Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania odnośnie kupna i sprzedaży kart
9.02.2012, 22:07
RE: Pytania odnośnie decków i kart.
Jeśli myślisz, że ilość = jakość, to jesteś w błędzie. Na rynku cena jednej karty waha się między 25 centami a 85 dolarami (mówiąc tylko o tych, które są obecnie w formacie). Poza tym nie wiem czy wiesz, ale coś co było parę lat temu dziś jest nie tylko słabe, ale poza formatem (czyli nie są legalne turniejowo). No ale cóż, podróbki nigdy nie były legalne i raczej z nikim sobie nimi nie pograsz xD Także Twoje podejście jest akurat wyjątkowo bezsensowne. No ale cóż, nikt nie powstrzymuje Cię przed marnotrawieniem Twoich pieniędzy. Tylko nie mów potem, że nie ostrzegałem.

Odpisz
12.02.2012, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2012 19:45 przez Plaster.)
Czy da mi ktoś linka do zasad gry w te karty, bo kupiłem sobie ich trochę (oryginalnych przekonałeś mnie emachel Wink) a teraz chce pograć ale nie wiem jak się do tego zabrać

Da mi ktoś link do tego użytkownika allegro, który kiedyś sprzedawał boostery za 2 zł ?
Odpisz
14.02.2012, 19:05
Po pierwsze, nie kupuj kart ZANIM nie będziesz wiedział jak chcesz grać... To tak jakbyś kupował najpierw narty, a potem prosił o poradnik jak uprawiać jazdę narciarską i dopierać odpowiednio sprzęt... Po drugie, informacje o zasadach znajdziesz praktycznie wszędzie - na instrukcjach dołączanych do theme decków, które można pobrać z netu, na forach (w tym i na tym). Do tego by wiedzieć o co naprawdę chodzi w tej grze trzeba już trochę doświadczenia i znajomości metagame'u. Częste wchodzenie na różne źródła informacji o tym (głównie zagraniczne), typu SixPrizes, PokeGym, TopCut itp. Z rodzimych stron mogę Ci polecić tylko Pokemon EXplosion, który sam zresztą prowadzę. Powodzenia!

Odpisz
14.02.2012, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2012 20:28 przez Plaster.)
Ok dzięki za to wyżej, ale zdecydowałem się,że chce kolekcjonować te karty. Kupować wkładać do tych folijek i robić sobie ładne wystawy niektórzy będą to uważali za marnowanie kart, ale ja lubie takie rzeczy Wink. Szukam najtaniej, narazie na kart przeznaczam swoje 640 zł. Pytanie odnośnie boosterów D&P ile różnych kart można maksymalnie zdobyć z tych boosterów ?
Odpisz
14.02.2012, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2012 20:45 przez misjurg.)
Pokebeach.com jest odpowiedzią na wszystko. Tongue Znaczy się masz tam listę wszystkich kart z każdego setu. ;p
Odpisz
14.02.2012, 20:53
To szkoda, bo za 640 złotych to mógłbyś z powodzeniem złożyć świetną talię i nią zamiatać na turniejach. No ale cóż, możesz też kupować karty z setów, które wyszły z gry parę lat temu i nikt Ci tego nie zabroni.

Odpisz
20.02.2012, 0:56
Mam stówę do wydania i chcę zacząć kolekcjonować oraz grać więc jakie polecacie mi kupić zestawy na początek i najlepiej żeby były one osiągalne w sklepach, a nie przez internet bo nie lubię tej formy kupowania
Odpisz
20.02.2012, 1:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2012 1:14 przez Vapek.)
a gdzie mieszkasz?

w większych miastach, gdzie zazwyczaj w sklepach z grami planszowymi które mają kontakty z ISA mógłbyś kupić coś porządnego

w empikach starterów już nie ma, a gdzie indziej szukać ptcg jest ogromnym problemem

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AtoMan
20.02.2012, 1:38
No ja akurat jestem z Poznania
Odpisz
10.07.2012, 17:07
Mam pytanko, czemu w puszkach z kartami na isa.pl. albo allegro są 4 boostery (chodzi mi akurat o serie ze starterami V generacji), a jak oglądam na youtubie odpakowywanie puszek, to tam mają w składzie po 5 boosterków, czyli o jeden więcej?
Odpisz
10.07.2012, 19:38
(10.07.2012 17:07)Meister napisał(a):  Mam pytanko, czemu w puszkach z kartami na isa.pl. albo allegro są 4 boostery (chodzi mi akurat o serie ze starterami V generacji), a jak oglądam na youtubie odpakowywanie puszek, to tam mają w składzie po 5 boosterków, czyli o jeden więcej?

Z tego co pamiętam to w puszkach Call of Legends (czyli tych z kartami foil i figurkami startetów) były 4 boostery (2 z CoLa i 2 ze starszych setów) i jeden preview pack BW. Preview pack to takie cudo, które zawiera 3-5 kart commonów (czyli najczęstszych/najsłabszych/najmniej wartych) z danego setu (w tym wypadku BW), które są takie same w każdym opakowaniu. Co za tym idzie wartość takiego tworu jest pomijalna.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex
10.07.2012, 20:48
Kurde, zapomniałem o tym, że takie startery też były w puszkach. Chodzi mi konkretnie o puszkę z Samurottem, czyli ta seria z ostatnimi formami starterów. Na Youtubie widziałem jak koleś rozpakowywał 5 bosterów, a wszędzie gdzie można ją kupić, to są tylko 4.
Odpisz
10.07.2012, 21:56
Musiałbym zbadać sprawę, bo nie znam tych puszek. Najlepszym rozwiązaniem zdaje mi się wysłać maila z pytaniem do sklepu. Czasem w internecie niektóre tego typu rzeczy mają błędne opisy, dostarczane przez producenta zanim jeszcze sklep zdąży sprawdzić zawartość.

Odpisz
8.08.2012, 17:16
Witajcie!

Mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie. Mam do Was pytanie: Jaką najlepszą talię mogę złożyć z takich kart z Base Set:

26x Grass Energy
8x Weedle
2x Kakuna
1x Beedrill
4x Bulbasaur
2x Ivysaur
4x Nidoran ♂
2x Tangela
12x Water Energy
4x Staryu
3x Starmie
2x Magikarp
1x Gyardos
18x Fire Energy
4x Charmander
2x Charmeleon
2x Growlithe
1x Arcanine
2x Vulpix
1x Ninetales
2x Super Potion
3x Switch
3x Gust of Wind
2x Bill
4x Potion
1x PlusPower
1x Energy Removal
2x Energy Retrieval
1x Lass

Dodam jeszcze, że są to karty z dwóch theme decków: OVERGROWTH i BRUSHFIRE. Big Grin

Z góry dziękuję
Odpisz
22.09.2012, 14:35
Może mi ktoś powiedzieć z jakiej/jakich serii są karty na PTCG Online?
https://www.youtube.com/watch?v=6EQJDJCuLTw
Tutaj filmik na którym widać kilka Tongue

Obstawiam, że są tam DP i BW ale czy są jeszcze z jakichś starszych serii?
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości