Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Oficjalny magazyn Pokémon w Polsce - KONKURS
26.02.2020, 12:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.02.2020, 13:19 przez Daru.)
Oficjalny magazyn Pokémon w Polsce - KONKURS
27. lutego, w światowym Dniu Pokemona, wydawnictwo Blue Ocean Entertainment Polska wprowadza na rynek nowy magazyn dla dzieci Pokémon. Trenuj ze mną!. Grupą docelową pisma są dzieci w wieku 5-12 lat.

Pokémon. Trenuj ze mną! oferuje fanom mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących świata Pokémonów, a także komiksy, plakaty i bardzo wiele zabaw i łamigłówek, do których rozwiązywania można wykorzystać załączone do tytułu naklejki. W tytule także wskazówki dla graczy kolekcji karcianej Pokémon Trading Card Game, ciekawostki dla fanów pokémonowych gier wideo oraz konkurs z nagrodami.

Magazyn ukazuje się jako kwartalnik, w objętości 36 stron i cenie egzemplarzowej 12,99 zł. Dodatkiem do tytułu są naklejki oraz saszetki z kartami z najnowszej kolekcji Pokémon Trading Card Game Sword and Shield.

Wprowadzeniu "Pokémon. Trenuj ze mną!" na rynek towarzyszy kampania TV w kanałach dziecięcych oraz czasopismach Wydawcy.

Więcej informacji na stronie wydawcy: www.blue-ocean-polska.pl

Dzięki uprzejmości wydawcy dostaliśmy dwa egzemplarze pisma! Jeden z nich trafił do Daru, który go otworzył, przejrzał i zrecenzował w filmiku w serwisie YouTube, drugi rozdamy w konkursie! Aby wygrać swój egzemplarz magazynu, należy odpowiedź na proste na pytanie: Którą generację Pokémonów lubisz najbardziej i dlaczego? Nagrodę otrzyma osoba, która udzieli najciekawszą odpowiedź! Na zgłoszenia w formie postów na forum pod poniższym newsem czekamy do 1 marca, godz. 23:59!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: DeoStrikesBack, Piotrek1113, Shadi, pokemonek123, Ertix, Conquest
26.02.2020, 13:41,
RE: Oficjalny magazyn Pokémon w Polsce - KONKURS
Rewelacyjne info! Bardzo mnie cieszy, że pismo wydaje Blue Ocean - wydawnictwo naprawdę dobrze radzi sobie na rynku pism dla dzieci - stoją min. za pismami z serii Lego (w każdym numerze jest jakiś dodatek - tu widzę, że będzie podobnie). Dzieje się dużo ostatnio w świecie Poków w naszym kraju! Big Grin Swoją drogą ten promocyjny nieotwarty booster może być kiedyś sporo warty - kupię kilka numerów. Wink
Odpisz
26.02.2020, 13:48,
Ogólnie to gazetka wydaje się być prawidłowa. Acz jak już Daru wspomniał, jedna nazwa w komiksie nie zgadza się - Alter of Sunne. Dla niewtajemniczonych w dubbingu nazwali ją "Solarinum". Jednak nazwy takie jak Ultratunel są na miejscu. Poza komiksem wszystko wygląda w porządku (nawet typ Fairy jest nazwany jak powinien Wink ). Tylko jakby nazywali jeszcze "alolan" jako "alolański" Wink
Jak pojawi się w sklepach to też chętnie zaopatrzę się w egzemplarz.

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
26.02.2020, 16:11,
No to będę polować w kioskach dla boosterka Big Grin fajnie że gazetka wychodzi

[Obrazek: ex9fvgrk4xtx_t.jpg]

[Obrazek: vbmmk6hninna_t.jpg]
Odpisz
26.02.2020, 19:09,
Dwadzieścia lat po czasie ten magazyn xD
Znając zainteresowanie marką w tym kraju to po trzech numerach się zakończy ??
Also Daru przestań pisać o sobie w trzeciej osobie bo już naprawdę XD

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Magor, Conquest
26.02.2020, 21:14,
Proszę nie narzekać na administratora, ten czas można spędzić o wiele produktywniej.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Shadi
26.02.2020, 21:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.02.2020, 21:34 przez pokemonek123.)
Jak ja uwielbiam to, że nikt tu nie potrafi się cieszyć magazynem i myśli o poprawności informacji i dobrych tłumaczeniach.

Aż sam mam ochotę wytknąć, że mogli użyć oficjalnych symboli typów bo od względnie niedawna (chyba LGPE) takie są Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
26.02.2020, 22:59,
to jest dobra wiadomość. Popieram

Odpisz
27.02.2020, 1:14,
Może dzięki temu magazynowi pojawi się, względnie odżyje, zainteresowanie marką wśród młodszego pokolenia. Chociaż w sumie nie wiem jak to się w ogóle prezentuje wśród obecnej młodzieży szkolnej.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
27.02.2020, 1:43,
Dla gier głównej serii w Wawie raczej widzę zainteresowanie wśród dzieci bliżej 6-8 lat (poznały serię S/M w telewizji, ciuchy z pokami w głównych sieciach sklepów odzieżowych są kierowane głównie do nich). Starszych (10-16) jeszcze ciągnie do GO, więc z magazynem jeszcze mają szansę trochę wzmocnić zainteresowanie.

Odpowiem na pytanie: Uwielbiam III generację. Nie za to, że to moje dzieciństwo, bynajmniej. To jest ta generacja, która mnie ściągnęła do Pokemonów z powrotem, gdy stały się modne w sieci turnieje na bazie R/S/E/FR/LG. Na Emeraldach uczyłem się podstaw breedingu dopasowania IV, EV i podziału ataków. Na dodatek same stworki: nigdy nie miałem ulubionego startera. Po tej genie stał się nim treecko. A marzeniem jest złapanie i wytrenowanie shiny mightyeny.
Odpisz
27.02.2020, 17:23,
Możecie śmieszkować że magazyn spóźniony o 20 lat. Jednak taka ciekawostka. Media Mark podał najczęściej kupowane gry u nich za zeszły rok. Pokemon Sword jest na 6 miejscu. Przypominam, że gra wyszła w ostatnim kwartale i myślę że też pomogła napędzić sprzedaż switcha, który w tym momencie w sprzedaży w MM prześciga Xboxa. Sama zaś reklama gry jest (albo była, nie mam telewizora to nie wiem) puszczana dosyć często w tv. A więc wszyscy Ci co przewidywali rychły koniec marki - no w lotto nie grajcie, przewidywanie wam nie idzie. ¯\_(ツ)_/¯. Wydaje mi się że jednak póki się mają dobrze u nas. A że Disney przestał u nas puszczać anime? Cholera wie czemu. Może USA zażyczyła sobie grubej kasy za wykup kolejnych sezonów i im się nie opłacało? To tylko Disney Polska wie.

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
27.02.2020, 23:04,
Sytuacja Pokemonów i w ogóle Nintendo w Polsce jest obecnie najlepsza od dawna. Switch jest, prawdopodobnie pierwszą pod NES-ie, rozpoznawalną konsolą. Widać też, że zaczęli nieco bardziej inwestować w Polskę, bo zdarza się widzieć reklamy gier Nintendo (reklamę Sword/Shield widziałem w kinie, co wprawiło mnie w niezły szok). Mam nadzieję, że pójdą ten kroczek dalej i zaczną tłumaczyć jakieś gry. Nie mówię tu od razu to Pokemonach, ale takie Mario Party czy Ring Fit Adventure średnio mają sens po angielsku...
Odpisz
28.02.2020, 17:28,

A tak całkiem serio: jestem zszokowany, ale pozytywnie. Niech wydają, jeśli ktoś będzie kupował. Zobaczymy jak sprawa się potoczy.

Odpisz
29.02.2020, 13:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2020, 13:26 przez KleszczRex.)
O taki unboxing nic nie robiłem.

PS: a co mi tam, jeszcze wygram. xD

Okej, może gry w rejonie Hoenn będę pamiętać do końca życia, jednak to II generacja Pokemonów najbardziej wbiła mi się w pamięć, a także ukradła największy kawałek duszy. Może wynikało to z faktu, że tak naprawdę przez cale dzieciństwo grywałem w Crystal, a II generacja dla skrzata takiego jak ja była czymś zupełnie nowym i niewyobrażalnym (żyłem w przekonaniu, że na 150 Pokach się skończy, co i tak jest niczym przy życiu bez Hoenn...). Po prostu zżycie ze światem i jego zmiennymi porami dnia, dwoma regionami do odwiedzenia oraz wieloma elementami, które naprawdę zostały w mej pamięci (walki z Suicunem nie zapomniałem do dzisiaj)...
Zapewne gdybym wcześniej poznał Sapphire'a czy Ruby to może pokochałbym je tak, że II generacja odeszłaby w pamięć...

BTW: Anime II generacji też było spoko. Szczególnie od momentu zdobycia bodajże 5-tej odznaki... turnieje, czerwony Gyarados i liga oraz rozłąka bohaterów. Po prostu II generacja była dla mnie czymś wielkim- jako małego skrzata, i jako obecnego studenta piszącego ten wpis ^^

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
1.03.2020, 16:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.03.2020, 16:13 przez GamusaPL.)
Osobiście mam nadzieję, że dzięki temu magazynowi w narodzie odżyje trochę bardziej zainteresowanie Pokemonami bo obecnie wśród najmłodszych jest niestety bardzo słabo.

Co do pytania konkursowego to w moim sercu królowała, króluje i na zawsze będzie królować 1 generacja.
Po pierwsze sentyment. Początki emisji anime na Polsacie (lata 2000/01), przez które w weekendy budziłem rano rodziców bo u nich był telewizor, a o serwisach internetowych z kreskówkami nikt wtedy jeszcze nawet nie myślał, więc nie można było przegapić żadnego odcinka.
Po drugie bohaterowie. Dla mnie najlepsza ekipa Asha to właśnie ta skompletowana w Kanto czyli Misty, która marzyła jedynie o odzyskaniu roweru i Brock, który dla dzieciaków w tamtych czasach był jednym z największych znanych amatorów kobiecego piękna. I oczywiście nie można zapomnieć o Garym, który idealnie wywiązywał się z danego mu zadania, czyli bycia godnym rywalem Asha.
Po trzecie historia. Chyba żadna historia z anime i bajek mojej młodości nie wbiła mi się w pamięć tak mocno jak relacja Asha i Charizarda, a szczególnie ten fragment, w którym Ash przez całą noc czuwa i opiekuje się swoim nieposłusznym "smokiem", gdy ten zostaje zamrożony, a kiedy odzyskuje siły wytwarza się w końcu prawdziwa więź między tą dwójką (chlip).
Po czwarte Fire Red. Pierwsza gra w jaką dane mi było zagrać. Do dzisiaj czuję te emocje i wielką radość z każdej minuty spędzonej z konsolą w ręce. To był wtedy taki magiczny świat bo mogłem poprowadzić własną historię, samemu łapać pokemony i przemierzać samodzielnie świat, który do tej pory oglądałem tylko w TV. Równie emocjonujący był powrót do gry po latach gdy została przetłumaczona przez Archona na nasz ojczysty język.
Aż się łezka w oku kręci gdy sobie przypominam to wszystko, a minęło już prawie 20 lat od momentu gdy wszystko się zaczęło. Z drugiej jednak strony troche smutno, że najnowsze generacje są tak daleko od tej pierwotnej, dla mnie krystalicznej. Zarówno pod względem kreski jak i budowania fabuły.

[Obrazek: ttxIe0c.jpg]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości