Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Wiek bohaterów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zastanawiało was kiedyś, ile lat mają bohaterowie?
Ash zaczynał podróż mając 10. Mimo niskiego wzrostu (czemu on nie rozwija się fizycznie?), powinien mieć już to 14-15 lat. Tak samo Brock - 20? Mist, Dawn i May są zapewne w wieku Asha.
Any help?
Było już kiedyś mówione, że bohaterowie w anime się nie starzeją. Nawet na początku BW było powiedziane, że Ash ma 10 lat
Rok 1997 - Ash ma 10 lat
Rok 2010 - Ash ma 10 lat.
Bezsens, ale tak już bywa w serialach animowanych.
Gdyby bohaterowie mieliby się starzeć to musieli by też zmieniać swój wygląd.
Co za tym idzie dzieciaczki dla których jest robione anime nie utożsamiałyby się z głownymi bohaterami i mówiłyby, że to jest "gupie".
Prawda jest taka, że serial jest ciągle robiony do 10latków i autorzy nie przyjmują do wiadomości, że widzowie mogą się jakimś cudem starzeć.
A jeśli chodzi o wzrost to z Ashem jeszcze nie jest tak źle skoro i tak jest wyższy od wielu emerytów.
Co do tematu to May i Dawn też mają po 10 lat, Brock ma chyba 15, a Misty jest chyba trochę starsza od Asha.
A tak w ogóle to tylko mi się wydaje że dziesięcioletnie dziewczynki w Pokemonach są nazbyt rozwinięte jak na swój wiek?Tongue Nie jedna 18-nstka pozazdrościłaby kształtów May.Big Grin Jak na moje oko to wyglądają co najmniej na 14. Chociaż wiem, że to Japonia a tam jest inny poziom rozwoju, ale mimo to mi to nie pasuje.

Pozostaje jeszcze sprawa Maxa który chyba ma cos koło 8 lat, a jest zanadto dojrzały psychicznie.
Jesli chodziłoby o wygląd i zachowanie to moje typy byłyby takie: Ash-12, Misty-14, May i Dawn-13, Brock,-15/16, Max-10.
Trzeba też wziąć pod uwagę to, że pokemona podobno dostaje się w wieku 10 lat, a May i Dawn dostali go w późniejszych seriach, a (no oczywiście nie w ANIME) Sato by przez ten czas trochę się postarzał. Ale ja bym obstawiał: Ash - 17 lat, Brock - 20-22 lata, Misty - (aktualnie) gdzieś w tym wieku co Brock, May - 15-16 lat, Dawn 13-14. Wiem, to na pewno nie wchodziłoby w grę gdyby Sato miał 17 lat, ale ja jakoś tak bym obstawiał. A Iris i Dento to sam nie wiem.
Może gdy wystartowały pierwsze odcinki Pokemona wiek miał jeszcze znaczenie ale teraz najnowsze serie są produkowane głównie dla małych dzieci którym nie specjalnie zależy na wieku bohaterów.
Warto podkreślić, że Pokemony to nie moda na sukces i myślę, ze jak by Ash miał mieć 20 lat to serial stracił by swoje walory
Dilorian , co do May się w części zgadzam , jest lekko nazbyt rozwinięta jak na wiek ,ale z tymi osiemnastkami to tak pół na pół. ^^

Sądzę ,że mimo wszystko niektórzy czepiają się wieku ,a sądzę ,że gdyby bohaterowie się starzeli, to wielu przestałoby oglądać to Anime. Jednym z Uroków tego Anime są w końcu młodzi bohaterowie .
Według mnie , 1 seria to tak ok. 4 miesiące .
(6.02.2011, 18:07)Chapp napisał(a): [ -> ]Warto podkreślić, że Pokemony to nie moda na sukces i myślę, ze jak by Ash miał mieć 20 lat to serial stracił by swoje walory

Chyba, że zmienialiby głównego bohatera co serię/co zdobycie tytułu mistrza.

Kto wyszukuje się realizmu w anime?;p Tu ludzie się nie starzeją, "wiek" (przenośny) można określić dojrzałością danej osoby.
Moje 3 gr:

Chcialbym dodać, że Ash w jednym odcinku obchodzil 11 urodziny (tzn zrobił imprezę dla pikachu, z okazji 1 rocznicy ich poznania, jakis tam odcinek specjalny). A może Ash przenosi sie w czasie za pomocą celebiego? Chociaż jakby się przenosił w czasie, to dalej powinien się starzeć Dodgy. Możliwe, że w każdym regionie inaczej liczy się wiek Exclamation (lol).

I jeszcze jedno. Jak dla mnie, to anime nie jest kierowane do 10latkow, raczej do malych dzieci 1-6,7 a niektóre dzieci 8-10 oglądają i mimo wszystko pamiętają trochę wiecej niż pikaciu i totodajl i dżi es bol(przykłady z 2 generacji).

Arinald
(6.02.2011, 18:07)Chapp napisał(a): [ -> ]Warto podkreślić, że Pokemony to nie moda na sukces i myślę, ze jak by Ash miał mieć 20 lat to serial stracił by swoje walory
(6.02.2011, 18:41)Jokobo napisał(a): [ -> ]Sądzę ,że mimo wszystko niektórzy czepiają się wieku ,a sądzę ,że gdyby bohaterowie się starzeli, to wielu przestałoby oglądać to Anime. Jednym z Uroków tego Anime są w końcu młodzi bohaterowie .
Według mnie , 1 seria to tak ok. 4 miesiące .
Starszy bohater dla fanów nie jest żadną przeszkodą, jeśli to lubi to wiek nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o innych "fanów" czyli dzieci oglądające i znające tylko DP z DXD, to one w większości zapomniały by o tym anime gdyby przerwano jego emisję, na jego miejsce znaleźliby sobie nowych idoli. Dla nich to po prostu kolejna kreskówka w całej ich stercie.
Może 20 letni bohater to przesada, ale gdyby Ash w każdym regionie starzał się o rok to teraz miałby 14 lat i byłoby to bardziej prawdopodobnie niż 10latek wędrujący po świecie bez niczyjej opieki. A nawet gdyby był jeszcze starszy to przecież bohaterowie innych seriali dla dzieciaków są jeszcze starsi, a i tak cieszą się popularnością. Każdy przecież kojarzy Spidermana, Batmana itp. Oni nie mieli po 10 lat a i tak mieli oglądalność. Wystarczyłoby tylko żeby serial spoważniał i zrobił się mniej dziecinny, to na pewno przyniosłoby nowych widzów.
Ale to tylko takie nasze gdybanie i propozycje, bo wiadomo że i tak się to nie spełni. Tylko nie rozumiem po co znowu wprowadzenie wątku, że Ash ma 10 lat. Skoro zostało to powiedziane w pierwszym odcinku to po 13 latach nie ma sensu tego powtarzać. To tylko wprowadza w błąd widza. Moim zdaniem lepiej byłoby to przemilczeć, a każdy by sobie dopowiedział ile Ash ma lat.
(6.02.2011, 18:41)Jokobo napisał(a): [ -> ]Dilorian , co do May się w części zgadzam , jest lekko nazbyt rozwinięta jak na wiek ,ale z tymi osiemnastkami to tak pół na pół. ^^
Znam osiemnastki, które wyglądają młodziej od May Tongue.
Ale w tym animcu każdy jest wyrośnięty. Kto widział tak wyglądających 10latków? Nikt.
(6.02.2011, 22:56)arinald napisał(a): [ -> ]Chcialbym dodać, że Ash w jednym odcinku obchodzil 11 urodziny (tzn zrobił imprezę dla pikachu, z okazji 1 rocznicy ich poznania, jakis tam odcinek specjalny)
Odcinek Pikachu i Pichu z filmu trzeciego. Tylko, że tam była mowa tylko o rocznicy. Nie wiadomo o której. Ale to jednak świadczy, ze minął przynajmniej ten jeden rok i że Ash ma minimum tych 11 lat.
(6.02.2011, 22:56)arinald napisał(a): [ -> ]trochę wiecej niż pikaciu i totodajl i dżi es bol(przykłady z 2 generacji).
W polskiej wersji był "Gizbol" nie "Dżi es". Big Grin I chwała Bogu.
Ash się zmienia (nie mam na myśli samych ubrań) , jednak w większości te zmiany są zauważalne w psychice postaci , tak jak i innych bohaterów . Możliwe też , że Twórcy mają zamiar jeszcze dłużej tworzyć Pokemonki ,a w końcu , gdyby Bohater miał już 14 lat (Tak 1 rok na 1 Region) , to stałby się bardziej poważny, a to w końcu jest "bajka" (wiadomo raczej , czemu ująłem to w cudzysłów ) dla dzieci , które lubią oglądać czyjeś wpadki itp. ^^

Dilorian , tak z innej strony, to dobre tłumaczenie Pokemona masz. Smile
Kiedyś liczyłem wzorując się na wypowiedziach narratora pod koniec każdego regionu i wyszło mi, że Ash miałby jakieś 14,5-15 lat.
Sprawę rozwiali mówiąc w 1 odcinku BW, że Ash ma nadal 10 lat.

Jest to załamanie całej logiki czasowej w anime, działanie bardzo niedobre... powinni coś z tym szybko zrobic, choc słowa raz powiedzianego już nie da się zmienic...
Ash rzeczywiście powinien miec MINIMUM 15 lat...

po drugie, bohaterowie przeginaja też w drugą stronę - Ash też nie wygląda na to, jakoby miał 10 lat, bardziej na wczesnego gimnazjalistę. Tak samo z Dawn, ogólnie i ona i Ash mają zbyt dojrzałe wypowiedzi jak na 10latków...
*kopu kopu Big Grin*

Tak, zgadzam się, że Ash i Dawn mają zdecydowanie zbyt dojrzały wypowiedzi jak na swój wiek. Inna sprawa, że w animu pokemą wiek jest rzeczą względną. Tak, to oczywiste, że w BW twórcy zaliczyli ostrego faila, mówiąc, że Satoshi ma wciąż 10 lat, ale ja tam mam swoją teorię i jej się trzymam - wiek postaci określa się na podstawie jej zachowania, ewolucji charakteru, i innych tego typu rzeczy.

Dobra, odkopałem, odchodzę w zapomnienie xD
Skoro już mowa o wieku. Ciekawi mnie też ile lat żyją pokemony.

Moim zdaniem wiek bohaterów nie ulega zmianie właśnie z tego powodu. Prawda jest taka,że gdyby Ash miał się starzeć. Dotyczyć to musiałoby także pikachu i wszystkich innych. A co za tym idzie możliwej ich śmierci. Jeżeliby założyć, że pikachu jest gryzoniem. Prawdopodobnie żyłby około 5-10lat.

IMO dobrze,że czas w tym anime nie ulega zmianie. To nie byłyby już te same "Pokemony".
Stron: 1 2 3