Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Direct 09.01.2020
8.01.2020, 2:34,
Pokemon Direct 09.01.2020
Zapowiedziany został nowy Direct przez Pokemon Company. Jak myślicie czego będzie dotyczyć? Ja chciałbym bardzo remake Sinnoh ale raczej będzie o Pokemon Home, jakieś newsy o Wild Area i może ten Detektyw Pikachu na Switcha.

[Obrazek: ex9fvgrk4xtx_t.jpg]

[Obrazek: vbmmk6hninna_t.jpg]
Odpisz
8.01.2020, 23:17,
RE: Pokemon Direct 09.01.2020
Jeszcze Swishe nie wystygły Tongue
To dopiero niecałe dwa miesiące, wiadomo że to do nich, Home albo co.
Odpisz
9.01.2020, 0:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.01.2020, 17:34 przez Nejo.)
Poczekamy, zobaczymy. Możliwe, że to będzie jakaś spin-off'owa gra (ja tam liczę na Pokemon Ranger, w końcu już od długiego czasu protektorzy przyrody się nie pojawiają. Zresztą fajnie by było, gdyby się pojawili na Switchu, to może być dobre nawiązanie do pożaru w Australii), albo równie dobrze może to być zapowiedź "alternatywnej wersji" Sword/Shield (jak w przypadku Ultra Sun/Ultra Moon), lub też sequela do Sword/Shield (jak w Black 2/White 2). W końcu wiele pytań na temat mitów i zagadek Galar nie zostało wyjaśnionych (dla przykładu może być Eternatus. Skąd się wziął, jaki 'dokładnie' ma związek z Dynamaxem i Gigantamaxem? Jak możliwe, że tylko kilka 'wybrańców' może przejść Gigantamaksję? No i czy forma Eternamax to rzeczywiście jego wzmocniona forma czy to tylko fragment jego 'prawdziwego ciała' (w końcu Eternamaxowy Eternatus wygląda jak olbrzymia ręka, więc to możliwe, że gdzieś 'poza chmurami' jest reszta jego ciała)?). Musimy poczekać na rozwój wydarzeń.

ED: Mamy już info o Direct, prosto z Serebii.net:
Edit @ 14:31: Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX has been announced. Remake of the original games but include Mega Evolution. The game releases March 6th with prepurchase and a demo available today
Edit @ 14:34: Pokémon Sword & Shield Expansion pass revealed. Includes many returning Pokémon
Two DLC packs: Isle of Armor & The Crown Tundra
New Pokémon: Kubfu a Fighting-type Legendary that evolves into Urshifu with two forms. Available in Isle of Tundra. Calyfex a Psychic/Grass Legendary
New Galarian Forms: Slowpoke, Articuno, Zapdos, Moltres
New Gigantamax: Venusaur, Blastoise, Rillaboom, Cinderace, Inteleon
more than 200 Pokémon from the past appear in the DLC. These free updates allow for all previous Pokémon to appear through Trades etc.
Galarian Slowpoke will be available today in a free content update. Evolves into Slowpoke in Isle of Armor and Slowking in The Crown Tundra
The Expansion Pass is available to preorder today. Contains special outfits as a bonus for prepurchasing

Oto link do zdjęć: https://www.serebii.net/news/2020/09-January-2020.shtml

Z tych informacji wynika, że jednak Sword i Shield otrzymają "rozszerzoną" wersję (czyli jak w przypadku Platinum). Legendarne ptaki i Slowpoke zyskują Galariańskie Formy, a Venusaur, Blastoise oraz ewolucje starterów Galar zyskują Gigantamaxowe formy. Biorąc też pod uwagę tytuły, gra zapewne będzie mieć miejsce w zaśnieżonych obszarach. A co do Mystery Dungeon, to będziemy mieć remake oryginalnych wersji (Red Rescue i Blue Rescue) wraz z Mega Ewolucjami. A jakie są wasze opinie?

http://imageshack.us/photo/my-images/705/pokeiris.jpg
To niedopuszczalne! Ten trener powinien być winny! - Iris
Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Tak. Oshawott, daj mu po twarzy Wodną Bronią - Emolga
zzzzz... (sen) - Oshawott
(facepalm) o rany - Emolga.
Odpisz
9.01.2020, 17:34,
Powiem krótko. Tego się nie spodziewałam. Chyba pierwszy Pokemon direct, który mnie zdziwił.

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
9.01.2020, 17:54,
To witaj w klubie. Też się nie spodziewałem, że stworzą Mystery Dungeon na switcha, a zwłaszcza, że to remake pierwszych gier serii MD i to z Mega Ewolucjami. Przejrzałem trailery na Youtube, ale nie do końca wiem, czy te Isle i Crown to będą jakieś mini-regiony, czy raczej program-klucz, który trzeba doczepić do Switcha, aby Rozszerzone Sword/Shield dało nam nowe funkcje. Ale wiem jedno: na bank raczej nic nie ma o kolejnych sekretach Gigantamax ani o genezie Eternatusa.

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
9.01.2020, 18:11,
Weszłam teraz na sklep Nintendo i dostępne jest demo do Mystery Dungeon. I bardzo podoba mi się animacja. Przypomina mi się Okamiden. A co do DLC to mam mieszane uczucia. Niby wow, gra nie umarła, tylko dalej coś robią i pewnie to nie jedyne DLC. Problem jest taki że może okroili pełną wersję na mniejsze części żeby więcej zarobić. Ale jestem na razie dobrej myśli.

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
9.01.2020, 18:38,
Nic ciekawego. MD ujdzie, zawsze poprawa oryginału, Ale zwyczajnie nigdy mnie nie rajcowała ta seria.

A Expansion Pass? To kiepski żart i zwykłe nieporozumienie. Od zarania dziejów (czytaj: Od wybuchu kontrowersji dookoła national dexa) wzbraniali się, że zostają przy tej decyzji i nie ma co liczyć na przywrócenie poków, bo "oj czasu i miejsca brakło" i tak dalej... tylko po to, by teraz odwrócić kota ogonem.

Zapowiedzieli by to pół roku temu, czy to jako linia obrony, czy jako zwykły feature i może bym kupił, Teraz tylko machnę ręką. 3/4 contentu powinno było znaleźć się w podstawce i/lub jest zablokowane za nintendo online. Podziękuję. Portfel poczeka na dlc do fire emblema i nową zelde.

[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ViviVinet, Aaqwil, Dagroth, Ari
9.01.2020, 20:35,
Podobno te 200 starych poksów ma być dla wszystkich. I za jedną opłatę dostajemy dwa DLC. Pierwsza część ma mieć premierę w czerwcu, a druga na jesieni. Ponadto już teraz można się wybrać na Wedgehurst Station gdzie spotkamy nowych rywali - w zależności od wersji gry będzie to ktoś inny. No i możemy tam złapać slowpoka.

Odpisz
9.01.2020, 21:30,
To prawda... chociaż troszkę inaczej wyobrażałem Galariańskiego Slowpoke'a (myślałem, że będzie troszkę mądrzejszy, a tu ma inteligencję i pomysły na trzy sekundy, a potem pyk! jak złota rybka). Zresztą jeszcze raz przejrzałem Serebii, i wychodzi na to że te arty mogą coś znaczyć:
https://www.serebii.net/regi1.jpg
https://www.serebii.net/regi2.jpg

Wychodzi na to, że poza faktem, że Regirock, Regice i Registeel (na pewno będzie i Regigigas) się pojawią w Rozszerzeniu, to na dodatek ze tria Tytanów zrobi się kwintet, włączający elektrycznego (RegiElec? RegiThund? RegiVolt?) oraz smoczego (RegiGon? RegiJaw? RegiShadow?). Po za tym przejrzałem arty dotyczących nowych Gigantamaxów. Blastoise? Nawet ciekawy, teraz to jest niczym pływająca forteca. Venusaur? Troszkę przesadzili z tym kwiatem.

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
9.01.2020, 23:58,
Czyli zapowiedzieli trzecią wersję dla Sw/Sh. W zasadzie jedynym zaskoczeniem dla mnie jest to, że zrobią to w cywilizowany sposób - poprzez DLC - a nie przez tworzenie pseudonowych gier. Poza tym dodatki typowe dla "trzeciej wersji", czyli jakaś nowa wysepka, obiekt do bitew i nowe legendy. Dodadzą też nowe-stare Pokémony, ale to, że będą je dodawać było oczywiste dla każdego nie-hejtera. Więc szału nie ma, chociaż cieszy, że do Pokémonów zaczyna wchodzić cywilizacja, zdecydowanie pozbycie się reliktu przeszłości o nazwie "wersja trzecia poprawiona" jest krokiem w dobrą stronę.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Shad
10.01.2020, 0:27,
Ciekawe tylko, ile Pokemonów w ogóle zamierzają dodać do GalarDexu. 400 Pokemonów plus poza-regionowe to i tak ciężki kawałek chleba nawet dla profesjonalisty, gdyż trzeba wymieniać, rozmnażać, a nawet otrzymać w eventach, ale skoro w wiadomości było wspomniane "hundreds", to zapewne nie będzie ani dodatkowe 100 czy 150, a znacznie więcej. Czy to możliwe, że projektanci rzeczywiście zaczęli planować Narodowy Pokedex? (890 poków, ich alternatywne formy, nowe legendy, to już ogromne wyzwanie).

Zgadzam się - Pikachu
Racja. - Scraggy
Przegrał. - Pansage
Co za łotr - Snivy
Odpisz
10.01.2020, 1:55,
Ach, spodziewałam się remaku Sinnoh, trudno.

Nie, tylko nie DLC, nie znoszę DLC! Ja jestem staroświecka i jak kupuję grę, to chcę mieć ją w całości na nośniku, a nie, że połowa jest gdzieś w eterze czy ściągnięta na dysk twardy. Ze wszystkich sag gier w jakie gram, tylko Pokemony się utrzymały bez DLC, ale wiedziałam, że to już tylko kwestia czasu... No i się stało, żegnajcie me pieniążki ;(

Niestety, ludzie to kupią nawet jak będzie fala hejtu, a gdy już kupią, Nintendo zobaczy jak im się to bardzo opłaca i narobią tego więcej. Dlatego myślę, że na tych dwóch się nie skończy i ostateczna wartość wszystkich DLC znacznie przewyższy kwotę, jaką wydałam na zakup gry. W tym wypadku, myślę też, że możemy się pożegnać z ewentualnymi GigaSword/GigaShield czy Pokemon Gun (jak tam niektórzy spekulują). No... chyba, że okażą się takimi świniami i wydadzą to jako część tychże właśnie gier, a w nich dodatkowe DLC, które nie będzie dostępne dla Sword/Shield. Całkiem możliwe, tfu tfu!

Ile to kosztuje? 120 zł za oba. Trochę dużo, a obawiam się, że contentu za taką kwotę tam nie będzie. Z tego co widzę, to dodatkowe dwa Dzikie Obszary (które tam pewnie będą "Obszareczkami"), z jakie dwie trasy i jakieś miasto, skoro nowi liderzy się pojawią. Swoją drogą, skoro będziemy mogli z nimi zawalczyć, to po prostu muszą mieć poki na 100 levelu, bo inaczej to będzie jakaś kpina. W DLC będzie ponad 200 poków do wyłapania, a pokrzywdzeni, którzy pakietów nie zakupią, będą mogli zdobyć je tylko przez trade - ważne, że będą mogli, bo to byłoby bardzo niesprawiedliwe.

Tak się zastanawiam, gdzie umiejscowiłabym te lokacje. Mapa Galaru jest ogromna i jego spora część jest niewykorzystana - to dodatkowy argument na kolejne DLC. Zbrojna Wyspa przypomina mi klify w Dover, więc teoretycznie powinny znaleźć się nad Wyndon City. Natomiast Koronna Tundra w jedynym, ośnieżonym miejscu - czyli na wschód/zachód od trasy 10. Ciągle mam na uwadze, że spód mapy jest ucięty, więc może to też być tam, albo zupełnie poza mapą - w Irlandii Północnej Tongue

W tym DLC zauważyłam jedną ciekawą rzecz - fryzura i plecak Marnie oraz czapka Leona. Byłoby fajnie, jakby av dostał ciuchy i włosy od wszystkich ważniejszych postaci w grze. Nie podobają mi się lokacje - graficznie. Są marnej jakości i ubogie, ale mam nadzieję, że zdążą to jeszcze poprawić. Giga forma (serio, tak nazywam tego całego Gigantamaxa, jest łatwiej xD) Rillabooma jest tak genialna, aż poszłabym na jego koncert <3. Teraz już wiem po co Inteleon ma te skrzydła - by bezpiecznie zeskoczyć z tej wieży snajperskiej xD Nowe Regi? Aktualna ich czwórka jest brzydka, zatem te nowe idealnie do nich pasują Tongue Galariańskie ptasie trio? Brzydkie nie są, ale urodą też nie grzeszą, mimo tego powinnam je szybko polubić. Nie mogę - z Zapdosa zrobili strusia xD. Nowe legendy, cóż... pierwsze skojarzenie z Calyrex'em to takie, że jest dzieckiem Xerenas's, a obie formy Urshifu przypominają mi...

[Obrazek: nyZa1BD.jpg]
...Killera Bee z Naruto xD

Och, i Garchomp!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Vic, Ertix
10.01.2020, 6:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2020, 6:44 przez Diamond98.)
Fajnie że więcej Pokemonów wróci jak na przykład legendy. Garchomp wróci super chciałbym go zacząć trenować. Też nowe legendy są i ten Kung Fu Panda jest spoko Big Grin Nowe Regi spoko że wracają a Articuno co oni ci zrobili? masakra Sad Super że nowy event w Wild Area bo chciałem złapać Gigantamax Coalossala. Chciałbym zagrać też po raz pierwszy w Mystery Dungeon a na Switcha akurat ogłosili więc jest okazja. Zagrałem już w demo i gram Mudkipem. Liczyłem mimo wszystko na remake Sinnoh...

[Obrazek: ex9fvgrk4xtx_t.jpg]

[Obrazek: vbmmk6hninna_t.jpg]
Odpisz
10.01.2020, 16:36,
Jeszcze parę lat temu pamiętam jak to nintendo piało że nigdy nie będzie takiego rozwiązania jak płatne DLC. To że powstają mnie cieszy, ale w stronę w jaką GF idzie rozwala na łopatki. Walą ludzi jak tylko można... Po przejściu SS wraz z żoną stwierdziliśmy że to gnioty niewarte swojej ceny i hałasu dookoła produkcji. Jak dla mnie chyba czas pożegnać się z pewnym etapem w życiu, i wyprzedać całość kolekcji wraz z sentymentem.
Odpisz
10.01.2020, 22:06,
Czekaj. Nie spodobała Ci się jedna gra, dlatego chcesz sprzedać wszystkie inne gry? No kisne w środku. Ja chyba mam dziwne podejście do marki, bo uwaga, wszystkie gry z serii były dla mnie po prostu ok, nie było żadnej genialnej gry (no dobra Pokemon Conquest było rewelacyjne), za to zawsze miałam mega frajdę i przyjemność z gry. Rozumiem że każdy ma różne poglądy i każdemu podoba się co innego i to szanuję. Jednak nie rozumiem tego lamentu.
Najpierw płacz bo nie ma wszystkich stworków. Ok, rozumiem, też mi się nie podoba (ale w Emeraldzie też wszystkich stworków i National dexa nie było, więc nie pierwszy raz tak zrobili). Teraz marudzenie bo dodają stworki, i kto wie? Może dalej będą rozwijać grę? Jednak ludzią to się nie podoba bo miało nie być tego. A i przy x/y mówili że nie będzie DLC. No niestety, przez te 7 lat rynek się zmienił czy nam się to podoba czy nie. I czy wy nigdy nie zmieniliście zdania?

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości