Pokemon Valhalla Forum
Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Pokemon (http://forum.pokemony.com/forum-1-Pokemon)
+--- Dział: Dyskusje ogólne (http://forum.pokemony.com/forum-60-Dyskusje-ogolne)
+--- Wątek: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? (/temat-8677-Czy-jest-szansa-na-nowa-serie-Pokemon-Tazo)

Strony: 1 2 3

Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Maddox - 17.08.2016

Wiecie, tak sobie myślę. Od momentu wyjścia gry "Pokemon GO" w niewyobrażalnym tempie wszyscy zaczęli się interesować tą grą, ale także i samymi pokami - Morze materiałów telewizyjnych oraz prasowych, zebrania fanów w każdym wieku, nie wspominając już o dopiero co zdobytej i ujawnionej informacji przez Hikomikosa iż McDonalds powraca na dniach do pokemonowych zabawek. To jest właśnie to co mi naprawdę dało do myślenia, biorąc pod uwagę zwłaszcza fakt iż ta promocja nie jest bezpośrednio związana z samym "Pokemon GO" a z pokami ogólnie.

Frito Lay a konkretni marka Cheetos (w późniejszych latach już całkowicie to na nich skupiały się Tazosy gdyż jedynie tam one się pojawiały) są jakby ambasadorami promocji związanych z poczkami tak w Polsce, jak i w przeogromnej ilości innych krajów. Obecnie trwa promocja "Epoki lodowcowej" do dnia 14 Grudnia niby, jednak praktycznie zawsze wypuszczają oni kolejną o wiele wcześniej. Zwłaszcza gdy może im się to opłacić.

Sądzicie że jest szansa aby kolejna lub ewentualnie któraś z najbliższych promocji to była nowa seria pokemon Tazo? Osobiście uważam że totalnie tak, nie zdziwiłoby mnie nawet kilka różnych serii pod rząd jak w czasach ich pierwszej świetności, ponieważ jak im kiedyś napisałem list z prośbą o nową serię w przypadkowym momencie, to mi wysłali jakiegoś gotowca jako odpowiedź z którego to nic nie wynikało, podczas kiedy w sytuacjach gdy mogą porządnie zarobić przyciągając klientów daną promocją, to byli do tego zawsze pierwsi by dawać poczki, czego głównym dowodem jest właśnie 6 serii Tazo pod rzad startując w samym 2000 roku kiedy to były one najbardziej popularne i kończąc gdy ta popularność ucichła. To jest największy pokemonowy boom od tamtej pory, więc sądzę że należy już szykować rączki do macanka.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Ertix - 17.08.2016

Ja bym bardzo chciał by były. Najbardziej zależy mi na tazosach od serii HG/SS w górę.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Bidulkę - 17.08.2016

Jeżeli by zaczęli, to z pewnością z Kanto albo Alolą. Kanto - bo w GO są tylko poki z tego regionu, a Alola bo nowe gry. Lecz, niestety, moim zdaniuem nie wypuszcza tazosów z polami podobnie, sama firma podpisywała nam wielokrotnie, że mają nas w czterech literach etc. - chodź, kto wie... Bardziej od tazo, wolałbym jednak albumy z naklejkami w dobrych rogalikach od Chipcao.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - noiL - 17.08.2016

Niestety drogie dzieci, ale jestem pewien na 99.99% ze nic takiego juz nigdy nie pojawi sie w chipsach. (nigdy nie daje 100% bo nie jestem ignorantem).
A dlaczego się nie pojawi? No cóż... mamy ere internetu i elektroniki. Więc okrągłe kawałki papieru z nadrukiem pokemona już dzieciaków nie "jara". Teraz takie rzeczy zbiera się w grach, aplikacjach itd...

Pozatym odpowiedzcie sobie sami na pytanie... kiedy ostatni raz widzieliście coś w stylu Tazo w Laysach?

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Ertix - 17.08.2016

@noiL - ale to nie przeszkadza twórcom by wydawać co raz to nowsze talie kart (też papier). W pozostałych krajach dalej jest moda na tazo (Azja).
A kiedy? Cały czas jest reklamowana ''Epoka Lodowcowa''.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Turtwiczka - 17.08.2016

Nie żeby coś, ale ja już do nich pisałam jakiś rok temu (zarówno do polskiej, jak i do amerykańskiej siedziby) i nawet nie dostałam kopiuj-wklejki w ramach odpowiedzi. Mogę oczywiście napisać jeszcze raz koncentrując się tym razem na siedzibie w US bo to od nich wychodzi pomysł, ale na nic bym nie liczyła.
(Tazo poke mają się dobrze w Azji, polecam Tongue )
Mogę nawet zrobić petycję międzynarodową na change.org jeśli uważacie, że dużo ludzi podpisze, ale to już od Was by zależało, czy nabierze na rozgłosie (nie mam teraz czasu spamować na zagranbicznych stronach linkami Tongue ).

@Bidulkę
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Edit:
Chcecie to bombardujcie ich tu: https://lays.pl/kontakt
A zresztą! Napisać nie zaszkodzi. Ode mnie zapytanie do polskiego oddziału już poszło:
[Obrazek: 84YR5pM.jpg]
Wieczorem przysiądę nad angielską wersją, żeby była dłuższa, mądrzejsza i bardziej mówiła im o pieniądzach w miły sposób Tongue

Edit 2:
Kontakt do angielskiej wersji:
http://www.fritolay.com/contact.htm
[Obrazek: ZwGJ6c5.jpg]
Dobra, napisałam cuś takiego:
"Dear Sir or Madam,
I would like to put a spotlight on the issue regarding pokemon tazos which were present in your products around the year 2001 and later ones. There is a lot of people who would like to see them again in your products - that is the reason for my message.
Right now, people worldwide enjoy playing "Pokemon Go", the newest hit which becomes more and more popular every day. As you probably know, the demand for products depicting Pokemon has increased rapidly over the last 2 months. Therefore, I would like to suggest you something and ask you at the same time - is it possible for you to introduce the new set of Pokemon tazos in your products once more? I am convinced it would also increase your sales a lot - a quick look at eBay or other companies selling Pokemon products can prove my point (their sales have been skyrocketing and the demand is really high!). Fans worldwide will be able to enjoy not only the taste of the food you produce, but also the merchandise will influence their choice to choose your product if you do so. I think introducing the whole idea is beneficial for both parties.
I look forward to hearing from you. Letting me know the answer would be really appreciated.

Yours faithfully,
moje-imię-i-nazwisko Tongue
one of the hundreds of thousands of Pokemon tazos fans worldwide, Poland"

Heh, po wysłaniu wiadomości wyskoczyło mi "Thanks for contacting us! We’ll be in touch shortly." Jaaasne...

Jeśli ktoś coś odpisze to dam Wam znać Wink

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Nid - 17.08.2016

(17.08.2016, 12:25)Maddox napisał(a): Wiecie, tak sobie myślę. Od momentu wyjścia gry "Pokemon GO" w niewyobrażalnym tempie wszyscy zaczęli się interesować tą grą, ale także i samymi pokami - Morze materiałów telewizyjnych oraz prasowych, zebrania fanów w każdym wieku, nie wspominając już o dopiero co zdobytej i ujawnionej informacji przez Hikomikosa iż McDonalds powraca na dniach do pokemonowych zabawek.(...)

Tak naprawdę pierwszą osobą, która zdobyła info był Dim, również użytkownik tego forum. Mimo całej sympatii do Hiko mam mu za złe, że nie przyznał się do tego kto pierwszy rozniósł wieści.

Jeżeli chodzi o tazo, ja jestem na tak. W końcu dusza kolekcjonerki zawsze pozostanie wierna swym ideałom. Nawet dodałam swoje 5 groszy do zapytania o tazo, które podesłała Turtwiczka

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Magor - 18.08.2016

marne szanse

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - TheKillerPL - 18.08.2016

Na 35% tak i na 65% nie.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Magor - 18.08.2016

(18.08.2016, 10:27)TheKillerPL napisał(a): Na 35% tak i na 65% nie.

wpierw muszą zrobić badania rynku bo hajp na poksy może spaść równie szybko jak podskoczył

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - MagicMuppetMan - 18.08.2016

(18.08.2016, 10:53)Magor napisał(a):
(18.08.2016, 10:27)TheKillerPL napisał(a): Na 35% tak i na 65% nie.

wpierw muszą zrobić badania rynku bo hajp na poksy może spaść równie szybko jak podskoczył

Najpierw muszą zapytać księgowych. CorpoZombie nie słuchają nikogo innego. Oczywiście, zakładając, że ktoś w ogóle czyta te maile.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - noiL - 18.08.2016

Cytat:I am convinced it would also increase your sales a lot - a quick look at eBay or other companies selling Pokemon products can prove my point

Cytat:Fans worldwide will be able to enjoy not only the taste of the food you produce, but also the merchandise will influence their choice to choose your product if you do so

To 2 zdania mnie naprawde rozbawiły i zażenowały jednocześnie Big Grin

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Turtwiczka - 18.08.2016

Łaał. Odpisali.

[Obrazek: HQ11mJz.jpg]

Czyli po naszemu:

"Cześć Anna,

dziękujemy bardzo za skontaktowanie się z Frito-Lay, dział PepsiCo. Jest nam miło, że że pomyślałaś aby podzielić się z nami swoim pomysłem!

Jak możesz sobie wyobrazić, otrzymujemy wiele sugestii i pomysłów od konsumentów - poczynając od naszych produktów, na naszych reklamach kończąc. Podczas gdy doceniamy że ktoś chciałby podzielić z nami się swoim kreatywnym pomysłem, zdecydowaliśmy wiele lat temu aby wprowadzić politykę nieakceptowania niezamówionych pomysłów spoza firmy.

Trzymając się tej wspólnej zasady mamy nadzieję że zrozumiesz, że nie możemy zrealizować twojego pomysłu.

Dziękujemy ponownie za nawiązanie kontaktu! Bardzo doceniamy Twoją lojalność przekąskom Frito-Lay.

Pozdrowienia,

Tina
osoba odpowiadająca za kontakt z klientami w PepsiCo"

Spoiler nie do otworzenia poniżej 18. roku życia:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Cóż, przynajmniej dostałam w odpowiedzi kopiuj-wklejkę, wcześniej nie dostałam nic.
Swoją drogą założę się, że pani Tina na 100% nie pomyśli nawet o przekazaniu naszego pomysłu móżgom decydującym o tym co nadrukowywują na tazo. W końcu odpisanie mi zajęło jej ok. godzinki-dwóch :V Meh.

P.S. Wiadomości zwrotnej z polskiego oddziału jak na razie ani widu, ani słychu.

Edit:
(18.08.2016, 15:06)noiL napisał(a):
Cytat:I am convinced it would also increase your sales a lot - a quick look at eBay or other companies selling Pokemon products can prove my point

Cytat:Fans worldwide will be able to enjoy not only the taste of the food you produce, but also the merchandise will influence their choice to choose your product if you do so

To 2 zdania mnie naprawde rozbawiły i zażenowały jednocześnie Big Grin

Stwierdziłam że skoro to 'Murica to pewnie gorsze teksty słyszeli w obsłudze klienta i nie zaszkodzi się podlizać i pomachać im dolarami przed oczami Tongue

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Twister - 18.08.2016

(18.08.2016, 15:16)Turtwiczka napisał(a): Swoją drogą założę się, że pani Tina na 100% nie pomyśli nawet o przekazaniu naszego pomysłu móżgom decydującym o tym co nadrukowywują na tazo. W końcu odpisanie mi zajęło jej ok. godzinki-dwóch :V Meh.

Pewnie nie przekazała. Ale nie wiń od razu jej samej. Może dostała wytyczne z góry, co ma odpowiadać w takich sytuacjach. Może dziennie takich maili ma setki.

RE: Czy jest szansa na nową serię Pokemon Tazo? - Maddox - 18.08.2016

(17.08.2016, 23:23)Nid napisał(a): Tak naprawdę pierwszą osobą, która zdobyła info był Dim, również użytkownik tego forum. Mimo całej sympatii do Hiko mam mu za złe, że nie przyznał się do tego kto pierwszy rozniósł wieści.

Rozumiem o co ci chodzi. Osobiście mam zamiar kupić wszystkie 16 figurek w taki czy inny sposób i jeśli Dim to kiedykolwiek przeczyta to dzięki ci wielkie za cynk, inaczej nie miałbym pojęcia co się dzieje. A Hiko tak postąpił tylko po to jak sądzę, aby skupić większą uwagę na swojej osobie i co za tym idzie także i kanale, co opłaca mu się materialnie ponieważ jest partnerem YT a Dim nic na tym nie traci. Wierze w to iż pozwolił mu wykorzystać to info bez podania siebie jako autora.

Ach, także dostałaś generic odpowiedź Turtwi. Aczkolwiek, faktem jest iż pisze tam jak byk iż podążają za swoim a to oznacza za pieniążkami, tak więc nie ma zmian co do głównego ich priorytetu. Pod koniec Listopada się wszystko wyjaśni jak wyjdzie kolejna promocja, mówię wam.