Pokemon Valhalla Forum
Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Inne (/forum-21-Inne)
+--- Dział: Inne tematy (/forum-22-Inne-tematy)
+--- Wątek: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? (/temat-2784-Jakiej-piosenki-sluchacie-w-tym-momencie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Drow - 4.02.2013 0:23

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Chicorii - 4.02.2013 0:26

(3.02.2013 17:51)Headshie napisał(a):  http://www.youtube.com/watch?v=mG57tjQTtBY
Czy tylko mnie doprowadza do łez ten song? T.-?
Nie, wielu jest takich, choć ja się do nich nie zaliczam.
Tym niemniej polecam oryginał (pewnie nie znasz), który jest o niebo lepszy, choć IMO wciąż przereklamowany. Rozumiem fenomen tego utworu, jest tak, bo jest przyjemny i dość łatwy w odbiorze i nie uważam, że jest zły (nawet w zamerykanizowanej wersji), ale dla mnie ta seria muzycznie ma o wiele większe perły w koronie. Czasem takie, których przeciętny Kowalski od razu nie załapie, bo są hmmm... bardziej subtelne, mniej oczywiste?

Dla mnie jeśli chodzi o wywoływanie głębszych emocji w tej serii animowanej to rządzi zdecydowanie to, za subtelność w instrumentarium i wokalizie oraz w serwowaniu emocjami, za nie oczywistość, za piękno nieskażone ani gramem niepotrzebnego patosu. Tu niejednokrotnie miałam łzy w oczach przy słuchaniu. W przypadku Twojego utworu ani razu, fajnie się słucha, ale bez szału.

Ale za beatlesowskie I Want You, z wcześniejszego postu, bardzo chwalę. Najlepszy kawałek Beatlesów, szczególnie te psychodeliczne organy Hammonda <3333 Ale żadna ze mnie fanka Żuczków, jedynym ich albumem jaki znam i naprawdę lubię jest Abbey Road, ale i tu nie wszystkie kawałki mi pasują, a końcówkę naprawdę mogli sobie darować, niczego nie wnosi, tylko irtuje ;P

Pozwolę sobie jeszcze się przyczepić po swojemu Wink
(3.02.2013 13:46)Headshie w temacie Ulubiona Muzyka napisał(a):  Jedyne co trawie to rock/heavy metal.
Zastanawiam się co to za gatunek rocka tudzież metalu w utworze z Twojego postu, który zacytowałam Tongue Musi być jakimś skoro tylko te dwa style w muzyce trawisz Huh

--------
i żeby było w temacie ja sobie słucham jazzu
http://www.youtube.com/watch?v=XMIAdOdTUZU
Czyż wibrafon nie jest najcudowniejszym instrumentem perkusyjnym?

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Headshie - 4.02.2013 23:01

Dokładniej to trawie metal i rock oraz ich podgatunki ^^
Co do Abbey Road. Ja mam winylową ^^

no ale czego teraz słuchasz? ~~Vapek

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Shadic - 4.02.2013 23:15

Tak od tego utworu zaczęła się moja przygoda z rockiem i zespołem Crush 40 Big Grin Good times... yep good times...

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - adasko456 - 4.02.2013 23:32

A ja teraz zabiorę was w przeszłość. Retro time attack Tongue

Miłego słuchania. Big GrinBig Grin

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Reel - 5.02.2013 12:38

A ja sobie słucham najnowszego albumu mojego ukochanego fripSide - Decade. I ubolewam, że tak trudno zdobyć poprzednie ;/

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Chicorii - 5.02.2013 18:44

(4.02.2013 23:01)Headshie napisał(a):  Dokładniej to trawie metal i rock oraz ich podgatunki ^^
Jasne, ja się domyśliłam, ale chodzi mi o użyte słowo "tylko". Tak, wiem, że rock to eklektyczny gatunek muzyki, w którym jest miejsce na wiele, ale choćbym nie wiem jak bardzo szeroko potraktować ten styl w muzyce to i tak Temat Lugii z rockiem i metalem nie ma zupełnie nic wspólnego. A że lubisz ten utwór bardzo, to nie możesz powiedzieć, że trawisz tylko rock i metal.
Czepiam się takich nieprawdziwych stwierdzeń. Lepiej napisać, że lubisz najbardziej rock i metal a nie tylko, wtedy byłoby w porządku.

----
I czego to ja słucham?

Coś pięknego, może niezbyt oryginalnego, ale uroku odmówić nie sposób. Delikatne dźwięki fortepian na końcu loopu wyjątkowo mnie ruszają, uwielbiam takie motywy.

A soundtrack jest jako całość taki jak zawsze w tej serii, nierówny, ale i tak całkiem dobry. Niestety szalenie zawiodłam się na utworze z creditsów (Ending), ten z Rescue Teamów miał w sobie ładunek emocjonalny i ciekawie interpretował melodię z głównego tematu, ten z Explorersów już nie taki piękny, ale ciekawie skonstruowany i po prostu dobry. A ten jest bardzo sztampowy, bez żadnego ciekawego motywu, na którym można by zawiesić ucho, nudzi i tyle, a liczyłam na coś naprawdę interesującego Sad

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Drow - 7.02.2013 1:19

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - adasko456 - 7.02.2013 2:06

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Shadic - 7.02.2013 9:48

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - adasko456 - 7.02.2013 15:19

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Shadic - 7.02.2013 15:25

Mała niespodzianka dla lubiących sound tracki z gier Wink

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - adasko456 - 8.02.2013 17:28

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Never - 9.02.2013 17:03

AC/DC HIGHWAY TO HELL

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Wojtek - 9.02.2013 18:15