Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania odnośnie kupna i sprzedaży kart
3.01.2012, 15:34
RE: Pokemon TCG po polsku - dyskusje i nowości
Zależy, gdzie mieszkasz:
- Kraków: możesz, pomagamy złożyć w miarę dobry deck.
- Wrocław: możesz, pomagają.
- Śląsk: możesz, pomagają.
- Warszawa - nie ma bata, HSon mają i DP nielegalne.

Karty mogą, a nawet powinny być z różnych setów (edycji, jak to nazwałeś). Wersja językowa jest bez znaczenia, natomiast w wypadku kart innych niż polskie i angielskie powinieneś mieć ich wydrukowany, czytelny skan po angielsku. Język nie ma znaczenia, możesz grać nawet koreańskimi.
Inne zasady? Są drafty, sealed, swapy, metronomy, ale do na zwykłych turniejach nie ma nic innego, więc do grania "tak ot" wystarczy to, co wiesz.
Jakiekolwiek dalsze pytania -> GG 532242.

Odpisz
3.01.2012, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.01.2012 17:43 przez Kristajl.)
Ok dziękuję za odpowiedź.
Ale nadal trochę nie rozumiem.
Co to znaczy DPon, HSon.
DP to Diamond Peral.
HS to Haert Gold Soul Silver.
Czy zestawy startowe, to to samo co deck?
Mieszkam w płocku, i dopiero zaczynam zbierać karty. Oczywiście chodzi tylko o kart angielskie i polskie, czyli te,którę mogę kupić na isa i te od TmToys.
Polskie karty są po prostu tanie, dlatego narazie nimi gram. Chcę nauczyć się podstaw i oracować własną kombinację typów do przyszłej talij.
Z kąd mogę się dowiedzieć (kiedy już będę bardziej zaawansowanym graczem), gdzie będzie możliwość zagrania z innymi ludźmi?

Przepraszam za zawracanie głowy, i pytao ostatnią żecz: Co radzicie mi zrobić teraz, by dalej rozwijać się w grze w PTCG?
Mam 3 talie tematyczne-zestawy startowe,po polsku, i 40 kart z bosterów. Też po polsku.
Warto dalej kupować polskie kartyw bosterach?
Czy lepiej kupić zestawy angielskie od isa?
Odpisz
3.01.2012, 18:05
DP on i HS on znaczy, że grasz OD tej serii (jeśli masz HSon to nie możesz już używać DP, bo to set występujący PRZED HS)

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Kristajl
3.01.2012, 21:10
Opracowanie kombinacji typów jest zupełnie nie potrzebne. Nie chodzi o współgranie typami, tylko o współgranie działaniem. Każda karta jest inna, więc nie można powiedzieć, że np. grassowe działają najlepiej z ognistymi. Wszystko zależy od ich działań, razem dających coś mocnego.

Przykładawo: Cobalion Noble Victors i Electrode Prime (Triumphant). Elektro i Metal. Żadne combo z typami. Ale działa. Electrode ładuje energiami, a Cobalion bije.

Nie kupuj polskich kart. DP jak wolisz. HSy są najkorzystniejsze, bo w końcu format się zmieni.
Odpisz
3.01.2012, 21:31
Polskie karty warto kupić w celach kolekcjonerskich, i chyba tylko takich ;-)

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
4.01.2012, 18:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.01.2012 20:16 przez Kristajl.)
Czyli bez sensu byłoby kupowanie kart Platinum i DP, dobrze rozumiem?
Czyli mogę kupić po trochu z 3 rużnych edycji HGSS (triumphant, unleash, wiecie o co chodzi)
lub kart Black&White Ewentualnie Call of legends. Warto kupować rużne warianty HGSS, czy lepiej skupić się na Call of legends? Bo z B&W dostępnych jest niewiele zestawów.
Szkoda, żejeśli nie jest się aktualnie z kartami,to nie można pograć na oficjalnych turniejach.
Wszystko się zgadza?
Jeszcze tylko jedno pytanko. Czy nadal w polsce istnieje liga pokemon?
Jeśli tak to gdzie się do niej zapisać?
Odpisz
4.01.2012, 21:19
jezeli kiedykolwiek bylbys w szczecinie to zapraszam ul. wojska polskiego klub FENIX w soboty. nasz kochany forumkowicz ToMix spedza tam wiele godzin i chetnie by cos od Ciebie wyludzil... znaczy by Cie oprowadzil.
no dobrze joke, ToMix jest bezpieczny i zywy itd. ;<
Odpisz
4.01.2012, 21:24
Zależy jakie karty chcesz. Na Pokebeach.com możesz przejrzeć skany i zobaczyć które karty chciałbyś mieć. Wtedy kupuje te zestawy.

1. Nie ma oficjalnych turniejów
2. Możesz pograć, pod warunkiem, ze znajdziesz kogoś chętnego do gry. Nikt nie chce grać tym samym do końca życia (poza takim jednym gościem z południa)
Odpisz
5.01.2012, 0:33
Wiesz, bede mial podobna sytuacje do Ciebie - i ja zacznę zbierać od końca, czyli od setów BW-on, a potem dopiero kompletować coraz dalej serie Smile myślę, że tak również dla Ciebie będzie najlepiej Smile

Odpisz
5.01.2012, 6:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2012 10:57 przez Cynd Ninja.)
Ja zrobię podobnie, ale nie do końca tak samo.
Skompletuję wszystkie karty pl (tak dla siebie), a granie na poważnie zacznę od Call of Legends.
I będę zbierał coraz nowsze sety czyli BW. CoL to ostatni set przed BW i myślę, że jeszcze przez jakiś czas będzie aktualny. Co o tym myślisz?
Odpisz
5.01.2012, 18:07
no mnie akurat CoL nie jara i traktuję go jako wchodzący w skład HGSS, ale oczywiście to Twój wybór, więc jeśli tak chcesz, to tak zróbWink

Odpisz
9.02.2012, 19:58
RE: Pytania odnośnie decków i kart.
Chciałbym zacząć swoją przygode z PTCG ale nie wiem czy mi się to spodoba więc nie dam 50 zł za karty -.-. Wie ktoś gdzie w Dąbrowie Górniczej i okolicah można kupić jakieś podróbki, tak na początek ?
Odpisz
9.02.2012, 20:27
Kup polskie jak wolisz.taniej trochę

[Obrazek: 4334272ed86bc2e12bcb130359441fa81ac1f07a6571554e1.png]
Odpisz
9.02.2012, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.02.2012 21:56 przez Reel.)
Lol, nie wiesz czy możesz spędzać kasę na karty, ale na podróbki marnować to owszem xD Jak chcesz złożyć deck do PTCG tak, żeby móc grać to 300-400 złotych na początek przygotuj PRZYNAJMNIEJ. Inaczej nie ma sensu po prostu zaczynać. No chyba, że ma się już jakąś bazę kart, z którą można pracować, ale jak nie to nie opłaca się po prostu wyrzucać pieniędzy w błoto, bo potem tylko nadmierne wydatki się będą Ci kumulować.

BTW, Twój tytuł użytkownika strasznie pasuje do treści Twojego posta xDD

Odpisz
9.02.2012, 21:57
Tylko, że cena 120 kard podrabianych wynosi około 7 zł (po tyle była w sklepie wszystko po 7 zł Wink pare lat temu) a 60 oryginalnych około 50 zł.Grałem na tym symulatorze tam ułożyłem talie a teraz chce zagrać w realu.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości