Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania dotyczące działania kart i zasad
28.07.2010, 21:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 19:56 przez Reel.)
Question Pytania dotyczące działania kart i zasad
W tym temacie proszę zadawać pytania na tematy tego, jak działają poszczególne karty, ich ataki, ability oraz jak jedna działa w połączeniu z innymi, a także ogólnych zasad karcianki i to jak wpływają na dane karty/kombinacje. Pytania nt cen kart oraz konstrukcji decków mają swoje osobne tematy i należy umieszczać je w nich, a nie tu.
~emachel

[Obrazek: sig.php]
Odpisz
29.07.2010, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.07.2010 22:25 przez mario-reg.)
RE: Pytania dotyczące działania kart i zasad
Od zawsze chciałem pograć sobie w PTCG, niestety na oryginalne karty szkoda mi kasy, zresztą stary jestem to moje zainteresowanie nimi w niedługim czasie znikłoby, a z kartami nie miałbym co zrobić. xd Szukałem dlatego internetowej alternatywy, aż w końcu natknąłem się na Lackey. Mam tylko jeden problem... W karciankach jestem całkiem zielony i nie mam pojęcia z jakich kart złożyć sobie deck. Z zasadami też u mnie średnio. ;) Dlatego byłbym wdzięczny gdyby ktoś przesłał mi kilka przykładowych decków. Fajnie by też było, gdyby ktoś mi napisał, kiedy będzie grał z kimś innym. Poobserwował bym wtedy waszą grę, by załapać zasady i ogarnąć wszystko. Dzięki za pomoc. :D
Odpisz
30.07.2010, 10:51
mario-reg: Pisz do mnie/Cynda na PW/GG Tongue

Ja mam pytanie, co do:

[Obrazek: 3-blaziken.jpg]

A szczególnie, to pokepower. Mówi on, że możemy wybrać jednego z pokemonów przeciwnika i nałożyć mu burna. Czy jeżeli wybierzemy pokemona z bencha, to poke-power zadziała? Bo specjalne kondycje znikają na benchu...

[Obrazek: shadownightsuserbar.png] by me Tongue
[Obrazek: 38138g.gif]
[Obrazek: mysticmusesd8.png]
Odpisz
30.07.2010, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2012 22:23 przez Dark Mastermind.)
Defending to oznacza pokemon obrońca czyli pokemon na activie czyli oznacza to że tylko active pokemon może dostać burna ale jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi.

EDIT: Defending Pokémon - /pl. Broniący się Pokémon/ Aktywny stworek przeciwnika, na którym wykonujemy atak w czasie naszej tury. już chyba wszystko jasne ;D

[Obrazek: cl449.png]
Odpisz
30.07.2010, 11:28
Teraz już wiem, tylko nie widziałem, jak opponent może mieć kilka Defending poków. Chyba, że nie chciało się im pisać poprawnej formy... Czyli, że ten Blaziken był kiedyś oszustwem na lackeyu, bo nie rozumieliśmy powera i nas rozwalał xD
Anyway, dzięki Big Grin

[Obrazek: shadownightsuserbar.png] by me Tongue
[Obrazek: 38138g.gif]
[Obrazek: mysticmusesd8.png]
Odpisz
30.07.2010, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.07.2010 11:37 przez Cynd Ninja.)
Angel:

1. Ja tam wiedziałem :/

2. Oponent może mieć kilka Defending poków w 2vs2...

Odpisz
31.07.2010, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.08.2010 17:50 przez Cynd Ninja.)
Przenoszę posty :P
1.Czy w mojej talii mogą być karty i polskie i angielskie?
2.Czy zostały już wyprodukowane talie startowe Pokemon po polsku (talia łącząca 2 żywioły po polsku)?
Z góry dziękuję za pomoc, odwdzięczę się za jak najszybszą odpowiedź

Jest na to odpowiedni temat, tym razem odpuszczę, ale następne pytania pisz w tym temacie (post przeniesiony), bo inaczej posypią się warny Undecided
~Cynd

[Obrazek: 11brfap.png&t=1]
POKEMON
Odpisz
31.07.2010, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.08.2010 17:51 przez Cynd Ninja.)
RE: Wasze decki
1. Tak to przecież te same arty ale z opisem w innym języku
2. Tak http://www.pokemony.com/news-1089-Polski...tyczne-D&P - news o nich
a tak wg powinno być to w innym temacie

Przeniosłem wasze posty do właściwego wątku
~Cynd

[Obrazek: sagna2.jpg]
Odpisz
2.08.2010, 22:19
Ja mam takie małe pytanie:

Czy osoby poniżej 8 roku życia moga brać udział w grze?

oraz

Co wygrywa ten, kto wygra cały turniej? Tak jak ostatnio w Wawie był turniej PTCG.
Odpisz
2.08.2010, 23:03
Mogą. Wystarczy że są bardziej kumate niż moja kuzynka.
Wygrana to Boostery. Nataku wygrał boxa DPPL + 4 boostery DPPL (40 boosterów).

Odpisz
3.08.2010, 10:09
(2.08.2010 22:19)PokeStudy napisał(a):  Ja mam takie małe pytanie:

Czy osoby poniżej 8 roku życia moga brać udział w grze?

oraz

Co wygrywa ten, kto wygra cały turniej? Tak jak ostatnio w Wawie był turniej PTCG.

1. A co to za problem? Dopóki rozumieją zasady i się zachowują po ludzku (nie kradną kart na przykład) nie widzę przeciwskazań. PTCG to gra imo dla 7-50 latków (bo młodszych ani starszych graczy w PTCG już nie widziałem, jak spotkam 5 albo 60 latka co zna zasady i umie grać, to poszerzę zakres xD)

2. Zależy od rozmiary turnieju. Najczęściej to boostery, rzadkie karty.

Na OTP główną nagrodą było 40 boosterów, ale miejsca 2-16 też całkiem sporo dostały.

Na World Championships na przykład główną nagrodą jest puchar, całkiem 'pokaźna' suma 7500$, box boosterów, zaproszenie i zafundowany dojazd na następne mistrzostwa świata, tytuł mistrza świata też sam w sobie jest nagrodą, a 1-2 lata później deck, którym zagrałeś trafia do sprzedaży.

Odpisz
3.08.2010, 11:34
O kurcze, to ja chciałbym mieć taki puchar oO szkoda że to nie gra w tazo Sad
Odpisz
3.08.2010, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.08.2010 13:05 przez Cynd Ninja.)
poke study/pokemon xd nei nabijaj postów mam pytanie:wiecie kiedy wyjdą karty b/w bo che kupić a by były moje pierwsze albo gdzie tnaio mozńa kupic karty z 4 geny

1. Administracja i mod działu (czyli ja) są od oskarżania użytkowników o cokolwiek. Jeżeli uważasz, że ktoś łamie regulamin, powinieneś zgłosić post (przycisk "zgłoś" przy każdym poście nie jest dla ozdoby).
2. Jeżeli chcesz już kogoś oskarżyć o łamanie regulaminu, to przynajmniej się z nim zapoznaj.
3. Pisz poprawnie, używaj dużych i małych liter, interpunkcji, a jeżeli masz dysleksję, albo po prostu nie umiesz pisać poprawnie po polsku, to korzystaj ze słownika w FireFoxie

Dostajesz +1 ostrzeżeń bez terminu wygaśnięcia

~Cynd
Odpisz
3.08.2010, 12:17
Nie nabijam postów. Karty z 4 geny możesz spokojnie kupić w Tesco bądź w Carrefourze Wink A co do kart z 5 geny, to nikt nie zna ich daty oficjalnej premiery.

Pozdrawiam
PokeStudy
Odpisz
3.08.2010, 12:56
mak_fly napisał(a):wiecie kiedy wyjdą karty b/w bo che kupić a by były moje pierwsze albo gdzie tnaio mozńa kupic karty z 4 geny

1. Póki co w USA nie wyszło jeszcze nawet HS:Undaunted i nie zostało nawet zapowiedziane Clash at the Summit.
W Japonii dopiero wychodzi (nie jestem pewien czy już wyszło, czy jeszcze nie) Clash at the Summit. Set B/W nie został zapowiedziany.

Wyjście setu B/W powinno się mniej więcej pokryć z amerykańską premierą tychże gier na NDS, której daty jeszcze nie znamy.

2. Karty z 4. Geny można kupić w sklepach SMOK (prawie wszytko), Tesco (polską wersję DP), internetowym sklepie isa.pl i w wielu innych

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości