Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/printthread.php 16 require_oncePokemon Valhalla Forum
Poleć książkę - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Inne (http://forum.pokemony.com/forum-21-Inne)
+--- Dział: Inne tematy (http://forum.pokemony.com/forum-22-Inne-tematy)
+--- Wątek: Poleć książkę (/temat-6563-Polec-ksia%C5%BCke)

Strony: 1 2 3 4 5


Poleć książkę - Vapek - 6.10.2014

Jak temat z 'Poleć Anime" dał rade i ludzie autentycznie polecają chińskie bajki innym, to ten temat z przymusu poszedł za tym trendem i postępem xD

Ale żeby nieco ułatwić sprawę - najpierw napiszmy co przeczytaliśmy (nie wszytko - to co aktualnie przychodzi do głowy), a dopiero potem czego szukamy xP

Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3
(nie miałem okazji przeczytać niczego z tego typu opowiadań)


RE: Poleć książkę - Versus - 6.10.2014

Nic takiego nowego i swiezego, ale koniecznie Sapkowski saga o wiedzminie, 7 tomowa przygoda z Garaltem. Uwielbiam do tych ksiazek wracac.


RE: Poleć książkę - Vapek - 6.10.2014

(6.10.2014, 17:11)Versus napisał(a): Nic takiego nowego i swiezego, ale koniecznie Sapkowski saga o wiedzminie, 7 tomowa przygoda z Garaltem. Uwielbiam do tych ksiazek wracac.

podobno ma być nowa książka z wiedźminem od ręki Sapkowskiego, ale hype na niego i tak jest już zbyt duży... mało tego, większość tryhard fanów wiedźmina dowiedziała się o sadze dopiero z gry... co raczej mnie, małego biednego pierwszoklasistę w podstawówce, którą pierwszą książką daną do ręki była "Krew Elfów", mocno, ale to mocno przygnębia Sad

also, czytałem już xD I napisałem, czego szukam przecież, nie wyskakuj mi z taką propozycją xDDDDD


RE: Poleć książkę - Bidulkę - 6.10.2014

Nic mi do głowy nie przychodzi co do Vapka. Ale ja chciałbym przeczytać coś w czym jest dość sporo zwierząt legendarnych (typu Chupacabra) a dokładnie informacji o nich. Chodzi o książkę o kryptozoologii.


RE: Poleć książkę - Scrooge - 6.10.2014

Polecam "Metro 2033". Nie dość, że postapokaliptyczne to jeszcze fantazy ^^ Ostatnio było za darmo na Google Play, nie wiem jak jest teraz.


RE: Poleć książkę - Goldi - 6.10.2014

A ja polecam serię Petera V. Bretta "Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia". Też fantasy i też w pewnym sensie postapokaliptyczne, a poza tym świetnie się czyta.


RE: Poleć książkę - Turtwiczka - 6.10.2014

(6.10.2014, 17:20)Bidulkę napisał(a): Nic mi do głowy nie przychodzi co do Vapka. Ale ja chciałbym przeczytać coś w czym jest dość sporo zwierząt legendarnych (typu Chupacabra) a dokładnie informacji o nich. Chodzi o książkę o kryptozoologii.

Może nie tyle o kryptozoologii per se, ale niektóre przewodniki po serialu "Z archiwum X" mają jako jeden z działów opis bestii czy istot legendarnych widocznych w odcinkach, opis do czego nawiązywały w realu itp. Poza tym w dobrej książce o zjawiskach paranormalnych też są często ich opisy, a nawet całe rozdziały im poświęcone Smile


RE: Poleć książkę - _HEREMIT_ - 6.10.2014

(6.10.2014, 17:19)Vapek napisał(a): podobno ma być nowa książka z wiedźminem od ręki Sapkowskiego
Już jest - ,,Sezon Burz''.

Ludziska! Czytajcie Wiedźmina i Pieśń Lodu i Ognia!


RE: Poleć książkę - GRAnith - 6.10.2014

(6.10.2014, 21:12)_HEREMIT_ napisał(a): Ludziska! Czytajcie Wiedźmina i Pieśń Lodu i Ognia!

Głosujcie na Kongres Nowej Prawicy!

Może trochę inaczej: poleca ktoś Mistrza i Małgorzatę? Muszę przeczytać do szkoły i mam na razie neutralne nastawienie. Ciekawe czy nudne? 550 stron robi swoje i jak bym miał robić coś czego nie chcę (czytał nudy, bo w końcu klasyk i jeszcze szkoła każe) to bym wolał streszczenie. Jak ktoś chce mi dać lekcję, że czytanie streszczeń to wielka krzywda dla książek i że w ogóle one po tym płaczą, to niech sobie odpuści.


RE: Poleć książkę - Turtwiczka - 6.10.2014

(6.10.2014, 21:24)GRAnith napisał(a): (...)poleca ktoś Mistrza i Małgorzatę? Muszę przeczytać do szkoły i mam na razie neutralne nastawienie. Ciekawe czy nudne? 550 stron robi swoje i jak bym miał robić coś czego nie chcę (czytał nudy, bo w końcu klasyk i jeszcze szkoła każe) to bym wolał streszczenie. Jak ktoś chce mi dać lekcję, że czytanie streszczeń to wielka krzywda dla książek i że w ogóle one po tym płaczą, to niech sobie odpuści.

Każdego ciekawi co innego, więc raczej jakiekolwiek porady są bezużyteczne. Przeczytaj pierwsze kilka - kilkanaście stron i sam oceń. Niektóre książki odstraszają już samym wstępem (dla mnie to np. było "Nad Niemnem"), będziesz mieć też ogólny obraz stylu.
U mnie w szkole ta książka nigdy nie była lekturą, więc jej nie czytałam. Mam z kolei znajomą, która po dziś dzień zachwyca się i w ogóle oraz inną znajomą, która na siłę czytała całość i ma uraz, więc musisz sam zdecydować.


RE: Poleć książkę - Reel - 6.10.2014

(6.10.2014, 16:59)Vapek napisał(a): z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

Brandon Sanderson "Droga Królów".

(6.10.2014, 16:59)Vapek napisał(a): lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3
(nie miałem okazji przeczytać niczego z tego typu opowiadań)

Było już, ale ponownie "Metro 2033", to po prostu najlepsza książka jaką kiedykolwiek miałem okazję przeczytać i uważam że powinni ją wprowadzić jako lektura obowiązkowa.


RE: Poleć książkę - Turtwiczka - 6.10.2014

(6.10.2014, 16:59)Vapek napisał(a): (...)Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3
(nie miałem okazji przeczytać niczego z tego typu opowiadań)

Przed chwilą znalezione:
http://i.imgur.com/dLDiAnP.jpg
Smile


RE: Poleć książkę - KleszczRex - 6.10.2014

Ludziaki, Kleszczu ma dużo piniondzów, dlatego zamiast kupywać 3DSa i prawilnie marnować życie - kupuje tableta. Tablet między innymi ma służyć do czytania (bo tak, nie będę wchodzić w dyskusje).

Na poważnie - szukam książek a la "Pieśń Lodu i Ognia", gdzie fabuła i intrygi wiodą prym, świat pochłania rozmachem, zaś "momenty" potrafią wgnieść w fotel. Może być nawet po angielskiemu, nie przeszkadza mi to.

Poza tym szukam również absurdalnych pozycji, które poziomem szaleństwa potrafią zrobić smakowitą zupę z mózgu.


RE: Poleć książkę - _HEREMIT_ - 6.10.2014

Ogólnie polecam serie Pierdomenico Bacalario, szczególnie ,,Century'' i ,,Ulysses Moore".


RE: Poleć książkę - GRAnith - 6.10.2014

Nie wiem jak Vapek widzi ten temat, ale chyba nie tak, że pisze się tutaj po prostu o fajnych książkach co się przeczytało i się je ogólnie poleca, tylko o poleceniu komuś jakiejś pasującej książki. Bo tak to bym też mógł napisać post o treści: ,,ostatnio przeczytałem Lśnienie, polecam!". Od tego chyba jest blog.