Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Shuffle - patch 1.2.14
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rozpoczął się nowy tydzień, co oznacza kolejny patch dla Pokémon Shuffle i garść nowości z tym patchem związaną. Standardowo gra po wybraniu opcji Check In zaktualizuje się do najnowszej wersji 1.2.14.

Ale do rzeczy: na początek warto wspomnieć o zakończeniu powtórkowego eventu z Mega Venusaurem. Po zalogowaniu się do gry uczestnicy wydarzenia otrzymają nagrody adekwatne do ich pozycji w rankingu. Aby odebrać nagrodę należy użyć opcji Check In do 7 września.

[Obrazek: venusaurite.jpg]

Następnie, dostępne są dwa nowe eventy. Pierwszy umożliwia zdobycie legendy z regionu Johto - Lugii. Nie będzie to proste zadanie, biorąc pod uwagę wysoki catch rate legendy oraz fakt, że na jej pokonanie mamy zaledwie 30 sekund. Event ten dostępny jest przez dwa tygodnie, do 14 września.

Drugi event jest dość niestandardowy. Pozwala on złapać trawiastego Carnivine'a, mamy na to tylko minutę. Nietypowy jest fakt, że w ramach tego eventu wszystkie przedmioty są darmowe, kluczem do pokonania tego stworka jest zatem nie tylko odpowiednia kombinacja posiadanych Pokémonów, ale również rozsądne użycie dostępnych itemów. W opisie wydarzenia napisane jest, że będzie trwał on do 12 września, jednak niżej przedstawiona grafika pokazuje co innego, ciężko zatem podać datę zakończenia wydarzenia.

[Obrazek: lugiaevent.jpg] [Obrazek: carnivinestage.jpg]

Oprócz tego powraca Pokémon Safari. Codziennie przez 14 dni złapać będzie można jednego z dostępnych stworków: Spinda (szansa na pojawienie się 30%), Cherubi (30%), Cherrim (6.7%), Carvanha (30%), Sharpedo (3.3%). Jest to kolejny powtórkowy event, co tłumaczy fakt, że to jedyna możliwość na złapanie powyższych stworków.

Na koniec, przypomnę o trwającym jeszcze 4 dni evencie Rayquazy. Smoczą legendę z Hoenn należy złapać w 20 ruchach i jest to jeszcze jeden powtórkowy event, podobnie jak poprzedzające go eventy Kyogre'a i Groudona.

[Obrazek: rayquazaevent2.jpg]

Zgodnie z przewidywaniami Chicorii w komentarzach pod newsem, w przyszłym tygodniu do zdobycia będzie Sharpedonite. Ma to związek z aktualnym Pokémon Safari, w którym można złapać Sharpedo.

Ponadto, Pokémon Shuffle Mobile kontynuuje ekspansję - gra dostępna jest na iUrządzenia w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i niektórych europejskich krajach. Jeśli wybranym krajem jest Polska - dajcie znać w komentarzach!
Event z Carnivenem nie jest niczym dziwnym. Darmowe użycie przedmiotów było dostępne także u Wobbuffeta, tylko to była turówka, nie czasówka. Poza tym wtedy na oficjalnej stronie była mowa, że ten typ eventu wróci dwa tygodnie po zakończeniu Wobby'ego.
Bardziej zaskakujące jest to, że oba eventy są czasowe. Lugia bardzo cieszy, bo to potężny latający Pok, w sam raz na Sky Blast Team, brakuje tylko Mega Pidgeota do pełni fruwającego szczęścia. Poza tym ma przydatną zdolność Eject+. Nic tylko się cieszyć.

Natomiast powtórka z Safari #1 oznacza jedno, najprawdopodobniej za tydzień czeka nas konkurs z Mega Sharpedo. Spodziewam się kolejnego zalewu Pixie Power teamów.
Edit: a jednak już potwierdzone info. Za tydzień Mega Sharpedo!
Nie no, dla mnie jest trochę przesadą grać w to i na konsoli i na telefonie xD
Są osoby, które grają w tę grę na kilku 3DS-ach, tych to ja dopiero nie rozumiem, bo mobilna wersja trochę się różni, z tego, co słyszałam jest większym wyciskaczem kasy. Ale to nic dziwnego. Gracze typowo smartfonowi są dużo bardziej skłonni do wydawania prawdziwej kasy w grach free2play. W końcu skądś się biorą te ogromne zyski z gier komórkowych.
W razie wu, Pokemon Shuffle już można pobierać z AppStore Smile Waży ok 80 mb.
Cytat:Nie no, dla mnie jest trochę przesadą grać w to i na konsoli i na telefonie xD
Oj tam, oj tam. Niektórzy są w stanie kupować obydwie wersje gier (np X i Y), żeby móc wzajemnie między nimi wymieniać Poki i uzupełniać Pokedex Big Grin
(31.08.2015, 10:53)onlyjuve napisał(a): [ -> ]Nie no, dla mnie jest trochę przesadą grać w to i na konsoli i na telefonie xD
Pozdrawiam :T

Wersja na telefon jak na razie się niczym nie różni poza paroma dodatkowymi możliwościami pobrania pieniążków od gracza. Przykładowo można powtórzyć walkę z Meowthem tego samego dnia jeżeli zapłacimy za to.
(31.08.2015, 11:33)Brookens napisał(a): [ -> ]W razie wu, Pokemon Shuffle już można pobierać z AppStore Smile Waży ok 80 mb.

Na którym urządzeniu? Bo na iPada nie ma.

Edycja: Jednak pojawiło się.
Mi wyświetliło z samego rana na iPhonie. Na Pada pobiorę, jak wrócę na chatę z roboty.

EDIT : Pobrane równiez i na ipada. IMO, Shuffle mobile o wiele lepiej prezentuje się od 3DS-wej wersji. Szczególnie na tablecie. Przede wszystkim granie w czasówki jest o wiele wygodniejsze - co przekłada się na mniejszy poziom trudności. Lucka zrobiłem z jakimiś syfiastymi Espurrem, Pidgeyem i czymś tam jeszcze w nieco ponad minutę - podczas gdy na konsolce miałem wyścig z czasem. Krótko pisząc - dobry przekład Smile