Facebook
Kalendarium

OmegaRuby i AlphaSapphire
Polska premiera: 28.11.14 (za 66 dni)

Reklama
Poradniki do gier X i Y na łamach naszej strony

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GRA POKEMON 2D PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ PROPOZYCJĘ !
21.02.2012, 16:20
GRA POKEMON 2D PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ PROPOZYCJĘ !
POKEBIJ- MMORPG 2D VIA WWW POKEMON PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ!!

Witam otóż parę miesięcy temu zaprałem się za pisanie gry pokemon 2d przez przeglądarkę. Gra będzie polegać na przemierzaniu lokacji postacią trenowanie swoich pokemonów, rozwój ich umiejętności i ogólnie o to, aby piąć się coraz wyżej zdobywać odznaki przedmioty i inne rzeczy !

Oto screeny z tego co do teraz udało mi się stworzyć :

[Obrazek: i100635_screen1s.jpg]

[Obrazek: i100636_screen2s.jpg]

Jeżeli macie jakieś propozycje odnośnie rozwoju gry to proszę o wypisywanie ich tutaj w tym temacie, będę wdzięczny !

Pozdrawiam Jakub Kawa!
21.02.2012, 17:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 17:00 przez Jabuko.)
RE: GRA POKEMON 2D PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ PROPOZYCJĘ !
Nic rewelacyjnego - domyślne sprity z 2d makera, nic nie dałeś swojego.
Silnik też gotowiec z neta, pewnie OGx 2.3, ale mogę się mylić.

Samą stronę zrobić to kwestia godziny max.

(...) Proletariusze nie mają w niej [tj. w rewolucji] nic do stracenia prócz swych kajdan. Do zdobycia mają cały świat. Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! (...)

21.02.2012, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 17:06 przez kawus121.)
Silnik nazwałem POKEBIJ(PHP,JA - owszem grafika 2dmarkera, ale systemy php pisane prze zemnie) i nie wiem (dlaczego gdybasz że to jakś OGx 2.3 sam nie wiem co to jest ;d)
21.02.2012, 17:17
Bo to co pokazałeś na screenie to jest nic, to jest jedno wielkie gó...i każdy szanujący się twórca projektów MMMviaWWW nie pokazałby czegoś takiego = gotowe grafiki z neta, nie wiem jakie systemy php tam napisałeś bo żadnego nie widać, chyba że chodzi Ci o zaawansowaną procedurę logowania ;o.

(...) Proletariusze nie mają w niej [tj. w rewolucji] nic do stracenia prócz swych kajdan. Do zdobycia mają cały świat. Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! (...)

21.02.2012, 17:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 17:33 przez kawus121.)
Nie twierdzę, że nie masz racji, ale w temacie podałem prośbę o propozycję rozwoju gry Smile Więc proszę nie zmieniaj tematu, ciekawy jestem tylko, czy jeżeli widzisz w silniku rejestracje to czy zrobił byś w pełni dynamiczny skrypt, który synchronizuje graczy. Smile Oczywiście chodzi mi o poruszanie się po mapie i inne funkcje rozmowa, walka, questy itp, co innego to rpgmarker który jest pisany w c++, a co innego język php i js/ajax, jeżeli wiesz co to szanujący się programista to powinieneś wiedzieć co to znaczy napisać coś samemu(chodzi o skrypty).
21.02.2012, 17:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 17:36 przez Jabuko.)
w pełni dynamiczny skrypt, który synchronizuje graczy = nie wiem czy wiesz, ale taka rzecz nie istnieje, szczególnie jeżeli nie testowałeś jej na około 1000 graczach online, bo jak testowałeś na 3 znajomych to MOŻE I BYŁO dynamiczne.

Do tego synchronizacja danych elementów i zmiennych raczej nie jest zbyt trudna, jest to właściwie jedna z podstaw. Do tego rejestracja nijak ma się do silnika, bo rejestracja powinna być integralną częścią strony a nie silnika = mylisz pojęcia.

Jak u Ciebie wygląda sprawa z Client-side oraz Server-side?

21.02.2012, 17:43
Jak już mówiłem technologi js/ajax/php. Opiszę ci to Big Grin, Skrypt można nazwac dynamicznym jeżeli w większości jest uruchomiony po stronie serwera, po za tym aby nazwać skrypt dynamicznym musi być on ładowany w czasie rzeczywistym. Twierdzę że mój skrypt jest w pełni dynamiczny dlatego, iż jest on podzielony na szablony i pliki, dlatego też ładowany jest dynamicznieSmile
21.02.2012, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 17:53 przez Jabuko.)
Ale Ty mi nie musisz opisywać, bo ja to wiem od 4 lat. Sam podział i infrancja plików skryptu na szablony i pliki nic nie daje, jeżeli nie przetestujesz tego 'dynamicznego skryptu' na serwerze o danym obciążeniu.

Nie wiem też czemu rozbiłeś JS i Ajax na 2 elementy, skoro to tworzy jedną zamkniętą całość patrząc od strony techonologicznej, to Ajax bazuje w 80% na JS, bo użytek z Xml i XmlhttpR jest marginalny, więc JS = Ajax.

Już lepiej pobawić się ASP, JSP lub Perlem...

Spytałem o Client-side i Serwer-side, więc chciałem poznać konkrety - np. biblioteki.
Skoro Ajax, to co tam się składa na Ajax w Twoim rozumowaniu? Echo, GWT, ItsNat, OpenXava, Xajax, Sajax, czy może tm? Chyba że jesteś bardziej stylem pht i jedziesz na Pyjamasie - to byłby duży plus, bo nie każdy umie dostosować te biblioteki pod własny użytek.

21.02.2012, 17:59
Nie chcę nic pisać, ale jeżeli twoja data urodzenia jest równa dacie, którą podałeś na tym forum to masz zaledwie 16 lat więc nie masz doświadczenia, jestem po studiach mechatroniki i nie chcę się z tobą wykłócać bo możesz być nieprzeciętnie inteligentny.
21.02.2012, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2012 18:06 przez Jabuko.)
Po czym wnioskujesz, że nie mam doświadczenia?
Kilka osób z tego forum zna moje projekty i z pewnością przebijają to, co Ty prezentujesz jako swoją grę mmorpg 2d via www.
Spytałem Cię tylko o szczegóły, a Ty tutaj wyjeżdżasz z postawą 'nie znasz się - WYPAD', a uwierz mi - wiem więcej od Ciebie Smile.

No, chyba że nawet nie wiesz o czym napisałem, w tym wypadku już raczej daj sobie spokój, skoro nie orientujesz się w podstawach Smile.
Panie studencie Wink

21.02.2012, 18:07
Pokaż mi twoje projekty to ci czoła pochylę Smile
21.02.2012, 19:09
Nadal czekam na odpowiedzi Smile.

21.02.2012, 19:45
panowie, spokój, albo wracacie do argumentów, albo temat leci w otchłani archiwum.

sprzedaję gry i piszę wartościowe posty.
21.02.2012, 20:08
No przecież ja go spytałem o konkrety - szczegółów nie podał.

21.02.2012, 20:48
Prosiłem o to, aby nie zmieniać tematu, proszę o propozycje !

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości