Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/printthread.php 16 require_oncePokemon Valhalla Forum
Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Pokemon (http://forum.pokemony.com/forum-1-Pokemon)
+--- Dział: Ultra Sun/Ultra Moon (http://forum.pokemony.com/forum-93-Ultra-Sun-Ultra-Moon)
+--- Wątek: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki (/temat-9937-Breedowanie-HA-w-gen-6-i-gen-7-informacje-statystyki)Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki - robdy - 19.10.2018

Po ostatniej dyskusji z Warenem tutaj odnośnie tego, jakie szanse na przeniesienie HA na potomka ma samiec a jakie samica, postanowiłem zebrać trochę danych i informacji. Mam nadzieję, że dla kogoś to będzie pomocne.

Niestety w wielu miejscach w necie możecie znaleźć nieprawdziwe informacje na powyższy temat. Najczęściej pojawiająca się wersja jest taka, że samica z HA ma 80% szans na potomka z HA, w przeciwieństwie do samca, który ma 60%. Nie jest to prawdą.

Przeniesienie HA na potomka z samicy następuje w 60% niezależnie od konfiguracji (samica-samiec, samica-Ditto, samiec-Ditto). W tym ostatnim przypadku (samiec-Ditto), Pokemon rodzaju męskiego jest traktowany przez grę jako samica, ponieważ ability Ditto nie ma żadnego wpływu na potomka.

Kilka źródeł:
Po pierwsze datamining zrobiony przez SciresM (dla nieobeznanych, SciresM to człowiek, któremu m.in. zawdzięczamy bardzo szybkie info o mechanikach w USUM - praktycznie w ten sam dzień kiedy wyciekla gra opublikował kilka tweetów na ten temat).

Pełny kod:
[Obrazek: DBzdM1OXYAA9flU.jpg]

Tutaj konkretnie fragment kodu dotyczący HA:
[Obrazek: Xz4TWkY.png]

Tłumaczenie na polski: jeśli rndAbility (0-99) jest większe od 20 to ability nr 1 a jeśli większe bądź równe 40 (czyli w sumie 60 możliwości) to HA. Dla pozostałych (czyli 20-39), ustawia się ability nr 2. rndAbility to losowa wartość generowana przez grę podczas powstawania jajka. Dokładne wyjaśnienie (w języku angielskim) TUTAJ.

Dla potwierdzenia zebrałem jeszcze kilka statystyk (mój post w języku angielskim TUTAJ) na podstawie jajek wybreedowanych przez ludzi z /r/SVExchange (miejsce do wymieniania się jajkami pomiędzy trenerami tak, aby Pokemon wykluł się shiny - o tej mechanice postaram się jeszcze napisać).

Wszystkie dane jakie zebrałem jak i tabelki z podsumowaniem możecie znaleźć TUTAJ.

Liczba jajek o jakich informacje zebrałem to 1905 z samicy i 779 z samca. Statystyki pokazują 60% dla dziedziczenia Hidden Ability, niezależnie od płci (oczywiście pamiętając, że w przypadku gdy breedujemy bez Ditto, tylko ability samicy ma wpływ na ability potomka).


RE: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki - Waren78657 - 19.10.2018

No ostatnia statystyka już mnie bardziej przekonuje, będę musiał zrobić test, sam wprawdzie, dla pełnej pewności


RE: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki - Vic - 19.10.2018

zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe. Jak już zamierzamy być profesjonalni to wypadałoby stosować odpowiednie dowody rzeczowe.


RE: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki - robdy - 19.10.2018

(19.10.2018, 16:15)Victoriatus napisał(a): zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe.

Cenna uwaga, poprawione