Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Pokemon Valhalla A.D. 2019 okiem dzieciaka.
20.01.2019, 15:38
Exclamation Pokemon Valhalla A.D. 2019 okiem dzieciaka.
Pisałem to na discordzie, zostałem przypięty, Kaz spingowała everyone więc czuje iż tu też to napisać powinienem.

Schemat działania PV:
Stagnacja. Nikt nic nie robi, na głównej czasem reklamy vulpa, czasem reklamy Hikomiko$a, czasem jakiś wymuszony 2 zdaniowy news. Garstka starych dziadów siedzi w jedynym żywym wątku na martwym forum i narzeka że "kuuurrrła kieedyyyś to byyłoo staaraa dobra walhaaalllaaa" i że nikt nie ma zapału, że gupire adminy tfu itd. Wtedy przychodzę młody bo zaledwie 13 letni ja. Jestem nowy w fandomie, nowy na PPSie. Powoli wchodzę w te struktury, poznaje historie ppsu, zależności, kto kogo nie lubi itd. Dalej wszystko martwe, dalej stagnacja. W między czasie budzą się jakieś ciche ruchy i marzenia o powrocie wielkiego PV. Zaczynam coś robić. Robię #wspólne-oglądanie które niestety cieszy się nie za wielką popularnością. Zostaje modem na FB. Stare dziady gwardia PV narzeka bo, meh, tematyka nie taka, meh deerling vulpa, meh po co komu fb. Dlaej stagnacja, dalej wojenki i narzekanie na PVF w tym jedynym pół żywym wątku. Piszę newsy na PV, bez odzewu. Zostaje już oficjalnie newsmanem, krytyka bo "złe formatowanie" bo "to nie news" albo "pisz newsy nie wypracowania". Piszą to te stare dziady co to w latach 00' na starych forach coś robiły a teraz tylko narzekają. Sami nie zrobią nic a zarzuty pewnie odbiją kolorkiem na forum. Zgłaszam się jako jeden z wielu na moda forum, w sumie nie wiem po co. Jak nim zostanę to pewnie znowu narzekanie. A stagnacja, i narzekanie wiecznie trwa. Oto PV AD 2019.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: kowalt, robdy, Makion, Ari, Bulbinek
20.01.2019, 15:48
RE: Pokemon Valhalla A.D. 2019 okiem dzieciaka.
moje ogłoszenie było lepsze

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
20.01.2019, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 16:26 przez Makion.)
Wiesz co? Powinieneś być ponad to, delikatnie mówiąc. Tak bardzo jest dobrze narzekać. Nie! Negować czyjąś pracę z komfortowej pozycji komentującego. Rozumiem i cieszę się, że ty jako nastoletnia osoba masz w sobie zapał, że chcesz zmienić status stagnacji i ja osobiście Ciebie podziwiam. Bo chcesz coś robić dla PV, czego ja w twoim miejscu nie chciałem, bałem się, czy wymyślałem wymówki, by nie robić nic produktywnego. Może starsi użytkownicy już nie wierzą, że PV jest w stanie się podnieść, ale rozumiem że taka postawa może być demotywująca dla osób z inicjatywą, więc ja proszę tylko o jedno. Szanujmy siebie na wzajem, jeżeli Pikantoni popełni błąd, po prostu mu to wskażcie, bez osobistych wycieczek, bo nikt z nas nie urodził się idealny i każdemu zdażają się wpadki. A ty Pikantoni, wierzę że swoim zgłoszeniem na newsmana wiedziałeś na co się piszesz, nawet na krytykę, czy zwykłą uszczypliwość. Nie wiem jak co Ci doradzić... po prostu pisz, bądź twardy, rozwijaj się, a nabierzesz doświadczenie. Tylko nie zapominaj, że robisz to za darmo, a PV to wbrew pozorom żadna, poważna redakcja i po za tym powinieneś czerpać przyjemność ze swojej pracy. Nie zwracaj uwagi na malkontentów.

Jeżeli poszukujesz chociaż jednej osoby, od której chciałbyś otrzymać feedback, to z przyjemnością taką osobą zostanę.

Pamiętaj, aby traktować swoją pracę na rzecz PV z dystansem i nie brać sobie do serca opinii osoby, która wchodzi na forum/stronę raz na ruski miesiąc...

Oczywiście nie chcę tu nikogo urazić, ale skoro mamy pierwszą osobę, która chce coś zrobić i być może pociągnie za sobą innych, to dajmy jej najpierw szansę i nie negujmy na zapas Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: kowalt, Anton, robdy, Piotrek1113, Kazyleusz, Waren78657, Ari, Viger
20.01.2019, 16:32
(20.01.2019 16:11)Makion napisał(a):  Wiesz co? Powinieneś być ponad to, delikatnie mówiąc. Tak bardzo jest dobrze narzekać. Nie! Negować czyjąś pracę z komfortowej pozycji komentującego. Rozumiem i cieszę się, że ty jako nastoletnia osoba masz w sobie zapał, że chcesz zmienić status stagnacji i ja osobiście Ciebie podziwiam. Bo chcesz coś robić dla PV, czego ja w twoim miejscu nie chciałem, bałem się, czy wymyślałem wymówki, by nie robić nic produktywnego. Może starsi użytkownicy już nie wierzą, że PV jest w stanie się podnieść, ale rozumiem że taka postawa może być demotywująca dla osób z inicjatywą, więc ja proszę tylko o jedno. Szanujmy siebie na wzajem, jeżeli Pikantoni popełni błąd, po prostu mu to wskażcie, bez osobistych wycieczek, bo nikt z nas nie urodził się idealny i każdemu zdażają się wpadki. A ty Pikantoni, wierzę że swoim zgłoszeniem na newsmana wiedziałeś na co się piszesz, nawet na krytykę, czy zwykłą uszczypliwość. Nie wiem jak co Ci doradzić... po prostu pisz, bądź twardy, rozwijaj się, a nabierzesz doświadczenie. Tylko nie zapominaj, że robisz to za darmo, a PV to wbrew pozorom żadna, poważna redakcja i po za tym powinieneś czerpać przyjemność ze swojej pracy. Nie zwracaj uwagi na malkontentów.

Jeżeli poszukujesz chociaż jednej osoby, od której chciałbyś otrzymać feedback, to z przyjemnością taką osobą zostanę.

Pamiętaj, aby traktować swoją pracę na rzecz PV z dystansem i nie brać sobie do serca opinii osoby, która wchodzi na forum/stronę raz na ruski miesiąc...

Oczywiście nie chcę tu nikogo urazić, ale skoro mamy pierwszą osobę, która chce coś zrobić i być może pociągnie za sobą innych, to dajmy jej najpierw szansę i nie negujmy na zapas Wink

Dzięki za wsparcie!
Doskonale wiedziałem na co się piszę zostając newsmanem, a i ten post nie jest spowodowany krytyką dotyczącą mej działalności, gdy jest ona tylko przykładem do zobrazowania działania pewnych użytkowników forum/discorda/strony PV (myślę że te osoby wiedzą że to o nie chodzi). Jednocześnie apel do wszystkich: chętnie przyjmuję krytykę (ale na poziomie oczywiście) i rady, chciałbym też podziękować Nilsonowi za poprawkę w moim newsie wedle tego co było krytykowane!

Discord: Anton#6229

3DS FC: 1264-2185-2386
IGN: Ant0n1
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion
20.01.2019, 17:00
Gdy młody narzeka na to że starzy narzekają :V

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Asmod, Lucar
20.01.2019, 17:04
(20.01.2019 17:00)Nekuro napisał(a):  Gdy młody narzeka na to że starzy narzekają :V

Wypraszam sobie! Ja satyrycznie komentuje, nie narzekam xD

Odpisz
20.01.2019, 17:35
Trochę konfabulujesz, Antek.
Moim zdaniem to dobrze, że się rzucasz. My, stare dziady PV, też tacy byliśmy. Nie było straconej chwili, jeśli tylko można było się poawanturować o stronę i fandom.
Ale piszesz, że stare dziady piszą: "kiedyś to były czasy, stara dobra Valhalla". Hmmm... no chyba nie w tym wątku, o którym tu mówimy. Fakt, te stare dziady, które jeszcze tu zaglądają pamiętają lepsze czasy PV, ale to nie były na pewno jej dobre czasy. Raczej jesteśmy w stanie miło je wspominać, bo dobrze się wtedy bawiliśmy i generalnie atmosfera między samymi użytkownikami była dobra. Nawet jak się kłóciliśmy, to raczej uważaliśmy się za "kochanych wariatów" (poza kilkoma patologicznymi przypadkami). Te faktycznie stare dobre czasy to pamiętają może Vapek, Nid czy Raik. Reszta jest tu od 2012-2014, więc to nie aż taki antyk.
Powody, dla których nikt nic nie robi podawałem Ci nieraz. I faktem jest, że to nie jest tylko wina vulpa, czy tylko wina Daru. Można powiedzieć, że i sami użytkownicy w pewnym zakresie mogli być demotywujący. Trzeba jednak znać proporcje! Bo jednak to zadaniem ekipy jest działanie, a im wyżej, tym w większym stopniu. Naprawdę męczy mnie już cholernie ten wątek, więc pozwól, że nie będę go tu rozwijał.
Co do Twojej aktywności, to wiesz, jak bardzo mnie cieszy, że ktoś młody chce coś robić, bo to dosłownie promyczek nadziei na pochmurnym niebie PPS-u, gdzie nie ma tworzenia elit, kreacji redaktorów i chęci do działania. Co do samej krytyki, to nie przesadzaj. Ile osób coś niemiłego Ci napisało, pięć? Cała reszta albo to przyjęła jak jest albo i się ucieszyła. Zresztą pamiętasz, że staraliśmy się Ci na discordzie pomóc z formatowaniem. Także nie przejmuj się i nie ekscytuj zbytnio; krytyka musi być (także nieuzasadniona), bo wynika z samej wadliwej natury człowieka. Zobaczysz, że za dwa lata aktywności PPS-owej nic Cię na tym polu nie ruszy.

No a tak generalnie to PV 2019 niczym nie różni się od PV 201X. Można to najlepiej podsumować zdaniem: jest jak zawsze, tylko bardziej. Taki obraz nasz.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piotrek1113, Kazyleusz, Anton, Lucar
20.01.2019, 17:40
Nie ukrywam, że przydałby się powiew świeżości, czyli kogoś młodego i ambitnego. Jeżeli ktoś chce pomóc, ma jakieś plany, pomysły, ambicje i co najważniejsze chęć, powinno się takiej osobie dać szansę. Chyba nic tak nie boli jak krytyka osób, dla których ktoś, nieodpłatnie poświęca swój wolny czas. To właśnie tutaj jest problemem. Ktoś coś robi - źle, ktoś nic nie robi, też źle. Wszelkie ambicje są od razu tłumione, a jak nie to zapał i tak mija po chwili spędzonej tutaj. Starsi nie przekażą forum młodszym bo nie siedzą w temacie od zawsze, ale to młodsi mają czas na zajęcie się takimi rzeczami. Kiedyś Valhalla była wielka, teraz to cmentarzysko - dlaczego? Bo właśnie wszystkim starszym brakło czasu. Nie ma już wakacji, jest rodzina i praca. Chcą czy nie, dotknął nas konflikt pokoleń.

Ach, jeszcze jedno - Polacy lubią narzekać, mamy to w genach i ciężko będzie to przeskoczyć Tongue
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Makion, Piotrek1113, Kazyleusz, Anton, Viger
20.01.2019, 18:43
Sprostowanko
:
Określenie "stare dziady" nie miało w zamyśle nikogo urazić ani nie jest skierowane bezpośrednio do nikogo. Chciałem nazywając to tak opisać pewien schemat zachowań który bardziej lub mniej można przypisać prawie każdemu z zebranych. Także ten, wszytkich was lubię i szanuję,

xoxo
Anton

Odpisz
20.01.2019, 18:46
Niektórzy tu mają już kryzys wieku średniego i nie wolno tak do nich pisać XD

Odpisz
20.01.2019, 19:03
(20.01.2019 18:46)Conquest napisał(a):  Niektórzy tu mają już kryzys wieku średniego i nie wolno tak do nich pisać XD
*patpat*
Odpisz
20.01.2019, 19:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2019 19:04 przez Lucar.)
To chyba m.in. o mnie i wczorajszych wpisach na shoutboxie XD
Wszedłem po raz pierwszy od 4 lat i od razu rozkłęciłem afere, grubo

EDIT: nie no, jak coś można pomóc w ożywianiu forum, to można mi pisać, chętnie pomogę

[Obrazek: dqXiJ.png]
Odpisz
20.01.2019, 19:06
(20.01.2019 19:03)pikant0ni24 napisał(a):  
(20.01.2019 18:46)Conquest napisał(a):  Niektórzy tu mają już kryzys wieku średniego i nie wolno tak do nich pisać XD
*patpat*

Odpisz
20.01.2019, 19:08
Noo... ja akurat jestem "stara baba" w powinno być "starzy dziadkowie i babcie" Big Grin
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
20.01.2019, 19:10
Przecież Ari jest młoda! Dlaczego tak robisz, Antek!?

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości