Pokemon Valhalla Forum
Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - Wersja do druku

+- Pokemon Valhalla Forum (http://forum.pokemony.com)
+-- Dział: Pokemon (/forum-1-Pokemon)
+--- Dział: Dyskusje ogólne (/forum-60-Dyskusje-ogolne)
+--- Wątek: Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! (/temat-10110-Pok%C3%A9mon-Detektyw-Pikachu-wra%C5%BCenia%21)Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - KleszczRex - 26.05.2019 22:18

Hejo, zawsze byłem ciekaw, jak to jest być animatorem pogrzebowym.

Ale do rzeczy - w ten weekend były już pierwsze seanse filmu "Pokemon: Detektyw Pikachu", natomiast już od przyszłego weekendu zaczyna się oficjalna premiera w Polsce - opóźnienie względem premiery światowej wynika prawdopodobnie z chęciami polskiego dystrybutora na skorelowanie filmu z Dniem Dziecka.

Dlatego zapraszam do dyskusji dotyczącej wrażeń z seansów. A nuż czyjaś relacja sprawi, że ktoś zostanie namówiony na przeżycie niesamowitych przygód w sali kinowej?

Dla formalności podam, że film zapowiada się na sukces finansowy (box office przyzwoity), na Rotten Tomatoes ma 66% (ocena użytkowników: 82%).

PS: dla formalności napiszę, że jeśli treść, o której wspominacie może być spoilerem - możecie to ukryć używając opcji
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)RE: Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - Nid - 27.05.2019 11:26

Film mocno skupił się na oprawie wizualnej. Ciemnota i industrialność miasta, otwarte przestrzenie w którym żyją dzikie pokemony były naprawdę piękne. Miałam czasami wrażenie, że oglądam live action jakiejś serii od Miyazakiego. Same pokemony wyglądają cudownie. Włożono w nie serce i szacunek, względem swojego oryginalnego designu. Chyba tylko Snorlax mi się nie podobał i momentami Psyduck zgrzytał, ale reszta 10/10
Muzyka robiła swoją robotę, stonowana i dająca poczuć atmosferę danej sceny. Smaczki z theme z openingu do gier (i anime XDD) to przyjemne oczko puszczone w stronę fanów. Najbardziej jednak podobały mi się Loudredy, które wydobywały z siebie muzykę, a kiedy
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Z aktorów najbardziej podobała mi się Lucy, która od samego początku tak bardzo nieudolnie próbowała udawać profesjonalną reporterkę, swoimi tykami, dziwnym ułożeniem głowy, podniesionym ramieniem, że stawała się groteskowa (ogólnie czytałam recenzję, że Lucy była sztuczna w swojej grze była sztuczna, więc to zła aktorka jest...), że stawała się idealnym duetem dla Psyducka. Tim który zabawia się w detektywa, chociaż nie ma się ku temu predyspozycji, niezdarnego w swoich upadkach i pewnej uciecze (z jednej z pierwszych scen) dał mi odpocząć od tego super, jedynego bohatera świata, najsilniejszego, niespalonego, niepokonanego, ukochanego przez kobiety Asha Ketchuma, który "umiera" co rusz, a potem niczym feniks powstaje z łez pokemonów.
To samo tyczy się Pikachu, który musiał ruszać główką zamiast przekokszonymi atakami, które powalą Onixa. Co do Raynoldsa, obejrzałam i Sthura i jakoś nie widzę różnicy, że właśnie ten deadpool musi być bo to w końcu deadpool a nie jakiś inny głos, bo humor nie będzie ten sam - guzik prawda, humor był taki sam a czasami nawet lepszy. Tutaj zachęcający spoilerek: w polskiej wersji pojawiło się słowo Arceus i Cythia.
W wielu recenzjach było napisane, że film jest mocno przewidywalny, nosz kurde moim zdaniem gdyby film nie był przewidywalny dla dorosłego, to jak dzieci 7-12 lat miałyby poradzić sobie z rozwiązaniem zagadki wraz z bohaterem?
Dla mnie ogromnym minusem była długość filmu, szczególnie początek i szybki telefon, mimo że w pierwszym trailerze widać jak siedzi w biurze, w swojej pracy jako ubezpieczyciel. W niektórych scenach brakowało mi tu dodatkowych 2 minut na rozwinięcie innych postaci, lepsze ich poznanie.
Jak dotąd żaden film traktujący o pokemonach i żaden sezon anime nie dostał dla mnie więcej, niż 6/10. Tutaj daję 7.5/10


RE: Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - Lucar - 27.05.2019 20:03

-Podobało mi się


RE: Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - Color - 28.05.2019 20:13

Byłem na przedpremierze w sobotę w Multikinie. Dostałem tam też boosterek z 2 kartami (Detektywem Pikachu i Snubullem). Generalnie moja opinia o filmie jest średnia. Nie podobał mi się jakoś za mocno ale nie mogę powiedzieć że to był jakiś zły film. Twórcy zasługują na pochwałę za wygląd Pokemonów który był dobry. Po filmie zastanawiałem się serio to wszystko? Big Grin Ale mimo wszystko film mnie zaciekawił i czas zleciał szybko więc daję 5/10. Big Grin


RE: Pokémon: Detektyw Pikachu - wrażenia! - Faust - 31.05.2019 14:51

Można jeszcze się przyczepić, że projekty pewnych poków były wykorzystywane zbyt często jak np. Bulbasaur, Loudred, Pidgot - mała różnorodność, jak na tak wielką ich ogólną liczbę.