Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Rate My Team (RMT) WiFi
14.05.2011, 23:00,
RE: Rate My Team (RMT) WiFi
(13.05.2011, 21:11)rubin napisał(a): Nigdy nie było takiego prawa, i nie wiem skąd je wytrzasnąłeś. HP to też jest statystyka defensywna jakbyś zapomniał, jest tak samo (jeśli nie bardziej) ważna jak Defence i Sp.Defence.
To się nazywa prawo logiki moja droga. Hp to jest wspólna dla obydwu defensyw statystyka i IMO powinno odgrywać mniejszą rolę w rozdawaniu obrażeń niż defensywy, które są osobne dla każdego typu ataków.

Tak czy inaczej... widzę jakąś niezgodność:
Wobbuffet:

32%-37,69%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Bold, 28 hp/228 def)

33,05%-39,04%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Bold, 252hp/124 def)

Forretress:

31,96%-38,14%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Impish, 0 HP/252 Def)

31,36%-37,29%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Impish, 252 HP/0 Def)

Hmm... żeby czyli w przypadku Wobbuffeta jest na odwrót niż w przypadku Forretressa... tylko dlaczego?
Żeby znaleźć odpowiedź musiałem rozgryźć mechanikę przydzielania damage, czyli wzoru na obrażenia
serebii napisał(a):Damage = ((((2 * Level / 5 + 2) * AttackStat * AttackPower / DefenseStat) / 50) + 2) * STAB * Weakness/Resistance * RandomNumber / 100
Przy czym jeśli Random number oznaczymy jako "x", to x jest liczbą całkowitą i spełnia równanie 84<x<101

Po przekształceniu tego wzoru wyszło mi, że obrażenia zwiększają się o tyle procent, o ile zwiększymy defensywną statystykę i hp, o tyle procent zmniejszą się obrażenia. Czyli lepiej wzmocnić słabszą statystykę, bo wtedy wzmacniając o te 63 punkty zwiększymy ją o najwiękzą liczbę procent.
Hmm...
...wychodzi na to, że doszedłem na to samo, co napisałaś w swoim poście na temat wobbuffeta. Wyjaśnia to też, dlaczego Forr obrywa więcej z max defem, niż z max hp.
No ale w sumie przedtem nie do końca rozumiałem/wierzyłem temu co napisałaś, więc mój tok myślenia nie był bezsensowny.

JEŚLI KTOŚ COŚ ODE MNIE CHCE, TO NIECH PISZE NA GG LUB MAIL. NIE ODBIERAM PW!
Platinum: 3309 9361 5983
Soul Silver:3782 3580 1710
Pearl: 2107 7548 6279
Black: 1807 2302 5128
White: 1635 6393 7529
PS
WSZYSTKIE GIVEAWAYE ZOSTAŁY JUŻ ZAKOŃCZONE WIĘC NIE ROZDAJĘ JUŻ ŻADNYCH POKÓW!
Odpisz
16.05.2011, 20:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2011, 20:52 przez rubin.)
Nie ma żadnej niezgodności Tongue Spójrz:

32%-37,69%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Bold, 28 hp/228 def)

33,05%-39,04%- obrażenia brane od EQ Jolly Chompa (Bold, 252hp/124 def)

Wobba z max HP pobiera więcej obrażeń niż z (prawie) max Def.

Dobra, skończmy może tą jakże fascynującą dyskusję o procentowych różnicach pobieranych obrażeń, co? xD (matma sux ;*).

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
16.05.2011, 21:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2011, 23:14 przez Politeod.)
Rate My Team (RMT) WiFi
Zrobiłem sobie team na PO z losowych poksów, które lubię i wyszło:

[Obrazek: Spr_5b_205.png]
Forretress (M) @ Leftovers
Trait: Sturdy
EVs: 252 HP / 4 Def / 252 SDef
Careful Nature
- Stealth Rock
- Spikes
- Rapid Spin
- Gyro Ball
Stawia Entry Hazardy i rapid spinnuje hazardy przeciwnika. Bradzo dobrze się sprawdza, ale jest duuużo problem kiedy przyjdzie Shell Smash Cloyster albo Contrary Serperior... Ja muszę switchnąć a oni zaczynają sweepować

[Obrazek: Spr_5b_233.png]
Porygon2 @ Eviolite
Trait: Trace
EVs: 248 HP / 184 Def / 72 SDef / 4 Spd
Bold Nature (+Def, -Atk)
- Thunderbolt
- Ice Beam
- Recover
- Psych Up
Naprawdę ŚWIETNY wall. BoltBeam combo oczywiste. Recover żeby nadrobić brak leftoversów, a Psych Up śietnie się sprawdza gdy jakiś Calm Minder wchodzi na switcha. Czasami przez Psych Upa wychodzi stallowanie z Bulk Up Scraftym, ale lepsze to niż dać mu się set upnąć Big Grin
Też baaardzo często dostaje freeza z Ice Beama. Nie wierzycie? Jak chcecie mogę wam przesłać walkę podczas której trzy razy freeznąłem przeciwnika Ice Beamem i chyba raz sparaliżował TBoltem.

[Obrazek: Spr_5b_219.png]
Magcargo (M) @ Focus Sash
Trait: Weak Armor
EVs: 4 HP / 252 SAtk / 252 Spd
Modest Nature (+SAtk, -Atk)
- Shell Smash
- Flamethrower
- Earth Power
- AncientPower
Jak wejdę revenge killnąć jakąś psychical sweepera bez priority jest świetnie. On atakują licząc na OHKO, zaskakuje go Focus Sash i mam +1 Speeda od Weak Armor. Potem Shell Smash i mam +2 Sp. Attack i +3 Speed. Coverage ma całkiem dobry, ale jeśli macie lepsze pomysły to pisać Smile

[Obrazek: Spr_5b_184.png]
Azumarill (M) @ Choice Band
Trait: Huge Power
EVs: 4 HP / 252 Atk / 252 Spd
Jolly Nature
- Aqua Tail
- Superpower
- Aqua Jet
- Body Slam
Świetny revenge killer, nic dodać nic ująć.

[Obrazek: Spr_5b_181.png]
Ampharos (M) @ Leftovers
Trait: Static
EVs: 252 HP / 4 Def / 252 SDef
Calm Nature (+SDef, -Atk)
- Cotton Guard
- Discharge
- Heal Bell
- Signal Beam
Genialny! Heal Bell support, a także bdb wall z Cotton Guard. Discharge bardzo często daje paraliż w połączeniu ze Static, Signal Beam na SubSeederów.

[Obrazek: Spr_5b_196.png]
Espeon (F) @ Light Clay
Trait: Magic Bounce
EVs: 252 HP / 4 Def / 252 Spd
Timid Nature (+Spd, -Atk)
- Hidden Power [Fire]
- Psyshock
- Reflect
- Light Screen
Double Screeny i Magic Bouce, czasami wykończy jakieś Ferrothorna HP albo cośtam.

-------------

W połowie robienia teamu skapnąłem się, że biorę same poki z Johto więc dokończyłem tak robić Big Grin Więc jeśli chcecie dać mi radę typu "zamień to na to..." to pamiętajcie, że biorę tylko poksy z Johto.

-------------

Główne problemu teamu to Shell Break Cloyster i Contrary Serperior. Tego drugiego czasem uda się zatrzymać z Psych Upem Porygona2, ale raczej rzadko. Też średnio dla tego teamu działają Drought i Sand Stream teamy, ale to da się znieść.

White FC
2494-5964-7042

PBR FC
1592-1103-5404

SoulSilver FC
0775-6800-5575

GG
28063008
Odpisz
7.07.2011, 22:02,
(15.04.2011, 15:41)rubin napisał(a):
Cytat:Chansey @ Eviolite
Trait: Natural Cure
EVs: 4 HP / 252 Def / 252 SDef
Bold Nature (+Def, -Atk)
- Toxic
- Wish
- Seismic Toss
- Protect

Z kąd takiego Chansey z Wishem wytrzasnąć ?

3DS FC:
3669-1027-6837
IGN: Micro
Odpisz
7.07.2011, 22:19,
To jest niestety bardzo, bardzo rzadki event. Rozdawany był chyba w 2004 roku przy okazji premiery 6 filmu. Sama posiadam jedynie jednego WishChansa z Calm naturą i ch*jowymi IVami.

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
21.07.2011, 15:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2011, 15:08 przez Gonzo.)
wasz team w B/W na walki wi-fi
Witam.Mam mały problem z dobraniem pokemonów na walki wi-fi.Narazie myślałem o tych pokach:
[Obrazek: serperior.png]

Serperior
ataki:giga drain,leaf tornado,leaf blade,leaf storm.
[Obrazek: 14391880.png]

simipour
atakiConfusedurf,cut,scald,crunch.
[Obrazek: zebstrika.png]

zebstrika
ataki:wild charge,trash,volt swich,discharge.
[Obrazek: unfezant.png]

ufezant
ataki:roost,fly,air slash,sky attack.
[Obrazek: krookodile.png]

krookodile
ataki:dig,foul play,earthquake,outrage.
[Obrazek: 555wq.png]

darmanitan
ataki:trash,flare blitz,superpower,overheat.

komentujcie mój team oraz polecajcie inne pokiSmile

...

sklejam, mamy już taki temat.
~Gonzo

[Obrazek: loza1.gif]

Szydercza armio ciemności łączmy się by wyszydzić wszechświat i jeszcze więcej
Odpisz
21.07.2011, 21:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.07.2011, 0:12 przez rubin.)
Kpisz czy o drogę pytasz? Pierwszy lepszy Gonzo cię rozwali. Niestety, ale jest tu tyle do zmiany że musiałabym za ciebie ułożyć cały team, a tego chyba nie chcemy, prawda?

Zanim zabierzesz się za budowanie składu przeczytaj jeden albo dwa poradniki o tym jak tworzyć dobre movesety np. ten lub ten (mniej dogłębny, ale za to po polsku). Następnie naucz się EV treningu (tutaj machnę autoreklamę - klik) i zacznij walczyć. Walcz, walcz, walcz i walcz, a gdy nabierzesz już trochę wprawy, wróć do tego tematu, to powiem ci co zmienić.

Odpisz
21.07.2011, 22:26,
hmm co do pana o post wyżej - miałem podobnie jak Ty, chcialem grac pokemonami jakie są "fajne i kolorowe" i chciałem byc drugim Ashem - to bardzo złudne. Ułóż team z bardzo silnych Pokemonów a nie z pierwszej 50tki w pokedexie Unovy.

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

Odpisz
6.08.2011, 1:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.08.2011, 1:59 przez BZW Golem.)
Zobaczmy czy ktoś mi doradzi :3

Mój team ma za zadanie mocno zdenerwować przeciwnika, sami zobaczcie jak :3

[Obrazek: 248.gif]
Tyranitar Tyran @ life orb
Ability: Sand Stream
EVy: HP 252 / Atk 4 / SpDef 252
Natura: Careful -SpAtk +SpDef
Moveset:
- Stealth Rock
- Pursuit
- Fire Blast
- Superpower

Mój lead, dosyć standardowy. Ma w razie czego wytrzymać kilka Special Attacków, wstawić zawsze przydatnego Stealth Rocka i ustawić nieskończoną burze piaskową.
Fire blast może i wydawać się głupi, ale jest on tu w jednym prostym celu - pozbycie się panoszącego się Ferrothorna. Ferro jest niestety bardzo popularny i bardzo nie lubię się z nim cackać.

[Obrazek: 094.gif]
Gengar Jester@ life orb
Ability: levitate
EVy: Def 4 / SpAtk 252 / Spe 252
Natura: Timid -Atk +Spe
Moveset:
- Hidden Power [ice]
- Destiny Bond
- Shadow Ball
- Focus Blast

Myślę że nie ma tu dużo do tłumaczenia, dobry special sweeper.
Ma zwyczajnie szybko mordować Tongue
Destiny Bond jest zaś atakiem który w razie czego ściągnie z sobą przeciwnika na którego innej rady nie dało się znaleźć.

[Obrazek: 380.gif]
LatiasDziwaczka@ Choice Skarf
Ability: levitate
EVy: HP 4 / SpAtk 252 / Spe 252
Natura: Timid -Atk +Spe
Moveset:
- Draco Meteor
- Hidden Power [fire]
- Surf
- Trick

Kolejny special sweeper.. z dodatkiem.
Ta tutaj dziwaczka ma jakiemuś biednemu pokowi któremu bardzo to nie na rękę wpakować choice scarfa. Czytaj dalej a dowiesz się jak można jeszcze bardziej utrudnić przy jego pomocy komuś życie xD

[Obrazek: 134.gif]
VaporeonWodnik@ leftovers
Ability: water absorb
EVy: HP 248 / Def 252 / SpDef 8
Natura: Bold -Atk +Def
Moveset:
- Wish
- Protect
- Scald
- Ice beam

Ten tutaj jest wspaniałym wallem. Ma ogromne HP i nie dosyć że jest naprawdę wytrzymały to może przywrócić zarówno sobie jak i koledze z drużyny połowę swojego HP.
Protect daje mu darmową turę na leczenie się bądź przeczekanie.
Scald standardowo daje obrażenia i ma również szanse na trafienie przeciwnika burnem.
Ice beam jest zaś na takich którzy automatycznie robią switcha na roślinnego poka po zobaczeniu vaporeona.. no i oczywiście szansa na freeze.

[Obrazek: 205.gif]
ForretressStojak@ leftovers
Ability: Sturdy
EVy: HP 252 / Def 4 / SpDef 252
Natura: Careful -SpAtk +SpDef
Moveset:
- Spikes
- Toxic Spikes
- Rapid Spin
- Earthquake

To cudo nazwałam Stojakiem tak dla lolu.. bo ma on ustać w grze na tyle długo na ile się da.
Jego zadaniem jest ustawienie tylu entry hazardów ile się da.. nie tylko spowodować aby przeciwnik rozpaczał bo mu HP ubędzie jak zrobi switcha ale też aby przyprawić go o ból głowy poisonem.
Rapid Spin oczyszcza zaś moje pole z entry hazardów..
no i earthquake standardowo - bo musi być jakiś atak co normalnie atakuje xD

W tym momencie proszę zauważyć co ciekawego mogło już spotkać przeciwnika:
- Sandstorm
- Poison
- mniejsze HP przez Stealth Rock, Toxic Spikes i Spikes
- eventualnie burn lub freeze

i teraz wkracza gwóźdź programu, ten dla którego ten team powstał:

[Obrazek: 485.gif]
HeatranDreczyciel@ leftovers
Ability: Flash Fire
EVy: HP 244 / SpDef 44/ Spe 220
Natura: Calm -Atk +SpDef
Moveset:
- Torment
- Substitute
- Protect
- Lava Plume

TorTran, niegdyś wielki postrach - teraz przez wielu zapomniany. Powodował że na widok słów "Heatran used Torment" ludzie walili głowami o ściany i wyrywali sobie włosy z głów.
Swego czasu większość ludzi brała jego istnienie pod uwagę.. dzisiaj zaskakuje Big Grin
Dla tych którzy nie wiedzą jak to działa wytłumaczenie:
[Początek wytłumaczenia]
Większość poków ma atak który jest super efektywny na heatrana, jednak niezwykle rzadko jest to więcej niż jeden atak.
TorTrana należy wysłać do gry i przy jego pomocy nastraszyć przeciwnika żeby zmienił poka ( najlepiej wprowadzić do gry przeciw jakiemuś roślinnemu pokowi ).. ponieważ przewidzieliśmy że zrobi switcha używamy substituta.
W następnej turze przeciwnik zaatakuje swoim superefektywnym atakiem - używamy tormenta i dzięki temu przeciwnik może używać tego ataku tylko co drugą turę.
No i tutaj już wiemy kiedy zagrożenie nadejdzie więc w każdą turę gdy będzie używał tego ataku używamy protecta.. w czasie gdy wiemy że nic poważnego nam nie zrobi robimy kolejnego substituta na wszelki wypadek i powoli mordujemy lava plumem.
[Koniec wytłumaczenia]
Do tego sandstorm, entry hazardy i poison sprawiają że walka staje sie dla przeciwnika niezwykle ciężka.
No i oczywiście, jeżeli wcześniej daliśmy przeciwnikowi choice scarfa bądź był już wcześniej zchoicowany - doprowadzamy go do struggla Big Grin

Proszę o uwagi i jakieś rady, team dosyć dobrze się sprawuje na PO ale jak na razie ma jeden koszmar:
Rotom-W
jeżeli macie pomysł jak go podrasować to z chęcią posłucham ^^

[Obrazek: omgbanner4.png]
Odpisz
7.08.2011, 11:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.08.2011, 11:49 przez rubin.)
http://www.smogon.com/forums/showthread.php?t=59793

Możliwa inspiracja? Tongue

Pozwoliłam sobie skopiować twój team na PO, by zobaczyć co może sprawiać mu trudności. Walczyłam w sumie z kilkoma SSami, jednym Rain Teamem (ze Swift Swimem), dwoma Hailami i może ze dwoma non-weatherami. I nie wiem czy to była kwestia słabości moich oponentów, czy może mojej dobrej gry, czy też jakości tego teamu ale... naprawdę fajnie się nim gra. Nie przegrałam nim jak dotąd żadnej walki. Rzadko kiedy miałam okazję wywalić "syfy" na pole przeciwnika (może poza SRem), ale i bez nich Tormentran sprawował się całkiem znakomicie.

Zanim jeszcze przetestowałam ten skład, zauważyłam w nim dwie potencjalne słabości. Pierwszy to Excadrill, a zwłaszcza Adamant LO Excadrill. Jeśli znalazłby okazję do użycia Swords Dance'a (np. na Forretressie, EQ tu niewiele pomaga), to cały twój skład leży i kwiczy. Ani to zwallować, ani zrevengeować, nic. Drugi to NP Thunderus. Tutaj co prawda aż tak źle nie jest, bo masz Latiasa by go revenge killować, ale sama twierdzisz że Scarfa pozbywasz się jak najszybciej - tym samym twoja jedyna linia obrony przeciwko dżinowi upada.

Ciężko mi znaleźć dobrą kontrę na oba te poki nie burząc przy tym synergii składu. Można by gdzieś tu umieścić Quagsire'a, który przy okazji pomógłby ci z Rotomem-W. Przetestuj go, możliwe że się nada.

Co do twojego obecnego składu, to zastanowiły mnie 2 rzeczy:
1. Na co ci Life Orb na Sp.Def Tyranitarze? Drastycznie skraca on długość życia tego poka, który przecież nastawiony jest na tankowanie specjalnych hitów. IMO przydałby się tu Leftovers.
2. Dlaczego Latias? Latios jest znacznie lepszy w typowo ofensywnych setach. Zamieniłabym ją na jej starszego brata.

To tyle. Pozdr.
Odpisz
7.08.2011, 11:50,
To mój team do Pokemon Online. Jako-tako jestem newbie, ale nieraz udaję mi się wygrać Tongue

[Obrazek: 598.gif]
Ferrothorn @ Leftovers
Ability Iron Barbs
EVs HP 252 / Def 48 / Sp.Def 208
Nature Relaxed +Defense -Speed
Moves
Stealth Rock
Power Whip
Thunder Wave
Leech Seed

Nie wiem, czy mogę go nazwać entry hazarderen, ale Stealth Rock zawsze wrzuca. Wkurzające poki paraliżuje i obrzuca Leech Seedem.
Jest także kontrą na wodne pokemony.

[Obrazek: 149.gif]
Dragonite @ Leftovers
Ability Multiscale
EVs HP 252 / Sp.Def 4 / Speed 252
Nature Careful +Sp.Def -Sp.Atk
Moves
Thunder Wave
Substitute
Dragon Tail
Roost

Tak zwany para-shuffler. Stara się paraliżować pokemony, a przy pomocy Dragon Taila zadaje obrażenia i switchuje pokemony oppa.
Substitute chroni przed atakami typu Toxic. Z ability Multiscale staje się niezłym defensywnym pokemonem.

[Obrazek: 094.gif]
Gengar @ Leftovers
Ability Levitate
EVs HP 4 / Sp.Atk 252 / Speed 252
Nature Timid +Speed -Atk
Moves
Substitute
Disable
Shadow Ball
Focus Blast

Special Sweeper, dodatkowo chroni przed walczącymi atakami. Dodatkowo, jeśli np. Machamp będzie chciał go zaatakować Paybackiem, Gengar zdąży go zablokować.

[Obrazek: 560.gif]
Scrafty @ Leftovers
Ability Moxie
EVs HP 4 / Atk 252 / Speed 252
Nature Jolly +Speed -Sp.Atk
Moves
Dragon Dance
Drain Punch
Crunch
Ice Punch

Główny attacker, dzięki któremu łatwo jest zabić wiele poków. Co tu opisywać? Smile

[Obrazek: 350.gif]
Milotic @ Leftovers
Ability Marvel Scale
EVs HP 252 / Def 240 / Sp.Def 16
Nature Calm +Sp.Def -Atk
Moves
Rest
Sleep Talk
Scald
Dragon Tail

Genialny Resttalk wall. Marvel Scale zwiększa jego obronę podczas statusu. Dragon Tail sprawia, że pokemony przeciwnika są(powoli, ale są) wyniszczane przez Stealth Rock Ferrothorna.

[Obrazek: 637.gif]
Gengar @ Leftovers
Ability Flame Body
EVs HP 248 / Def 252 / Sp.Def 8
Nature Bold +Def -Atk
Moves
Quiver Dance
Bug Buzz
Fiery Dance
Morning Sun

Nie wiem, czym on jest, ale spisuje się nieźle. Problemem dla niego są poki z Rock Slide/Stone Edge oraz np. Reckless Staraptory z Brave Bird. Jeśli jednak uda mu się użyć Quiver Dance, powinno pójść łatwo.

Ogółem trudno mi idzie z Rain teamami, a konkretnie z sub-Toxicroakiem. Kolejną wadą teamu jest to, że jest on chyba zbyt defensywny, a wszystkie poki trzymają Leftovers. W każdym razie proszę o opinie Smile

[Obrazek: shadownightsuserbar.png] by me Tongue
[Obrazek: 38138g.gif]
[Obrazek: mysticmusesd8.png]
Odpisz
7.08.2011, 20:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.08.2011, 21:46 przez BZW Golem.)
@rubin
Dużo czytałam teamów starych z tortranem przed stworzeniem tego teamu.. spore podobieństwo jest przypadkiem xD
Np. przed latiasem trickerem był najpierw rotom-w ( ale go nie lubiłam ) i próbowałam jeszcze spiritomba który nie był zbyt dobry >_>

Wiem że się nim dobrze gra 8)
Wymaga tylko odrobiny umiejętności Tongue
Z ciekawości, na jakim serwerze go używałaś?

dalej..
Excadrill to coś na czym zazwyczaj kończę używając destiny bonda bądź go trickując.. fakt że inaczej trudno go załatwić >_>
Thunderusa miałam przyjemność mało razy spotykać więc jakoś go nie poczułam.. widać fart xD

Pytanko, w czym quagsire jest lepszy od swamperta? Zawsze wydawał mi się jego gorzą wersją..

1. Fail, T-Tar trzyma lefties..
walnęłam się w pisaniu =_="
2. Powiadasz że latios lepszy? Moge spróbować.. latiasa zwyczajnie bardziej lubie xD

I mi ostatnio taki patent wpadł do głowy.. może by zamienić gara na celebiego? Mógłby pomóc z rotomem-w... a na drilla dałoby mu się HP ground/fire ( nawet jak go nie zdejmie to przynajmniej łatwiej dobić xD)
Thunderusa zaś się jakoś specjalnie nie boje >_>
Co o tym myślisz?

@Angel
Ferro to twój lead? Dobrze się sprawuje? Bo wydawało mi się że większość leadów (patrz mój T-Tar) ma już kontrę na ferra >_>

Kolejna rzecz, jeżeli posiadasz w swoim teamie Volacrone polecam mieć jakiegoś rapid spinnera. Volcarona ma przerąbane jeżeli na twoim polu jest SR.

Dalej, masz aż dwa poki co mają dragon taila a tylko jeden entry hazard w postaci SR.. myślę że mógłbyś zainwestować z spaiki i/lub toxic spiki.

Co do toxicroaka.. masz na myśli sub bulk up:
move 1: Bulk Up
move 2: Substitute
move 3: Drain Punch
move 4: Payback / Sucker Punch
czy sub punch? :
name: SubPunch
move 1: Substitute
move 2: Focus Punch
move 3: Sucker Punch / Payback
move 4: Ice Punch

Edit: już wiem że sub-bulkup
Ogółem widzę sporo opcji dla ciebie:
1. Wprowadzić coś z EQ co go szybko zamorduje, SubCroak jest jednak dosyć kruchy. Kiedyś go używałam ale jego głównym problemem był właśnie EQ.
2. Coś najlepiej szybkiego z Tauntem - Thundurus jest w tym dobry i do tego na resztę rain teamu tez by się przydał xD
3. Opcja z jednym i drugim ^^ Tutaj wyśmienity jest Gliscor który może zarówno Tauntować, jak i walic EQ, no i dobry defensywny pok z niego :3
4. Dołożyć poka z Trickiem i zchoiceować SubCroaka Tongue

Możesz jeszcze próbować kombinować ze zwoim Garem i użyciem Disable, ale jest to dosyc ryzykowne >_>
Opcji jest wiele, ale zwyczajnie ci się jakoś nic nie trafiło xD

[Obrazek: omgbanner4.png]
Odpisz
8.08.2011, 22:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.08.2011, 22:47 przez rubin.)
Cytat:Z ciekawości, na jakim serwerze go używałaś?

Na Pokemon Online. Dlatego miałam lekkie wątpliwości co do umiejętności moich oponentów Tongue (nie umniejszając tutaj wartości twojego teamu)

Cytat:Pytanko, w czym quagsire jest lepszy od swamperta? Zawsze wydawał mi się jego gorzą wersją..

W V genie Quagsire dostał ability Unaware, które ignoruje wszystkie stat-boosty oponenta. Jest to niezwykle pomocne przy kontrowaniu takich statujących się sweeperów jak własnie Thunderus czy Excadrill. Dodatkowo, w przeciwieństwie do Swamperta, Quag ma Recover do leczenia otrzymanych obrażeń. Walczyłam z tym Pokiem już parę razy i powiem tak - pomimo swych średnich statów nie jest to łatwy Pok do zabicia. Jedyny z nim problem jest taki, że nie może jednocześnie kontrować i Excadrilla, i Thunderusa/Rotoma-W, musisz się na coś wyspecjalizować. Tobie polecałabym raczej tą drugą opcję, bo z Excadrillem nawet przy max Defie ciężko ci będzie wygrać (LO Adamant Earthquake 2HKOuje o ile mnie pamięć nie myli).

Cytat:I mi ostatnio taki patent wpadł do głowy.. może by zamienić gara na celebiego? Mógłby pomóc z rotomem-w... a na drilla dałoby mu się HP ground/fire ( nawet jak go nie zdejmie to przynajmniej łatwiej dobić xD)
Thunderusa zaś się jakoś specjalnie nie boje >_>
Co o tym myślisz?

Celebim Excadrilla na 100% nie pokonasz, bo większość z nich ma X-Scissor. Thunderus po Nasty Plotcie zada podłe obrażenia HP Icem, możliwe że nawet OHKOuje (zależy jak bardzo defensywny spread byś wybrała).

Na początek przetestowałabym Scarf Latiosa za Scarf Latiasa, a potem ewentualnie tego Quagsire'a, tylko nie wiem za bardzo za co. Vaporeon albo Gengar może?

Pozdr. Tongue

@Angel- twój składzik przetestuje jutro Wink

Odpisz
26.08.2011, 15:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2011, 15:35 przez ShootingStar.)
Też team z PO. Team Uber, jestem kompletnie newbie w tych sprawach, brałem z analiz Smogona i innych stron. Możecie mi coś poradzić? Chciałem zrobić team ofensywny. Chętnie przyjmę też zmiany poków.

Jinzo (Mewtwo) @ Life Orb
Trait: Pressure
- Calm Mind
- Psystrike
- Aura Sphere
- Flamethrower

Superman (Deoxys-A) @ Life Orb
EVs: 4 Atk / 252 SAtk / 252 Spd
Naive Nature (+Spd, -SDef)
- Ice Beam
- Shadow Ball
- Superpower
- ExtremeSpeed

U-Boot (Kyogre) @ Choice Scarf
Trait: Drizzle
Modest Nature (+SAtk, -Atk)
- Water Spout
- Surf
- Thunder
- Calm Mind

GreenLantern (Rayquaza) @ Life Orb
Trait: Air Lock
Jolly Nature (+Spd, -SAtk)
- Dragon Dance
- Outrage
- Stone Edge
- Overheat

TimeLord (Dialga) @ Choice Scarf
- Draco Meteor
- Thunder
- Aura Sphere
- Outrage

MegaStorm (Zekrom) @ Choice Scarf
Trait: Teravolt
Lonely Nature (+Atk, -Def)
- Bolt Strike
- Outrage
- Dragon Claw
- Volt Switch

Odpisz
11.09.2011, 17:22,
@Poke96 - ekspertem w Uberach nie jestem, grać zaczęłam dopiero niedawno, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że Calm Mind na ScarfOgrze ci się nie przyda xD Zmień go na Surf, wówczas gdy będziesz miał niskie HP nie będziesz musiał polegać na słabym Water Spoutcie. Cały team jest ogólnie bardzo ofensywny, ale taki już chyba urok Uberów... jakbyś powiedział jak ci tym teamem idzie na ladderze oraz co ci sprawia kłopoty to może doradziłabym więcej.

Fajne nicki im dałeś tak swoją drogą ;d

@Pawciooo - no i znów brak opisów... ludzie, przecież żaden team rater nie domyśli się co autor miał na myśli wybierając takie a nie inne poki! Wgłębnej analizy nie dokonam, natomiast z takich szybkich porad, u Metagrossa zamieniłabym Psychic na Hidden Power Fire. Większość typowych kontr Metagrossa źle znosi ogniste ataki, a i możliwość zjechania Scizora na 1 hita też jest niczego sobie.

Z CurseLaxem bym uważała - Rest bez Sleep Talka lub Chesto Berry łatwo wykorzystać może Sub Machamp albo podobny Fighter. IMO lepszym wyborem byłby Adamant Choice Bander z max Attackiem i max Sp.Defem. Jakbyś wprowadził tą zmianę to podmień też Flygonowi Band na Scarf, brakuje mi tu trochę solidnego Revenge Killera.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Pelek

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości