Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Wasze pomysły na nowe ataki i Pokemony
18.08.2011, 22:14
RE: Wasze wymyślone ataki
Gwiezdna Szybkość brzmi jak ExtremeSpeed (który kiedyś był sygnaturą Arcanina. KIEDYŚ).
Odpisz
19.08.2011, 0:37
@Axel

Drill Dive - działa trochę jak fly, więc jest to ruch lepszy od sky attack, ale jakby co, to trochę podniosłem moc ataku
Infinite venom - faktycznie, dałbym atakowi mniejsze accuracy albo możliwość wykurowania za pomocą Refresh, Heal bell, Rest i Aromatherapy, nie wiem, co bardziej stosowne
Freezer wisp- myślałem nad freeze beam, ale ta nazwa wydała mi się trochę... za prosta, a użytek ruchu ograniczony, bo możliwość łatwego zamrożenia przeciwnika to ostra sprawa.

A teraz nowe ruchy:

Gravel Cannon - Rock special
Power: 90
Accuracy: 100
PP: 10
Opis: Użytkownik tworzy dużą skalną kulę z otoczaków przyciąganych z okolicy, wystrzeliwaną w przeciwnika, Odłamki skalne ranią także przeciwników w zasięgu
Efekt: Zwykły raniący atak, z tym że ma dodatkowy efekt podobny do tego od flame burst -w podwójnych i potrójnych walkach, pok przeciwnika obok poka zaatakowanego Gravel Cannon traci 1/3 obrażeń, które straciłby od tego ataku
Movepool: Duży, atak jako TM, uczą się go wszystkie poki skalne, większość ziemnych i stalowych, niektóre walczące, np. Conkeldurr, Lucario
Uzasadnienie: Brakowało mi silnego specjalnego ruchu skalnego, chciałem też aby był w łatwo dostępny, dlatego jest TM

Iron trap -steel support
Power: 40
Accuracy: 90
Opis: Pokemon wypuszcza wiązkę metalu obwiązującego przeciwnika, przygwożdżającego do podłogi uniemożliwiającego ataki z bliska
Efekt: Atak więżący przeciwnika, może się wydawać bezużyteczny, ale bynajmniej taki nie jest. Rzecz jasna zadaje małe obrażenia co kolejkę i nie pozwala na zmienianie poka, ale nawet po zmienieniu poka więżącego. Trwa do momentu aż przeciwnik ów oberwie ruchem super efektywnym lub sam użyje ataku, który na niego byłby super efektywny.
Movepool: Wszystkie poki stalowe
Uzasadnienie: Wena, pomysł na pułapkę z metalowych prętów produkowanych przez użytkownika
Mud Blast -ground special
Power: 20 ,30, 50, 80, 100, 150
Accuracy: 50, 65, 80, 90, 100, ---
Opis: Pokemon wytwarza pocisk błotny napełniony wolą do walki użytkownika. Im pok w gorszym stanie, tym większy pocisk, może oślepić
Efekt Efekt ataku mocno zależy od pozostałej ilości życia poka:
100-61% atak o mocy 20 i accuracy 50, zmniejsza accuracy przeciwnika o 4 poziomy
60-41% atak o mocy 30 i accuracy 65, zmniejsza accuracy przeciwnika o 3 poziomy
40-26% atak o mocy 50 i accuracy 80, zmniejsza accuracy przeciwnika o 2 poziomy
25-11% atak o mocy 60 i accuracy 90, zmniejsza accuracy przeciwnika o 1 poziom
10-2% atak o mocy 100 i accuracy 100
1% atak o mocy 150, nigdy nie pudłuje, po użyciu pok dostaje recoil z wysiłku, co najczęściej skutkuje zemdleniem
Movepool: Poki ziemne -TM
Uzasadnienie: Pomysł i to wszystko
Odpisz
19.08.2011, 13:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2011 14:01 przez Axel.)
Ale oceniajcie też ataki, a nie twórzcie tylko nowe. Przez to nie mam pojęcie, czy moje twory się na coś przydają...
ShinyMew:
Electro Wing - zwykły atak. Zwiększyłbym możliwość paraliżu do 30%, bo atak ma dość niską moc.
Antidestruct i Antiplosion - nie widzę potrzeby dwóch ataków. Nazwałbym go Implozja. To po prostu mroczny Explosion, więc spokojnie mogą się uczyć nie-legendy.
Novy - kolejne ataki tylko dla starterów? Nie, dzięki. Zresztą są zbyt silne.

Megaban: Na początek trochę ortografii:
Cytat:wykurowania się
Wyleczenia się. Nie przesadzajmy z makaronizmami, kiedy mamy lepiej brzmiące polskie słowo. Zresztą taki stary zbok, jak ja, przeczyta to słowo na początku trochę inaczej Tongue
Cytat:przeciwnik ów
OWY przeciwnik. Ów normalnie się odmienia.
Teraz ataki:
Gravel Cannon - mi też brakowało specjalnego ataku kamiennego. Atak dobry, zwłaszcza, że poki używające go są raczej lepsze w Ataku, nie Sp.Ataku.
Iron trap - moja Elektropułapka mi się bardziej podobała Tongue Świetny sposób na zatrzymanie przeciwnika, który potem może nam przeszkodzić. Atak wydaje mi się zbyt silny dla Steelixa albo Excadrilla, dałbym go słabszym pokom.
Mud Blast - odwróciłbym efekt w sensie im więcej HP tym większa moc i celność. Powód jest prosty. To na początku potrzebne są większe obrażenia, a potem jest to obojętne.
A efekt Infinite Venom (który zresztą przydałoby się nazwać) powinien, moim zdaniem, działać jak normalna zmiana statusu.
Odpisz
19.08.2011, 19:48
Nie wiem, czy było...

Fire Tornado - Atakuje wszystkie pokemony na polu walki(jak np. Magnitude) oprócz używającego. Co tu dużo mówić... Atak ognisty.

Dawno mnie tu nie było, heh
Odpisz
17.09.2011, 20:35
ataki tego typu są zbyt przeciętne... mówię do sachees, grey12 i shinymew... za mało w nazwach i we właściwościach...

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

Odpisz
23.09.2011, 20:29
Fire:
Fire Tail-Użytkownik zapala swój ogon i atakuje nim podpalając wroga

Water-
Water Blast-Użytkownik strzela wodnym pociskiem który rani wroga (coś jak Fire Blast)

Grass:
Leaf Sword-coś jak Leaf Blade tylko że silniejsze

więcej nie mam Dodgy
Odpisz
24.09.2011, 11:08
Lightning Pavu (Perfekcyjna Błyskawica)
Power: 150
Accuracy: różna
Opis: Pokemon uwalnia potężną wiązkę błyskawicy. Celność jest zależna od natury Pokemona. Może wywołać ciężki paraliż u wroga i obniżyć jego Spec. Obronę.
Celność i efekt paraliżu zależy od natury Pokemona:
Rash, Mild, Quiet, Modest: Celność 90, 40% na paraliż
Docile, Serious, Bashful, Quirky: Celność 30, 30% na paraliż
Calm, Gentle, Sassy, Careful: Celność 70, 20% na paraliż
Timid, Hasty, Jolly, Naive: Celność 60, 10% na paraliż
Lonely, Brave, Naughty, Adamant: Celność 50, 5% na paraliż
Bold, Relaxed, Lax, Impish: Celność 40, 1% na paraliż
Movepool:
Zekrom - lv 89
Dialga - lv 60
Thundurus - lv 77

Necro Blast (Podmuch Nekro)
Power: 120
Accuracy: 90
PP: 15
Opis: Pokemon zbiera energię z upadłych sojuszników, by wywołać eksplozję cienia. Może gwałtownie zwiększyć 3 różne statystyki użytkownika naraz.
Opis mocy
Zwyczajnie ten atak ma 120 punktów. Ale za każdego upadłego sprzymieżeńca otrzymuje 40 punktów dodatkowo:
Jeśli jeden Pokemon z drużyny padnie - 40 punktów >> 160 punktów
Jeśli dwa Pokemony... - 80 punktów >> 200 punktów
Jeśli trzy Pokemony... - 120 punktów >> 240 punktów
Jeśli cztery Pokemony... - 160 punktów >> 280 punktów
Jeśli pięć Pokemonów... - 200 punktów >> 320 punktów

Movepool:
Darkrai - znaleźć Grimsleya i porozmawiać z nim na Wonder Bridge (potrzebny Darkrai i Gardevoir z atakiem Captivate). Wówczas za pośrednictwem Gardevoir, Grimsley nauczy Darkraia Necro Blast.

http://imageshack.us/photo/my-images/705/pokeiris.jpg
To niedopuszczalne! Ten trener powinien być winny! - Iris
Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Tak. Oshawott, daj mu po twarzy Wodną Bronią - Emolga
zzzzz... (sen) - Oshawott
(facepalm) o rany - Emolga.
Odpisz
25.09.2011, 12:30
Lightning Pavu (...Pavu?) ciekawe. Dobrze że nie dałeś najlepszego efektu naturom na Speed, bo byłby uber Tongue Necro Blast na serio za silne nawet jak na Ubera takiego jak Darkrai. Legendy mają silniejsze ruchy od reszty, to prawda, ale z reguły i tak trzymają się określonego balansu, np. jeśli ruch ma powyżej 100 powera to ma obniżoną celność itp.

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
25.09.2011, 15:43
(25.09.2011 12:30)rubin napisał(a):  Lightning Pavu (...Pavu?) ciekawe. Dobrze że nie dałeś najlepszego efektu naturom na Speed, bo byłby uber Tongue Necro Blast na serio za silne nawet jak na Ubera takiego jak Darkrai. Legendy mają silniejsze ruchy od reszty, to prawda, ale z reguły i tak trzymają się określonego balansu, np. jeśli ruch ma powyżej 100 powera to ma obniżoną celność itp.

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Ryouga - stąd wziąłem Lightning Pavu. Na słowo "Pavu" raczej nie znalazłem sensownego odpowiednika, więc dałem "Perfekcyjny". A co do Necro Podmuchu... fakt, Darkrai jest może słaby od Dialgii i Palkii, ale to Pokemon typu Mroku, z czystego cienia (necro - śmierć).

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
3.10.2011, 18:10
Nekro ciut za mocny, nawet Explosion nie ma takiego powera, a tak w ogóle przypadkiem czy power nie ma limitu na 255?

Rayquaza nie ma sygnatury... Mewtwo ma... co jest? Tongue

Sky Diving (Pikowanie)
Power:Różny
Accuracy:90%
PP:10
Opis:Pokémon wzlatuje w górę, a w następnej turze zaczyna pikować na przeciwnika. Im szybszy jest użytkownik od celu, tym większe obrażenia.
Moc
175 jeśli szybkość wroga <= ¼ szybkości użytkownika.
140 jeśli szybkość wroga >¼ szybkości użytkownika, ale równocześnie <⅓
95 jeśli szybkość wroga >⅓ szybkości użytkownika, ale równocześnie <½
70 jeśli szybkość wroga >½ szybkości użytkownika.

Atak trwa dwie tury, jak np. Fly (z jego cechami - nie może ominąć Gust, Twister, Thunder, Whirlwind i Sky Upprecut, a dwa pierwsze mają podwójną moc)... chyba niczego nie zapomniałem.

Movepool
Rayquaza - 95 (taki pattern że Rayquaza poznaje nowy ruch na zamianę co piąty i co dziesiąty poziom).
Odpisz
3.10.2011, 19:10
Uuu, coś słabiutka ta sygnatura ShinyMew. Maksymalny Speed Rayquazy na poziomie 100 wynosi 317. Żeby atak osiągnął najniższy Base Power wystarczy by Pokemon przeciwnika miał 158 Speeda, czyli tyle ile ma Tyranitar (61 base) z 0 EV w Speedzie. Po 1 Dragon Dance niewiele lepiej, 237, co pokonuje byle Modest Heatran. Pomijam już nawet fakt że trzeba czekać jedną turę na "załadowanie" ruchu. Dobry gimmick na in-game, lecz w realnych walkach nie znalazł by raczej żadnego zastosowania.

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
3.10.2011, 19:57
(3.10.2011 18:10)ShinyMew napisał(a):  Nekro ciut za mocny, nawet Explosion nie ma takiego powera, a tak w ogóle przypadkiem czy power nie ma limitu na 255?

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/S...wer_(move) - Zebrana Moc jest jedną z kilku ruchów, które mogą znokautować wroga jednym ciosem. Choć ma moc 20 punktów, to:
20 (base power) + {20 x 7 (total number of stats that can be maximized, including Evasion and Accuracy) x 6 (maximum number of boosts per stat})] = 860 punktów!

A Eksplozja ma moc 250 punktów.

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
3.10.2011, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.10.2011 17:28 przez Kippert.)
Hmmm, przyszedł mi do głowy pewien atak, ale nie mam dla niego dobrej nazwy(zawsze mam problem z wymyślaniem nazw Smile)

Nazwa ataku:
Chameleon Attack (wiem mało kreatywna nazwa dla ataku, ale w tej chwili nic mi lepszego do głowy nie przychodzi)
Kategoria ataku:
Atak, może być zarówno ruchem fizycznym jak i specjalnym, zależy od tego, która ze statystyk naszego pokemona jest większa czy ATK czy SP.ATK.
Base power:
60
Accuracy:
100%
Opis ataku:
Atak przypominający hidden power, jednakże nie mający konkretnego typu, typ zmieniałby się w super efektywny dla danego pokemona, przykładowo nasz pokemon użyje owego ataku na przeciwnika jakim będzie Gastrodon, więc nasz atak będzie typu grass, jeżeli zaś zaatakujemy przeciwnika który będzie miał więcej niż 1 słabość to będzie to losowy super-efektywny typ.
Pokemony poznające ten atak:
Większość pokemonów może nauczyć się tego ataku, zarówno przez level-up jak i TM.

[Obrazek: 258.png]
3DS FC:1891-2282-4131
Odpisz
4.10.2011, 16:24
Chameleon Attack?

E, kojarzy się z Kecleonem (a może on przez level a reszta przez TM?)
Odpisz
4.10.2011, 16:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.10.2011 16:37 przez Kippert.)
@Shiny Mew
Dokładnie tak, Kecleon poznawałby ten atak przez lvl-up(w końcu jest Kameleonem Big Grin) dajmy na to na 35 lvl, zaś reszta pokemonów, które mogłyby poznać ten atak uczyłaby się go za pomocą TM.

[Obrazek: 258.png]
3DS FC:1891-2282-4131
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości