Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Błędy nowicjusza
31.01.2019, 16:52
RE: Błędy nowicjusza
Przypomniało mi się jeszcze coś - otóż, nie wiedziałam, że istnieje możliwość zamiany kolejności pokemonów, które mamy ze sobą. Dopiero w IV generacji to zauważyłam, jak sobie przez przypadek jednego gościa dłużej przytrzymałam stylusem, bo zapomniałam, co chciałam z nim zrobić Tongue Tak to cały czas zmieniałam kolejność za pomocą komputerka i wyzywałam, jakie to nieporęczne i czasochłonne xD To chyba dlatego, że wtedy mój angielski kulał i nie wiedziałam co znaczy "switch", a bałam się kliknąć Tongue Cóż, pokolenie wychowane na niemieckim T_T

Dalej, tak jak część z was pisze - myliłam ataki fizyczne i specjalne. Może nie tyle myliłam, co nawet nie wiedziałam o ich podziale. Owszem, w statystykach poka widziałam, że takie coś istnieje, ale gra nic nie informowała, z jakim atakiem mam się do czynienia. Przypuszczałam, że to tylko jakaś nieznacząca ciekawostka, której nie było jak sprawdzić (ach, biedne czasy, gdy człowiek Internetu nie miał). Dopiero od IV geny zaczęłam na to zwracać uwagę (generalnie, ta generacja chyba jakaś przełomowa dla mnie była ^^) Jak wtedy rozmawiałam z koleżanką i podałam jej moveset mojego Garchompa, zapytała się dlaczego nauczyłam go Flamethrower'a, a nie Fire Fang'a... To dało mi do myślenia Tongue Od tej pory zaczęła się moja ewolucja do competitive... W White zaczęłam zwracać uwagę na natury, bo dotychczas nie wiedziałam, że wpływają na statystyki. Je też uważałam za ciekawostkę - nie chciałam mieć niegrzecznego poka, bo bałam się, że nie będzie mnie słuchać podczas walki Big Grin W White 2 dowiedziałam się o ability... W X/Y studiowałam rozdawanie punktów EV, a w Omega Ruby opanowałam ostatnie co mi było potrzebne - punkty IV. Do pełni wiedzy brakuje mi teraz tego podziału na tiery ze Smogon'a...

Na koniec jeszcze jedna rzecz - myślałam, że Absol to legenda. Zmyliło mnie to jego wystąpienie w filmie 6., przez co strasznie spanikowałam jak w grach wyskoczył z trawy Tongue Byłam pewna, że zwieje jak to w zwyczaju miało trio z Johto. Gdy go złapałam skakałam z radości, tylko po to by za chwilę znów go spotkać - kurcze, co jest? xD Podobnie sprawa miała się ze Spiritombem i Rotomem. Też myślałam, że to legendarne poki, bo były chyba po jednym na grę...

[Obrazek: LmT11D0.png][Obrazek: 2e4qWwB.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson
31.01.2019, 17:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2019 17:35 przez Makion.)
1. Po raz pierwszy grałem na emulatorze, miałem z 7-8 lat. Wtedy myślałem, że przyspieszenie to feature gry, więc bardzo się zawiodłem, że Platinum na NDSie nie da się przyspieszyć i tak powinienem się cieszyć, że nie grałem w Pearl na konsoli Tongue

2. Nieznajomość typów. Oczekiwałem momentu jak dostaje się surf (w crystalach była taka animacja, że wszystko dzieje się pod wodą, dlatego uznałem wizualnie że to mocny ruch) i dosłownie wszystko nim spamowałem (nawet trawiaki). W ten sposób pokonałem pierwszy raz w życiu elite four w ruby ze Swampertem na 100 levelu, dopiero. Tongue Przypadkiem odkryłem, że aurora beam jest superefektywna na poki Lance'a w Crystalach, więc pokonałem go Suicunem.

3. Przechodziłem stare redy tylko do momentu, w którym nie chcieli mnie przepuścić do Saffron, bo nie wiedziałem że trzeba dać strażnikowi jakąś herbatkę. Wtedy porzucałem tę grę i wracałem do crystali albo rubinów. Przez te traumatyczne wydarzenia, na czele z wyłączaniem muzyczki w lavender mam taki uraz, że nie cierpię pierwszej generacji do dziś Tongue

4. Przechodziłem rock tunel po ciemaku, bo nie wiedziałem gdzie znaleźć HM Flash

5. Pięć lat mi zajęło, aby pojąć że HM Waterfall jest w lodowej jaskini w crystalach

6. Pierwszego shiny Weedle uznałem za błąd gry, ale złapałem go, bo pomyślałem że to fajnie mieć poka w innym kolorze

7. Nie wiedziałem, że Red Gyarados to po prostu szajniak, tylko taki jest bo Magikarpia zmusili do ewolucji (tak anime to tłumaczyło)

8. Nie rozumiałem podziału na fizyczne i specjalne ataki

9. Do pewnego momentu nie wiedziałem o systemie breedingu

10. O EV i IV dowiedziałem się dopiero w piątej generacji, ale nie umiałem pojąć w jaki sposób trenować poki

11. Podstawy competitive opanowałem dopiero w 6 generacji

12. Myślałem że Slugma, Magcargo i Skarmory to poki z 3 generacji. Dopiero skojarzyłem, jak Ari dopisała o Absolu... ja też myślałem że zarówno Absol, jak i Skarmory to legendy, Rotoma też miałem za sublegendę

13. Chciałem mieć Spiritomba w Platynie, ale nie umiałem znaleźć wszystkich ludków pod ziemią

14. O istnieniu Kyogre i Rayquazy dowiedziałem się dopiero z Emeraldów

15. Uważałem, że Latias to dziecko Latiosa, a Latios to facet Lugii Tongue
Odpisz
7.02.2019, 23:57
Co mi się przypomniało właśnie XD
W GSC ale i pewnie trochę w RSE jak szukałem jakiegoś poksa w trawie i nie chciał mi wyskoczyć zbyt długo, zdesperowany puszczałem w eter jego cry z Pokedexa licząc, że to go zwabi.

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nid
8.02.2019, 11:40
(7.02.2019 23:57)Nilson napisał(a):  W GSC ale i pewnie trochę w RSE jak szukałem jakiegoś poksa w trawie i nie chciał mi wyskoczyć zbyt długo, zdesperowany puszczałem w eter jego cry z Pokedexa licząc, że to go zwabi.

Przebiegły symulator okresu godowego Wink

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson
22.02.2019, 15:31
Pierwszy raz zacząłem grać kilka lat temu a potem miałem długa przerwę. Ciężko jest mi teraz powiedzieć czego nie wiedziałem wtedy?
Odpisz
8.03.2019, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.03.2019 17:10 przez Radiowiec.)
Ja myślałem że jeżeli mój team będzie się składał z pokemonów które mają dwie ewolucje to będą silniejsze.
Odpisz
9.03.2019, 13:45
(7.02.2019 23:57)Nilson napisał(a):  Co mi się przypomniało właśnie XD
(...) jak szukałem jakiegoś poksa w trawie i nie chciał mi wyskoczyć zbyt długo, zdesperowany puszczałem w eter jego cry z Pokedexa licząc, że to go zwabi.

Ja robiłem to samo xDD
Odpisz
Wczoraj, 14:37
A! Jak się w końcu zorientowałam czym są 'błyszczyki', to myślałam że jak zbreduję szajniaka ze zwykłym to będzie 50% szans że wyjdzie szajniak xD. Myślałam że jak ktoś ma niebieskiego Ditto, to jest w stanie wyhodować wszystkie możliwe poki w alternatywnym kolorze. Big Grin

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości