Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania dotyczące działania kart i zasad
4.12.2013, 18:17
RE: Pytania dotyczące działania kart i zasad
Tak, każdy Greninja/Delphox może użyć Ability bez względu na to, ile już użyłeś. W przypadku, kiedy jest inaczej zawsze jest informacja na ten temat jako ostatnie zdanie danej Ability.

Odpisz
4.12.2013, 19:47
Jeżeli nie zmienili czegoś w zasadach do XY to tak.
Odpisz
9.08.2014, 13:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.08.2014 13:21 przez Ymar.)
Ja mam pytanie odnośnie tych 2 kart:

[Obrazek: DP2_EN_89.png]

[Obrazek: Gyarados-Mysterious-Treasures-MT-26.jpg]

Czy jeżeli Gyarados używa dzięki Dragon DNA Flail'a z Magikarpa, dalej liczy się 10x liczba żetonów uszkodzeń na pokemonie? Czy może Gyarados uderza Flailem zawsze bazowo 30, a to "10x liczba uszkodzeń na Magikarp" liczy się tylko, jeżeli sam Magikarp używa tego ataku?

Ja mam pytanie odnośnie tych 2 kart:

http://http://assets14.pokemon.com/asset..._EN_89.png

[Obrazek: Gyarados-Mysterious-Treasures-MT-26.jpg]

Czy jeżeli Gyarados używa dzięki Dragon DNA Flail'a z Magikarpa, dalej liczy się 10x liczba żetonów uszkodzeń na pokemonie? Czy może Gyarados uderza Flailem zawsze bazowo 30, a to "10x liczba uszkodzeń na Magikarp" liczy się tylko, jeżeli sam Magikarp używa tego ataku?
Odpisz
10.08.2014, 20:16
"10x damage na magikarpiu" odnosi się nie tyle co do Magikarpa, co ogólnie do pokemona, który używa jego atak (niektóre pokemony mogą używać dzięki zdolnościom ataków innych pokemonów). Od serii BW zamiast pisać nazwę konkretnego pokemona, zaczęto pisać "This Pokemon", bo mogło to być mylące dla nowych graczy.

Więc przy tym Gyaradosie zadajesz 10 razy liczba obrażeń na nim plus 30. Po prostu.

Odpisz
14.09.2014, 18:54
mam pytanie jak zmienily sie zasady karcianki od jej poczatku pytam bo chcialabym zaczac gre i mam chyba ta pierwsza instrukcje
Odpisz
14.09.2014, 21:02
Podręcznik po angielsku z najnowszą wersją zasad (a trochę się pozmieniało) jest do ściągnięcia tutaj: http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/rules.
Odpisz
3.05.2016, 13:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.05.2016 14:22 przez Loxiney.)
Widziałem niedawno kartę, która rozszerza stoły graczy (bench) do ośmiu pokemonów. Wiecie może co to za karta? (nawet nie pamiętam czy to jakiś pokemon miał ability czy to jakiś item).

EDIT: To chyba Stadium Sky Field xD
Odpisz
3.05.2016, 17:33
(3.05.2016 13:19)Loxiney napisał(a):  
Widziałem niedawno kartę, która rozszerza stoły graczy (bench) do ośmiu pokemonów. Wiecie może co to za karta? (nawet nie pamiętam czy to jakiś pokemon miał ability czy to jakiś item).

EDIT: To chyba Stadium Sky Field xD

Stadium Sky Field z Setu XY6 Roaring Skies. Najczęściej grany wraz z Mega RRayquazą i Raichu z Crobatami ;)Fajnakarta - Polecam. Wink

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
16.06.2016, 6:17
Mam szybkie pytanie ostatnio , sobie kupiłem base pack i trafiła mi się taka karta :

http://imgur.com/iaxAV9A

O co chodzi z tymi serduszkami na boku i książką ??

[Obrazek: 643_05.jpg][Obrazek: 233_pocky.jpg]
[Obrazek: 458_xd.jpg]
Odpisz
16.06.2016, 12:34
(16.06.2016 6:17)Tendo94 napisał(a):  Mam szybkie pytanie ostatnio , sobie kupiłem base pack i trafiła mi się taka karta :

http://imgur.com/iaxAV9A

O co chodzi z tymi serduszkami na boku i książką ??

Jest seria Radiant Collection. W paczkach z Generations są katrty z owego sety + mini set Radiant Collection (po dwie w każdej można zone napisem RC)

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
17.07.2016, 13:06
Witam, mam pytanie odnośnie kart BASE SET, czy to prawda że tylko pierwsze 12 kart ( z 102 ) to były hologramy ?
Pozdrawiam
Odpisz
17.07.2016, 16:22
16
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Base_Set_(TCG)

[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Czyta komiksy My Little Pony
Odpisz
6.11.2017, 16:04
Od czego zależy ilość branych kart w trakcie mulligan'u?

Otóż trafił mi się przypadek (w PTCGO), że na początku ja i przeciwnik nie mieliśmy poka, którym moglibyśmy zagrać. Nic nadzwyczajnego - tasujemy karty raz jeszcze. Teraz trafił mi się Magikarp, ale przeciwnik dalej nie miał poka. Przetasował karty i trafił mu się Guzzlord GX. Dobra, teraz mogłam dobrać karty, ale mogłam dobrać ich aż 23! Jakim cudem aż tyle? Od czego to zależy?
Odpisz
10.11.2017, 1:23
(6.11.2017 16:04)Ari napisał(a):  Od czego zależy ilość branych kart w trakcie mulligan'u?

Otóż trafił mi się przypadek (w PTCGO), że na początku ja i przeciwnik nie mieliśmy poka, którym moglibyśmy zagrać. Nic nadzwyczajnego - tasujemy karty raz jeszcze. Teraz trafił mi się Magikarp, ale przeciwnik dalej nie miał poka. Przetasował karty i trafił mu się Guzzlord GX. Dobra, teraz mogłam dobrać karty, ale mogłam dobrać ich aż 23! Jakim cudem aż tyle? Od czego to zależy?

Od ilości mulliganów. Pewnie grał talią w stylu Guzzlord + energie, no i zanim trafił basica, to musiał wykonać (aż) 23 próby Wink
Odpisz
11.11.2017, 19:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2017 19:02 przez Vapek.)
(10.11.2017 1:23)Kropka napisał(a):  
(6.11.2017 16:04)Ari napisał(a):  Od czego zależy ilość branych kart w trakcie mulligan'u?

Od ilości mulliganów. Pewnie grał talią w stylu Guzzlord + energie, no i zanim trafił basica, to musiał wykonać (aż) 23 próby Wink
yep... a wzięcie tych 23 kart to 23 kart mniej w decku i jeszcze większa szansa dla przeciwnika na zwycięstwo typu "przeciwnik nie ma już kart w decku". najlepiej dobierać karty po kolei, aż wyciągnie się te, które pomogą szybciej rozstawić się z swoimi pokami.

Jako, że przeciwnik ma mało poków, to jak wystawisz pełny beanch i będziesz mógł doładować ich energiami, wystarczy pokonanie jego poka by wygrać.
Zazwyczaj wtedy już można prędzej liczyć na walkovera, niż na grę do końca Tongue

olso, było kiedyś pytanie - czy można tasować Prize karty przeciwnika? np. jak dokładasz mu karte do prize dzieki atakom GX/używając supportera? W opisach tych kart jest tylko "dodaj" a nie ma "przetasuj". Czyli nie można, czy mimo wszystko powinniśmy przetasować prize'y?

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości