Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce!
18.09.2020, 11:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2020, 11:49 przez DeoStrikesBack.)
Zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce!
Dziś polski Sejm przegłosował tak zwaną "piątkę dla zwierząt", czyli: zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz trwałego trzymania zwierząt na uwięzi (w tym na łańcuchach), zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych (np. w cyrkach), ograniczenie uboju rytualnego wyłącznie do wspólnot religijnych, nowe przepisy dotyczące schronisk dla zwierząt, dodatki dla opiekunów zwierząt po służbie (np. w policji czy w wojsku) oraz utworzenie Rady do spraw zwierząt przy właściwym ministerstwie.

Wydaje się, że nie jest to do końca news ze świata Pokémonów, jednak...

No właśnie, wiele Pokémonów wzorowanych jest na zwierzętach i jestem głęboko przekonany, że taka historyczna wiadomość jest ważna dla wszystkich polskich Pokéfanów, którzy interesując się kieszonkowymi stworkami z pewnością mają na sercu także los wszystkich zwierząt, które możemy spotkać w prawdziwym świecie.

[Obrazek: 6497398999ccfeddd5d092df6f74a2bba3979349...3f5924.jpg]

Długo to trwało, ale w końcu się udało! Wielkie brawa dla wszystkich posłów, którzy poparli ustawę! Teraz czas na Senat.
Odpisz
18.09.2020, 22:03,
RE: Zakaz hodowli zwierząt na futra w Polsce!
Nie dla futer z Vulpixow!

Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: DeoStrikesBack, Brookens
20.09.2020, 20:24,
Nie dla uboju rytualnego Taurosów i Tepigów!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: DeoStrikesBack
21.09.2020, 9:39,
Koniec z wykorzystywaniem zwierząt w walkach przez 10-latków! A nie, czekaj...
Odpisz
21.09.2020, 9:51,
^^ Nie zgodzę się... Pokemony walczą dla swoich trenerów z własnej woli. Nie są wykorzystywane. Jeżeli pojawi się wątek wykorzystywania Pokemona wbrew jego woli to taki trener ostatecznie dostaje nauczkę i się zmienia lub są mu odebierane Pokemony.
Odpisz
27.09.2020, 15:20,
to kurde fajna strona o pokemonach
czekam na newsa o tym że jest pomnik papieża z kamieniem i wygląda jak dowolny trener który rzuca maksowanym pokeballem
[Obrazek: nT9vuiG.png]
[Obrazek: z26334555V,Pomnik-papieza-z-kamieniem--c...zego-K.jpg]
dwie krople wody normalnie
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Ari, PokéKolekcjoner, KNB1307, Shad, kowalt
29.09.2020, 9:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2020, 9:48 przez DeoStrikesBack.)
Jak się nie podoba to sam coś napisz. Był nabór do redakcji. Napisz coś sensownego na próbę do Daru to może Cię przyjmie. Jak na razie od ponad pół roku tylko ja coś piszę na Valhalli, choć czasu na cokolwiek mam niewiele (sentyment do Poków z dzieciństwa nadal góruje). Doceńcie, że cokolwiek się dzieje. Pokefani to dziś głównie cierpiący na brak czasu dorośli ludzie, którzy dawno utracili młodzieńczy zapał do tego typu klimatów. Dobra, wracam do pracy - za coś trzeba żyć. Pozdrowienia i mniej hejtu w sieci dzieci!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Magor, Shad
29.09.2020, 16:36,
Nie chce zaczynać awantury, ale:

DeoStrikesBack napisał(a):Jak się nie podoba to sam coś napisz.

Swego czasu trochę napisał.

DeoStrikesBack napisał(a):Był nabór do redakcji.

Nabór do redakcji był - wyników nie było. Podobnie, nabór do moderacji był - wyników nie było.
O ile w pierwszym pewnie mało kto (albo zgoła nikt) się zgłosił, to w drugim było mnóstwo dobrych kandydatów, z którymi też zapewne dałoby się prowadzić pracę redakcyjną, gdyby zapowiedzi dotyczące nowej strony zostały spełnione.
Tak jak piszesz niżej - zapewne nie byłoby to już to co kiedyś, jeśli idzie o ilość, ale zawsze lepiej mieć trzech newsmanów niż jednego. Tymczasem jeśli nie kieruje się pracą redakcji, to... nie kieruje się pracą redakcji.
A rzeczywistość jest taka, że na wyniki naboru czekamy od lutego 2019, na nową stronę oficjalnie, jeśli mnie pamięć nie myli, od września 2018.

DeoStrikesBack napisał(a):Napisz coś sensownego na próbę do Daru to może Cię przyjmie.

To raczej nie pisarze mają prosić się Daru o możliwość przyjęcia.
Gdyby komukolwiek z kierownictwa zależało na tej stronie, to chociaż staranoby się, aby pojedyncze osoby mogły tu bez żadnego problemu wrzucać własne teksty. Chociaż w tej chwili nawet i to dla użytkowników zapewne brzmi jak bardzo abstrakcyjna idea.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: PokéKolekcjoner, kowalt
30.09.2020, 9:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2020, 9:48 przez DeoStrikesBack.)
Też swojego czasu "trochę" napisałem pod nickiem Deoxys, pisałem też na nieistniejącej już dawno stronie "Pokemon Rulez", miałem nawet bloga "Pokemon Deoxys" i co z tego? Liczy się tu i teraz jeżeli chcemy, żeby Pokemania w Polsce całkowicie nie upadła...

Nie mogę odpowiadać za kwestie organizacyjne strony, ponieważ się tym nie zajmuję i nie mam do tego dostępu. Jeżeli rzeczywiście jest tak jak to przedstawiłeś to napiszcie po raz kolejny do Daru w tej sprawie - myślę, że prędzej czy później odpowie.

Ja również byłbym bardzo zadowolony jeżeli znalazłby się ktoś kto oprócz mnie czasem wrzuciłby jakiegoś newsa na główną.
Odpisz
30.09.2020, 11:08,
DeoStrikesBack napisał(a):Też swojego czasu "trochę" napisałem pod nickiem Deoxys, pisałem też na nieistniejącej już dawno stronie "Pokemon Rulez", miałem nawet bloga "Pokemon Deoxys" i co z tego? Liczy się tu i teraz jeżeli chcemy, żeby Pokemania w Polsce całkowicie nie upadła...

Nie mówię, że nie napisałeś.
Niemniej trudno wymagać od tutejszych użytkowników wielkiego entuzjazmu i zaangażowania po tym, co w ostatnich latach się tu działo. Jasne, że liczy się tu i teraz, ale cieniem kładą się tu stosunki administracja-użytkownicy.

DeoStrikesBack napisał(a):Nie mogę odpowiadać za kwestie organizacyjne strony, ponieważ się tym nie zajmuję i nie mam do tego dostępu. Jeżeli rzeczywiście jest tak jak to przedstawiłeś to napiszcie po raz kolejny do Daru w tej sprawie - myślę, że prędzej czy później odpowie.

Do Ciebie, rzecz jasna, o to żadnych pretensji nie mam.
A z Daru co jakiś czas pogawędkę sobie urządzamy, także o PV, ale zwykle trudno skłonić go do jakichś konkretnych działań. Tym bardziej że myślę, że jednak przede wszystkim sam powinien chcieć, aby ta strona i to forum lepiej funkcjonowały.
Właśnie w tym rzecz, że jak już wielokrotnie pisano - jest to zaklęty krąg: Daru nic nie robi -> użytkownicy go krytykują -> Daru wtórnie się zniechęca. W takiej sytuacji po prostu najlepiej byłoby to przerwać własną inicjatywą.

DeoStrikesBack napisał(a):Ja również byłbym bardzo zadowolony jeżeli znalazłby się ktoś kto oprócz mnie czasem wrzuciłby jakiegoś newsa na główną.

Jasne, że w, jak to ująłeś, "chęci, aby Pokemania nie upadła" najgorsza jest samotność w działaniu. I w zasadzie to mam na myśli przedstawiając problem - od dawna nie udało się tutaj zbudować jakiejkolwiek ekipy, nawet jeśli byli chętni...

Odpisz
30.09.2020, 14:39,
Jesloi Daru ma wywalone, to nie lepiej znalezc kogos na jego miejsce?

Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
30.09.2020, 15:20,
Magor napisał(a):Jesloi Daru ma wywalone, to nie lepiej znalezc kogos na jego miejsce?

Nie tak łatwo znaleźć, bo:
1) Od lat poważnych kandydatów brak;
2) Kwestia tego kto ma szukać, ponieważ:
- powinien zrobić to i tak sam Daru, żeby mieć na swoje miejsce kogoś, na kogo się zgadza, gdyż w temacie nikt inny nie ma nic do gadania.

Więc tak czy inaczej Darek jest potrzebny. Poza tym temat jest bezowocnie wałkowany od długich lat.

Odpisz
1.10.2020, 13:39,
3. Czy przypadkiem Daru nie jest jedyną osobą która może nadać komukolwiek uprawnienia administratora?
Odpisz
1.10.2020, 18:03,
Axel napisał(a):3. Czy przypadkiem Daru nie jest jedyną osobą która może nadać komukolwiek uprawnienia administratora?

Tak.
Na forum na pewno tak.
Na obecnej stronie na pewno też
Na "nowej stronie" z wielkim prawdopodobieństwem także.

Odpisz
1.10.2020, 18:22,
Czyli, to forum wczesniej czy pozniej upadnie, bo "Szanownemu Panu Daru" nie chce sie ruszyc dupy i zrobic czegokolwiek, a swojej pozycji tez nie zamierza oddac, bo czuje ze dzieki niemu jest kims waznym.

Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości