Pokemon Valhalla Forum
Konkurs - stwórz postać - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Fan (/forum-27-Fan)
+--- Dział: Archiwum Fan Area (/forum-82-Archiwum-Fan-Area)
+---- Dział: Archiwum Fan Artu (/forum-83-Archiwum-Fan-Artu)
+---- Wątek: Konkurs - stwórz postać (/temat-7201-Konkurs-stworz-postac)

Strony: 1 2 3

Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 14:04

Witajcie wszyscy Fanartowcy.
Osobiście organizuje taki mały konkursik, w którym każdy może wziąć udział.

Główny temat konkursu: Waszym zadaniem jest stworzenie dowolną techniką (ołówki, wycinanki, komputery itd.) Postaci, która byłaby negatywną (czyli powiedzmy taki sobie Zespół R). Oprócz oczywiście narysowania samej postaci, musicie dołączyć do niej opis (Jak ma na imię, kim jest, co potrafi, jaki jest jej/jego plan)

Podlegać ocenie będą:
1) Kreatywność, fajnie skomponowany wygląd postaci i oryginalne przedstawianie jej. Oczywiście możecie się na czymś wzorować, ale zróbcie to tylko w geście wzoru, a nie kalki.
2) Wykonanie, nie zależnie od tego jaką to zrobicie metodą, byłoby miło, gdybyście nie traktowali tej pracy na "odwal się". Praca powinna być estetyczna.
3) Styl, możecie wybrać sobie styl taki, jaki chcecie. Nie zależnie czy będzie to styl mangowy, realistyczny czy komiksowy, będziecie mieć równe szanse. Nie jest tak że jeśli ktoś narysuje coś realistycznego, to ma większe szanse niż ktoś, kto narysował coś mangowego. Ocenia się umiejętności, jakimi dysponujecie przy danym stylu.

Zasady:
1) Nawet nie myślicie o plagiacie, podkradanie cudzych prac jest zabronione.
2) Podchodzimy do tematu z powagą, możecie stworzyć komicznego złego bohatera, ale nie twórzcie mi żadnych obraźliwych rysunków, czy wrednej parodii kogoś z prawdziwego świata.
3) Aby obrazek był wzięty pod uwagę (i jako, że jest to forum o pokemonach) każda postać musi mieć przynajmniej jedną pokemonową rzecz w swoim kostiumie (może to być Pierścień ze znakami Unown'ów, albo kolczyki w kształcie ogonu Glaceona, czy też kolce Ariadosa, to już zostawiam dla waszej wyobraźni.
4) Prace zgłaszacie w tym wątku.

Termin: Konkurs trwa do 22 kwietnia, aby wam czasu nie brakło.

A teraz chyba coś, co interesuje was najbardziej, Nagroda: Ogólnie rzecz ujmując, oprócz stworzenia typowej zabawy, pożeracza wolnych chwil dla naszej znudzonej społeczności, do stworzenia tego konkursu przyświecał mi jeszcze jeden cel. Który niestety musi pozostać tajemnicą, do czasu wytypowania zwycięzcy. Obiecuje wam, że nagrodą nie jest żaden przedmiot materialny (choć teoretycznie, rzecz dla której organizuje ten konkurs jest realna i można będzie ją kupić, ale wy dostaniecie za free)
Niektórzy z was (materialiści) powiedzą:"Co to ma być, to jest ta nagroda? Co mnie to interesuje!?"
Lecz inni powiedzą:" Oh, jakie to miłe, czuje się zaszczycony, Postać którą stworzyłem/am zostanie zapamiętania na zawsze Big Grin"
Jeżeli należycie do tej drugiej grupy, to czekam na wasze prace, jeśli należycie do tej pierwszej, to co wy tu jeszcze robicie? Oczywiście macie prawo nie zgadzać się na upowszechnienie waszej pracy. Ale i tak możecie wziąć udział, dla zabawy.

Czekam więc na wasze konkursowe zgłoszenia, oceną zajmę się tylko ja (Dlaczego? Ponieważ chce aby każdy wziął w tym udział, a jakby ktoś był Jurą to by po prostu nie mógł)
Mam nadzieję, że będziecie miło pracować.
Życzę powodzenia i pamiętajcie: "Kreatywnie, Ładnie i Sprawiedliwie"

RE: Konkurs - stwórz postać - Turtwiczka - 22.03.2015 14:12

(22.03.2015 14:04)Krichower napisał(a):  (...)
Termin: Konkurs trwa do 1 kwietnia, wiec macie umiarkowanie dużo czasu.
(...)
Jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to zadajcie je dzisiaj, od jutra będę tylko obserwował postęp, aby oceniać poszczególne osoby na bieżąco.
(...)

Nieco ponad tydzień czasu to nie aż tak znowu dużo Tongue Secret Santa miał parę tygodni z tego co pamiętam, a i tak kilka osób ledwo się wyrobiło xD

Wątpię, żeby jeszcze dzisiaj wszyscy forumowicze przeczytali ten temat, więc tylko tak podpowiem, że opcja zadawania pytań przez cały czas byłaby chyba rozsądniejsza Wink

A, no i co do obserwowania postępu - to fizycznie niemożliwe żebyś mógł patrzeć na postęp w rysunkach, bo jeśli ktoś zamieści tu swoją pracę to zakładam, że będzie już gotowa, prawda Wink?

Ja się nie zgłaszam, ale życzę powodzenia reszcie Smile

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 14:24

Zgoda, mała przebudowa

RE: Konkurs - stwórz postać - Elia - 22.03.2015 17:54

Cytat:Obiecuje wam, że nagrodą nie jest żaden przedmiot materialny (choć teoretycznie, rzecz dla której organizuje ten konkurs jest realna i można będzie ją kupić, ale wy dostaniecie za free)
Brzmi trochę tak, jakby zwycięska praca miała iść na jakąś koszulkę/przypinkę/kubek/coś w tym stylu. :T Trochę śmierdzi... Ale to tak tylko wtrącenie, bo wygląda na to, że należę do tej pierwszej grupy...

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 19:34

(22.03.2015 17:54)Elia napisał(a):  Brzmi trochę tak, jakby zwycięska praca miała iść na jakąś koszulkę/przypinkę/kubek/coś w tym stylu. :T Trochę śmierdzi... Ale to tak tylko wtrącenie, bo wygląda na to, że należę do tej pierwszej grupy...

Blisko, blisko :3

RE: Konkurs - stwórz postać - Elia - 22.03.2015 19:55

Czyli faktycznie kicha, bo chcesz po prostu wykorzystać to, że ktoś będzie chciał wygrać w konkursie, żeby potem wykorzystać jego pracę. A skoro tak, to powinieneś to zaznaczyć, bo tutaj wchodzi kwestia praw autorskich i ewentualni chętni do konkursu MUSZĄ takie rzeczy wiedzieć...

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 20:00

Problem w tym, że tu nie chodzi o wykorzystanie cudzej pracy. A poza tym zwycięzca będzie miał prawo odmówić jawnej publikacji. Wtedy ta nagroda przechodzi na miejsce II, ale w sumie dzieki za zwracanie uwagi.

RE: Konkurs - stwórz postać - Emillo - 22.03.2015 22:28

Gdzie wysłać prace? Tutaj czy na jakiś e-mail?
Oczywiście może posiadać ku nogi pokemony i mega ring na ręce?
E tam nagroda mnie nie interesuję, bo i tak nie wygram xD , ale warto spróbować Smile

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 23:39

Prace tutaj, i nie bądź taki pewny swojego wyniku. Może będziesz jedynym uczestnikiem :3 I nie może posiadać części ludzkich (Mega ringi) Tylko pokemonowe motywy w kostiumie. Zdajmy się na wyobraźnię. Możesz wymyślić własną wersje MegaRingu, np. Mega Brożka, Mega Spinka Wink

RE: Konkurs - stwórz postać - Emillo - 22.03.2015 23:40

A pokemony? Może mieć?
Dzięki za odpowiedź Smile

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 22.03.2015 23:47

No może, jako zwierzaczki Smile

RE: Konkurs - stwórz postać - Emillo - 2.04.2015 18:54

LINKI :
http://oi58.tinypic.com/2cpayvo.jpg
http://oi60.tinypic.com/8xr4no.jpg

No 4 godziny robiłem.
Nie wyobrażam sobie tego na kubku... xD

RE: Konkurs - stwórz postać - Qwest - 2.04.2015 19:30

Cytat:LINKI :
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Emil/Pulpit/20150402_181452.jpg
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Emil/Pulpit/20150402_181530.jpg
[Obrazek: YouMadeMyDay_section_logo_2_section_logos.jpg]

PS: Polecam ten temat odnośnie pomocy z hostowaniem obrazków :3

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 2.04.2015 21:18

(2.04.2015 18:54)Emillo napisał(a):  LINKI :
http://oi58.tinypic.com/2cpayvo.jpg
http://oi60.tinypic.com/8xr4no.jpg

No 4 godziny robiłem.
Nie wyobrażam sobie tego na kubku... xD

Zgłoszenie nr.1 zostało zaakceptowane. Dziękuje za wzięcie udziału Smile

RE: Konkurs - stwórz postać - Krichower - 4.04.2015 23:24

No C'mon, jedna praca to trochę mało. W konkursach chodzi o rywalizację, a przy jednej pracy Emil wygra walkowerem.