Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Pierwszy raz z Pokemon Diamond
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Na dniach pierwszy raz będę pykał w inne pokemony niż fire red/sapphire . Na dniach będę mieć dostęp do konsoli i do Pokemon Diamond. Stąd mam kilka pytań.

1. Na jakie pokemony warto zwrócić uwagę bo kompletnie nie mam pojęcia o nich.
2. Trochę czytałem i wybrałem sobie na starter Chimchara do tego dołoże Buizela i Riolu. Kim to uzupełnić żeby było ok ?
3. Czy nowe ewolucje eevee są czegoś warte ?
4. Podacie jakieś porady i lokacje na które warto zwrócić uwagę ?

Z góry dzięki
1. Polecam ten artykuł: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Generation_IV
Co do walk główną zmianą jest nowy podział ataków fizycznych i specjalnych, nieopartych wyłącznie na typie ataku.

2. Nie umiem w układanie teamów, ale na pewno radziłbym jakieś pokemona z typem Psychic czy innym bijącym trujące Poksy, bo sporo się z nimi namęczysz. :v Ponadto zawsze warto inwestować w Magnezone, który w czwartej genie nadal jest czołgiem (mało co ruszy, wiele może zabrać). No i jakiś smok czy coś latającego.

3. Co do evolucji - nie wiem, nie wypowiem się

4. Porady? Nie zrażaj się wolnym tempem - niestety dopiero od Platyny gra ciut przyspiesza w czwartej genie. Poza tym baw się dobrze, dbaj o grind, bo nim poczujesz to nagle wszystko zacznie Cię przewyższać. Ponadto gdzieś przed pierwszą wizytą w Mt. Coronet (między 2, a 3 odznaką) otrzymasz cudo do powtórnych walk z trenerami. Chyba nie muszę mówić, jak bardzo to ułatwia życie? :v
Ja osobiście właśnie przechodzę Platynę. Podejście drugie, bo za pierwszym się zraziłem próbując złapać Giratinę Wink

1. Co do poków to oprócz tego co napisał Kleszcz polecam Ci się zaprzyjaźnić z listami szybkości ekspienia poków (linki poniżej). Starter jaki wybierzesz to dowolność. Ja osobiście wziąłem Chimchara, złapałem tymczasowo bidoofa jako nosiciela HM Rock Smash. Po pierwszej odznace dołączyłem do drużyny Shinx'a z ability Intimidate i Drifloon'a (do złapania tylko w piątki). Ten ostatni to idealny poks do nauki silnych ataków specjalnych. Do drużyny dołączyłem w późniejszym czasie Steelix'a, którego nauczyłem Earthquake'a i Ice fang. Reszta drużyny to obecnie Tropius (nosiciel HM'ów) i Vaporeon z Surf i atakiem lodowym.

2. Ja zrezygnowałem z Riolu, bo dublował mi się atakami i typami z Infernape'em i Steelix'em. Po za tym Riolu jak dla mnie wchodzi do akcji za późno w tej grze i strasznie długo się go expi na przydatny poziom (stąd polecam zobaczyć tabele z szybkością expa). Dlatego mający wybór między Steelixem a przyszłym Lucario wybrałem Stalowego węża (jego można zdobyć bez potrzeby wymian!). A co do buizel'a to rób jak chcesz. Ja z niego zrezygnowałem, bo on raczej bazuje na fizycznym ataku, a przydatne dla niego TM'y, a szczególnie HM Waterfall wchodzą bardzo późno w obieg.
Podsumowując: Nie brałbym riolu, jeśli bierzesz chimchara. Ten pierwszy raczej idealnie nadaje się do pary z turtwig'iem lub piplup'em. Pierwsze poki (nie licząc bidoof'a do HM rock smash) do złapania raczej po pierwszej odznace. Pod chimchara polecam shinx'a, drifloona, vaporeon/gastrodon/finneon, steelix/cranidos/shieldon, ostatni dowolny. Drifloon'a możesz ew. zastąpić bronzor'em, a shinx'a pikachu. Możesz też oczywiście np. zrezygnować z startera na rzecz Gallade'a

3. Nowe eeveelucje są przydatne, ale raczej jak expisz je od jaja niż od lvl 20. Glaceon wymaga tm'ów, bo w genie IV uczy się głównie ataków fizycznych, a jego specjalnością są ataki specjalne. Leafeon z kolei się specjalizuje s fizycznym ataku. Jeśli go wybierzesz, warto mu przypomnieć z pomocą hearth scale atak razor leaf, bo kolejnego roślinnego ataku fizycznego uczy się dopiero na 71 lvl-u. No i oczywiście warto eeveego wyewoluować do tej formy dopiero po poznaniu bite i baton pass. Ja osobiście postawiłem na Vaporeona, bo dużo tankuje damage'a i bazuje bardziej na ataku specjalnym, przez co warto mu dać surf i atak typu lodowego.

4. Tak jak napisał Kleszcz, nie zrażaj się wolnym tempem. Przyspieszy wraz z fabułą. No i oczywiście nie zrób mojego błędu: dołączaj na sam koniec do teamu raczej poki szybko zbierające expa jeśli mają niski lvl, bo potem możesz mieć z tym problem. Ja właśnie dlatego zrezygnowałem z Riolu i nie brałem Gible'a.
Lokacje warte uwagi? Jak bierzesz Chimchara, to w lesie Etherna będziesz miał osobę do przeprowadzenia przez las, która będzie Cię cały czas leczyła. Tam jest dużo roślinnych/robaczych poksów, więc dla ognistego/latającego to raj do expa. Podobna sytuacja w Wayward Cave i Iron Island (raj do expienia ziemnych, wodnych, lodowych, roślinnych).

Pozdrawiam i powodzenia Smile

Linki o expieniu: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Experience
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L...ience_type