Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

20 lat serialu animowanego Pokémon w Polsce!
4.09.2020, 12:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.09.2020, 10:31 przez DeoStrikesBack.)
20 lat serialu animowanego Pokémon w Polsce!
Dokładnie 20 lat temu na ekranach telewizorów polskie dzieci mogły zobaczyć po raz pierwszy spóźnialskiego Asha i jego (na początku) niesfornego Pikachu. 4 września 2000 roku telewizja Polsat wyemitowała pierwszy odcinek pierwszego sezonu anime Pokémon po polsku pt. Pokémon, wybieram cię! (obecnie pierwszy sezon można zobaczyć na platformie Netflix). Możemy uznać, że to właśnie data 4 wrzesnia 2000 roku stała się początkiem ogromnej Pokémanii w Polsce. Co prawda wcześniej już były dostępne gry, ale to właśnie anime sprawiło, że tak wiele młodych (wtedy) osób w Polsce pokochało kieszonkowe stworki!

[Obrazek: 34821524d869af8fcd94f7dfc93a3e26366d4640...d26da6.jpg]

19 ze wszystkich 23 wydanych sezonów anime doczekało się polskiego dubbingu (w sezonach piątym i szóstym niestety zabrakło polskiego tłumaczenia piosenek). Sezony, których nie przetłumaczono na język polski to: Pokémon Advanced Challenge, Pokémon Advanced Battle, Pokémon Battle Frontier oraz najnowszy sezon Pokémon Journeys. Być może wcześniejsze sezony jeszcze kiedyś zostaną przetłumaczone. Kto wie?

Dziś w czasach zmniejszania się zainteresowania telewizją na rzecz internetowych portali streamingowych możemy się tylko cieszyć, że platforma Netflix wykupiła prawa do anime Pokémon w Polsce i dubbinguje serial oraz filmy kinowe wraz z piosenkami.

W chwili obecnej Netflix w Polsce udostępnia 4 sezony serialu Pokémon oraz 3 filmy kinowe, natomiast Amazon Prime Video udostępnia 2 niepełne sezony serialu - Kerkun, dzięki za info! (poniżej znajdują się do nich linki; wymagany jest dostęp do platform Netflix oraz Amazon Prime Video; w przypadku sezonów 20-22 należy wybrać odpowiedni sezon klikając w "suwak"):

sezon 1 | sezon 14 | sezon 17 | sezony 20-22

film 20 | film 21 | film 22

Świętując 20-lecie serialu Pokémon w Polsce oczekujemy najnowszego 23 sezonu Pokémon Journeys po polsku (w USA do tej pory ukazało się 12 odcinków a w Japonii aż 35 epizodów)! Jako ciekawostkę przytoczę fakt, że chyba pierwszy raz w historii mamy sytuację kiedy w Polsce dostępny jest najnowszy film kinowy Pokémon, który jest również najnowszy w samej Japonii (premiera kolejnego 23 filmu Pokémon pt. Koko odbędzie się w japońskich kinach dopiero 25 grudnia 2020 roku).

A Wy co robiliście 4 września 2000 roku? Części z Was pewnie jeszcze nie było na świecie? Napiszcie w komentarzach! Ja we wrześniu 2000 roku rozpocząłem naukę w szóstej klasie szkoły podstawowej.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piotrek1113, Shadi
5.09.2020, 15:20,
RE: 20 lat serialu animowanego Pokémon w Polsce!
Wtedy to pewnie jadłem, bawiłem się i spałem. Chciałem jeszcze dodać, że na Amazon Video Prime dostępne są serie Czerń i Biel oraz XY.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piotrek1113, DeoStrikesBack

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości