Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 1 dni)

Sword i Shield promo

Powrót do US/UM w 2019 roku
1.03.2019, 5:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.03.2019, 10:14 przez Nilson.)
Powrót do US/UM w 2019 roku
Witam,

Trochę mnie tutaj nie było a mój rozbrat z forum rozpoczął się po sprzedaniu tego co w sygnaturce. Dzisiaj trochę żałuję z perspektywy czasu albowiem mam okazję pograć teraz na pożyczonym 2DS-ie (stara wersja) i sentyment do tych gier powrócił. Nie miałem przyjemności grać w 7 generacje, ogrywałem zaś X,Y, OR, AS.
Wraz z zapowiedzią pokemonów na Switcha, którego to mam zamiar kupić na premierę z 8 generacją zastanawiam się nad ograniem US/UM i siłą rzeczy ponownego zakupu konsolki.
Tutaj następuje pytanie czy warto wracać jeszcze na pół roku ? Bo co można zrobić ? Ano oprócz ogrania nieznanego myślałem nad konkretnym zebraniem kolekcji, którą sobie przerzucę jak tylko będzie można na Switcha. Mam nadzieję, że w tej materii Nintendo nie da ciała. Z pewnością wiele osób ma tutaj gigantyczne kolekcje ze stosownymi IV oraz "abilitkami", które tylko czekają żeby sobie pohasać po TV Smile.
Częściowo sam sobie odpowiedziałem ale jestem ciekaw jak to wygląda z perspektywy starszych wyjadaczy, którzy w Pokemonach siedzą "bez przerwy" ?

N3DSXL
Gry : US UM OR
FC: 3154 - 0266 - 0796
Odpisz
1.03.2019, 12:49,
RE: Powrót do US/UM w 2019 roku
(1.03.2019, 5:04)Dom1n1q napisał(a): Witam,

Trochę mnie tutaj nie było a mój rozbrat z forum rozpoczął się po sprzedaniu tego co w sygnaturce. Dzisiaj trochę żałuję z perspektywy czasu albowiem mam okazję pograć teraz na pożyczonym 2DS-ie (stara wersja) i sentyment do tych gier powrócił. Nie miałem przyjemności grać w 7 generacje, ogrywałem zaś X,Y, OR, AS.
Wraz z zapowiedzią pokemonów na Switcha, którego to mam zamiar kupić na premierę z 8 generacją zastanawiam się nad ograniem US/UM i siłą rzeczy ponownego zakupu konsolki.
Tutaj następuje pytanie czy warto wracać jeszcze na pół roku ? Bo co można zrobić ? Ano oprócz ogrania nieznanego myślałem nad konkretnym zebraniem kolekcji, którą sobie przerzucę jak tylko będzie można na Switcha. Mam nadzieję, że w tej materii Nintendo nie da ciała. Z pewnością wiele osób ma tutaj gigantyczne kolekcje ze stosownymi IV oraz "abilitkami", które tylko czekają żeby sobie pohasać po TV Smile.
Częściowo sam sobie odpowiedziałem ale jestem ciekaw jak to wygląda z perspektywy starszych wyjadaczy, którzy w Pokemonach siedzą "bez przerwy" ?

W USUM jeśli jesteś fanem legend, można złapać wszystkie prócz mityków, no i zaopatrzyć się w alolańskie formy i ultrabestie, UB poza Stakataką i Blacephalonem nie jest trudno zdobyć, więc GTS w odsłonach na Switcha będzie pewnie ich pełny, co do reszty Pokemonów to ten bank będę pewnie przenosił też do nowych gier

Także tu już sam zadaj sobie pytanie na czym Ci najbardziej zależy, bo zależnie od tego może to być pomysł genialny lub totalnie nietrafiony

[Obrazek: pokemon-ragnarok.png]

Odpisz
2.03.2019, 1:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.03.2019, 1:20 przez Dom1n1q.)
@Waren78657

Zdecydowałem się jednak na powrót. Pół roku czekania na 8 generację to długo a nie chce też wołać od innych potrzebnych mi Pokemonów. Czekam już na moją konsolkę i Ultra Sun. Fanem legend jestem ale w granicach rozsądku. Nie znoszę widoku ataku klonów tj. max IV shiny Darkrai , którego ktoś przesyła na Wonder Trade i inne tego typu kwiatki. Łatwo odgadnąć, że legendy właśnie są najczęściej hakowanymi pokemonami niestety. No i kolejna sprawa to użyteczność w walkach, w wielu trybach ubery nie są dopuszczone do gry więc to chyba bardziej aspekt kolekcjonerski ma znaczenie (w moim przypadku).

Jeżeli posiadacie takowy bank to z chęcią bym coś pożyczył do hodowli, nie musi być max IV, bardziej chodzi mi o Hidden Abilities. Jednak na początek przejdę sobie grę i zobaczę z czym to się je... Wcześniej nie miałem okazji tknąć tej generacji (poza wersją demo) więc mam nadzieję, że będzie ciekawie !

Edit:

Potrzebne są wcześniejsze gry żeby przesłać sobie kamienie ewolucji lub jakieś inne użyteczne fanty ?
Odpisz
2.03.2019, 4:05,
Pokebank nie zapisuje przedmiotów. Te są stale tracone. Megastone'y i temu podobne trzeba sobie przesyłać poprzez trade bezpośrednio miedzy grami, o ile jest taka możliwość (zależne od tego jak dany item jest w grze traktowany ofc)

[Obrazek: v1s7Ewb.jpg][Obrazek: ZPC0Ixw.jpg]
Odpisz
2.03.2019, 10:21,
(2.03.2019, 1:08)Dom1n1q napisał(a):
@Waren78657

(...)
Jeżeli posiadacie takowy bank to z chęcią bym coś pożyczył do hodowli, nie musi być max IV, bardziej chodzi mi o Hidden Abilities. Jednak na początek przejdę sobie grę i zobaczę z czym to się je... Wcześniej nie miałem okazji tknąć tej generacji (poza wersją demo) więc mam nadzieję, że będzie ciekawie !

Edit:

Potrzebne są wcześniejsze gry żeby przesłać sobie kamienie ewolucji lub jakieś inne użyteczne fanty ?

Co do itemków, wszystkie potrzebne zdobędziesz w grze choć mega stone'y poza Alakazamite, dopiero w Post Game, no chyba, że jakiś chcesz, to coś się wykombinuje, resztę możesz wszystko zebrać w grze pod tym linkiem masz przy okazji poradnik breedu i treningu w tej generacji popełniony oczywiście moją ręką

Odpisz
3.03.2019, 2:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.03.2019, 2:38 przez Dom1n1q.)
Na początek sobie ogram i posprawdzam co i jak. Mam nadzieję, że najpóźniej w środę będę miał moje paczki. Jak tylko otrzymam chętnie wymienię friend code Smile. BTW co z pokemonami, które otrzymujemy na wonder trade, jest sposób sprawdzenia ich pochodzenia (hacked\legal) ? Niektóre legendy widać, że są hackowane ale co ze zwykłymi pokemonami np. non-shiny z dobrymi IV ?

@Waren78657
Poradnik do breedowania dobry, dzięki. W sumie wiele się nie zmieniło od czasów Y, OR.

N3DSXL
Odpisz
3.03.2019, 20:22,
(3.03.2019, 2:33)Dom1n1q napisał(a): Na początek sobie ogram i posprawdzam co i jak. Mam nadzieję, że najpóźniej w środę będę miał moje paczki. Jak tylko otrzymam chętnie wymienię friend code Smile. BTW co z pokemonami, które otrzymujemy na wonder trade, jest sposób sprawdzenia ich pochodzenia (hacked\legal) ? Niektóre legendy widać, że są hackowane ale co ze zwykłymi pokemonami np. non-shiny z dobrymi IV ?

@Waren78657
Poradnik do breedowania dobry, dzięki. W sumie wiele się nie zmieniło od czasów Y, OR.

Wiele nie, ale parę udogodnień i zmian jest choćby ball breeding

Co do zwykłych poków jeśli nie są to shiny 5/6IV to możesz mieć praktycznie 90% pewność że nie Hakowane, ale i tak lepiej jest przebreedować

Odpisz
4.03.2019, 4:08,
@Waren78657

Ball breading to już dla fetyszystów robota no ale fajnie, że dodali (im więcej opcji tym lepiej). No właśnie ciekawi mnie podejście producentów gry czy adminów robiących turnieje.
Dla przykładu możemy mieć "spaczonego" Ditto z 5-6 IV i czy potomstwo robione przez tego Ditto zalicza się do legalnych ?
Czy Shiny Dragonite 6 IV razem z DItto da legalne pokemony ?

Przy obecnej polityce legalności ten "shiny bajer" jest średnio trafiony. Nie można mieć shiny pokemonów z 5IV + na competetive a jak już mamy shiny okaz to trochę punktów w statystykach brakuje. Mnie osobiście nie zachwycają pokemony w wersji shiny (niektóre wyglądają lepiej ale zdecydowana większość ma gorsze kolory niż oryginał).

W następnej grze mogliby dodać 1 item pozwalający zmienić dowolnego pokemona w wersję shiny i później anulować efekt i przenieść go na innego poka. Każdy by miał chociaż jednego wytrenowanego, wypasionego a może chociaż trochę zmniejszyłoby to skalę hackowania (shiny 5-6 IV).

N3DSXL
Odpisz
4.03.2019, 16:32,
(4.03.2019, 4:08)Dom1n1q napisał(a): @Waren78657

Ball breading to już dla fetyszystów robota no ale fajnie, że dodali (im więcej opcji tym lepiej). No właśnie ciekawi mnie podejście producentów gry czy adminów robiących turnieje.
Dla przykładu możemy mieć "spaczonego" Ditto z 5-6 IV i czy potomstwo robione przez tego Ditto zalicza się do legalnych ?
Czy Shiny Dragonite 6 IV razem z DItto da legalne pokemony ?

Przy obecnej polityce legalności ten "shiny bajer" jest średnio trafiony. Nie można mieć shiny pokemonów z 5IV + na competetive a jak już mamy shiny okaz to trochę punktów w statystykach brakuje. Mnie osobiście nie zachwycają pokemony w wersji shiny (niektóre wyglądają lepiej ale zdecydowana większość ma gorsze kolory niż oryginał).

W następnej grze mogliby dodać 1 item pozwalający zmienić dowolnego pokemona w wersję shiny i później anulować efekt i przenieść go na innego poka. Każdy by miał chociaż jednego wytrenowanego, wypasionego a może chociaż trochę zmniejszyłoby to skalę hackowania (shiny 5-6 IV).

Oj doczytaj Poradnik teraz można bez problemu mieć shiny competetywnego dzięki, a) sposobie breedu na podmiankę b) dzięki Hyper training
oraz potomstwo hakowanych poków, przez grę nie jest traktowane jako Hak więc to już kwestia sumienia

Odpisz
4.03.2019, 16:35,
Niop, moi Mudkip oraz Torchic jeśli dobrze pamiętam mieli po 4 idealne iv'sy bez większego wysiłku, a i tylko tyle bo nie chciało mi się kombinować by mieć więcej co było możliwe jakby nie patrzeć.
Odpisz
4.03.2019, 20:01,
Jeżeli tak jest to dobra wiadomość, może coś tam kolorowego spłodzę. Pamiętam, że za czasów X/Y, OR/AS 6 IV shiny bylo nieosiągalne dla mnie a stworzyułem kilkanaście 6 IV pokemonów.

A co do poradnika to będę stopniowo doczytywał jeszcze jak już się za breedowanie zabiorę. Muszę sobie to w grze sprawdzać na bieżąco żeby dojść do wprawy mechanicznej .

Jeszcze jedno małe pytanko Ditto z 4 IV potrzebny będzie z różnymi naturkami ponieważ jeżeli zdobędę np. Littena z HA i naturą Timid (a taka mnie nie interesuję bo chce Adamant) to wtedy muszę posiadać Ditto IV Adamant, żeby zacząć w ogóle produkcję ?

N3DSXL
Odpisz
4.03.2019, 20:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.03.2019, 20:05 przez Waren78657.)
(4.03.2019, 20:01)Dom1n1q napisał(a): Jeżeli tak jest to dobra wiadomość, może coś tam kolorowego spłodzę. Pamiętam, że za czasów X/Y, OR/AS 6 IV shiny bylo nieosiągalne dla mnie a stworzyułem kilkanaście 6 IV pokemonów.

A co do poradnika to będę stopniowo doczytywał jeszcze jak już się za breedowanie zabiorę. Muszę sobie to w grze sprawdzać na bieżąco żeby dojść do wprawy mechanicznej .

Jeszcze jedno małe pytanko Ditto z 4 IV potrzebny będzie z różnymi naturkami ponieważ jeżeli zdobędę np. Littena z HA i naturą Timid (a taka mnie nie interesuję bo chce Adamant) to wtedy muszę posiadać Ditto IV Adamant, żeby zacząć w ogóle produkcję ?

No naturkę możesz wbreedować jeszcze samcem z tej samej egg groupy

P.S. mam akurat Adamanty w banku Wink

Odpisz
4.03.2019, 21:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.03.2019, 21:32 przez Dom1n1q.)
@Waren78657

Z tego co pamiętam miałem kilka Ditto z różnymi naturami (złapane w Friend Safari). Jeden się trafił kocur z 4 IV inne miały po 3IV i odpowiednie natury. Brałem pokemona z HA (taki przykład podaje bo te trudniej produkować) i Ditto jako przekazującego naturę. Następnie w efekcie wychodził zawsze pokemon z odp. naturą , statystyki się losują to wiem ale HA było % przekazywane ? Więc jeśli otrzymaliśmy pokemona z dobrymi statami ale bez HA to nie można go było oddać to ponownego łączenie z Ditto...
czyt. Jeśli HA ma być przekazany to z Ditto zawsze musi być łączony pokemon z HA.

Natomiast jeżeli weźmiemy Ditto z HA jako przekazującego to ciężko tutaj wylosować w chainie Ditto z HA i odp. naturą czyli może być np. Torchic Modest i Ditto HA (bez stosownej natury). Dobrze ja to zapamiętałem ?
U mnie w praktyce to zawsze Ditto przekazywał naturę. Muszę sobie to w grze "wyklikać" żeby się przypomniało do końca.

Jak coś posiadasz na wydanie to chętnie przyjmę ale dopiero po przejściu fabuły. Na szczęście sobie nie spoilerowałem i będę ogrywał jak premierową wersję więc jest ok Smile.

N3DSXL
Odpisz
5.03.2019, 10:36,
Ditto nie przekazuje HA
Odpisz
5.03.2019, 17:03,
Jak wyżej, ditto Sam w sobie jeśli posiada HA bądź nie to jest nieistotne, ja tylko pisałem, iż nie musisz wszystkiego z Ditto, możesz też z innymi pokami, ba wręcz będziesz musiał by wbreedować pokowi egg moves, wtedy też możesz wbreedować naturę, fakt że dla części natur mam ditto, ale często też poprostu łapię samca z odpowiedniej egg grupy synchronizując mu naturę jednym z moich umbreonów (mam po jednym z każdą istotną dla mnie naturą [brak tych które obniżają defence i spec. defence,oraz neutralnych]) jedynie poki genderless muszą mieć naturę przekazaną przez ditto jeśli nie ma odpowiedniej

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości