Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Wyczerpana bateria wewnetrzna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kochani, czy wyczerpana bateria wewnetrzna uniemozliwia normalne zapisywanie gry? Wiem, ze wplywa glownie na wyrastanie berry, ale zresetowalam ostatnio Saphir i zaczelam przechodzic od nowa - jestem PEWNA ze zlapalam Lotada, wytrenowalam go az znal Absorb i schwytalam tez Raltsa. To bylo dwa dni temu. Dzisiaj wlaczam gre - zapis znacznie wczesniejszy, ani Lotada ani Raltsa nie mam, niepokonany nawet pierwszy Youngster na tej drodze w lewo od pierwszego Pokecenter. I teraz sie zastanawiam - po raz pierwszy w zyciu wylaczylam gre bez jej zapisywania, czy po prostu gra traktuje zapisywanie stanu gry przeze mnie wybiorczo?
O ile mnie pamięć nie myli sejwy są na pamięci fleshowej więc bateria nie ma z tym nic wspólnego. Chyba Ci się zapomniało po prostu Big Grin
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Przeszłam RSE na wyczerpanych bateriach i nigdy nie miałam z nimi problemu. Może za wcześnie wyłączyłaś Game Boya?
Czyli jednak starosc i amnezja mnie juz dopada ^.^' Dzieki wielkie za pomoc
(14.04.2016, 11:56)Nilson napisał(a): [ -> ]O ile mnie pamięć nie myli sejwy są na pamięci fleshowej więc bateria nie ma z tym nic wspólnego. Chyba Ci się zapomniało po prostu Big Grin
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Dokładnie, wyładowana bateria w grach 3 geny wpływa tylko na zegar i jagódki w grze, save działa nawet bez tego.
W ogole to mam wrazenie, ze baterie w grach na GBA sa slabsze od tych na GBC. W moich Goldach nigdy sie nie wyladowaly Tongue
(14.04.2016, 15:54)Mariiija napisał(a): [ -> ]W ogole to mam wrazenie, ze baterie w grach na GBA sa slabsze od tych na GBC. W moich Goldach nigdy sie nie wyladowaly Tongue

A nie jest tak, że w grach z 2 i 3 geny jest ten sam model baterii? Może po prostu podtrzymywanie zegara w R/S/E jest bardziej wyczerpujące dla baterii Huh
To może ktoś tu ma pomysł, co spowodowało, że moje Emeraldy zdechły? Skoro wyczerpana bateria wewnętrzna nie wpływa na zapis, to co się z nimi stało, że zapis resetował się do zera, jakby go w ogóle nie było?
Na razie trzyma mi zmiany, zobaczę, co będzie jutro Wink

A na razie świeczka dla wszystkich gier zmarłych przez wyczerpaną baterię i stracone w ten sposób poki [ ' ]
@Veill
A te twoje Emeraldy to aby na pewno oryginalne były? Podróbki gier na GBA to istna plaga, sama ze dwa razy o mało się na nie nie nacięłam, a one właśnie podobno mają takie dziwne problemy z zapisem.
Gdzies jakas godzine temu czytalam, ze po wieeelu latach i intensywnym graniu istotnie moze zuzyc sie ta pamiec flashowa, ale wtedy komunikat jest zupelnie inny niz przy wyczerpaniu baterii czy przy fejkach usprawiedliwiajacych usuniete zapisy.

EDIT: Screeny takiego komunikatu, ponoc zle przetlumaczonego z japonskiego.
[Obrazek: Screenshot_2016-04-14-23-30-18_zpsirf2goxk.png][Obrazek: Screenshot_2016-04-14-23-40-45_zpsb8ffkfbk.png]
W sumie, to nie wiem, czy to był oryginał, bo kartridż już dawno się rozpadł (GBA zresztą też, ale to długa historia). Fakt, raz po przejściu ligi mi się skasował zapis, potem jakiś rok później wszystko siadło. Co prawda sprawdzałem wtedy, czy to oryginał, i niby wszystko było okej, ale kto wie. Może po prostu jakaś felerna sztuka. Chociaż sklep, w którym aktualnie się zaopatruję w gry na DS'a prowadził też kiedyś sprzedaż takich klejnotów jak Light Platinum i Shiny Gold na kartridżach, z tym, że zawsze informowali, że to podróba.
Jak po prostu skasowal ci sie zapis, bez zadnego komunikatu, to chyba to byl bardzo dobry fejk.