Pokemon Valhalla Forum
Pokémon Direct 05.06.2019 - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Bieżące wydarzenia (http://forum.pokemony.com/forum-89-Bie%C5%BCace-wydarzenia)
+--- Dział: Newsy (http://forum.pokemony.com/forum-58-Newsy)
+--- Wątek: Pokémon Direct 05.06.2019 (/temat-10117-Pok%C3%A9mon-Direct-05-06-2019)

Strony: 1 2 3 4 5 6

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Axel - 18.06.2019

(18.06.2019, 13:57)Patryk PZ napisał(a): Kiedyś zmieścić dwa regiony w grze się udało przy użyciu kompresji a teraz 32 lub 64GB to za mało? Wycinanie pokemonów spowoduje że gry wydane w tej samej generacji będą niekompatybilne jak przykładowo przyszłe rimejki diamentów z mieczem/tarczą.
Niekoniecznie, zawsze mogą dodać brakujące poki w aktualizacjach. Tak robili w Yo-Kai Watch - wraz z wydaniem Psychic Specters ("trzecia wersja") zrobili update'a do Bony Spirit/Fleshy Souls ("wersje sparowane") dodający nowe Yo-Kaie i w ten sposób zachowali pełną kompatybilność gier w ramach generacji. W Pokémonach coś takiego mogłoby być już dawno możliwe, ale nie jest...
Poza tym wątpię w rimejki D/P w tej generacji. Bo jak zrobić Wild Area w regionie przeciachanym na pół przez góry? Tu by idealnie pasowało Kalos, które jest płaskie jak naleśnik, a i sama fabuła jest tak zbudowana, że można by zrobić bardziej otwarty świat. A podejrzewam, że w tę stronę będą chcieli iść w tej generacji, a nie zamykać się w ciasnym Sinnoh (tak wiem, że jest za wcześnie na rimejki Kalos, ale wciąż im nie mogę zapomnieć tego niedokończonego regionu).

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - KNB1307 - 18.06.2019

Najlepiej żeby dodali wszystkie przed wyjściem Home i zdjęli blokadę wtedy i tylko wtedy ludzie przestaną narzekać i wysyłać petycje (serio zbierane są podpisy - akcja "Bring Back National Dex" trwa).
A remake sinnoh nie musi być taki jak Sw&Sh (do skrótu SS mnie nikt nie przekona bo to skrót Soul Silver) - remake 3 geny też się różnił od XY np. brak customizacji.

Tak przy okazji ponoć na trybunach zauważono logo z pokemonem który wygląda jak ewolucja elektrycznego corgi.

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Patryk PZ - 18.06.2019

Preferuję skrót SwiSh. Brzmi zabawnie. Swish and half your Pokemon are gone XD.

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - KNB1307 - 19.06.2019

Ponoć nintendo nie wytrzymuje presji i może się ugnie (szansa na National dex rośnie) - takie poloty po necie latają (dopóki Masuda nie powie tego na żywo na głos to nie uwierzę - już nie raz nas okłamywali).
A i w jednym wycieku ktoś pisał o 160 starych pokach (z ponad 800 do 160 - ostro)

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Brookens - 19.06.2019

Szczerze, ja nie wierzę w zmianę decyzji. Zaczynało się dosyć niewinnie od upraszczania poziomu trudności, prowadzenia za rączkę, okrajaniu z mechanik, ale najwidoczniej GF żyje we własnym świecie i jedzie już po całości. Ileż ja bym dał, żeby ktoś inny przejął po Freak prawa do gier i słuchało wreszcie fanów...

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Magor - 24.06.2019

(13.06.2019, 9:46)Aaqwil napisał(a): 1. Dobrze, że ogłosili to w miarę szybko.
2. Ciekawe czy sprzedaż im spadnie na tyle, że się ogarną, czy jednak większość kupi na ślepo każdy paździerz, który się im wciska.

Niestety ale niektorzy uwazaja ze skoro jestes fanem to musisz kupic wszystko co GF ci wcisnie i niemsz prawa miec do nich zadnych wymagan

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - KNB1307 - 29.06.2019

I znowu próbują usprawiedliwiać swoje lenistwo:
Chcecie uspokoić fanów pozwólcie przenieść wszystkie poki do SwSh a nie wypisujcie głupoty i to co już dawno się wszyscy domyślili.

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Ari - 29.06.2019

Według mnie to tylko antyreklama. Twierdzą, że wszystkie poki pojawią się w późniejszych grach, więc chyba lepiej kupić te późniejsze Tongue Jak dla mnie, to gra mogłaby mieć premierę rok później, ale żeby były wszystkie stworki, a nie tłumaczyli się, że nie zdążyli, czy że nie mają na to środków bo w to na pewno nie uwierzę. Tak to jest, jak większość czasu poświęcają tworzeniu gier na telefon...

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Patryk PZ - 30.06.2019

(29.06.2019, 22:00)Ari napisał(a): Według mnie to tylko antyreklama. Twierdzą, że wszystkie poki pojawią się w późniejszych grach, więc chyba lepiej kupić te późniejsze Tongue Jak dla mnie, to gra mogłaby mieć premierę rok później, ale żeby były wszystkie stworki, a nie tłumaczyli się, że nie zdążyli, czy że nie mają na to środków bo w to na pewno nie uwierzę. Tak to jest, jak większość czasu poświęcają tworzeniu gier na telefon...

Tu chodziło o to, że w następnych grach będą inne gatunki pokemonów czyli np: w Sword nie będzie dajmy na to Lumineon a już w DP będzie a nie dadzą innego, który mógłby być w Sword. To nie jest stwierdzenie o tym, że nowszych grach będzie wszystko. Już wcześniej powiedzieli o braku zamiaru wrzucania wszystkiego w kolejnych grach zaczynając od 8 generacji.

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - KNB1307 - 30.06.2019

"Gotta Catch 'Em All" śpiewały dzieciaki na całym świecie a teraz już nie mogą bo nigdy tego nie zrobią te gry straciły swoją najważniejszą część bez której już nie będą takie same i nie będą dawać tej samej radości z gry.

Na pewno nie można się poddawać trzeba dalej hejtować wszystko co związane z Sw&Sh - skoro ta fala hejtów zmusiła ich do wypisywania takich rzeczy to może jak fani nie będą odpuszczać w końcu się ugną.
Sw&Sh są już pewnie stracone, ale może uratujemy kolejne gry i odzyskamy komplet pokemonów.

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - kowalt - 30.06.2019

Slogan złap je wszystkie wygasł dawno temu. Czasem sobie o nim przypomną, tak jak o istnieniu jakiś starych postaci i rzucą ku uciesze fanów.

Oni raczej teraz kierują się nowym motto:
Gotta buy 'em all

Historia Let's GO i 10 milionów sprzedanych kopii jasno wskazują że hejty i marudzenie na nic się nie zda. Są na świecie fani którzy i tak kupią, nawet jeśli się sparzyli na LGPE.
Mnie tam się wydaje że na każdą osobę psioczącą znajdzie się jedna która sprawdzi czy ta gra na pewno jest taka zła.
Wyżej cytowane słowa chyba jasno wskazują że GF i Ninny w głębokim poważaniu mają narzekanie fanów i nie mają zamiaru mariawici tej gry. Ba. Sugerują brak pełnej kompatybilności pomiędzy kolejnymi grami.
GF jasno pokazuje że nie chce im się/nie mają pomysłów/chcą wyjść z tych poksów ale nie umią. Wysyłają tego biednego Masudę by zbierał bęcki, w razie czego zrobią sobie z niego kozła ofiarnego. To nie my wam zabraliśmy poksy. To ten zły Masudziak.
Także tego. Możemy jedynie iść gdzie indziej. Skierować swój growy gust gdzie indziej. Tak by Ninny i GF zobaczyli że fani są, bo grają ale już nie w poki. To im da do myślenia że posunęli się za daleko. Ja tam się pogodziłem że moja konsolka być może nie będzie miała przyjemności odpalić paru kolejnych gier z poksami.

A. I ten. Ninny już dwa razy w tym roku pokazało że jak chce by ich marka była na prawdę dobra to potrafią przełożyć projekt(Animal Crossing) lub zacząć go od nowa(Metroid). Teraz razem z GFem już kolejny raz wpychają nam kit że robią wszystko by było gitgut kulujcie gry bo staramy się i chcemy.

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Aaqwil - 30.06.2019

Naprodukowałem się, ale to bez sensu.

Każda wypowiedź taka, jak ta ostatnia to konkretna liczba odstraszonych prawdziwych fanów - mam nadzieję, że proporcjonalnie spadająca liczba sprzedanych kopii.

Tylko czy w nasze miejsce nie pojawią się ci nagonieni przez Go, nowe Masters albo inne cuda na kiju?

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Axel - 30.06.2019

Tak w kwestii sloganu – dla formalności. "Gotta Catch 'em all" w żadnej formie nie pojawiało się w Japonii – to angielski slogan zapożyczony przez resztę świata. W Japonii sloganem jest "Pokémon get da ze~!", czyli "Łap Pokémony". Inna sprawa, że Amerykanie się z tego sloganu wycofali już dawno, bo w III generacji (no cóż w R/S nie dało się mieć wszystkich Poków) i przywrócili na chwilę w X/Y. Istnieje duża szansa, że twórcy w Japonii nawet nie wiedzą, że łapanie WSZYSTKICH Pokémonów było specjalnie reklamowane. Zresztą, National Pokédex nie istnieje już od Sun/Moon, czyż nie?

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - Makion - 30.06.2019

Masuda miał rację. Teraz przyszłością są smartfony dla poków. Samo GO zdeklasowało ogólną sprzedaż wszystkich gier w krótkim czasie. Teraz powstaje Masters, które równie dobrze (chociaż mniej niż GO) się sprzeda. GF na miesiąc przed Pokemon Direct potwierdziło w jakimś wywiadzie, że teraz priorytetem są dla nich tzw. "Project Gears" czyli nowe ip tj. Town. Poki zeszły na dalszy plan, i jest to zrozumiałe, bo cokolwiek nie zrobili (mimo hejtu) sprzeda się. Dowodzi to wynik ORAS, USUM i LGPE. Możemy po prostu przestać grać w poki, bo to nie jest już marka taka sama jak kiedyś, albo zaakceptować zmiany i dalej kupować ich gry. GF nie zmieni swojej decyzji, czy po prośbie, czy groźbie. Ja po prostu czekam na premierę, jeśli nowe gry w niczym mnie nie zaskoczą, to zaczekam na tę grę, która mi się spodoba. Jest tyle serii od Nintendo, że stratę poków jakoś przeżyję. Odpuszczenie LGPE jakoś dałem radę przetrawić Tongue

Głosujmy portfelem, widząc co się dzieje w social mediach, to hejty nic nam nie dają...

PS:
Uważam, że ta odezwa Masudy niczego nie zmienia, typowy PRowy ruch z ich strony. Ale gadanie że "te które nie będą w galar, ale pojawią się w następnych grach" jest żałosne. Niech w końcu pokażą, że potrafią zrobić ciekawą, wciągającą grę jak za czasów 1-5 generacji, z contentem po przejściu gry, by się nie nudziła po 15 minutach, a nie mamić fanów, "nie ma twojego ulubieńca, szukaj szczęścia następnym razem". Swordy niestety nawet graficznie nie odzwierciedlają ciężkiej pracy, jaką rzekomo włożyli w produkcje. No i gdzie są te nowe animacje pełne ekspresji?

RE: Pokémon Direct 05.06.2019 - KNB1307 - 30.06.2019

A po premierze okaże się że wszystkie poki są w kodzie (jak te animacje chodzenia z sm) - wtedy dopiero fani się zdenerwują (czekam aż ktoś się do kodu gry/dema dobierze).