Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

PTCG online
14.04.2011, 14:48
PTCG online
Tutaj rozmawiamy o oficjalnej grze Nintendo PTCG, w jaką każdy może grać w swojej przeglądarce. Na razie jest w fazie bety, umożliwia granie na starter deckach przeciwko komputerowymi przeciwnikami. Na razie nie ma możliwości tworzenia własnego decka, ani walki z realnymi przeciwnikami, ale do premiery gotowej wersji taka ma się ukazać.

Na razie moje dwa spostrzeżenia:
1) W tak zwanym trainer challenge (przeszedłem całe) ku mojemu zdziwieniu, nie znajdziemy ani JEDNEGO sensownie zbudowanego decka. Nie wspomnę, że nikt nawet nie kwapi się, by używać prime'ów, czy level ex'ów.
2) Czemu przeciwnicy mogą mieć karty z innych epok niż HS-on, a my nie? Dla mnie to takie niesprawiedliwe.

Ogólnie, walki są strasznie łatwe. Na hardzie da się spokojnie wygrać, tylko pierwsze pojedynki stanowią wyzwanie, jeśli nie traficie w typ (wtedy wystarczy f5, zmieniacie decka i wygrywacie w 5 minut).

A co Wy sądzicie?

Odpisz
14.04.2011, 14:50
RE: PTCG online
Sądzę że po tym jak po 7 winach okazało się że mi zresetowali konto nie zagram w to dopóki nie wprowadzą publicznie decków z BW ;/.
Strasznie mi to muli, więc nie wiem jak ocenić. Poza tym tak jakoś nie oddaje klimatu Lackeya, Redsharka czy prawdziwej gry...

Odpisz
14.04.2011, 22:28
no i coś konkretnego... dla osób które chcą poznać podstawy
ptcg online pozwala na poznanie zasad gry w karciankę pokemon.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z takiego projektu.
(nie gram w ptcg i nie znam się specjalistycznie na grze choć jestem kolekcjonerem)
Szkoda, że nie można wykupić dostępu do kart np za pomocą sms lub przelewu ... pozostaje tylko zakup prawdziwej talii z kuponem/kodem.

Jeśli będzie możliwość w normalny sposób stworzenia własnej talii to pewnie większość będzie "oszukiwać?" wybierając najlepsze taktycznie karty zamiast dodawać swoją prawdziwą talię.
Nie wyobrażam sobie tego ptdg online w przyszłości z pojedynkami online ... albo zapowiada się wielka porażka albo coś innego

Odpisz
14.04.2011, 22:55
(14.04.2011 22:28)hikomikos napisał(a):  Jeśli będzie możliwość w normalny sposób stworzenia własnej talii to pewnie większość będzie "oszukiwać?" wybierając najlepsze taktycznie karty zamiast dodawać swoją prawdziwą talię.

To zdanie potwierdza, że obce Ci są realia ptcg ;p Takie programy służą z definicji do przetestowania pomysłu na talię, ew. pogrania jeśli nie stać Cię na kupno kart.

Odpisz
21.04.2011, 10:16
Wie ktoś może kiedy ma ruszyć ta gra online i kiedy będzie można budować swoje decki?
Za odpowiedź z góry dziękuje.

Mój 3DS FC: 1204-0170-8092
Mój White FC: 2323-1513-5526
[Obrazek: LdZtZ.gif]
Odpisz
19.09.2012, 21:40
Mam pytanie, czy to jest płatne czy w pełni darmowe?
Odpisz
30.01.2013, 20:05
Odświeżam temat. Obecnie gra jest w fazie beta i ma osobnego klienta, który pozwala na walki przez sieć. Gracie w PTCGO? Uważacie, że jest ciekawym symulatorem? Mi osobiście gra się bardzo podoba, poza paroma błędami (ale jeszcze je zdążą dopracować) i zapewne będę z niej nagrywał pojedynki (jak dowiem się jak). Mój nick w grze to ilov3ponies, o ile ktoś będzie chciał mnie dodać Wink

Odpisz
27.03.2013, 22:13
mam dwa pytania dotyczące gry
1) jak zdobyć booster credits
2) jakie najlepsze nagrody można zdobyć grając w player vs player na poziomie expert
Odpisz
27.03.2013, 23:04
1) Musisz kupić boosterki realnie, w nich są kody na boosterki internetowe
Odpisz
16.07.2016, 20:24
Czy istnieje jakies FAQ dla PTCG Online? Absolutnie nie mialem z tym stycznosci, kilka razy mnie korcilo zeby zaczac, ale odpuszczalem. Mozecie opisac co Wam sie podoba oraz nie podoba w tej grze?
Odpisz
18.07.2016, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2016 14:17 przez Hellcat.)
Gra ktoś w PTCGO i chciałby rozegrać pojedynek ?
Odpisz
18.07.2016, 16:23
(16.07.2016 20:24)Umkwatata napisał(a):  Czy istnieje jakies FAQ dla PTCG Online? Absolutnie nie mialem z tym stycznosci, kilka razy mnie korcilo zeby zaczac, ale odpuszczalem. Mozecie opisac co Wam sie podoba oraz nie podoba w tej grze?

Nie znam żadnych FAQ, ale po pobraniu będziesz wiedział o co chodzi. A jak nie to tutaj jest taki mini-kurs: http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/pl.../tutorial/ (wersja anglojęzyczna).

Ten koleś pokazuje ciekawe talie, fajnie obejrzeć jak się nudzi wieczorem:
https://www.youtube.com/channel/UC18Y2Z7...bRg/videos

Sam nie gram, bo jakoś mi się znudziło. Miałem wrażenie, że gra jest niezbalansowana (progam, a nie karcianka), w sensie nie potrafi dobierać przeciwników do naszych kart (walczysz na megaewolucje w pierwszym tygodzniu, kiedy nie masz dobrych kart itp).

[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Czyta komiksy My Little Pony
Odpisz
18.07.2016, 16:44
Dlatego w 1 tygodniach powinno sie grac podstawowymi theme deckami zeby ogarnac rozgrywke i zarobic troche na boosterki.Potem dopiero skladac swoje talie jak zdobedzie sie troche EX'ów.
Odpisz
30.07.2016, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2016 2:24 przez Piterr.)
Zdecydowanie odradzam podany dwa posty wyżej Dark Integral Gaming, jego deckbuilding jest niestety bardzo kiepski, nie poleciłbym nikomu jego list (i to nie tylko moje zdanie, na ogólnoświatowej grupie na fb "Virbank City" wszyscy cisną z niego przysłowiową "bekę", a liczba memów jest kosmiczna xD). I nie mówię tylko o wyborze samych talii, bo to normalne, że można grać zupełnie różnymi rzeczami, a youtuberzy będą wrzucać różne archetypy, bo przecież nie zamkną kanału po dwóch filmach, ale o doborze kart i budowie talii, np. rzadko kiedy występują u niego 4 VS Seekery, czasem nie ma ich wcale, tymczasem to świetna karta i rzadko znajdzie się powód, żeby nie grać czterech sztuk.
Za to zdecydowanie polecam kanał Team Fish Knuckles, prowadzony przez Josha "Squeaky'ego" Markinga, doświadczonego gracza, który nie tylko klika na PTCGO, ale gra na normalnych turniejach, wie, co się dzieje, zna "metę", wie, czym ludzie grają i dlaczego, a na kanał często wrzuca analizy wygrywających talii stworzonych przez równie (albo i bardziej) dobrych graczy, wywiady z nimi etc. I przyjemnie się go słucha (to akurat całkiem subiektywne zdanie, ale mnie głos i mimika Dark Integrala na przykład strasznie irytuje xD).

Odpisz
20.10.2017, 20:38
Na początku pragnę podziękować vulpiemu, który tydzień temu zorganizował unboxing kart (gdyby nie to, nie pisałabym dziś tego posta xD). Rozdawał tam kody do PTCG Online... Serio, nie wiedziałam, że coś takiego jest ;D (nic dziwnego, jak ktoś nie drąży tematu co go nie interesuje to nie znajdzie...). Pamiętam jak lubiłam pogrywać PTCG Play It! (nadal mam płytkę z tą grą), więc postanowiłam sobie zagrać "PTCG Online". Wiedziałam, że się wciągnę, przynajmniej na razie tak jest xD

Gram czwarty dzień (właśnie wskoczył mi jakiś Lv. 1, co jak na razie nie mam pojęcia do czego mi potrzebny...), uzbierałam sobie na 6 boosterków, kilka dostałam za wygranie jakiś tam dziennych wyzwań i postanowiłam sobie złożyć talię. Jako że gdzieś wyskoczył jakiś ładny Charizard EX nie potrzebujący poprzednich stadiów ewolucji, stworzyłam sobie ognisto-normalny deck. Wypróbowałam i ruszyłam z nim w świat. Raz mi się wygrało, raz przegrało - myślę, że i tak dobrze mi szło jak na amatora w VII generacji. Jednak niemal spadłam z krzesła jak jakimś cudem (uratowała mnie karta "Escape Rope") udało mi się pokonać wodny team, gdzie byłam nokautowana przez dwa Gyaradosy, Glaceona EX i Dragonite'a EX :O

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Podbudowało mnie to zwycięstwo, więc jak ktoś chętny to może mnie dodać do znajomych, chętnie sobie powalczę Smile
Jak można zobaczyć na powyższym screenie, mój nick to 'Mycha025'.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości