Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 54 dni)

Sword i Shield promo

CoroCoro już w internecie! B2/W2 w Unovie! (aktualizacja)
12.04.2012, 20:38,
RE: CoroCoro już w internecie! B2/W2 w Unovie! (aktualizacja)
Mi to się chce śmiać troche ze stroju głównego bohatera... Leginsy pod krótkimi spodenkami XD

[Obrazek: 2015a.png]

Farfecz dance studio
[Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif]

Odpisz
12.04.2012, 20:48,
A, to to są leginsy? Myślalem że rajstopy, ok... (-.-, no co, każdy się myli -.0)
Skoro glówny bohater znowu ma leginsy (pozdro Brendan z Emeralda) to może to jest jakieś nawiązanie do 3 generacji? To samo z grzywką pod czapką u glównej bohaterki, jak i kabura u rywala. Co o tym myślicie?

Odpisz
12.04.2012, 20:53,
RE: CoroCoro już w internecie! B2/W2 w Unovie!
Cholok napisał(a):pierwszy post napisałem parę sekund po obejrzeniu skanów. Nie przyglądałem się zbytnio. Teraz faktycznie przesadzona wielkość progów i karykaturalny wręcz sposób trzymania podczas gry aż bije po oczach.
Może tak, ja nie wiedziałam, bo aż tak w tym nie siedzę (może powinnam?), bardziej mnie fascynują instrumenty pod względem brzmienia, nie wyglądu. Poza tym mnie takie wydziwione gitary wcale się nie podobają, szczególnie jak mają tysiącpięcsetstodziewięćset gryfów (dla mnie to mimowolnie zawsze wyglądają bardzo zabawnie), by grajek mógł się pochwalić jak to on nie wymiata i podbudować swoje ego Wink Dlatego też cieszy mnie, że Red Special Briana Maya wygląda bardzo zwyczajnie (mój ulubiony gitarzysta i tak się złożyło, że jego styl jest bardzo mocno związany z konkretnym instrumentem), a właśnie brzmienie ma cudne.

Cholok napisał(a):a z wyborem płci jak zwykle - kupię obie wersje i w Black chłopak, w White dziewczę. Tym razem planuję ściągać jedną wersję z Japonii zapewne Blacki.
Takim to dobrze, mogą sobie kupować dwie bliźniacze gry, a niektórych to nie stać nawet na nadrabianie zaległości (a i Pokemon + Nobunaga's Ambition szalenie kusi swoim orientalnym klimatem) No i skoro chcesz sprowadzać sobie Blacka z Japonii to amsz szczęście, ze gry są jeszcze na DSa, z 3DSem i jego blokadą regionalną nie byłoby już tak fajnie (swoją drogą znasz japoński? dla mnie nie bez tego nie byłoby sensu grać w japońskojęzyczną wersję i sobie psuć zabawę niezrozumieniem fabuły itp. ale to jak tak mam).

To będzie może trochę nie na temat, ale skoro już tak chwalimy/ganimy design postaci Sugimoriego. Będzie to o twórczości chyba drugiej najważniejszej postaci w Pokemonie zaraz po Satoshim Tajiri, to chyba nie szkodzi taka mała dygresja. Tak teraz przypomniało mi się to (szkice z moich zbiorów artów autorstwa Sugimoriego):

[Obrazek: img5_2.jpg]

Tej dziewczynce na imie Jill (Dori Kururi w japońskiej wersji) i jest bohaterką gry Drill Dozer. To jedna z bardzo niewielu niepokemonowych gier jaką zrobił Game Freak, wyszła na GBA w Japonii w 2005 roku, czyli pomiędzy FireRed/LeafGreen i Emerald oraz Diamond/Pearl. Na samą grę zwróciłam uwagę niedawno, jak jeden kolega na gg zapytał się mnie do jakich gier Go Ichinose komponował muzykę oprócz Poków, a ja będąc sobą od razu musiałam to sprawdzić (szczególnie, że to właśnie go uważam za najlepszego kompozytora od Game Freaka, Junichi Masuda przy nim blednie ;P) i trafiłam tylko na tą grę. Sama gra korzysta z sampli z FRLG (tzn. tak na słuch mi się wydaje), ale same kompozycje jakieś takie innego niż do tego do czego mnie Go Ichinose przyzwyczaił. A sama gra wydaje mi się być bardzo fajną platformówką (patrząc na gameplaye na YT) a i czytałam same dobre recenzje.

Do rzeczy, dałam ten obrazek po to, by tą szaloną dziewczynkę, która bardzo mi się podoba. Właśnie za to takie typowo japońskie szaleństwo i wolałabym żeby Sugimori szedł właśnie w tą stronę przy projektowaniu grywalnych postaci niż ten także japoński nadmiar lukru jaki otrzymaliśmy teraz. Swoją drogą uwielbiam tak patrzeć na jego rysunki z różnych lat i porównywać jak jego styl się zmieniał. Od tych rysunków z przesadzonymi, praktycznie białymi, światłami (i przy tym rzadkimi cieniami) i okropnymi proporcjami ciała u ludzi jak tu, aż do tego co mamy dziś (zresztą można od razu zaobserwować bardzo dużą, nagłą zmianę kreski, sposobu kolorowania i cieniowania, pomiędzy oficjalnymi artami z czasów GS i RS). I choć wciąż czasem nie pasuje mi u niego cieniowanie (jak chociażby u Chikority z HGSS, cieniowanie bardzo płaskie, ale sam art jest świetny a poza bardzo pasująca do tego Pokemona). I choć kreska zdecydowanie mu się poprawia, to odnoszę wrażenie, że projektuje coraz to bardziej przekombinowane postacie, z dziwacznymi fryzurami i nie zawsze pasującymi strojami.
Są osoby co zajmuję się analizowaniem Pokemonów ich mozliwości w walce itpe i bardzo dobrze, że takie osoby są, bo pokazują, że Poki to wcale nie są takie głupie gierki jak się może wydawać, tym wielce dorosłym ignorantom. Natomiast ja właśnie lubię analizować styl Sugimoriego (m.in. dlatego, ze sama też rysuję, choć amatorsko) i jeszcze bardziej muzykę. I to nie tylko gier, bo choć anime nie trawie, to Shinji Miyazaki jest moim zdaniem świetnym kompozytorem muzyki ilustracyjnej (a i aranżować muzykę z gier mu się zdarza, mogę polecić kilka rewelacyjnych przykładów, ze szczególną dedykacją dla tych co lubią gry, a anime mają w głębokim poważaniu, jedna z niewielu okazji usłyszenia muzyki z tej serii granej na żywych instrumentach: 1 2 3 4 5 6 ) do tego dochodzą niektóre japońskie piosenki (amerykańskie są prawie zawsze tak dennie zaaranżowane, że nie ma się nawet w co wsłuchiwać ;P).

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Raik, Cholok
12.04.2012, 20:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2012, 20:54 przez Raik.)
Brendan ten Emeralda to leginsów nie ma na 100%... On ma jakieś spodnie slimki i na nich druga para spodni krótkich :O A tu, widać ewidentnie że to są leginsy, nie wiem, może w Japonii się tak chodzi XD

Wg. mnie nie ma żadnego nawiązania do R/S/E, po prostu ty chcesz za wszelką cenę by tak było, a tak naprawdę "wszystko w swoim czasie"

[Obrazek: 2015a.png]

Farfecz dance studio
[Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif]

Odpisz
12.04.2012, 21:23,
(12.04.2012, 20:38)Raik napisał(a): Mi to się chce śmiać troche ze stroju głównego bohatera... Leginsy pod krótkimi spodenkami XD

Japonia... Dziwniejsze ubiory się widywało w grach i anime

Odpisz
12.04.2012, 21:23,
Bardzo sie zawiodłem ponieważ liczylem na to że gry zostana chociaz troszke podrasowane graficznie by nie bylo tej pikselozy ale niestety tworcy poszli na latwizne i zaserwowali odgrzany kotlet ale coz kasa napewno im wpadnie od wienych fanow.

