Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promoAnkieta: Czy weźmiesz udział w zawodach?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak!
54.55%
6 54.55%
Nie...
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
6.10.2011, 23:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2011, 17:45 przez rubin.)
#1
[Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
[Obrazek: news_top_pgl_autumn_firendly_en.jpg]

http://www.pokemon.com/us/news/pgl_autum...011-10-06/

Zapisy zaczynają się od 12 października. Miejsc jest "raptem" 10.000, tak więc lepiej się przyszykujcie. Zasady są następujące:

- Podwójna walka (Double) w systemie 6>4 (przynosisz maksymalnie 6, wybierasz 4)
- Flat Rule
- Unova only
- Victini, Reshiram, Zekrom i Kyurem są zbanowane
- Pokemony używane w turnieju muszą znajdować się w Battle Boxie

Choć news nie daje nam o tym informacji, można założyć że Species i Item Clause również będą obecne.

Teamu dublowego do V geny niestety jeszcze nie mam (a nawet jeśli nie brałabym tam samych poków z Unovy lol), ale udział wezmę Smile A wy?

[Obrazek: mudkipsx.png]


Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
7.10.2011, 11:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.10.2011, 11:38 przez Enygma.)
#2
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Bardzo ciekawe Smile Zagrać nie zagram (bo duble to nie moja bajka), ale doceniam inicjatywę. Oby było takich niespodzianek więcej.Walki, ciekawostki, opinie!
7.10.2011, 15:12,
#3
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
ani moja mańka double, ale szczerze, to potrzebuję jakiego urozmaicenia dla ciągłych singli, nic nie tracę, nic mnie to nie kosztuje, to czemu miałbym nie spróbować? Smile

[Obrazek: gonzo.png]
7.10.2011, 15:23,
#4
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Chętnie bym wziął udział w takim turnieju, jako że lubię walki w trybie double, ale niestety zapomniałem hasła i loginu do PGL, więc niestety nie będę miał możliwości uczestniczenia w tym że turnieju.

Także życzę Wam powodzenia i jak będzie możliwość to chętnie bym zobaczył jakieś filmiki lub relacje z Waszych walk Big Grin

[Obrazek: 258.png]
3DS FC:1891-2282-4131
12.10.2011, 22:24,
#5
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Zapisy właśnie się zaczęły! Smile Zainteresowanym radzę się pospieszyć, 10000 miejsc na cały świat poza Japonią to wcale nie jest tak dużo.

[Obrazek: mudkipsx.png]


Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
12.10.2011, 22:55,
#6
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Zrobione.. nie ma teamu ani nic.. ale od piątku przez bity tydzień nie mam normalnie lekcji więc będzie spoko xD

[Obrazek: omgbanner4.png]
13.10.2011, 0:24,
#7
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
zapisałem się też Big Grin

właśnie? Ma ktoś coś przeciwko takiemu Valhallowemu Autumn Friendly? Big Grin
tzn. Turniej na dokładnie tych samych zasadach w ramach forum?

[Obrazek: gonzo.png]
13.10.2011, 9:16,
#8
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Co do tego oficjalnego mocno się zastanawiam... ale taki nasz to chętnie bym wziął udzial - ale, jak mnie znacie, tylko w unova-only Tongue

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

13.10.2011, 15:10,
#9
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
ja też się zapisałem Smile

BLACK FC:1592-5338-0369
mam popsutego DSa i nie mogę chodzić w lewo i prawo Sad
masz niepotrzebnego pokemona oddaj go mi Smile
Szukam partnera do super multi subwayu
PISAĆ NA PW LUB GG:38595899


13.10.2011, 21:28,
#10
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Cóż, dziś w ramach praktyki przedturniejowej stoczyłam kilkanaście walk na randomach double. 4 wygrane, 11 disconnectow. Jeśli taki ma być poziom moich oponentów to ja dziękuję xD

@Gonzo - jestem całkowicie za, pomijając fakt iż kocham duble z chęcią zobaczę wasze wykrzywione buźki po tym jak dopiszę kolejne 4-0 do mojej karty zwycięstw :3

[Obrazek: mudkipsx.png]


Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
14.10.2011, 17:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2011, 23:38 przez rubin.)
#11
RE: 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
No dobrze nubeczki moje kochane, ponieważ martwię się o jakość naszej polskiej reprezentacji w turnieju sporządziłam krótką charakterystykę Poków na które warto by się przygotować. Mam nadzieję że się przyda Smile

Tier 0 - najpopularniejsze, a zarazem najlepsze Pokemony turnieju. Szansa na pojawienie się w dowolnym teamie - niemal 100%.

Thundurus
[Obrazek: 642.png]
Opis: Jako niekwestionowany Król Autumn Friendly, Thundurus - jak na legendę przystało - odznacza się wysokimi statystykami, świetnym typem (Electric/Flying) i szerokim movepoolem. Jest jednym z najszybszych i najsilniejszych Pokemonów dostępnych w turnieju, z 111 Speeda, 125 Special Attacku a nawet 115 Attacku. Najpopularniejszy moveset posiada Thunderbolt i Hidden Power Ice, oraz dwa dowolne ruchy z pośród: Taunt, Thunder Wave, Protect, Substitute i Focus Blast. Ze względu na swój czysty power widywany w każdym rodzaju drużyny.

Tornadus
[Obrazek: 641.png]
Opis: Idąc śladami swego elektrycznego brata, Tornadus zajmuje poczytne miejsce wśród panteonu Autumn Friendly. W przeciwieństwie do Thundurusa, Tornadus skupia się głównie na swych fizycznych atakach - najpopularniejszy set obejmuje combo Acrobatics + Flying Gem, nazywane też czule "Acrobling". Drugi slot okupuje z reguły Tailwind, podwajający szybkość drużyny Tornadusa, zaś pozostałe 2 zajmują Substitute, Protect lub Hammer Arm. Popularny w każdym rodzaju teamu, szczególną rolę odgrywa jednak w drużynach opartych na Tailwindzie.

Terrakion
[Obrazek: 639.png]
Opis: Jeżeli Thunderus jest królem Autumn Friendly, to Terrakion jest jego królową. Combo typów Rock i Fighting, wprost NIESAMOWITE od strony ofensywnej, zapewnia mu boost do jednego z lepszych ataków w walkach Double - Rock Slide, a także dodaje komplementarny Fighting STAB do rozprawiania się z tym, co ma odporność na kamienne ruchy. Terrakion jest częścią znanej kombinacji "Terracotta" (TerakotaCool ). Polega ona na tym iż szybszy Whimsicott używa na Terrakionie słabego Dark ataku - Beat Up, który za każdym trafieniem (jest ich 4) aktywuje ability Justified legendarnego woła. Skutek jest taki iż team przeciwnika zostaje roznoszony w drzazgi przez +4 Rock Slide'y...przynajmniej w teorii, bo combo jest na tyle znane iż każdy dobry gracz jest na nie doskonale przygotowany (ty również powinieneś/aś!). Czasem użycie Beat Upa poprzedza Protect + Tailwind od Whimsicotta, co ma utrudnić pokonanie Terrakiona poprzez wyprzedzenie go szybszym stworkiem.

Amoonguss
[Obrazek: 591.png]
Opis: Niech nie zmyli was zabawny wyraz twarzy tego niepozornego grzybka, na widok Amoongussa nawet najlepszym graczom robi się ciepło w majtach. Ze względu na brak Sleep Clausa w turnieju, Spore Amoongussa będzie najgroźniejszym ruchem z jakim kiedykolwiek przyjdzie ci się zmierzyć. Jakby tego było mało, grzybek posiada bardzo rzadki i cenny ruch Rage Powder, który działa podobnie jak Follow Me, ściągając wszystkie nieobszarowe ataki przeciwnika na siebie. A stąd już prosta droga na łatwy set-up Trick Rooma, aka "buló w dópie" każdego szybkiego Pokemona turnieju. Amoonguss nie jest specjalnie wszechstronnym stworkiem i większość z nich ogranicza się do jednego moveseta: Spore / Rage Powder / Protect / Giga Drain, z gościnnymi wystąpieniami Hidden Powera i Sludge Bomba.


Tier 1 - popularne stworki. Choć nie rwą dupy tak jak Pokemony z tiera 0, same w sobie są bardzo silne i warte rozpatrzenia.


Landorus
[Obrazek: 645.png]
Opis: Macie już dość dżinów? No to przykro mi bardzo, bo na ring wchodzi właśnie ostatni z braci - Landorus. Dzięki wysokiemu atakowi i szybkości jest on jednym z najlepszych spammerów Earthquake'a i Rock Slide'a w turnieju. Wadą Landorusa jest niższy speed w porównaniu z resztą dżinów (101 > 111) oraz wysoka podatność na Ice.

Virizion
[Obrazek: 640.png]
Opis: Doskonały typing, tak pokrótce można by podsumować Viriziona. Wytrzymałość na każdy (!) atak obszarowy, w tym Earthquake, Surf, Water Spout i Rock Slide czynią z niego znakomity dodatek do prawie każdego teamu. W porównaniu z Terrakionem Virizion cierpi trochę z powodu niskich ofensyw (90 Atk/SpAtk), jednak nie powinno to być powodem zaniechania użycia tego stworka. Najpopularniejszy set zawiera Close Combat i Leaf Blade jako główne ataki, oraz dwa ruchy wspomagająco-defensywne, takie jak Protect, Safeguard albo Light Screen.

Volcarona
[Obrazek: 637.png]
Opis: Jeden z dwóch dobrych ognistych Poków w turnieju. Volcarona często spotykana jest jako spammer Heat Wave'a, którego uzupełnia Bug Buzzem i Hidden Powerem z wyboru. Posiada też wspominany wcześniej rzadki ruch Rage Powder, jednak ze względu na stosunkowo niskie defensywy dość rzadko się jej do tej roli używa.

Hydreigon
[Obrazek: 635.png]
Opis: Największą bolączką mrocznej hydry jest jej stosunkowo niski speed w porównaniu z resztą AFowego metagame'u. Z tego powodu Hydreigon często widywany jest z Choice Scarfem, a jego najpopularniejszy moveset obejmuje Draco Meteor, Dark Pulse, Fire Blast oraz Dragon Pulse.

Chandelure
[Obrazek: 609.png]
Opis: Drugi z "dobrych" ognistych stworków. Chandelure często rywalizuje z Volcaroną o miejsce "Heat Wavera" (lol) drużyny. Często widywana w Trick Roomie, gdzie używa swojego dobrego typu i niezłych defensyw do ustawiania wyżej wymienionego efektu.

Whimsicott
[Obrazek: 547.png]
Opis: A tu proszę Państwa mamy Pokemona, który wydaje się wręcz stworzony z myślą o dublach. Tych z was którzy mieli co czynienia z kanciarką MtG ucieszy za pewne fakt, iż Whimsicott jest niczym Voltaic Key - jest kluczem do każdej zagadki... znaczy się, comba. Wink O wielkości jego support movepoolu można by pisać książki - długaśna lista obejmuje między innymi ruchy takie Tailwind, Encore, Taunt, Leech Seed, Stun Spore i Trick Room. Żeby jeszcze bardziej przybić swojego przeciwnika, bawełniana owieczka dodaje swym supportującym ruchom priorytet przy pomocy ability Prankster. Przed Tier 0 chroni Whimsicotta jego niemożność sprawienia przeciwnikowi większych obrażeń, co w tak szybkim i agresywnym środowisku jakim są duble jest nie do wybaczenia.

Mienshao
[Obrazek: 620.png]
Opis: Jeden z nielicznych Fake Outerów 5 geny, który jest kluczowym ruchem walk multi od przeszło 8 lat. Szybki i silny, niską odporność na obrażenia rekompensuje nieco jego Ability Regenerator. Najczęściej widywany w teamach o niejednorodnej strategii (tzw. Goodstuffs) z movesetem Fake Out, Hi Jump Kick, Acrobatics i Rock Slide. Używając go pamiętaj, iż Fake Out jest łatwo przewidywanym ruchem, dlatego przeciwnik może użyć Protect na stworku, którego zamierzasz unieruchomić. Ta sama zasada tyczy się Hi Jump Kicka - w tym przypadku nietrafiony ruch to nie tylko stracona tura, ale też wysokie obrażenia "odrzutowe" (recoil).

Haxorus
[Obrazek: 612.png]
Opis: Choć Haxorus nie wygląda jak Pokemon szczególnie przystosowany do walk Double, to dzięki swemu niesamowitemu atakowi pozostaje popularnym wyborem wśród graczy. Typowy moveset obejmuje Earthquake i Rock Slide, oraz smoczy stab - Dual Chop lub Dragon Claw. Zauważ że Outrage NIE jest rekomendowanym wyborem, a to dlatego że w dublach nie masz żadnej kontroli nad tym którego przeciwnika uderzysz. Haxorusa dobrze używać jest ze wsparciem Tailwindowym, gdyż jest jednym z wolniejszych nie-Trick Roomowych sweeperów w AFie.

Conkeldurr
[Obrazek: 534.png]
Opis: Conkeldurr jest jednym z nielicznych dublowych stworków, które pełnią niemal tą samą rolę co w Singlach. Bulk Up + Mach Punch + Drain Punch to wciąż najlepszy set tego wytrzymałego Fightera. Niski speed daje mu bonus w postaci dobrej przydatności w Trick Roomie.

Jellicent
[Obrazek: 593.png]
Opis: Tą sympatyczną meduzę spotkasz najczęściej w dwóch rolach - jako defensywnego Trick Roomera, tudzież ofensywnego Water Spoutera (warto tu zaznaczyć że Jell jest jedynym posiadaczem tego ruchu w 5 genie). Czasem nachodzą one na siebie tworząc ofensywny moveset z dorzuconym Trick Roomem. Nawet z nie najlepszego 85 Special Attacku Jellicenta Water Spout na pełnym HP potrafi mocno przywalić. Inne ruchy meduzy obejmują Shadow Ball, Ice Beam, Scald (na defensywnym setcie), Recover, Taunt i Will-O-Wisp.

Reuniclus
[Obrazek: 579.png]
Opis: Najpopularniejszy z psychicznych Trick Roomerów. Reuniclusa wyróżnia przede wszystkim jego ability - Magic Guard, które chroni go przed wszystkimi nieprzyjemnymi pasywnymi obrażeniami, w tym trucizną i Leech Seedem. Niektórzy gracze robią z tego specjalny użytek dając zielonemu żelkowi Flame Orb, co chroni go przed uśpieniem przez Spore Amoongussa. Popularnym movesetem Reuna jest Trick Room, Psychic, Shadow Ball i Protect (czasem podmieniane na Focus Blast albo Trick).

Scrafty
[Obrazek: 560.png]
Opis: Drugi dobrze znany Fake Outer. W przeciwieństwie do Mienshao, Scrfaty jest popularny przede wszystkim w teamach Trick Roomowych, co zawdzięcza swemu niskiemu Speedowi i dobrym defensywom. Najpopularniejszy set poza wspomnianym Fake Outem posiada też Crunch, Hi Jump Kick (lub Drain Punch dla tych co nie lubią ryzykować) i jedną dziką kartę, najczęściej Protect albo Ice Punch.

Eelektross
[Obrazek: 604.png]
Opis: Eelektross jest przykładem Poka, który swą popularność zawdzięcza nie temu iż sam jest jakimś wspaniałym stworkiem, lecz popularnością innych potężnych Poków, przede wszystkim dżinów, które zdaje się idealnie kontrować. Szczęśliwie dla niego, Eelektross ma więcej niż tylko jeden as w rękawie. Levitate zapewnia mu firmowy brak weaknessów i całkowitą odporność na jeden z najlepszych dublowych ataków - Earthquake, co jest nieocenione zważywszy na to, iż Eelek nie musi tracić tury na chronienie się przed Earthquake'iem partnera. Niski speed zapewnia mu też wysoką użyteczność w Trick Roomie. Najpopularniejszy set obejmuje Thunderbolt, Acrobatics (+Flying Gem), Flamethrower oraz jedną dziką kartę (Protect, Acid Spray, Rock Slide itp.).

Krookodile
[Obrazek: 553.png]
Opis: Jedyny dobry użytkownik Intimidate'a w AFie. Krookodile jest dość typowym fizycznym sweeperem, operując STABowanym Earthquake'iem, Crunchem do rozprawiania się z dużą ilością Psychiców i Duchów nawiedzających ten turniej, oraz Rock Slidem do flinchowania. Niski speed ogranicza nieco jego potencjał, tak więc rekomenduje używanie go z Tailwindem.

Bisharp
[Obrazek: 625.png]
Opis: Bisharp posiada najsilniejsze priority w Unovie, co w szybkim, agresywnym środowisku dubli niejeden raz może ocalić ci skórę. Jego ability - Defiant, zapobiega też wszelkim próbom obniżenia mu Attacku przez Intimidate, co z pewnością nie spodoba się pokowi powyżej. Wink Jego typing daje mu niestety dwa paskudne weaknessy - Fight i Ground, dlatego dobrze jest ochronić naszego dzielnego czerwonego Rangera Focus Sashem tudzież odpowiednim Berry. Poza Sucker Punchem najczęstszymi atakami Bisharpa są Iron Head, Brick Break oraz Protect.

Carracosta
[Obrazek: 565.png]
Opis: Kolejny z wielu Trick Roomowych sweeperów, na które natkniesz się w tym turnieju. Dla Carracosty największym zbawieniem jest mała popularność trawiastych stworków. Nie mając ruchów które łatwo mogłyby go roznieść, prehistoryczny żółw używa swych dobrych defensyw, ability (Solid Rock albo Sturdy) oraz wysokiego Attacku by młócić skład przeciwnika STABowanymi Rock Slide'ami i Waterfallami. Gdyby zaś Trick Room się skończył, zawsze możesz oprzeć się na priorytetowym Aqua Jetcie, który pozwoli rozniesć wszystkie niedobitki.

Darmanitan
[Obrazek: 555.png]
Opis: Wysoki atak, ale niedostateczny Speed czynią z Darmanitana naturalnego kandydata na Choice Scarf. Jest on w tym sensie podobny do Hydreigona, jednak nawet pseudolegenda nie może równać się z czystą siłą stojącą za Flare Blitzami tego potwora. Ability Sheer Force, poza wspomnianym Bliztem, boostuje też Rock Slide i (rzadki) Fire Punch małpiszona. Najpopularniejszy set razem z wymienionymi atakami może posiadać też Earthquake i Superpower.


Tier 2 - mniej popularne stworki. Warto nimi zaskoczyć przeciwnika.


Cobalion
[Obrazek: 638.png]
Opis: Co tu dużo mówić, pomimo tego iż Cobalion sam w sobie złym stworkiem nie jest, pozostaje całkowicie zdeklasowany przez Terrakiona. Jeśli jednak uważasz że przydałby ci się stalowy typ, Cobalion jest prawdopodobnie jednym z lepszych wyborów.

Accelgor
[Obrazek: 617.png]
Opis: Najszybszy Pokemon w turnieju. Niskie defensywy i popularność Trick Rooma są prawdopodobnie główną przyczyną jego rzadkości. Najczęściej widywany jako Special Sweeper z Acid Sprayem i Encorem.

Escavalier
[Obrazek: 589.png]
Opis: Trick Roomowy czołg. Bardzo powolny, bardzo silny, jednak Bug ataki jako takie nie cieszą się zbyt wysokim popytem (patrz: dżiny), co może przyczyniać się do jego niskiej popularności. Escavalier nie jest też zbyt wszechstronnym stworkiem - jego najlepszy moveset obejmuje Megahorn, Iron Head, Return i Protect. Do użycia tylko w Trick Roomie.

Durant
[Obrazek: 632.png]
Opis: Hustle jest głównym powodem dla którego warto rozważyć tą niepozorną mrówkę. Wysokiego powera jego ataków nie powstydziłby się nawet Haxorus, a 109 Base Speeda wprawia muszkieterów w osłupienie. Durant posiada też użyteczny z defensywnego punktu widzenia typing oraz parę kluczowych dla dubli ruchów takich jak Rock Slide. Niestety, niskie Accuracy jego fizycznych ataków sprawia że "mrówa" niemal wymaga wsparcia z Gravity, który w AFie jest sporym rarytasem.

Musharna i Beheeyem
[Obrazek: 518.png][Obrazek: 606.png]
Opis: Te dwa stworki grupuję razem, gdyż poza drobnymi różnicami w movepoolu i statystykach spełniają identyczną rolę, którą jest ustawianie Trick Rooma. Z reguły Reuniclus bywa od nich popularniejszym wyborem, jednak zarówno Musharna jak i Beheeyem posiadają parę wyróżniających ich cech. Jeśli interesuje cię wyższa defensywa i Helping Hand, wybierz Musharnę, jeśli zaś porządna ofensywa i Recover - Beheeyema.

Golurk
[Obrazek: 623.png]
Opis: Tym wielkim robotem powinny zainteresować się teamy oparte na Trick Roomie, gdyż Golurk posiada parę unikalnych cech które mogą im się przydać. STAB Earthquake z 124 base Attacku, oraz masa innych dobrych ruchów bronią się same, a typ Ghost zapobiega Fake Outom i Mach Punchom rujnującym sweep. Mimo to Golurk nie cieszy się zbyt wielką popularnością, co jest następstwem dużej ilości kluczowych weaknessów i względnie niskimi defensywami.

Druddigon
[Obrazek: 621.png]
Opis: Jako jeden z nielicznych powolnych smoków, Druddigon dość często bywa zapominany na rzecz Haxorusa. Nie pomaga też fakt iż jego najlepszy STAB - Outrage - w dublach nie ma prawie żadnego zastosowania. Mimo to Drudd posiada ciekawy movepool (w tym Rock Slide boostowany Sheer Forcem!) oraz dobry bulk który z pewnością zainteresuje niektóre Trick Roomowe teamy.

Cofagrigus
[Obrazek: 563.png]

Opis: Niski speed, wysokie defensywy... tak, chyba już widzisz do czego zmierzam - Cofagrigus specjalizuje się w Trick Roomie. Największą bolączką złotego sarkofagu jest brak silnej ofensywy - czyli coś, czym szczycą się popularniejsze Chandelure i Jellicent. Cofagrigusa można co prawda spotkać od czasu do czasu jako zapasowego Trick Roomera, jeśli jednak radzisz sobie z dwoma wyżej wymienionymi stworkami, Cofag z pewnością nie sprawi ci problemów.

Zoroark
[Obrazek: 571.png]
Opis: Zoroark gra podobną rolę jak w Singlach - wchodzi na lead, zaszywa się pod innego Poka i jak cichy zabójca KOuje niczego nie spodziewające się stworki. W walkach Double ta strategia ma jednak pewne problemy - po pierwsze, przeciwnik wcale nie musi bezpośrednio zaatakować Zoroarka by zniszczyć jego iluzję. Przypadkowy Rock Slide albo Earthquake i cały plan idzie w łeb. Pomimo dobrych statów Zoro nie posiada też odpowiedniego movepoola który czyniłby go atrakcyjnym stworkiem wśród dublowych graczy. Słowem, dobry Pok, ale nie na ten metagame Wink

Archeops
[Obrazek: 567.png]
Opis: Najsilniejszy Rock Slide w AF? Earthquake? 110 Speeda? Immunity na ziemne ataki? To jak ten pok znalazł się tutaj!? Ano z tego samego powodu, dla którego okupuje teraz NU - przez ability. Archeops ma też gigantycznego pecha w tym, iż dwa najpopularniejsze stworki w turnieju znajdują się dokładnie o 1 Speed wyżej od niego. Z prehistorycznego ptaka można zrobić dobry użytek pod warunkiem że zapewni mu się odpowiedni support, zwłaszcza Fake Out, Rage Powder lub Tailwind.

Galvantula
[Obrazek: 596.png]
Opis: Tutaj mamy do czynienia ze stworkiem który nasi zagraniczni koledzy określili by jako "one trick pony". Bo cóż poza wysoce celnym Thunderem ma nam do zaoferowania Galvantula? 108 speeda wygląda obiecująco, do czasu gdy nie zorientujesz się iż Thundurus ma go o 3 punkty więcej, nie mówiąc już o znacznie wyższym Sp.Attacku. O ile z jakiegoś powodu nie potrzebujesz STABowanych Bug ataków i Energy Balla, lepszym wyborem będzie dżin.

Lilligant
[Obrazek: 549.png]
Opis: Lilligant jest dość ciekawym stworkiem który może spełniać funkcje zarówno wspomagającą (Sleep Powder, Teeter Dance) jak i ofensywną w drużynie. Typ Grass daje jej kluczowe resisty na Ground (Earthquake) i Water (Water Spout, Surf), a Giga Drain pozwala jej leczyć otrzymane wcześniej obrażenia. Pełni role sweepera w Sunny Day teamach, jednak ponieważ ta strategia nie jest zbyt popularna w AF, tak samo Liligant jest rzadko widywanym Pokiem.

Seismitoad
[Obrazek: 537.png]
Opis: Jako przeciwwaga dla Lilligant istnieje Seismitoad - jedyny unoviański Pokemon z Swift Swimem. I choć wszyscy wiemy jak groźne jest to ability, duża rzadkość Rain Dance teamów sprawia iż Seismitoad nie rankuje wysoko na listach popularności.

Sawk
[Obrazek: 539.png]
Opis: Ze statami bliskimi Heracrossa, można by się spodziewać że Sawk znajdzie w turnieju znacznie większe użycie. Powód jego niepopularności jest jednak podobny jak u Galvantuli - niebieski karateka posiada swój lepszy odpowiednik w postaci Mienshao. Zarówno Sturdy jak i Inner Focus są jednak użytecznymi ability w dublach, więc może znajdzie się odważny, który spróbuje zrobić z niego użytek.

Ferrothorn
[Obrazek: 598.png]
Opis: Jeśli czytałeś wszystkie inne wpisy pewnie bokiem wychodzi ci już słowo "Trick Room". Co jednak poradzić na to że Unova ma tyle powolnych stworków - i że Ferrothorn jest kolejnym z nich? Jeden z najlepszych walli OUsa nie cieszy się jednak zbyt dużą popularnością w AF. Jego główna nisza - blokowanie teamów deszczowych - nie ma tutaj dużego zastosowania, stąd "Natka" odrzucana jest na rzecz innych, ofensywnie silniejszych stworków.

Gigalith
[Obrazek: 526.png]
Opis: Gigalith okupuję jedną, ale za to jakże ciekawą niszę - wywoływacza Sandstorma. W V genie jest kilka silnych stworków korzystających z tego efektu pogodowego, takie jak Excadrill czy Landorus, więc jeśli chcesz spróbować czegoś oryginalnego, Gigalith jest stworkiem dla ciebie. Niski speed czyni go też ciekawym dodatkiem do Trick Rooma.

Excadrill
[Obrazek: 530.png]
Opis: Partner Gigalitha. Brak automatycznego Sandstorma nie przysparza zuberowaciałemu kretowi popularności, jednak w odpowiednich warunkach może pokazać iż wart jest tej pracy w jaką trzeba w niego włożyć.

Stoutland
[Obrazek: 508.png]
Opis: Kolejny - mniej znany - partner Gigalitha, a także drugi z Poków Unovy posiadający Intimidate. I choć Stoutland nie może robić obu tych rzeczy na raz, warto poświęcić mu trochę uwagi gdyż jest to z pewnością jeden z lepszych Normalów w turnieju (cokolwiek ten tytuł jest warty).

Audino
[Obrazek: 531.png]
Opis: Większość z was za pewne kojarzy tego uroczego króliczka jako worek treningowy wyskakujący czasem z trawy. Może gdyby gracze nie byli tak zajęci dojeniem z niej experience'a, ktoś w końcu złapałby Audino i zobaczył, że posiada naprawdę świetne ataki wspomagające, takie jak Heal Bell, Heal Pulse czy też Helping Hand (wow, sporo ataków na H, nie?). Szkoda tylko, że jej dobry movepool nie idzie w parze z solidnymi statystykami. Hmm, to może niech lepiej wraca do tej trawy.

Zebstrika
[Obrazek: 523.png]
Opis: Kolejny stworek którego przeklęły zbyt słabe statystyki. Zebstrika posiada jednak jedną ciekawą niszę tkwiącą w jej ability Lightiningrod - jeśli posiadasz jakiegoś stworka który bardzo nie lubi elektrycznych ataków, to zebra pomoże ci się z nimi rozprawić. Zresztą, jeśli coś walcuje dwa najlepsze Poki metagame'u to musi być czegoś warte, prawda?

Emboar
[Obrazek: 500.png]
Opis: Blah blah blah niski speed. Blah blah blah Trick Room. Emboara bardzo bolą niskie defensywy, jednak z takim powerem można podjąć ryzyko zawładnięcia tą bestią. Szkoda tylko, że nie uczy się Heat Wave'a.

Serperior
[Obrazek: 497.png]
Opis: A na koniec, trochę na przekór, skończymy tam gdzie powinniśmy byli zacząć - trawiastym starterem. Serperior jest chyba najlepszym użytkownikiem Dual Screenów w AF, posiada też wiele ciekawych ataków wspomagających takich jak Glare i Taunt. Królewski wąż wchodzi jednak w konflikt z Whimsicottem, który z reguły bywa wybierany ponad niego. Mimo to jeśli potrzebujesz dobrego screenera (a warto!), Serperior jest stworkiem dla ciebie.

Tier 3 - aka "don't use this shit"

Samurott, Unfezant, Watchog, Liepard, Simisage, Simipour, Simisear, Swoobat, Throh, Leavanny, Scolipede, Basculin, Maractus, Crustle, Sigilyph, Garbodor, Cinccino, Gothitelle, Sawsbuck, Swanna, Vanilluxe, Emolga, Alomomola, Klinklang, Beartic, Crygonal, Stunfisk, Heatmor, Bisharp, Braviary, Mandibuzz.

===

To tyle. Jeśli chcecie bym coś dodała to mówcie.

[Obrazek: mudkipsx.png]


Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
 Cherish Balle podarowali: Enygma, lukaszkond, BZW Golem, gimlig, Nee~, Mish, gabox, ash410, Pelek, Gonzo, Wooyar
15.10.2011, 19:04,
#12
RE: [Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
zgodnie z Twoim postem, jestem dość niszowy - średnia tierów - 1,5 Wink

[Obrazek: gonzo.png]
15.10.2011, 19:11,
#13
RE: [Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
a moja średnia to 3

BLACK FC:1592-5338-0369
mam popsutego DSa i nie mogę chodzić w lewo i prawo Sad
masz niepotrzebnego pokemona oddaj go mi Smile
Szukam partnera do super multi subwayu
PISAĆ NA PW LUB GG:38595899


16.10.2011, 12:52,
#14
RE: [Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
Nie wiem, czy zauważyliście, ale właśnie zwiększyli limit uczestników do 35.000 Smile i chyba zrobiłem głupstwo, ale... sie zarejestrowałem Tongue

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

16.10.2011, 13:09,
#15
RE: [Poradnik inside] 2011 Autumn Friendly - pierwszy turniej Wi-Fi przez GBU
@Gonzo - to dobrze, twój team będzie posiadał element zaskoczenia. Tongue Zresztą ta lista jest całkowicie subiektywna, oparta na tym z czym walczyłam na randomach + tym co widziałam na Battle Videos, tak więc można się z nią nie zgadzać.


[Obrazek: mudkipsx.png]


Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości