Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Nie żyje Satoru Iwata
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po długiej walce z rakiem zmarł prezes Nintendo - Satoru Iwata. Miał 55 lat.

[Obrazek: satoru_iwata_nintendo_001.jpg]

"Video games are meant to be just one thing. Fun. Fun for everyone!"

Urodzony 6 grudnia 1959 roku w japońskim Sapporo, Iwata od dzieciństwa wykazywał zainteresowanie grami, a po zakończeniu edukacji związał się z firmą HAL Laboratory, blisko współpracującą z Nintendo. Wśród jego dzieł można wymienić serie Kirby i EarthBound, pracował także nad niektórymi odsłonami serii Pokemon (m.in. nad bardzo udanym Pokemon Stadium). Od chwili dołączenia do Nintendo w 2000 roku szybko awansował, by w 2002 roku zostać prezesem firmy. To właśnie Iwata wspierał powstanie dwóch bardzo udanych urządzeń japońskiego giganta: przenośnego Nintendo DS oraz Wii. Nie można też zapomnieć, że Japończyk przyłożył rękę do powstania gier z cyklów Super Mario, The Legend of Zelda czy Animal Crossing.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=92907
Och, szkoda Sad ciekawe kto zostanie nowym prezesem?
szkodaSadwspoczywaj w spokoju.
Autentycznie zrobiło mi się smutno, kiedy o tym przeczytałam na innej stronie. I to nie tyle kwestia tego, że to prezes Nintendo, co tego, że ten człowiek budzi u mnie ogrom sympatii. Nie lubię oceniać ludzi, których nie znam, ale w tych wszystkich Directach z nim, które oglądałam, sprawiał wrażenie kogoś przesympatycznego, a takich ludzi nie mogę nie lubić i nie cenić, także śmierć ich zawsze wzbudza u mnie pewien smutek. Ciężko mi teraz uwierzyć w to, że nigdy już nie zobaczę żadnego Directa z panem Iwatą i nie usłyszę jego cudownego japońsko-angielskiego. Bo naprawdę Directy lubiłam oglądać także ze względu na niego i tę nintendowską autoparodię. Wielu hejtuje ostatni Direct E3, a dla mnie to była świetna rozrywka i wcale nie żałuję poświęconego mu czasu. Bo nie oczekiwałam zasypu gier, w które i tak najprawdopobniej nigdy nie zagram, nawet jeśli mnie zainteresują, bo mnie nie stać na kupienie wszystkiego, co mi się podoba, ale tego nintendowego poczucia humoru. I to dostałam, muppety były świetne. A brak Pokémonów z głównej serii był dla mnie tylko plusem, bo to może oznaczać, że nie wyjdą zbyt prędko i na pewno nie w tym roku. A ja chcę sobie trochę odpocząć od nich, by porządnie zatęsknić i dostać jak najlepszy produkt.

Trudno mi w to uwierzyć, od dłuższego czasu było wiadomo, że pan Iwata chorował na raka, lecz z tego, co do nas docierało, można było wywnioskować, że jego stan nawet jeśli się nie poprawiał, to na pewno nie pogarszał. Ta wieść przyszła tak nagle.
Bardzo podoba mi się cytat z pierwszego postu, ale ja bym powiększyła czcionkę, jaką został zapisany, bo w pierwszym momencie wcale go nie zauważyłam.

Pozwolę sobie jeszcze dać link do newsa o tym na cdaction.pl http://www.cdaction.pl/news-42052/satoru...-zyje.html, gdyż tam wśród kondolencji różnych ludzi z branży, są obecne również słowa Junichiego Masudy. I myślę, że każdy fan Pokémonów powinien je przeczytać.
(13.07.2015, 9:44)Krichower napisał(a): [ -> ]Och, szkoda Sad ciekawe kto zostanie nowym prezesem?

As a result, the following two Representative Directors remain at the company.
Genyo Takeda (Representative Director; Senior Managing Director)
Shigeru Miyamoto (Representative Director; Senior Managing Director)

http://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2015/150713e.pdf
Warto też przypomnieć, że to jemu zawdzięczamy ostateczny kształt Pokemonów drugiej generacji - pierwotnie Johto nie mieściło się na kartrige'u, a pan Iwata przekształcił kod tak, że zostało wolne miejsce, dzięki czemu dostaliśmy jeszcze Kanto.
Człowiek, który włożył Kanto do Gold/Silver, gdy sami deweloperzy byli przekonani że nie ma wyjścia aby zmieścić cały drugi region w jedną grę. Mistrz, który uczynił nasze dzieciństwo takie jakim było.

Do zobaczenia w niebie.
Szkoda, że musieliśmy go już pożegnać :'(

takim go zapamiętamy Smile jajcarz był i dobry chłop. Właściwy człowiek na właściwym stanowisku.
Szkoda Sad Wciąż mam Pokemon Stadium, naprawde, świetna robota. Spoczywaj w pokoju.
♤Nie mam bladego pojęcia kim on jest, a raczej, nie miałem. Trochę szkoda mi go. Ma bardzo miłą twarz.