Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Shiny Tapu Lele
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(21.11.2018, 20:45)Makion napisał(a): [ -> ]Właśnie zastanawiałem się nad kontrą Intimiteroara Smile

Może Primarina, którą już masz?
Special Attack, więc Intimidate jej nie rusza.
Water, więc bije Fire.
Fairy, więc bije Dark.

Coś pominąłem?
(21.11.2018, 20:25)Dagroth napisał(a): [ -> ]Rova, jak masz zbudowane tego Ho-Oh i Tapu? Znalazłem swoich w PC, Ho-Oh jest Adamant (sądziłem że wziąłem Jolly, no ale trudno) a Tapu Koko Jolly - na razie wrzuciłem ich do Poke Pelago na trening Attack albo Speed (nie pamiętam którego, ale nieistotne, jak się skończy, to wlecą na tego drugiego), planując po prostu ofensywnych - Ho-Oh ma w moveset Brave Bird, Sacred Fire, Tailwind i Earthquake, to ostatnie planuję mu zamienić na Recover, Tapu nie pamiętam, jeszcze nic konkretnego nie planowałem (może dam mu ten Taunt na "grzybka").

Jak Twoi są zrobieni - EV, moveset, item, ability? (to ostatnie mój Ho-Oh ma Pressure, będąc tym eventowym - z Gold, nawet jak złapię, i tak nie mógłbym wykorzystać na tym evencie, z tego co wiem)

Koko jest shiny eventowy, więc z wejścia przeciwnicy wiedzą że timid no ale trudno bo tego z gry mam jolly, max special attack i max speed z life orbem i setem t-bolt, d-gleam, taunt i protect. Ho-Oh również adamant, max atak i speed, moveset niemal identyczny tylko protect zamiast eq, trzyma aguav berry dla podleczenia, recoil z brave birda by go zmuszał do recovera a w doublach nie ma to czasu :p
Ponieważ szukając linku do zapisania się można dostać ciężkiej nerwicy i nie tylko, trzymajcie:
https://3ds.pokemon-gl.com/competitions/4138/

Wg warunków ze strony, trzeba też dołączyć do Pokemon Play tutaj: https://club.pokemon.com/us/pokemon-trai...mon/setup/ - mi co prawda pozwoliło się zapisać, nawet jak nie byłem Opted In, więc w sumie nie wiem, jak to działa
(pytają o takie dane jak adres czy telefon, nie mam ochoty ich podawać) - well, wiem za to że da się wpisać jakieś bzdury w stylu "Aaaaaaa" i system tego nijak nie weryfikuje. Podejrzewam, że byłby to problem dopiero, gdyby grać tak dobrze, że zakwalifikuje się do jakiegoś dalszego etapu i by chcieli się w tej sprawie kontaktować itd.
(edit: doczytałem, opt in dane adresowe itd są potrzebne chyba tylko, żeby kwalifikować się na Championship Points, i co za tym idzie szansę na udział w mistrzostwach, więc o ile nie macie tak ambitnych planów, to nie trzeba tego robić Wink )

Edit: Good point Rova z Berry/Recover, spróbuję to pierwsze jednak - teraz się zastanawiam, co zrobić z Earthquake, zostawiony niby nieźle, ale srogo by poharatał Tapu Koko. Protect pewnie zawsze użyłbym nie wtedy kiedy trzeba Tongue , jakieś sugestie? Może Steel Wing, na wypadek jakby się jakiś Rock nawinął? (Chociaż może wezmę po prostu jakiś Ground type jeszcze do ekipy, w zasadzie mam tylko jedną legendę z listy, Tapu się nie liczą, więc mogę Groudona albo coś)

A Tapu Koko dam chyba moveset Wild Charge, Brave Bird, Roost i U-turn. (ok, Roost ma ten sam problem o którym mówiłeś, ale nie mam na razie pomysłu na nic innego)
Wróć, Taunt miał być. No to Roost wylatuje (Berry jakieś mu dam, żeby się trochę wyleczył)
Edit 2: Albo Protect zamiast U-turna, żeby dłużej pożył i Potauntował?
(21.11.2018, 21:04)Dagroth napisał(a): [ -> ]
(21.11.2018, 20:45)Makion napisał(a): [ -> ]Właśnie zastanawiałem się nad kontrą Intimiteroara Smile

Może Primarina, którą już masz?
Special Attack, więc Intimidate jej nie rusza.
Water, więc bije Fire.
Fairy, więc bije Dark.

Coś pominąłem?

Coś szybszego od Incineroara. Najlepiej nadawałby się Milotic z Competitive + adrenaline orb (przynajmniej nabrałby speeda na szybszych poków) oraz (o ile się uda) coil do zwiększenia defa i celności dla hydro pompy. To żaden pomysł, tylko głośno rozważam tę opcję Tongue

PS:
Fairy jest neutralne na kombinację fire/dark niestety Wink
(21.11.2018, 21:49)Makion napisał(a): [ -> ]Fairy jest neutralne na kombinację fire/dark niestety Wink

Ale defensywnie dalej jest resistant (na Dark), a walnąć możesz mu wodą. Tyle dobrego przynajmniej. Smile
Physical Koko niby ok, ale pamiętaj że na VGC jest miliard intimidate'ów, no i do tego ten recoil. Ja mam w teamie protect na wszystkim na czym się da, bo jednak bez tego trudno grać dwójki (nie mylić z multi). Berrka na Koko generalnie też mało się przyda, bo to raczej frail poks
Ja chyba wezmę Ho-oh, Tapu Koko, Primarinę i wspomnianego Groudona. Nie wiem ile tym ugram, ale pal sześć, w sumie to nieistotne.

Znaczy coś innego z Taunt, najlepiej Specjal? Ok, zobaczę co mam. Wychodzi że niepotrzebnie trenuję Tapu, no nic. Smile
(21.11.2018, 22:08)Dagroth napisał(a): [ -> ]Ja chyba wezmę Ho-oh, Tapu Koko, Primarinę i wspomnianego Groudona. Nie wiem ile tym ugram, ale pal sześć, w sumie to nieistotne.

Znaczy coś innego z Taunt, najlepiej Specjal? Ok, zobaczę co mam. Wychodzi że niepotrzebnie trenuję Tapu, no nic. Smile

Groudon niby spoko, ale przegrywa zarówno z Xerneasem jak i Kyogre, które jak już wspominałem są wszędzie

Nie nie, Taunt możesz mieć na byle czym, byle to szybkie było. Ja po prostu mówię że na vgc jak masz poksa którego da się zrobić spec i fiz to lepiej go zrobić speca z uwagi na powszechny intimidate
Hm. No dobra, zostaje Tapu Koko, co tam.

Skoro Groudon nie, to co dałbyś Ground Type? (na Rock, które pozamiatałyby Ho-oh, i elektryki, które pewnie też, if nothing else)

A Special Koko sobie kiedyś załatwię, zresetuję Sun i przejdę po to jeszcze raz. Sugerowałbyś Modest czy Timid?
(21.11.2018, 22:14)Dagroth napisał(a): [ -> ]Hm. No dobra, zostaje Tapu Koko, co tam.

Skoro Groudon nie, to co dałbyś Ground Type? (na Rock, które pozamiatałyby Ho-oh, i elektryki, które pewnie też, if nothing else)

A Special Koko sobie kiedyś załatwię, zresetuję Sun i przejdę po to jeszcze raz. Sugerowałbyś Modest czy Timid?

Ja mam Timid kokosa, o ile dobrze pamiętam. A ground type? Jest jeszcze Landorus... tak Tongue

Masz Ultra Moon? Jeśli tak, to pewnie masz gotową Dialgę z legendarsów lub Heatrana, tego drugiego też jest pełno na turniejach Smile
(21.11.2018, 22:14)Dagroth napisał(a): [ -> ]Hm. No dobra, zostaje Tapu Koko, co tam.

Zdecydowana większość ziemnych poksów ma rock slide, więc nie musisz na siłę szukać pokemona z tym gównianym połączeniem typów. Myślisz ziemny pokemon w VGC i widzisz Landorusa, ale proszę cie nie używaj go, bo gardzę XD Faktycznie trudno teraz o dobrego ziemniaka, musiałbyś pomyśleć nad pokami które mają dobre ruchy pod double

Timid, bo mam zboczenie że jak robię ofensynwego poksa to w 99% przypadków ma +speed :v
Nie chodziło mi o Ground/Rock, tylko o Ground, jako efektywnego vs Rock i Electric.

Anyway, nie znalazłem nic szybkiego co już mam (nie zamierzam breedować nic w tym celu), co może mieć Taunt i jest Special-based. Więc zostaje mi albo Koko (bez szukania po boxach). Długo nie pożyje, ale co tam. Wild Charge, Brave Bird, Taunt, Protect, Berry żeby się trochę podleczył, zawsze to coś.

A Primarinę chyba zamienię na Timid Tapu Fini, twardy był skurczybyk, jak go łapałem. Do tego zużył prawie wszystkie PP, jeszcze trochę, i by się Strugglem wykończył, tyle to trwało. Tongue

(specjalny Koko to dla mnie chyba jednak Modest, Speed 130 i tak wymiata, a SpAtk ma trochę mały bazowo)
(21.11.2018, 22:40)Dagroth napisał(a): [ -> ]A Primarinę chyba zamienię na Timid Tapu Fini, twardy był skurczybyk, jak go łapałem. Do tego zużył prawie wszystkie PP, jeszcze trochę, i by się Strugglem wykończył, tyle to trwało. Tongue

Chcesz dawać jeleniowi misty terrain? Odważnie XD
Co tam, przynajmniej będzie śmiesznie. Wink

Zresztą, chcę najpierw wystawiać Ho-oh i Koko, może uda się pozamiatać jelenia, zanim Fini wyskoczy.

Dobra, finalny skład, nie wiem po co ja się tak przejmuję, i tak nie muszę nic wygrywać, 3 walki i do widzenia.

Tapu Koko, Jolly, EV 248 Attack i Speed, 8 HP, moves: Brave Bird, Wild Charge, Taunt, Protect, item: leczące Berry
Tapu Fini, Timid, EV 248 SpAtk i Speed, 8 HP, moves: Scald, Aqua Ring, Dazzling Gleam, Heal Pulse, item: leczące Berry
Ho-oh, Adamant, EV 248 Attack i Speed, 8 HP, moves: Brave Bird, Sacred Fire, Tailwind, Steel Wing, item: leczące Berry
Groudon, Adamant, EV 248 Attack i Speed, 8 HP, moves: Precipice Blades, Fire Punch, Thunder Punch, Rock Slide, item: Assault Vest
(Berries muszę jeszcze sprawdzić, jakie będą odpowiednie dla ich natur)

I co będzie, to będzie. Tongue

(swoją drogą, nie widzę co szczególnego da jeleniowi Misty Terrain?)

No dobra, wskoczyła poprawka, pomylił mi się efekt Misty Terrain z tym od Grass Tapu, który leczy. Może taki Fini utrzyma Koko trochę dłużej przy życiu.
Co myślicie o lead Scizorze z Bullet Punchem i Technician na jelenia? Całkiem fajnie tłucze jak mu się Metronome da do trzymania.
Stron: 1 2 3 4