Pokemon Valhalla Forum
Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Pokemon (http://forum.pokemony.com/forum-1-Pokemon)
+--- Dział: Manga (http://forum.pokemony.com/forum-4-Manga)
+--- Wątek: Pokemon Special w Polsce - co dalej? (/temat-9242-Pokemon-Special-w-Polsce-co-dalej)

Strony: 1 2


Pokemon Special w Polsce - co dalej? - DarkSteel??? - 9.04.2017

Ktoś może wie czy są jakieś oznaki, że manga Pokemon zostanie wydana w Polsce? Skoro mangowe wydawnictwa wydają takie popularne tytułu-tasiemce jak Naruto, Bleach czy One Piece to czemu Pokemony się dotąd nie załapały?


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Bidulkę - 9.04.2017

Ha ha ha.
Po prostu JPF nie powiodła się sprzedaż "zeszytów" i nie mają w planach jej wznowienia.
he he he


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Shadic - 9.04.2017

Special po polsku kiedyś był, ale jak kolega wyżej zauważył wydawcy nie szła sprzedaż i wycował się z dalszej publikacji po polsku. Aktualnie nie ma wydawnictwa, które, by się podjęło wydać Speciala po naszemu.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Conquest - 9.04.2017

Nie wiem czy mogę linkować, ale zaryzykuję. W skrócie chodzi o to, że Pokemon Adventures w Polsce było wydawane, ale teraz nie jest i długo nie będzie: http://pokeserwis.pl/pokemon-w-polsce-2-pokemon-adventures/


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Ari - 9.04.2017

(9.04.2017, 16:08)Bidulkę napisał(a): Po prostu JPF nie powiodła się sprzedaż "zeszytów" i nie mają w planach jej wznowienia.

Zeszyty? Toć to były bloki xD Pamiętam jak kiedyś w Kawaii opisywali tą mangę jako "dziwaczną i drogą kolorowankę formatu A4, gdzie logo Pokemona widać ze 100 metrów - i jak z tym bezwstydnie iść przez miasto?". Nic dziwnego, że im sprzedaż nie wypaliła. Dzieci ani tego porządnie pokolorować nie mogły, a czytać czarno-biały komiks - bleeh, lepiej było sobie kupić Kaczora Donalda :/


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Shad - 10.04.2017

JPF mówiło że o licencje na mangę musieliby jeszcze prosić stronę amerykańską. Cena by była pewnie większa niż sprzedaż, mało opłacalne. Jedna z najlepszych mang jak dla mnie (wzgórze Apolla) sprzedaje się tak kiepsko że przez najbliższe lata nic podobnego na nasz rynek nie wejdzie, nie mówiąc już o Pokemonach, które w fandomie dalej są uważane za gry dla dzieci. Chociaż jak oglądam TVgry, to tam chyba wszyscy prezenterzy grali w pokemony i lubią tę serię wiec mogę się mylić Big Grin. Więc albo pozostaje kupno importów, albo pogodzenie się z faktem że nigdy nie wyjdzie to u nas.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Nid - 11.04.2017

Żadne wydawnictwo nie będzie wydawać mangi dla góra 70 osób (a mieliśmy zebrać śmieszną ilość 500 podpisów), bo tyle podpisało petycję, która była jedyną szansą po wielu, wieeeeelu rozmowach w siedzibie JPFu. Po tym jak została odwalona chała przez polski fandom pokemonowy to mi nawet odechciało się starać o taką formę Adventures. Pokemony wśród fandomu M&A również nie mają dobrej opinii, zwykle słyszę o wspomnieniach dzieciństwa, GO lub kiczu, a true fani wolą czytać/oglądać po jap/ang. Także tego.
Tu macie stronę od Kawaii, wspomnianą przez @Ari: http://pokespecial.pl/pokemon-adventures-polsce/

Polskim fanom Pokemon Special pozostało: albo sprowadzenie z WB angielskich tomików, albo czytanie online po angielsku dzięki Illiuminationscanlation, albo po polsku dzięki pokespecial.pl


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - DarkSteel??? - 11.04.2017

Niestety nie znam angielskiego, więc nie dam rady czytać po ang ani oglądać po ang. A czytanie w formie e-booka to dziwna sprawa.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Nid - 12.04.2017

(11.04.2017, 14:27)DarkSteel??? napisał(a): Niestety nie znam angielskiego, więc nie dam rady czytać po ang ani oglądać po ang. A czytanie w formie e-booka to dziwna sprawa.

W takim razie jedyne co ci pozostało to cicho wierzyć, że i tego lata Pokemon GO wywoła furorę a mainstream się znów nimi zachwyci- wtedy możliwe, że któreś wydawnictwo pomyśli, że wydawanie pokemonów ma sens. Na PokeScenę w tej kwestii nie ma co liczyć.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - DarkSteel??? - 2.06.2017

A widzowie Judiego, który nagrywa Pokemony? Oni by dali radę dobić do tej 500tki...


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Bidulkę - 2.06.2017

Bez problemu poke-jutuberzy mogli by zdobyć podpisy w mniej niż 24 godziny.
Hikomikos? Kushi? Miss Aga? Judi? Kto jeszcze wybił się na GO? Mogliby urządzić jakiś gówniakowy konkurs, wtedy dzieciaki rzuciłyby się bez problemy na ankietę i tak jak już wcześniej wspomniałem, podpisy zostały by zebrane. Potem zostaje jeszcze jedna kwestia - Oby znaleźli się potencjalni klienci i JPF nie przestał wydawać speciala po 2-3 tomach.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Nid - 3.06.2017

i komu byście dali wypełnioną ankietę? Myślicie, że poszłabym po 3 latach i powiedziała "no wiem, że powinnam zrobić to w miesiąc, ale patrzcie! uzbierałam, aż 500 podpisów! w 3 lata!"
Fandom dał dupy, więc nie liczcie na tych pseudofanów, którzy podpiszą a potem nie kupią, skazując tym samym serie po max 3 tomach na niebyt w Polsce.
Fandom mangi w Polsce nie istnieje, mangę online czyta wręcz garstka - do 30 osób, tych co kupią mangę będzie niewiele więcej.
Ponadto postawa WSZYSTKICH wydawców do Pokemonów jest tak sama - nie traktują tego jako poważnego biznesu. Dam za przykład jednego z naczelnych redaktorów bardziej znanego wydawnictwa (i to nie JPFu - nie będę mówiła którego, bo nie chcę u nikogo zniechęcać do danej reakcji) o podsunięciu pomysłu wydawania mangi Pokemon Adventures. Jak zareagował? Włożył palec do gardła, imitując odruch wymiotny. A w ciągu moich 10 lat tłumaczeń rozmawiałam już chyba ze wszystkimi.

Obdzieracie się z godności prosząc FANÓW YOUTUBERÓW (!sic) o takie rzeczy.


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - DarkSteel??? - 10.06.2017

Wygląda na to że manga Pokemon nie jest jednak Stak fajna, jak powiadają...

No i jest nieco dziwna...
http://www.puclpodcast.com/wp-content/uploads/2015/01/And-heres-an-arbok-being-cut-in-half-_ce2f895ba595d4999d6ce5c4b5d45edc.png


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Waren78657 - 10.06.2017

(10.06.2017, 12:21)DarkSteel??? napisał(a): Wygląda na to że manga Pokemon nie jest jednak Stak fajna, jak powiadają...

No i jest nieco dziwna...
http://www.puclpodcast.com/wp-content/uploads/2015/01/And-heres-an-arbok-being-cut-in-half-_ce2f895ba595d4999d6ce5c4b5d45edc.png

To jest w niej najlepsze przecież, wkońcu trochę realizmu Wink


RE: Pokemon Special w Polsce - co dalej? - Nid - 12.06.2017

jeżeli chcesz dawać przykłady ostrych obrazków to nie dawaj milion razy oklepanej staroci z '97 - są inne scenki i na czasie:

[Obrazek: 3ad.png]

tu masz po polsku: http://manga.pokespecial.pl/Tom_ORAS/ORAS19/14