Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Zakup gry na eShop, czyli jak działa konto Nintendo
16.03.2020, 15:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2020, 15:13 przez NomadReventon.)
Star  Zakup gry na eShop, czyli jak działa konto Nintendo
Cześć wszystkim,

mam taką sytuację: posiadam dopiero co zakupione 3 konsole Nintendo 3DS. Chciałbym, żeby na każdej z nich, na karcie pamięci znajdowała się gra Pokemon Sun zakupiona wcześniej z Nintendo eShop. Nie do końca wiem jak działa konto Nintendo na takich urządzeniach, dlatego moje pytanie brzmi:
Czy żeby legalnie mieć 3 kopie gry zakupionej w eShopie, na 3 oddzielnych konsolach, to czy muszę utworzyć 3 konta Nintendo (dla każdej konsoli z osobna) i 3 razy zakupić grę? Czy może wystarczy mieć tylko jedno konto i bez problemu mogę ściągnąć grę na wszystkie trzy konsole? Dodam jeszcze, że bardzo zależy mi na legalnym działaniu, zgodnym z polityką Nintendo eShop, a także na późniejszej możliwości wymiany czy walki pokemonów pomiędzy tymi konsolami.

Zwracam się do Was o poradę oraz podzieleniem się swoimi przemyśleniami na ten temat.

PS: Podobnie będę chciał uczynić z grą Pokemon Crystal w przypadku której istnieje możliwość pobrania jedynie za pośrednictwem Nintendo eShop.

Pozdrawiam!
Odpisz
16.03.2020, 17:04,
RE: Zakup gry na eShop, czyli jak działa konto Nintendo
po kiego ci 3 sztuki konsoli ktora za niedlugo jesli nie juz bedzie miala wylaczona funkcje internetowe?

Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
16.03.2020, 18:12,
Wspomniane konsole mam ze względu na kilka tytułów, których nie ma i nie będzie na Switchu. Ale pewnie z czasem kupię i Switcha - po części kolekcjonuję konsole, głównie Sony, jednak do tej pory miałem małą styczność z Nintendo. Z tego względu, że niedługo skończy się wsparcie dla konsol z serii 3DS, chciałbym jak najszybciej kupić i pobrać wspomniane gry z Nintendo 3DS. W przypadku Pokemon Sun nie zależy mi tak bardzo na opcjach sieciowych. Jednak Pokemon Crystal po zamknięciu sklepu Nintendo eShop dla 3DSa praktycznie przestanie być dostępne - no chyba, że wcześniej pobierze się je na konsolę.

Ponadto byłyby fajnie jeśli mógłbym walczyć i wymieniać się między dwoma 3DSami. Z tym, że nie wiem na jakich zasadach się to odbywa w tych portach na 3DSa. Czy potrzebna jest łączność z internetem, a może samo Wi-Fi? Czy koniec wsparcia dla konsol może również oznaczać pozbawienie tych gier z powyższej funkcji? Nie znam się na tym, dlatego zamieściłem ten post licząc, że ktoś da znać Smile
Odpisz
16.03.2020, 20:47,
Walki wymiany między 3ds odbywają się po połączeniu bezprzewodowym tak jak na konsolach poprzedniej geny - wykrywają się wzajemnie w zależności od ustawień.
Przenoszenie gier między konsolami: jak nie masz na cartidge, to będzie ciężko po zamknięciu. Przenoszenie wersji cyfrowych jest możliwe zgodnie z instrukcją transferu, jaką zamieściło Nintendo np. na yt. Polecam Ci mimo wszystko zaopatrzyć się w moon/ultra moon na cartridge jak masz już sun cyfrowo do uzupełniania dexa. Na innej konsoli możesz zainstalować np. pokemon yellow i/lub gold/silver by skompletować dex dla crystal (sam tak zrobiłem).
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: NomadReventon
17.03.2020, 21:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2020, 21:02 przez NomadReventon.)
Rozumiem. Wielkie dzięki za cenne wskazówki. Sorrka, że zadam takie dziwne pytanie, ale czy wiesz może na ile istnieje szansa, że po zakończeniu wsparcia dla konsol z serii 3DS wspomniane funkcje wymiany, walk (chodzi o Pokemon Sun i w szczególności o Pokemon Crystal) transferu kont pomiędzy konsolami mogą zniknąć? Czy zakończenie wsparcia oznaczać będzie tylko uniemożliwienie korzystania z eShopu czy coś więcej?

Pamiętam, że przy zakończeniu wsparcia dla konsol z serii Nintendo DS, na pudełkach gier Pokemon Black 2 i White 2 widniały naklejki z przekreślonym znakiem Wi-Fi i obawiam się, że to samo może spotkać tą konsole. Pytanie tylko, czy wtedy chodziło o funkcje sieciowe czy może również o połączenie Wi-FI. Wiesz może czy obecnie istnieje możliwość transferu pomiędzy np. grami Black 2?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo widzę że znasz temat.
Odpisz
18.03.2020, 17:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2020, 17:47 przez Veill.)
Chodzi tylko wyłącznie o funkcje internetowe, dla walk, wymian i transferu danych między konsolami nie będzie to mieć znaczenia. Chyba, że do przeniesienia konta z jednej na drugą jest wymagane łącze, ale tego nie pamiętam, a sprawdzać nie mam czasu. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w fizyczne kopie gier w jakimś sklepie z używkami, raz, że można tani dorwać, a dwa, że nie będziesz miał problemu z ewentualnym twardym resetem konsoli. Oczywiście eShop zdechnie i tak dalej, no ale tak już bywa. I tak, gry z poprzednich generacji też mogą się ze sobą komunikować, tak na klasycznym DSie, jak i na starszym bracie. Ba, nawet transfer 4 do 5 generacji żyje i ma się dobrze, bo tak jak i reszta tych usług jest realizowany przez bezpośrednią komunikację urządzeń. Jak coś tego bełkotu rozjaśniło ci sytuację, to super.

EDYTKA

Crystal też będzie mogło się łączyć z innymi kopiami tej gry. Z tego co wiem, to chyba nawet z cyfrowymi wersjami gier z 1 generacji można się wymieniać przez Time Capsule, ale tu musi mnie ktoś sprawdzić, sam tego nie testowałem.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: NomadReventon
18.03.2020, 20:23,
Ogromnie wielkie dzięki za Twoją odpowiedź. Rozjaśniło i to bardzo Smile Możliwość transferu z jednej gry do drugiej oznacza dla mnie możliwość wielokrotnego przechodzenia tych gier na 3DSie, bez utraty Pokemonów, dlatego chciałbym, żeby ta opcja trwała jak najdłużej lub żeby nigdy nie znikała Smile Oczywiście posiadam fizyczne kopie wszystkich części, jednak chciałem się dowiedzieć jak to wygląda w przypadku cyfrowych wydań, które w niektórych przypadkach również posiadam. Chodziło w szczególności tych dostępnych wyłącznie w eShopie, czyli 1 i 2 gen, ale i też np. Pokemon Sun i Moon.

Dziękuję wszystkim za dyskusję Smile Temat może zostać zamknięty.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości