Pokemon Valhalla Forum
Ulubione Anime - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Inne (/forum-21-Inne)
+--- Dział: Inne tematy (/forum-22-Inne-tematy)
+--- Wątek: Ulubione Anime (/temat-270-Ulubione-Anime)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Ulubione Anime - Przechera - 19.10.2013 4:16

Zdanie "Nie obejrzałem zbyt wielu tytułów" nie świadczy wcale o tym, że obejrzałem "2-3 anime", ale chłopaku... Baw się dalej!

RE: Ulubione Anime - Elia - 19.10.2013 9:54

(18.10.2013 18:57)emachel napisał(a):  
Cytat:Sword Art Online(epickie, tylko niestety trochę krótkie)

Może jestem dziwny, ale dla mnie anime powyżej 13 odcinków jest już długie. Normalna długość to 10-13, poniżej jest krótkie, 21-26 to długie, powyżej są bardzo długie i taśmawce.
No ja rozdzielam to tak: 10-13 to krótkie, 20-26 to normalne, 50-pare to dłuższe, a wszystko powyżej to tasiemce, także polemizowałabym w tym przypadku, że ktoś się rypnął. Tongue

Ale ogólnie to propsuję posta.

EDIT:
Właśnie odkryłam, że sama nie napisałam tutaj posta, więc w sumie wypadałoby nadrobić. Ze względu na to, że lubuję się w starociach, to od razu zaznaczam, że część z wymienionych trzyma się siłą sentymentu.
Gundam Wing - pierwsze anime, które wybrałam sobie naprawdę świadomie. Kiedy inni oglądali DragonBalla, ja oglądałam nawalające się mechy. Serię wciąż uważam za dobrą, choć może re-watch zmieniłby moje nastawienia, dlatego jak już do niej wracam, to chętniej sięgają po mangę. No i moja pierwsza, nieśmiertelna OC była początkowo robiona pod tę serię.
Slayers - nie oglądałam nowszych serii, więc nie wiem jak się prezentują, ale czasy do Try dobrze wspominam. Poparte doświadczeniami z mangą.
Saint Seiya - nie jest to najlepsza fabularnie seria (no bo sorry, ile razy Atena może okazać się idiotką, którą trzeba ratować, mając na drodze X innych rycerzy, których trzeba kolejno pokonać?), ale mam do niej sentyment. Seria z Hadesem - najlepsza seria. Ale nie jakiś odgrzewany kotlet z doujinshi, tylko prawdziwa seria z prawdziwym Hadesem, ze Złotymi w roli spectersów i z badass Shaką. Mangi nie czytałam, przyznaję się, ale to z prostego faktu, że nie szło jej dostać w Polsce, a teraz trochę się boję do niej wrócić. Gdyby ktoś pytał - styl Kurumady nie jest dla mnie problemem. Ba, wręcz go lubię.
Niech będzie, że Pokemon - ale to bardziej sentyment, niż faktyczna jakość serii. No owszem, zdarzają się fajne odcinki, a jakąś połowę filmów kinowych propsuję, ale nie ukrywajmy - reklama jest reklamą.
Wszelkie twory Ghibli.

Z seryjek, które przykuły moją uwagę, ot takie oglądajki:
Angel Beats!, Kaichou wa Maid-sama!, Toradora, Amagami SS, Chrono Crusade, K-on (tak, doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie jest anime wysokich lotów, ale wracam do niego, jak mam zapotrzebowanie na dużą dawkę MOE), Saiunkoku Monogatari i Spice and Wolf.

RE: Ulubione Anime - Reel - 19.10.2013 15:53

Cytat:K-on (tak, doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie jest anime wysokich lotów, ale wracam do niego, jak mam zapotrzebowanie na dużą dawkę MOE)

Propsuje jeszcze raz Yuru Yuri. Obejrzyj choć jeden odcinek, już nigdy nie odczujesz potrzeby powrotu do K-Ona, a w Twoim sercu narodzi się jedna, wielka, pusta dziura. Ta dziura to trzeci sezon, o który będziesz się modlić w każdy kolejny dzień.

RE: Ulubione Anime - Hyu - 19.10.2013 16:37

Yuri jest słabe, no ten, próbujące się do siebie dobrać gimnazjalistki lol, K-On mimo, że gówniany jest lepszy lol, co japierdole to dalej jest moe gówno lol

RE: Ulubione Anime - Płaszczek - 19.10.2013 21:17

Emm... Nie będę się rozpisywał zbytnio, a właściwie w ogóle... Od najlepszego w dół:
1.Tengen Toppa Gurren Lagann
2.Steins;Gate
2,5.FMA:Brotherhood
3.Fate/Zero
4.Eureka Seven
5.Code Geass

RE: Ulubione Anime - Kotori - 21.10.2013 22:45

wymieniłabym Pandora Hearts,Steins;Gate i Princess Tutu.
Żeby ładnie wytłumaczyć dlaczego te serie musiałabym je rewatchnąć.
A to raczej,jak będę miała trochę czasu.

RE: Ulubione Anime - Miłośnik zwierząt - 26.10.2013 22:28

Boku no pico najlepszym anime jakie w życiu widziałem

mnóstwo atrakcji, nagłych zwrotów akcji, niespotykanych w żadnym innym anime wątków fabularnych - te anime to cud miód i orzeszki!

Na dodatek główne postacie to super laski, dla których właśnie ogląda się takie tytuły !
A kolejne czesci utrzymuja idelalnie poziom serii, czyniąc z niej wręcz trójcę najgenialniejszych anime

nie ma takiego otaku, który nie reagował ogromnymi emocjami na same wspomnienie o tym tytule - a to jednak o czymś świadczy!

Naprawde polecam te anime!

RE: Ulubione Anime - Innostian - 31.10.2013 2:29

1. Angel Beats - za wszystko, zdecydowanie moje ulubione anime
2. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru - za nieprzecietny humor i glownego bohatera oraz jego monologi
3. Sakurasou no Pet na Kanojo - Na poczatku ogladalem to na turbo kacu i cos mnie przyciagnelo i tak juz zostalo ze ogladnelem to anime 3 razy. Bardzo fajna komedia
4. Black Rock Shooter - Bardzo podobal mi sie drugi swiat, ktory raczej nie byl kolorowy. Glowna bohatera Mato byla bardzo fajna i jest jedna z moich ulubionych postaci
5. Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - Uwielbiam Rikke i jej syndrom "gimbusa", swietnie bawilem sie przy tym anime i zniecierpliwoscia czekam na kolejny sezon
6. Kokoro Connect - Bardzo przyjemne romansidlo z problemami oraz motyw ze zamianami ciala itp.
7. Highschool DxD - Bardzo dobre anime z roznymi rasami i powiazania do roznych mitologi. Komedia + ecchi oraz ciekawe walki i ladne dziewczyny Smile. Chociaz i tak twierdze ze light novel jest duzo lepsze

Wiekszosc z moich anime, ktore ogladalem to sa szkolne. Bardzo lubie ten gatunek a najlepiej polaczone z romansem badz komedia

RE: Ulubione Anime - Kyon - 31.10.2013 12:22

1. Monster (świetna fabuła, niesamowite postacie i klimat)
1. Ex aequo Melancholia Haruhi Suzumiyi (obie serie i film, co tu dużo mówić- arcydzieło KyoAni i źródło mojego nicku)

2. Welcome to N.H.K (niezwykłe, niepowtarzalne anime, mimo elementów komediowych dosyć przygnębiające)
3. Gintama (genialna komedia, parodiująca prawie wszystko w rzadkich poważnych kawałkach przebijająca najlepsze shouneny, no i genialne postacie).
4.Hunter X Hunter ( IMO jeden z najlepszych shounenów ever dobra fabuła, taktyczne walki)
5. Full Metal Alchemist:Brotherhood (kto oglądał, ten wie, więc nie będę się rozpisywał)

RE: Ulubione Anime - ShowOffDamian - 31.10.2013 13:36

Oczywiście Pokemony ; ) Naruto Shippuuden oraz Beyblade. Nie rozpisałem się za dużo, ale ciągle je oglądam inne sporadycznie. ;P

RE: Ulubione Anime - Lorenzo - 1.11.2013 17:51

Hmm... Od najlepszego do najgorszego
1. Death Note
2. Bleach
3. One Piece
4. Code Geass
5. Sword Art Online
6. Soul Eater
7. FMA
8. Hellsing

RE: Ulubione Anime - Iryś - 22.12.2013 18:57

Wypadałoby może apdejtować listę, która jest chyba na 9 stronie.
Przez moje top 5 przewalało się kilka anime, takich jak:
Mondaiji-tachi ga isekai kara kuru sou desu you? (jeśli źle tytuł to sorki, bo biere go z głowy) Oboże, zawsze w moich topkach mam coś, na czym albo płakałam ze smuta (Gosick, Mawaru czy S;G), albo ze śmiechu (Jinrui ga suitai shimashita, czy jakoś tak), no i dokładnie tak samo jak z Jinrui było z tym anime. Żal, że tak mało odcinków, bo można by to ciągnąć dalej. Jak się uśmiałam z tego, a nawet miało fabułę, to nie wiem.
Następną rzeczą, która była w mojej topce 5 jest najlepsze moim zdaniem anime sezonu letniego - Gatchaman Crowds.
OST jest genialny!
TEN
TENNNNN
TOOOOOOOOOOOO
TOO TEEEEEEEEEEEŻ
Oczywiście tego jest więcej, ale omg ten ost był cudowny. GENIALNY CUDOWNY IDEALNY.
Nie mówiąc o samej fabule, która też była super. Do tego będzie kolejny sezon, yay!!!
Ichinose Hajime wygrywa w życie. Kocham to anime, ale niestety wypadło z mojej top 5, na rzecz...
Kyousougiga - NAJLEPSZE ANIME SEZONU JESIEŃ JAK I ROKU. Nic go nie pobiło. Nie byłam w stanie nie lubić jakiegokolwiek bohatera, całokształt był piękny. OST był piękny. Fabuła była piękna.
Wydawała się taka normalna, no tak, życie jakiejś tam rodzinki.
Ale boże!
Pierwszy odcinek, czy raczej 00 - kompletny rozpierdziel, ale piękny i cudowny. Nikt nie ogarnia co się dzieje.
A potem kolejne odcinki przedstawiają całą historię i w ogóle...
Wiele osób ominęło to anime i nie pomyślało nawet o tym, żeby je obejrzeć... Ale ono... Było piękne.
PIĘKNE ;-;
Szczególnie, że sezon zimowy nie zapowiada się najlepiej, wątpię, żeby szybko wypadło z mojej topki.
Raczej nigdy.
Najpiękniejsze anime.
Może i animacja nie była tak super jak w każdym anime super widoki, tępe bohatery senpai notice me plox...
Ale ja nie patrzę na widoczki, bo to tylko szczegół.
Boże, niech ktoś mi powie dlaczego się to skończyło!?
W ostatnim odcinku nie płakałam bo fabuła coś nie wiem smutna, tylko dlatego, że się kończyło i moje serce nie było w stanie tego zdzierżyć.

NO I NIE ZAPOMINAJMY O DIABOLIK RAWAZUUUUUU

Oczywiście jest wiele anime, które bardzo lubię tak o (Carnival Phantasm chociażby), ale jednak wszystko z mojej top 5 jest takie cudne i ja nie mogę i jezu i oboże i i i i i

Film S;G nawet nie był taki zły, poza tym, że wydawał się za krótki. Trochę się rozczarowałam :C

RE: Ulubione Anime - Allsix - 18.06.2014 8:52

(7.10.2013 17:39)Allsix napisał(a):  Sailor Moon (!!!), Evangelion, Wszystko z Ghibli, Madoka, Death note, Higurashi no naku koro ni, Card Captor Sakura, Tsubasa reservoir chronicle, Rodzina Trappow, XXXholic, Slayers, Fushigi Yuugi, Lady Oscar, Utena, Oniisama E i wiele innych Smile

Nie ma to jak odpowiadac na swoj post ale musze dodac kila tytulow

One Piece, Kill La Kill, Mushishi, Attack On Titan, Fullmetal Alchemist, Hare+Guu, Seirei No Moribito

RE: Ulubione Anime - Aluinn - 18.06.2014 11:50

Podaję w przypadkowej kolejności:
1.Fairy Tail
2.Soul Eater - bardzo dużo akcji, fajne walki, ciekawa fabuła
3.Naruto
4.xxxholic - jestem fanką Clampa^^
5.Noragami
6.Natsume Yuujinchou
7.Tsubasa Chronicle
8.Sword Art Online
9.No game no life
10.DNAngel - zdecydowanie wolę mangę od anime
11.Kamisama Hajimemashita
12.Kobato
13.Aria the Animation

RE: Ulubione Anime - _Red_ - 18.06.2014 13:31

Z tasiemców to tylko One Piece i HxH teraz. Może od bidy FT. Naruto straszna padaka obecnie.