Pokemon Valhalla Forum
Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Inne (/forum-21-Inne)
+--- Dział: Inne tematy (/forum-22-Inne-tematy)
+--- Wątek: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? (/temat-2784-Jakiej-piosenki-sluchacie-w-tym-momencie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Wojtek - 22.09.2012 12:33

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Krugs - 22.09.2012 21:15

3 Doors Down - Here without you

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Chicorii - 22.09.2012 23:05

(21.09.2012 22:07)Arinald napisał(a):  Genialny utwór i epicka solówka Richiego :> Szkoda, że Bon Jovi są tak mało popularni w polsce, bo to wg mnie najlepsza grupa rockowa :/
Nie możesz powiedzieć, że Bon Jovi są mało znani.. Przecież to bardzo mainstreamowa kapela, której przeboje znają nawet ludzie mający gdzieś rocka, czego nie można powiedzieć o wszystkich arcyklasycznych rockowych zespołów (jak najbardziej znajdą się osoby, które nigdy nie słyszały szlagierów takich jak Stairway to Heaven tudzież Smoke on the Water, pewnie i nawet na tym forum, a i sama kiedyś do tych "nieznających" należałam, a przynajmniej jest ich znacznie więcej niż osób, które nie znają It's My Life Bon Jovi).
Ale oczywiście wiem co masz na myśli, tylko, że słowo "popularny" zostało tu niefortunnie użyte, bo popularni oni jak najbardziej są i to bardzo. Chodzi i to, że nie są tacy lubiani.

Sama nie wiem ilu jest fanów tej kapeli, ale nawet jeśli jak na ich popularność nie jest ich wielu, wiem w czym rzecz. Cóż, jak ktoś już siedzi w muzyce rockowej (a nie ogranicza się do rockowych piosenek puszczonych od wielkiego dzwonu w Radiu Zet i stacji jemu podobnych) to bardziej sobie cieni inne zespoły niż taki półśrodek jak Bon Jovi. Nie zrozum mnie źle, ja mam nawet mały sentyment do tego zespołu, kiedyś słuchałam z wypiekami na twarzy jakiegoś ichniego Greatest Hitsu. Ale z czasem gdy odkryłam głębiej rocka, na początku ambitniejszą i mniej znaną stronę Queen (lata 70-te, artrockowe albumy, rewelacyjne koncerty inne niz przereklamowane Wembley i takie tam), potem innych klasyków tego gatunki, ich kawałki straciły u mnie. Nie twierdzę, że to słaby zespół, w żadnych wypadku. Tylko to nie jest wielka muzyka w tym gatunku. Nazwałam Bon Jovi półśrodkiem, bo grają muzyką dość "piosenkową" (to znaczy mocno się trzymającą wzrotkowo-refrenowego schematu, z niezbyt długimi fragmentami instrumentalnymi itepe; tak wiem, że kawałek z Twojego linku to coś prawie 10minutowego i ambitniejszego, ale to wyjątek potwierdzający regułę), często upopowioną, wygładzoną, nie ma tu zwykle jakichś mocniejszych gitar. Jak ktoś jest fanem rocka to oczekuje jednak czegoś więcej. Poza tym ci chłopcy nie mają zbytnio wpływu na ten gatunek, wielu się nimi nie inspiruje (z ich czasów większy ma wpływ takie U2, specjalnie o nich pisze, bo lubię znacznie mniej niż Bon Jovi, a to współczesne U2 mnie wręcz irytuje, ale muszę im to przyznać, by pokazać, że w muzyce nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od gustu).

Nie piszę tego, by skrytykować Twój gust, czy zespół który uwielbiasz (nawet tego nie robię, to że piszę, iż ten zespół wielki nie jest nie jest krytyką z mojej strony), tylko by spróbować odpowiedzieć na pytanie dlaczego Bon Jovi się u nas nie kocha (jeśli się nie kocha, ja tam nie wiem).
W tym ładniutkim, upopowionym roku są nieźli, dla mnie znacznie lepsi niż wspomniane U2 (które ostatnio właśnie do pop-rocka przeszło i niezbyt dobrze im wychodzi). A kawałek zalinkowany nawet znam, kiedyś gdzieś już ktoś w intenrnecie do niego linkował i jest dobry. Ale daleka jestem od zachwytów.

A czego ja w tym momencie słucham. Przypomniałam sobie utwór od Arinalda, ale sama słuchałam czegoś bardziej mnie kręcącego. Album od pewnego japońskiego muzyka jazzowego, an który trafiłam jakiś czas temu przez przypadek na YouTubie. Niejeden utwór z tego albumu już u mnie leciał, ale niech będzie, że ten pierwszy Funky Monsters, saksofonisty Masato Honda. Funkujący jazz (fusion :]) bardzo energiczny i porywający (w tym dość chwytliwy melodycznie), rytmiczny i w ogóle super. Cały album w ogóle jest super (może z wyjątkiem jakiejś jednej ballady, która mnie nie złapała z z dodanymi na siłę syntetycznymi smaczkami, w ogóle wolałabym żeby tu nie było syntezatorów), raz takie właśnie energetyczny innym razem delikatniejszy. Świetnie się tego słucha, a właśnie potrzebuję takiego przyjemniejszego, chwytliwego jazzu, a nie tylko tych rozciągniętych w nieskończoność improwizacji Wink

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Arinald - 23.09.2012 9:46

@up - mało polaków potrafi wymienić więcej niż jeden utwór Bon Jovi, a jak już to tylko te z płyty Crush.

Mnie też za bardzo nie obchodzi czy ktoś się na nich wzorował czy nie... Najnowsze utwory Bon Jovi nie wydają mi się już tak mocne jak kiedyś (i nie ma też za bardzo hitów) ale i tak zajęli by u mnie 1. miejsce na liście najlepszych rockowych kapel - wiem, że gusty są różne, ale mi akurat oni odpowiadają.

Oczywiście, słucham też U2, ACDC, starszych utwórów Linkin Park, The Beatles czy Queen (i wiele, wiele więcej) ale praktycznie tylko największych hitów, do całokształtu niektórych grup nie potrafię się przystosować. No trudno, taki już jestem Smile

a tu kolejny kawałek:

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Dragonite~ - 23.09.2012 9:50

Chicorii, ja nigdy nie słuchałem Bon Jovi i nie znam żadnego kawałka, ale na Led Zeppelin czy Deep Purple się wychowałem.

Whitesnake - Burn (Live: In the Shadow of the Blues)

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Hyu - 23.09.2012 10:31

http://www.youtube.com/watch?v=EdihliOJgqU

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Gonzo - 23.09.2012 10:44

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Krugs - 23.09.2012 16:36

Run-D.M.C. - The Kings

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Arinald - 23.09.2012 22:11

Linkin Park ~ Numb

Piosenka powstała, kiedy grali jeszcze prawdziwą muzykę, nie pop (;P nie obraźcie się fani popu Wink od razu mówię, że nie chcę stwierdzać który gatunek jest lepszy, każdy ma własny gust).

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - beszterdziak - 23.09.2012 23:40

Florence and The Machine Shake it out.

Aż dziw, że jeszcze żaden z wielkich fanów Paktofoniki nie wstawił "Jestem Bogiem" tutaj, tylu ich się teraz narobiło.

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Gonzo - 24.09.2012 11:18

Z dedykacjO dla beszterdziaka ;*

6 lat ich słucham, a na film idę gdy się zrobi luźniej w kinach Smile

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Gonzo - 25.09.2012 9:03

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - gamertr - 25.09.2012 10:38

Edyta Bartosiewicz - Tatuaż (chyba jedna [jeśli nie jedyna] z polskich Artystek których mogę słuchać)
http://youtu.be/JRlROHvH_SQ

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Dragonite~ - 25.09.2012 14:45

RE: Jakiej piosenki słuchacie w tym momencie? - Arinald - 26.09.2012 15:58

A taka mała odskocznia Smile