Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Pokemon SS, poke transfer i chęć posiadania Gengara
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim.
Tak jak w temacie. Chciałem się zapytać czy mogę zrobić ewolucję hauntera w Gengara za pomocą usługi poke transfer? Po pierwsze nie mogę korzystać z WiFi bo są inne standardy zabezpieczenia których jak wiem soul silver nie ogarnia. Nie mam drugiego 3dsa żeby się z kimś wymienić.
Chodzi ci o wysłanie Hauntera z SS do pokebanku i z powrotem aby ewoluował?
Nie przejdzie, jak raz wyślesz do pokebanku to potem będziesz mógł już go wysłać tylko do OR/AS/X/Y.
Znaczy nie wiem czy do pokemon bank bo on dotyczy tych najnowszych pokemonów. Poke transfer ma zajmować się tymi starszymi wersjami.
Ten filmik widziałem i dzieciak jakoś ewoluował swojego poka : https://youtu.be/YVg9gioa-N8
Usługi sieciowe dla gier z Ds-a już dawno nie działają. Poketransfer polega na wysłaniu pokemonów z gier 4. generacji do gier 5. generacji przy pomocy dwóch konsol. Nie sprawi to, że hunter ewoluuje. Obecnie ewolucję można zrobić wyłącznie przez zwykłą wymianie między dwiema grami na dwóch konsolach, nie ma innej metody.
Trik z filmika akurat znam, bo sama parę poków wyewoluowałam w ten sposób... Problem w tym, że ten trik nie ma nic wspólnego z PokeTransferem, korzysta po prostu z GTS a raczej glitcha jaki w tymże występował w grach IV generacji (a przynajmniej remakach Johto). A GTS dla IV i V generacji jest już po prostu niedostępny od ponad roku, bo wtedy wyłączono wszystkie usługi sieciowe dla gier na DS (padła firma która to obsługiwała czy coś takiego), zresztą nawet gdyby działał dalej to wymagałby połączenia z Wi-Fi które jak sam przyznajesz jest dla ciebie nieosiągalne. Co do Poke Transferu, nie jestem pewna czy on indukuje ewolucję u poków które ewoluują przez wymianę (nie sprawdzałam, a na bulbie nie widzę takiej informacji, choć technicznie to jest zmiana trenera jak przy normalnej wymianie, więc chyba powinno...), ale nawet gdyby, to PokeTransfer wymaga dwóch konsol (sam piszesz, że nie masz drugiej) i gry z V generacji do której przesyłany jest pok, i nie ma możliwości odesłania go z powrotem do SoulSilvera.

EDIT: Greninja'd
Jeżeli bardzo Ci zależy, możesz poszukać userów mieszkających w Twojej okolicy i posiadających którąś z gier 4 generacji, być może ktoś się znajdzie i Ci pomoże.