Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

W pracowni Konusa ^^
20.07.2015, 22:59,
RE: Konusowe Pokemonki ;] (i nie tylko)
...
Dosłownie cmentarz.
Ale to tylko i wyłącznie moja wina, bo zaniedbałem rysowanie, nie wspominając o całym PVF.
Zauważyłem, że ogólnie w fan arcie ostatnio mało się dzieje i nie sądzę, żebym tym postem coś zmienił, bo od jakiegoś czasu mój wątek i tak nie cieszył się popularnością (czemu się zresztą dziwić, jak tu w ogóle jeden rys na pół roku -,-).
Jakoś od początku szkoły średniej opuściła mnie wena na tworzenie czegokolwiek i na dodatek zawładnęło mną lenistwo.
Wczoraj nastąpił jakiś przełom:
[Obrazek: _there_is_no_rose_without_thorns__by_kon...923gn4.png]
Jestem z tego poniekąd dumny, bo włożyłem sporo serca zwłaszcza w tło (co jest bardzo dziwne, ale uznałem, że zwykły krzaczek z powtykanymi gdzieniegdzie różami zniszczy ogólny odbiór). Dziwię się, że w ogóle narysowałem ten obrazek, bo pomysł na niego zrodził się dawno temu i odnalazłem go przy okazji.
Anyway, mam nadzieję, że się podoba i myślę, że teraz zacznę pojawiać się częściej.
Strzałka! Big Grin

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę, Turtwiczka, Cichy Protagonista, lol20240, Tyma, Goldi, Bulba, Pikutorialu, BlueValor, Viger, max 353
20.07.2015, 23:08,
RE: Konusowe Pokemonki ;] (i nie tylko)
Piękne. Zwłaszcza podoba mi się tło z czerwonymi różami. Cieszę się , że powróciłeś do rysowania ponieważ uwielbiam twoje rysunki a zwłaszcza jak je kolorujesz. *pierwszy cheris od Kryła \(*3*)/ *

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Konus
23.07.2015, 7:38,
RE: W pracowni Konusa ^^
Bajeczne.Śliczna Roselia, jeszcze piękniejsze róże w tle i opadające płatki.Świetnie nakładasz kolory,
a na rysunku widać dużo szczegółów. Jestem pod wielkim zachwytem,mam nadzieję ,że będziesz częściej
chwalić się tu swoją twórczością Smile

[Obrazek: tumblr_mgqswxYAmm1qklm53o4_250.gif]
Odpisz
23.07.2015, 8:56,
Masz naprawdę wielki talent. Mam pewną próśbę. Narysowałabyś mi walkę Mukrow vs Natu

[Obrazek: attachment.php?aid=1026]
[Obrazek: 2LFVayj.png]
Odpisz
25.07.2015, 22:13,
Przyjąłem request Pikutorialu, aby trochę wrócić do wprawy.
Jak się okazało, nigdy jeszcze nie rysowałem Murkowa ani Natu.
Do tego było to nie lada wyzwanie, by ukazać walkę dwóch ptaków w perspektywie rodem z gier i tak, by naprawdę wyglądały na walczące. Nie wspominając o tle, do którego nie jestem przyzwyczajony, a jednak robię, bo teraz rysunki wydają mi się puste.
Anyway:
[Obrazek: murkrow_vs_natu_by_konus240998-d92rxrq.png]
Mam nadzieję, że się podoba, choć ja nie jestem zbytnio przekonany...Dla pytających, ten atak użyty przez Natu to Ukryta Moc (Hidden Power). Trudno było to jakoś ładnie przedstawić kredkami. Czekam na opinie Smile
Do usłyszenia Big Grin

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę, Cichy Protagonista, Pikutorialu, lol20240, Qwest, Viger, Tyma, Arsen23
25.07.2015, 22:46,
Super, że rysunek ma tło Big Grin , o wiele lepiej od razu wszystko wygląda.
Najbardziej podoba mi się w nim Murkrow - zarówno cieniowanie na nim, jak i narysowany atak. Plusem też jest (według mnie) taki sposób kolorowania, że zostają na pokolorowanej powierzchni takie jakby małe, białe kropki - od razu cały rysunek wygląda tak bardziej "miękko".
Miałbyś ochotę narysować np. Meowtha z Zespołu R z jakimś innym kocim, żeńskim pokemonem Big Grin?

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
25.07.2015, 22:52,
Bardzo chętnie, droga Turtwiczko Smile Aktualnie szukam jakichś ciekawych pomysłów na rysunki i dzięki Tobie już mam wizję Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
25.07.2015, 23:29,
Mi również podoba się ta miękkość ovktórej napisała Turtwiczka. Jednak najbardziej podoba mi się tło, a zwłaszcza sposób rysowania chmur, które mi ciężko się rysuje oraz idelnu Shadow Ball. A skoro przyjmuje sz zamówienia (hehehe) to prosiłbym o Kangaskhana protagonisty z gier FRLG używającego Fake Out na Gyarardosie Championa gier FRLG Big Grin

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
26.07.2015, 0:23,
I na zamówieniu Bidulka koniec, bo niech mieć nawałnicy, z której potem nie wyjdę ^^

Odpisz
26.07.2015, 12:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2015, 11:49 przez Ertix.)
Bardzo ładne rysunki. Smile Trochę mi przeszkadzają miejscami niektóre kolory,ale to pewnie wynika z tego, że osobiście jestem zwolennikiem bardziej jaskrawych barw.
Jak tylko będziesz mógł/mogła i wznowisz zamówienia to poproszę o Starmie dla mnie, dobrze? :3
@down: Jeżeli ktoś nie ma nic do dodania do opinii innych to po co ma na siłę pisać? Nie ma przecież przymusu.

Odpisz
26.07.2015, 15:14,
Cytat:na zamówieniu Bidulka koniec, bo niech mieć nawałnicy, z której potem nie wyjdę ^^
Czytanie nie boli.

Swoją drogą, świat byłby zdecydowanie piękniejszym miejscem, gdyby jaśnie hrabiowie użyczyli jakiegoś treściwego komentarza na temat prac, zamiast żebrać bezczelnie, niczym żul spod dyskontu żebra o pisiont groszy na piwo VIP. Spośród wszystkich "zleceniodawców", tylko Bidul i Turtwiczka skomentowali poprzednie prace, reszta postanowiła przycwaniaczyć i poprosić o darmowy obrazek na krzywy ryj. Na miejscu Konusa, olałabym wszystkie osoby, komentujące tylko po to by dostać zamówienie, ale cóż... to jego temat, a nie mój, więc niech się ustosunkuje do tego jak chce Smile

~~~

Co do prac... Bardzo fajnie, że wróciłeś, brakowało mi trochę tych twoich subtelnych rysunków (które nawet z najbardziej niesympatycznego pokemona Game Freaka, robią coś dostojnego - patrz: Purugly) oraz epickiego skilla w posługiwaniu się kredkami (to kolorowanie, a zwłaszcza białe światło w nim użyte, jest naprawdę cudowne).

W rysunku Roselii najbardziej urzekł mnie ten różany krzaczek, udowadniający że kilka prostych elementów zebranych w kupę, może utworzyć coś ślicznego (same gałązki mają raczej mało skomplikowaną budowę i rysuje się je pojedynczo diabelnie łatwo). Przez to tło, Roselia przypomina mi trochę te obrazki ludowe, w których dominowały motywy kwiatowe i które często wisiały na ścianach większości z naszych babć Smile Nie wiem, czy to akurat było twoją inspiracją, ale przyznaję że pomysł pasuje do przedstawionego pokemona wyśmienicie. Sama Roselia (a właściwie: shiny roselia) została dość dobrze odwzorowana, no może jedynie doczepiłabym się tych cieniutkich łapek, które sprawiają wrażenie, jakby miały się ugiąć pod ciężarem kwiatów trzymanych weń. Dodatkowo, w rysunku podoba mi się fakt, że nie jest w nim wszystko tak idealnie zaokrąglone, jak w większości współczesnych pokemonów, a liście mają dość ostre (powiedziałabym nawet, że spiczaste) kontury. Moim zdaniem, ta luźna interpretacja jeszcze bardziej pasuje do różanego pokemona, jakim jest Roselia. Swoją drogą, zauważyłam, że dodałeś jej dodatek w postaci żółtej płachty na plecach, którego nie miała w oryginale Big Grin Zwolennicy oryginalnych kształtów pokemonów byliby zapewne wielce oburzeni, ale w mojej opinii ta zmiana wychodzi na plus - dzięki temu, Roselia jest jeszcze bardziej powiązana ze swoją ewolucją, która takowy płaszczyk z tyłu posiada.

Walka Murkrowa z Natu również świetna, wyszła tak... growo. Bardzo mi się podobają twoje efekty ataków, zwłaszcza Shadow Ball i to różowe światło na łapkach i piórach. Wiem poniekąd z doświadczenia, jak ciężko jest uzyskać dobry taki efekt kredkami, więc... czapki z głów. Interpretacja Hidden Power również idzie na plus, te roztarte kolory kredek wyszły fenomenalnie Big Grin Anatomia obydwóch pokemonów wydaje się na pierwszy rzut oka w porządku, choć widać twoje leciutkie lenistwo przy łapkach Natu. Kapelusz Murkrowa, nie wiem czy to tylko moje widzimisię czy rzeczywiście tak jest - wydaje mi się trochę za "płaski". I - patrząc na sprity tego pokemona z gier, mam wrażenie, że poza dziobem powinien mieć widoczny również kawałek głowy.
[Obrazek: murkrow.png]
[Obrazek: murkrow-f.png]
Na plus wychodzi również niebo, które wyszło naprawdę fenomenalnie, szczególnie te różowe przebłyski mięszy chmurami :3 Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z robienia teł do rysunków, gdyż wychodzą ci one cholernie dobrze.

To chyba wszystko, co miałam do powiedzenia tutaj, jak mi się coś jeszcze przypomnę, to dopiszę. Ogólnie cieszę się z powrotu i mam prośbę: zaszczycaj nas swoimi pracami częściej. I przepraszam, że przez dłuższy czas nie komentowałam tutaj, niestety, ograniczona ilość wolnego czasu uniemożliwia mi napisanie treściwego komentarza w FanArcie (to nie to samo, co nabicie posta w dziale o anime czy grach). Mam nadzieję, że ten komentarz wynagrodził ci jakoś moją nieobecność. Z mojej strony, w miarę możliwości, postaram się zaglądać tutaj jak najczęściej i zostawiać swój ślad (chociażby w postaci Cherisha).

Pozdrawiam! Smile

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Konus, Nilson
26.08.2015, 1:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 1:28 przez Konus.)
Okej, może nie przychodzę z przyjętymi zamówieniami, które nie mam pojęcia kiedy zrealizuję, bo ostatnio nie mam jakoś weny na Poksy.
Natomiast naszła mnie wena na mały redraw rysunku z siódmego marca 2013, gdy ponownie zacząłem czytać "Kwiat Wisielców" z Sagi O Ludziach Lodu (wtajemniczeni wiedzą, co i jak Wink ). Przedstawia on czarownicę, Ingrid Lind z Ludzi Lodu.
Pierw, stary rys:
[Obrazek: ingrid_lind_av_isfolket_by_konus240998-d6bx9v2.png]

Teraz przeróbka skończona dosłownie godzinę temu:
[Obrazek: ingrid_lind_av_isfolket_2_0_by_konus240998-d9751du.jpg]
Czekam na opinie i przepraszam za tamte requesty, ale naprawdę nie mam pojęcia, skąd ta blokada Undecided

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Qwest, BlueValor, Shinobu, Bidulkę, mysza888, max 353
26.08.2015, 1:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 1:44 przez Turtwiczka.)
Oba rysunki są na tyle różne, iż myślałam że to zupełnie inna osoba xD , bo:
- pierwsza postać wygląda na starszą i bardziej przerażającą (ze względu na zmarszczki na twarzy i wielkie, kocie oczy które niiiby są wielkości mangowych, ale cała reszta rysunku mangowa nie jest); poza tym włosy są proste;
- druga postać ma bardziej męskie rysy twarzy, wygląda na młodszą (brak zmarszczek) i wydaje się mniej pozbawiona emocji, poza tym ma burzę loków.
"Sagi o ludziach lodu" natomiast nie czytałam, więc oceniam zupełnie okiem laika Wink
Co do progresu, to widać go wyraźnie chociażby po sposobie narysowania dłoni czy ubrania, no i cieniowanie jest miodzio, także brawo Big Grin
Mi natomiast do gustu przypadła mieszanka cech, mianowicie włosy z pierwszego rysnku (te drugie ze względu na kształt przedziałka wyglądają tak... ptasio? sokolo?), a ubranie i ręce z drugiego Smile
Co do artblocku to spoczko, nikt chyba się nie pogniewa o brak natychmiastowego rysunku Wink , w każdym razie powodzenia z pokonaniem go!

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
26.08.2015, 11:53,
Po kolei:
- zmiana faktury włosów to po prostu naprawa błędu, bo rysując Ingrid dwa lata temu nie miałem aż tak wielkiego doświadczenia, żeby porywać się na rude loki, bo wiedziałem, że je zepsuję,
- ze zmarszczkami sprawa jest taka sama: to po prostu nieumiejętnie wykonane rysy twarzy; teraz zamiast kresek są cienie Tongue
- właśnie oczy: dopiero po czasie zauważyłem, że wyglądają za mało realistycznie i są zdecydowanie za duże.
Stąd między innymi wzięła się chęć "naprawy" rysunku, teraz również cienie starałem nakładać się bardziej świadomie, a nie jak popadnie xD
Bardzo dziękuję za konstruktywną opinię Smile

Odpisz
7.02.2016, 20:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.02.2016, 20:12 przez Konus.)
*werbel*
Nie wierzę, że do tego doszło...
*ba dum tss*
Narysowałem xD
I to p̶r̶a̶w̶i̶e̶ ̶r̶o̶k̶ ̶ (no dobra) pół roku po ostatnim poście.
[Obrazek: flying_eeveelution___cresteon_by_konus24...9qu6xn.png]
To jest moja własna, latająca Eeveelucja - Cresteon.
Nazwa wzięła się od słowa crest (czyli pióropusz, który odnosi się do ogona stworka).
Jako metodę ewolucji wymyśliłem level up przy akordzie Sharp Beak.
Mam nadzieję, że się podoba i może wrócę wcześniej niż za rok Tongue

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: max 353, mysza888, Bidulkę, Tyma, Gosiuska

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości