Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: USUM/SM - Dyskusje Ogólne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ogólny wątek dotyczący o grach Pokemon Sun/Moon Dyskusje/Spekulacje/Teorie i wszystko związane z 7 generacją.
To ja zacznę od nowego ragionu. Wiele osób twierdzi że mały i wiele osób twierdzi że to nie cały region, a jeszcze trochę uważa że przedostaniemy się do jakiegoś starego regionu. Ja jestem w tej drugiej grupie. Dlaczego? Na widoku regionu którym zostaliśmy uraczeni są różne budynki więc mniej więcej widać co i jak. Jednak brakuje mi tam jednego o którym było wiele spekulacji dotyczących właśnie regionu ten gym/akwarium/muzeum nie widzę go na mapie co mnie skłania do teorii że skoro już jesteśmy prawie pewni iż wzorowany na Hawajach to całość będzie się skladala z kilku wysp i na jednej z nich ten budynek na pewno się pojawi.
Pierwsza teoria, jaka przyszła mi na myśl, podczas oglądania trailera S/M:

To prawdopodobnie matka protagonisty...
[Obrazek: UjaYUqk1-640x360.jpg]

jest ona trochę podobna do Shauny:
[Obrazek: shauna-battle-entry.png]

Protagonista natomiast przypomina Calema z XY:
[Obrazek: z2YZPby-640x385.png]
[Obrazek: Calem-Pokemon-248309-large.jpeg]

Jak zapewne wszyscy wiemy, w XY mieliśmy ciekawy wątek w Parfum Palace. Co więcej, w post game Shauna po wymianie startera, stwierdza, że chciałaby wyruszyć do innego regionu. Chyba tylko ja widzę podobieństwo modelu kobiety z Shauną (nawet uśmiech mają podobny), ale załóżmy że to dorosła Shauna (która była zainteresowana głównym protagonistą) i przeprowadza się po latach z synem do Aloli.
Jeśli moja teoria się sprawdzi, to jest duża szansa na zakończenie podróży Asha w Kalos. Bardzo silny skład, z potężną formą Greninjy oraz shipping wskazuje na to, iż ma szansę wygrać ligę i związać się z Sereną, a podróż po regionie Alola rozpocznie ich dziecko. Big Grin Chociaż nie jestem co do tego pewny, gdyż możliwe, że to nadinterpretacja, a model kobiety tylko nawiązuje do poprzedniej generacji. Tylko pozostaje pewna kwestia, o której wspominał Masuda: Wszyscy oczekiwali wersji Grey, a wydano sequel, tak jak wersja "Z" została pominięta i zapowiedziano Sun i Moon.
przypomnijcie mi ile razy te wasze spiskowe teorie że, no nie wiem, malva to tak naprawdę ash ketchum który przeniósł się na grzbiecie palkii do lujwiejakichczasów i na którym użyto dawn stone żeby zamiast siura miał bimbały się sprawdziły xD

chce tylko poinformować że ten kot jest zajebiście brzydki xD i pewnie zrobią z niego fire/fighting, bo dawno nie było
E-tam. Naciągana teoria z tą Shauną. Na moje oko poza karnacją nie ma żadnego podobieństwa. Mają zupełnie inne brwi i inny kolor włosów. Poza tym, wydaje się, że matka będzie miała wiecznie zamknięte oczy jak Brock.
(11.05.2016, 14:17)MagicMuppetMan napisał(a): [ -> ]E-tam. Naciągana teoria z tą Shauną. Na moje oko poza karnacją nie ma żadnego podobieństwa. Mają zupełnie inne brwi i inny kolor włosów. Poza tym, wydaje się, że matka będzie miała wiecznie zamknięte oczy jak Brock.

Pewnie, że naciągana, ale lubię spekulować. Byłoby miło, gdyby okazało się jak postacie z XY już dorośli i mieli ułożone życie. W każdym razie to GF, co generację starają się łamać schematy. Wink
Ja bym raczej stawial ze to ciotka protagonisty czyli matka (albo zona?) tego Kikui ktory nazywa nas kuzynem.
A propos spekulacji. Tak sobie wczoraj z bratem gadaliśmy o owym zwiastunie i jak już obaliliśmy flaszkę przyszedł mi do głowy absurdalny pomysł, że okładkowe legendy nie są wcale legendami a megaewolucjami Pyroara i Noiverna.
^Widać, że pomysł powstał po obaleniu flaszki xD

Dla mnie legenda okładkowa Moon wygląda na... cóż, Moonyveltala ;-; Fajnie wygląda, ale mogli się jakoś bardziej wysilić pod względem designu księżycowego stwora. Mnie kupił lew z Sun. Tak samo jak litten (w końcu koci starter! I to ognisty! Alleluja! Chociaż patrząc na jego kolorystykę to w późniejszych ewolucjach spodziewam się typu fire/dark).
Z pozostałych starterów podoba mi się też Sowa, ale sama foczka jest jakaś... nudnawa. Ile to już wodnych fokopodobnych stworów mamy? Dużo. Za dużo. Ale mam nadzieję, że zmienię o nim zdanie- na początku nie lubiłam Froakie, a teraz kocham Greninje, więc... no.

Czytałam za to plotki, że ponoć będzie można przesyłać pokemony z red/blue/green do sun/moon przez pokebank, oraz to, że w grze będziemy mieć styczność z Lavender Town- ale to ostatnie to zapewne tylko dziki wymysł.

Podoba mi się za to nowa grafika (inna perspektywa!), TE DŁUGIE NOGI POSTACI, i o ile się nie mylę, w końcu będzie widać trenera podczas walki!
Się nie mogę doczekać premiery.
(11.05.2016, 17:23)MagicMuppetMan napisał(a): [ -> ]A propos spekulacji. Tak sobie wczoraj z bratem gadaliśmy o owym zwiastunie i jak już obaliliśmy flaszkę przyszedł mi do głowy absurdalny pomysł, że okładkowe legendy nie są wcale legendami a megaewolucjami Pyroara i Noiverna.

Tak to jest z obcowaniem z napojem wysokoprocentowym. Tongue
Będąc szczerym, przyznam że Solgaleo wygląda jak fuzja Terrakiona, Entei i Pyroara.
Lunaala zaś, niczym owoc ze związku Olimpii z Crobatem. I tak są w miarę w porządku, ciekawiej się prezentują niż Xerneas i Yveltal, które pod względem oryginalności były nijakie. Ta parka kojarzy mi się z Dialgą i Palkią.
(11.05.2016, 18:51)Tokusa napisał(a): [ -> ]Czytałam za to plotki, że ponoć będzie można przesyłać pokemony z red/blue/green do sun/moon przez pokebank

Jako (przyszły) informatyk/programista stwierdzam, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale równocześnie (tym bardziej jako informatyk) za dużo roboty i już lepiej zająć się lokacjami czy modyfikacją mechaniki.
(11.05.2016, 17:23)MagicMuppetMan napisał(a): [ -> ]A propos spekulacji. Tak sobie wczoraj z bratem gadaliśmy o owym zwiastunie i jak już obaliliśmy flaszkę przyszedł mi do głowy absurdalny pomysł, że okładkowe legendy nie są wcale legendami a megaewolucjami Pyroara i Noiverna.

W sumie przy oglądaniu trailera megaevo Pyroara mi się od razu skojarzyło. Ogólnie to jestem ciekawy jak to wszystko będzie wyglądać. Może wydadzą jakieś demo, przynajmniej fajnie by było.
(11.05.2016, 21:46)Loxiney napisał(a): [ -> ]
(11.05.2016, 18:51)Tokusa napisał(a): [ -> ]Czytałam za to plotki, że ponoć będzie można przesyłać pokemony z red/blue/green do sun/moon przez pokebank

Jako (przyszły) informatyk/programista stwierdzam, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale równocześnie (tym bardziej jako informatyk) za dużo roboty i już lepiej zająć się lokacjami czy modyfikacją mechaniki.

to nie plotki, bo było potwierdzone na 1 trailerze, kiedy dopiero ogłosili sun and moon .-.
Cóż, pierwszy trailer oglądałam jedynie w wersji japońskiej, a o przesyłaniu wiem jedynie z komentarzy na facebooku więęęc wolałam rzucić, że to plotka, niż najprawdziwsza prawda 8D
(11.05.2016, 21:46)Loxiney napisał(a): [ -> ]

Obstawiam że chodzi tu o przesyłanie z wersji tych gier dostępnych w eshopie (chyba red blue i yellow są dostępne ale nie mam pewności), a to już całkiem niezbyt skomplikowane, jedyną trudnością mogą być wszelkie sprawy ability, naturek i innego sytemu iv/ev, ale to da się załatwić choćby przez nadawanie takich własności w sposób losowy przy przenoszeniu z gry do banku, przez odpowiedni program.