[Obrazek: poke.jpg]
[Obrazek: 2a6adca4e22186a1med.jpg]
FC Pokemon White 5372-3791-5838
FC Pokemon Platinum 0862-8363-8709
FC Pokemon Heart Gold 2322-7921-0160
FC Pokemon Black 2 3611-9535-3467
Odpisz
12.04.2012, 21:25,
Okej, dopiero teraz się dowiedziałem o nowościach w B2/W2. Jara mnie to, że nie będzie to jakaś perfidna nagonka na wydanie kasy za parę nijusów, lecz tak naprawdę solidna kontynuacja przez duże K. Nowi liderzy, lokacje, a może jeszcze pomieszają w poruszaniu się po mapce? Big Grin

Co do Pokemonów- cieszy mnie to, że od samego początku wachlarz możliwości będzie dużo większy, bo sorry B/W- czasem brakowało mi niektórych Poków z poprzednich generacji. Nowi bohaterowie... okej (zastanawiam się nad grą dziewczęcą postacią, co ostatni raz poczyniłem w Crystalu zwąc lasencję "JEDI"... nie pytajcie się), choć te fryzury... no ja takich włosów sobie nie wyhoduję- zapomnijcie.

Mógłbym napisać jeszcze więcej, lecz byłoby to tak oczywiste... (budynki na R4), że resztę tekstu wraz z podsumowaniem streszczę jednym określeniem:
[Obrazek: tumblr_m1wvyad1np1rrallbo2_500.jpg]

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
12.04.2012, 21:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2012, 21:57 przez Cholok.)
RE: CoroCoro już w internecie! B2/W2 w Unovie!
(12.04.2012, 20:53)Chicorii napisał(a): Może tak, ja nie wiedziałam, bo aż tak w tym nie siedzę (może powinnam?), bardziej mnie fascynują instrumenty pod względem brzmienia, nie wyglądu. Poza tym mnie takie wydziwione gitary wcale się nie podobają, szczególnie jak mają tysiącpięcsetstodziewięćset gryfów (dla mnie to mimowolnie zawsze wyglądają bardzo zabawnie), by grajek mógł się pochwalić jak to on nie wymiata i podbudować swoje ego Wink

święte słowa... Nic dodać nic ująć. Ja gram od 3 lat na tym samym wiośle w dodatku firmy J&D kolor czarny, kształt klasyczny (chociaż początkowo miał być les paul a więc bez rewelacji), ale brzmi fajnie i nie zamierzam wymieniać. A gitary wielogryfowe szczególnie takie wynalazki jak trzygryfowe baso-gitaro-GITARRRY to już naprawdę zabawki dla 'wyczynowych' artystów. I faktycznie wielkie to i brzydkie, a jakie niewygodne!

co do wersji japońskiej... No niestety nie znam tego cudownego języka i jakoś nie patrzyłem na to od tej strony a szkoda. Faktycznie głupio by było psuć sobie zabawę grając na czuja i nie wiedząc wgl co się dzieje. Ale spokojnie. Z takich moich 'plaaaanów' to przeważnie nic nic wychodzi.
http://images40.fotosik.pl/40/9efa7b6c5121b115.jpg

zawsze mogło być gorzej...
http://images32.fotosik.pl/419/45342597a4f28c73.jpg

widać twórcy są na bieżąco z najnowszymi trendami
Odpisz
13.04.2012, 9:20,
Dopiero co wszedłem i to zobaczyłem. Powiem szczerze, żę jestem mile zaskoczony. Po pierwsze akcja dalej toczy się w unovie( myślałem żę zmienią na jakiś inny teren obok czy co, ale to też było do przewidzenia). Po drugie to zlodowacenie i zmiany. Ja myśle że to zlodowacenie nie będzie tak od razu, pewnie najpierw będziemy chodzić zwyczajnie od miasta do miasta po odznaki a tu nagle spotykmy oprychó którzy zmienili unove i taka się stała ( zlodowacenie). Sam pomysł Świetny. Kolejny aspektem są bohaterowie. W ogóle mnie nie przekonali ci nasi bohaterowie do wyboru. Wyglądają jak małe dzieci, a chłopak ma szope na głowie a nie włosy. No cóż pewnie i tak się przyzwyczaje więc nie należy już tak bardzo panikować Tongue Jednak nasz rywal jest Świetny. Fajny ubiór, włosy i to zabójcze spojrzenie, idealny zzły rywal. Co do pokemonów z innych gen, ogółem fajnie że będą, jednak nie zapominając bedzie ich około 150 czyli nie każdy będzie zadowolony jakie one bedą. Jeszcze w unovie jak już ktoś wcześniej wspomniał nie powinno być poków z innych regionów, jednak i na to jest sensowne wytłumaczenie. Mineły 2 lata, a unova stała się tam popularna, ludzie z innych regionów się poprzeprowadzali i sprowadzili ze sobą swoje pokemony ( troche nielogiczne, ale to teraz wymyśliłem).... Co tu dodać ogółem bardzo mi się podoba nowa gra, nie moge się doczekać nowych skanów.
Odpisz
13.04.2012, 13:14,
Pikaforek77 napisał(a):Bardzo sie zawiodłem ponieważ liczylem na to że gry zostana chociaz troszke podrasowane graficznie by nie bylo tej pikselozy ale niestety tworcy poszli na latwizne i zaserwowali odgrzany kotlet ale coz kasa napewno im wpadnie od wienych fanow.
Oczywiście jak zwykle musiał się znaleźć jakiś maruda, w końcu my Polacy choćby nie wiem jak było dobrze, zawsze znajdziemy jakiś powód do narzekań.
Mówisz o pójściu na łatwiznę. Prawda jest taka, że panowie z Game Freka równie dobrze mogliby zrobić kolejnego Crystala, Emeralda itp., czyli Greya (czego każdy się spodziewał), bo i tak sprzedaliby miliony egzemplarzy. Lecz jednak nie poszli na łatwiznę robiąc sequele z prawdziwego zdarzenia.

Co do grafiki. Nie wiem, może ja tam jestem dziwna, ale dla mnie grafa nigdy nie była specjalnie ważna, a w Pokemonach tym bardziej. Ale może dla Ciebie ona jest wyznacznikiem tego czy gra jest dobra czy nie.
Po drugie musisz przy swoich narzekaniach brać pod uwagę to, że Game Freak jest ograniczony możliwościami konsoli i pojemnością kartridża. Pokemonów w obecnej generacji jest ponad 600, ciekawe ile ładne, nierozpikselowane sprite'y zajmowałyby pamięci. A im więcej tej pamięci zeżre grafika, tym mniej jej zostaje dla chociażby muzyki i tym bardziej musi być ona kompresowana, co oznacza gorszą jakość brzmienia.

Na jakąś rewolucje w grafice to można liczyć dopiero na 3DSa, ale ja też nie spodziewałabym się jakichś cudów. Grafika w Pokemonach nigdy nie była jakaś wielce wspaniała, nawet biorąc pod uwagę możliwości konsoli, ale mnie to nigdy nie przeszkadzało i przeszkadzać nie będzie. Bardziej liczę na to, że Sound Team GF nie zawiedzie i na 3DSa doczekamy sie naprawdę fajnej jakości sampli, chociażby żeby gitara elektryczna zaczęła brzmieć jak gitara elektryczna, a nie jak takie syntetyczne niewiadomoco (choć to też ma swój urok, rozwala mnie wejście, takie prawie metalowe, gitary w Johto Gym Leader Battle z HGSS ;D).

Cholok napisał(a):święte słowa... Nic dodać nic ująć. Ja gram od 3 lat na tym samym wiośle w dodatku firmy J&D kolor czarny, kształt klasyczny (chociaż początkowo miał być les paul a więc bez rewelacji), ale brzmi fajnie i nie zamierzam wymieniać. A gitary wielogryfowe szczególnie takie wynalazki jak trzygryfowe baso-gitaro-GITARRRY to już naprawdę zabawki dla 'wyczynowych' artystów. I faktycznie wielkie to i brzydkie, a jakie niewygodne!
Ciesze się, że się ze mną zgadzasz. Choć ja nie gram na niczym, no chyba, że na nerwach Wink
No i nie uważam takich co grają tylko po to, by się popisywać techniką, a nie grać dobrą muzykę, za artystów. Na taki tytuł trzeba sobie zasłużyć tworząc sztuką, do podziwiania dźwięków, a nie umiejętności wioślarza.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Cholok, KleszczRex
13.04.2012, 14:04,
mam nadzieję, że zostaną poprawione tryby walk, możliwość rewanżu z trenerami lub liderami i będzie battle frontier...
Odpisz
13.04.2012, 14:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2012, 14:19 przez Pikaforek777.)
Odp. do chicorii. Ja nic nie napisalem takiego co by sugerowalo ze grafika w pokach dla mnie jest ważna, po drugie pisalem jedynie ze mogli by ja troszke poprawic i zrobic gry na 3DS i w wersji na DS z gorsza grafika skoro zwykly DS nie ma juz wystarczajacej mocy, w koncu konsola jest juz jakis czas na rynku i dlatego napisalem ze poszli na łatwizne i olali klientow ktorzy dali im zarobic kupujac nowa konsole z mysla o nowej generacji pokow na nia. To tyle. Pozdro

[Obrazek: poke.jpg]
[Obrazek: 2a6adca4e22186a1med.jpg]
FC Pokemon White 5372-3791-5838
FC Pokemon Platinum 0862-8363-8709
FC Pokemon Heart Gold 2322-7921-0160
FC Pokemon Black 2 3611-9535-3467
Odpisz
13.04.2012, 14:31,
Ależ pisanie tego jako to Ty bardzo jesteś zawiedziony tym, że nie poprawiono grafiki (choć ja bym jeszcze tego nie coeniała, jak będzie jakiś filmik, wtedy już ocenianie miałoby większy sens), to właśnie sugerowanie, że grafika jest bardzo ważna. Gdyby to dla Ciebie nie było takie ważne to byś nie płakał jak to bardzo Game Freak idzie na łatwiznę.

Też bym wolała by BW2 wyszło na 3DSa, ale podjęli taką a nie inną decyzję i ja ją szanuję. Najwidoczniej na Pokemony na 3DSa to będzie dopiero szósta generacja.
Poza tym gdybym miała kupować 3DSa tylko i wyłącznie dla Pokemonów, to bym czekała aż zapowiedzą jakąś grę na tą konsolę. Kupowanie konsoli tylko dla Poków, gdy jeszcze nie zapowiedziano żadnej gry na nią nie jest zbyt mądre. Więc nie wiem w czym tacy ludzie mieliby się czuć olani, nic im nie obiecywano.

Odpisz
13.04.2012, 15:20,
jak wyżej...

z tą tylko różnicą że ja miałem nadzieję że gra wyjdzie właśnie na DS'a i że graficznie zajdzie jak najmniej zmian. I bardzo się cieszę że jest tak a ie inaczej.

Odpisz
13.04.2012, 16:09,
Widzę, że budowlańcy w Unovie są sto razy lepsi niż w Polsce. Przez dwa lata tyle zbudowali i zburzyli :p

Najbardziej cieszę się, że będą Pokemony z innych regionów, bo te z Unovy jakoś mi nie leżą. Oczywiście zmiany w regionie były wymuszone - nie sprzedali by drugi raz tego samego.
Mam nadzieję, że gry będą udane. Smile

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości