardziej się z piosenkami starają (a przynajmniej było tak kiedyś) i jak się chce to potrafię stworzyć rzeczy naprawdę wartościowe.

Dodam jeszcze, że to od aranżacji zależy gatunek muzyki jaki reprezentuje utwór. Można zaaranżować muzyką klasyczną na rockowy utwór, tak jak można zaaranżować popową piosenkę na jazz.

A co do tego openingu, IMO jest kiepski, chwytliwa melodyjka w refrenie bardzo marna, aranżacja taka sobie, ta gitarka, która przez chwiluńkę gra partię instrumentalną (czego nie można nazwać solówką) jest bardzo schowana (powinna być bardziej uwypuklona w miksie) i taka sobie. Wokale tak polskie jak i amerykańskie bardzo przeciętne.

Choć dla mnie i tak oba endingi są jeszcze gorsze. Zawierają w sobie mnóstwo tego czego nienawidzę w amerykańskim popie, a już w ogóle ta z Czarnego filmu.

No i teraz już wiem, że muzyka ilustracyjna jest taka sama, słuchając jednego z endingów zauważyłam w creditsach znajome nazwiska, więc nawet jak macie kiepskie piosenki, to chociaż background music jest świetne ;P

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Hikomikos, Duel77
27.05.2012, 14:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012, 15:33 przez Gonzo.)
Czerń - Victini i Reshiram
Zakładam ten temat, by każdy mógł się wykazać swoją oceną na temat filmu "Victini i Reshiram". Film nawet dobrze został wykonany, akcja też w napięciu, choć można się uczepić rozmiarom filmu na ekranie, gdyż nie wszystko dało się widzieć. A jeśli chodzi o głosy: dość idealnie pasują do postaci, ale głos Damona jako młodego jakoś nie wyszedł, głos Reshirama pasuje, ale u Zekroma raczej pachniał "mechanizmem".

Ocena: 8.6/10 (dałbym 9, gdyby dali "młodszemu Damonowi" inny głos).

A jak jest wasza opinia? Piszcie i komentujcie ^.^

Mamy taki temat, sklejam.
~Gonzo

http://imageshack.us/photo/my-images/705/pokeiris.jpg
To niedopuszczalne! Ten trener powinien być winny! - Iris
Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Tak. Oshawott, daj mu po twarzy Wodną Bronią - Emolga
zzzzz... (sen) - Oshawott
(facepalm) o rany - Emolga.
Odpisz
27.05.2012, 14:23,
Film trochę zrzynal z poprzednich, ale mnie się podobal. Jedyne co mi się nie podobalo to glos Zekroma, totalna zalamka. Pawel Szczesny jako Zekrom? :/ Eee??

Jak powiedzialem wcześniej, jest kilka motywów gdzie od razu przypomnialy mi się stare filmy.
Dużo walk = film 1
Motyw z pokemonem porozumiewającym się telepatycznie + kule + walka w poruszającym się zamku = film 2
Chodzenie po skrzysztalowanych terenach = film 3
Duża ilość drzew, lasów, widok z lotu ptaka = film 4
Próba ocalenia Victiniego przez Pikachu, i jednoczesne uwięzienie go = film 5 (scena z Latiosem)
Zespól R który pojawia się znikąd = film 5
Walka w powietrzu, wokól gwiazd = film 6
Dużo historii, motyw z królem i aurą = film 8

To chyba wszystko co mi się udalo zauważyć, jednak nie macie wrażenia że ten film byl trochę ocenzurowany? Oglądając wersję japońską byla tam scena gdzie Dayen (czy jak się nazywal ten gostek w czarno-bialych wlosach) byl na pustynii, i zobaczyl Reshirama/Zekroma. Ogólne wrażenia dobre, opening niczego sobie, tylko wkurza mnie Ash który zachowuje się jak dzieciak, aż wstyd patrzeć :/

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: kurnik3478
27.05.2012, 14:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012, 14:33 przez Conquest.)
RE: Czerń - Victini i Reshiram
Na temat tego filmu można powiedzieć jedno: "Z dużej chmury mały deszcz."

Ogólnie wyglądał ładnie. Głosy też ładnie dobrane. Podobała mi się piosenka z openingu, gorzej z endingiem.

Zaskakująca jest sytuacja, gdy Zekrom i Reshiram nie mogą się przebić, a Victini to wszystko rozwala... jak dla mnie lekkie przegięcie. Ale cóż przynajmniej dzięki niemu Tepig i Scraggy fajnie wygrali swoje bitwy. Big Grin

Cała fabuła była trochę słaba. Ostatnie filmy mają to do siebie, że nie jestem w stanie się w nie wciągnąć i zainteresować.

Ocena: 6,5/10

To nie jest surowa ocena.
Nie zawiodłem się, bo film był lepszy od dwóch poprzednich.

Odpisz
27.05.2012, 14:39,
(27.05.2012, 14:30)Conquest napisał(a): Na temat tego filmu można powiedzieć jedno: "Z dużej chmury mały deszcz."

Ogólnie wyglądał ładnie. Głosy też ładnie dobrane. Podobała mi się piosenka z openingu, gorzej z endingiem.

Zaskakująca jest sytuacja, gdy Zekrom i Reshiram nie mogą się przebić, a Victini to wszystko rozwala... jak dla mnie lekkie przegięcie. Ale cóż przynajmniej dzięki niemu Tepig i Scraggy fajnie wygrali swoje bitwy. Big Grin

Cała fabuła była trochę słaba. Ostatnie filmy mają to do siebie, że nie jestem w stanie się w nie wciągnąć i zainteresować.

Ocena: 6,5/10

To nie jest surowa ocena.
Nie zawiodłem się, bo film był lepszy od dwóch poprzednich.

Racja, a po za tym Victini to legendarny pokemon. Według opisów Pokedexa, Victini potrafi tworzyć w sobie nieskończone zasoby energii. To właśnie dzięki niej mógł swoim atakiem V-Create (V-Twór) mocno uszkodzić Filary.

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
27.05.2012, 14:46,
Warto było oglądać, chociaż by dla tych 2 sekund walki Reshirama i Zekroma. Myślałem ze nie dadzą oppeingu z anime, tego dziadostwa nie da się słuchać. Ja uważam ze, zdecydowanie lepiej nadają się tutaj utwory amerykanów, ale to już jest moje skromne zdanie (przykład:MQ)
Co do filmu to było dużo pieprzenia, i okropnie długo się ciągnął do momentu akcji w zamku
Mam nie odparte wrażenie ze pani która, podkłada Asha wkłada w to coraz mniej serca, coraz gorzej się tego słucha, najbardziej mnie denerwują okrzyki, ten śmiech, to jest coś przerażającego dla moich uszów

[b]Szukam:
2)Yu-gi-oh :Metal Tazo Big: 1/2/3/5/7/8/9/10/
[Obrazek: 16607.png]
[Obrazek: 5406.jpg]
[Obrazek: 17645.gif]
~~
[Obrazek: 5e8ef324811f728d16594bd876226f13.gif?1321960496]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
27.05.2012, 15:07,
Ogólnie to film mi się podobał, z tymi nowymi filmami to mam tak, że jak obejrzę go po raz pierwszy to uważam, że nic specjalnego. Dopiero po obejrzeniu tych nowych filmów po raz kolejny zaczynam je doceniać. "Victini i Reshiram" oceniam na 7/10, nie mam zarzutów co do doboru głosów. Jak już to przez cały film nie mogłem załapać kto podkłada głos Damonowi...dopiero na napisach zobaczyłem, że Kamil Kula, czyli kierowca taksówki hotelowej w serialu Polsatowym "Hotel 52" XD. Mam jeden zarzut, mianowicie była scena jak Damon poznał Zekroma i tam w którymś momencie była jakaś eksplozja, Damon się odwrócił i ruszyły mu się wargi (i tu Polacy przeoczyli wstawienie jakieś kwestii).
Co do piosenek to jeśli chodzi o Polski opening to jakoś wolę wersję z serialu Tongue A ending bardzo przypadł mi do gustu. Z filmu Czerń to zdecydowanie wolę Polską wersję tej piosenki, ale moja ulubiona wersja to ta z filmu White, którą śpiewa ten koleś (nie pamiętam nazwiska). Podsumowując to naprawdę super, że możemy oglądać najnowsze Poki w rodzimym języku Smile Uważam, że powinniśmy się cieszyć i doceniać, że mamy Poki na Disney'u i nie żałować zbytnio, że parę sezonów i filmów nie zostało puszczonych w naszej TV. Ważne, że Poki wciąż u nas są Smile
Odpisz
27.05.2012, 15:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012, 15:49 przez Axel.)
Cytat:Ja uważam ze, zdecydowanie lepiej nadają się tutaj utwory amerykanów, ale to już jest moje skromne zdanie (przykład:MQ)
No wiesz, tylko cały problem polega na tym, że od zmiany studia Amerykanie produkują o wiele gorsze czołówki. Osobiście wolę polskie czołówki, ale to tylko dlatego, że są polskie, wokal stoi na podobnym poziomie, a muzyka jest ta sama. Logiczne mi się wydaje, że gdy mam do wyboru to samo po polsku i to samo po angielsku to wybiorę polskie.

@Ertix:
Dużo walk = każdy film
Motyw z pokemonem porozumiewającym się telepatycznie + kule + walka w poruszającym się zamku = film 1, 2, 3, 5, 8, 10, 11, 12
Chodzenie po skrzysztalowanych terenach = film 3
Duża ilość drzew, lasów, widok z lotu ptaka = każdy film i 3/4 odcinków anime
Próba ocalenia Victiniego przez Pikachu, i jednoczesne uwięzienie go = film 5 (scena z Latiosem) (nie bardzo wiem, o co chodzi, to milczę)
Zespól R który pojawia się znikąd = każdy film i 3/4 odcinków anime
Walka w powietrzu, wokól gwiazd = film 1,2,5,6,7,10,12,13
Dużo historii, motyw z królem i aurą = każdy film (oprócz 9 i 13), jeśli chodzi o histrorię.

Tak powinna wyglądać twoja lista. Są rzeczy, które są typowe dla pokemonów, nie wiem, czy jest sens się ich czepiać. Proszę, nie szukaj na siłę podobieństw do poprzednich serii.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Hikomikos
27.05.2012, 15:45,
Jedyne co było dobre w tym filmie to to, że wreszcie przenieśli Legendę z gier do Anime.

Co do polskiej wersji- milczę bo nie widziałem. Nie bić, nie mogłem Sad

Klikając na Pokemona wspierasz akcję Podaruj Pokom słońce!
[Obrazek: b.png]
Odpisz
27.05.2012, 17:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012, 17:37 przez Pikaforek777.)
Filmu z polskim dubbingiem nie widziałem Smile ale odsłuchałem przed chwilka wstawki Hikomikosa z openingu rozszerzonego i piosenki końcowej( dobra robota z tymi wstawkami w tak krótkim czasie od premiery ) i muszę powiedzieć że wersja rozszerzona brzmi według mnie lepiej od openingu z animca Smile A piosenka końcowa to już troszkę mniej mi leży. Co do fabuły filmu to tylko mogę napisać, że nowe filmy Pokemon są raz lepsze, raz gorsze. Przez to że jakby nie patrzeć to pomysłów na kolejne filmy jest coraz mniej wiec powielają schematy. A co do głosu Asha to zgadzam się z kolegą wyżej który pisał, że aktorka tworząca owy głos coraz mniej się stara, też to zauważyłem ten głos jest taki bezduszny i robiony tak jakby aktorka chciała tylko zaliczyć kolejny kontrakt i zgarnąć kasę Smile

[Obrazek: poke.jpg]
[Obrazek: 2a6adca4e22186a1med.jpg]
FC Pokemon White 5372-3791-5838
FC Pokemon Platinum 0862-8363-8709
FC Pokemon Heart Gold 2322-7921-0160
FC Pokemon Black 2 3611-9535-3467
Odpisz
27.05.2012, 18:01,
Niebawem będę rozmawiał z Hanną Kinder Kiss i jakoś spróbuję zagadać na temat vokalu Asha i różnicach w stosunku do poprzednich serii Wink

Odpisz
27.05.2012, 19:31,
Masz kontakty Hanną 0.0?! Rany, wygląda na to że awansy szybko idą w górę.

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
27.05.2012, 19:53,
Hikomikos, skoro masz z nią kontakt, to popytaj się o 7 serię, dlaczego nie zamierzali jej zrobić, jakie mają plany, czy chcą zalatać tę dziurę, ok? Imo, Hanna zawsze byla dobra, ale w tym filmie wyraźnie bylo czuć tę dziecinność jej glosu (wolę już by grala bardziej kobieco jak z 6 serii, niż tak dziecinnie. O ile jej powrót w Wymiarze Walki, jak i jej wokal byly super, tak od Gwiazd Ligi Sinnoh wszystko się zrypalo :/, potem w BW grala raz tak, raz siak, ale też nie najgorzej, tylko w tych filmach tak coś dziecinnie wychodzi, hmmm.. :/)

Odpisz
27.05.2012, 20:09,
Przesłuchałem obie piosenki i nie jest źle, ale liczyłem na lepsze wykonanie. Szkoda że zmienili Katarzynę Owczarz, fajnie zaśpiewała czołówkę BW, chociaż ten duet też jest w porządku ale te chórki jakoś za bardzo "krzyczą". W endingu wokal mi się nie podoba, ale sama piosenka "Follow your star" bardzo fajna Smile
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości