Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Pokemon Shuffle V. 1.2.1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: v121.jpg]

Od dziś dostępny jest patch Pokemon Shuffle. Aktualizacja 1.2.1 wymaga ponownego pobrania całej gry z eShopu. Najnowsza łatka naprawia bugi i ulepsza mechanizmy rozgrywki.
No w końcu. Zastanawiałam się, czy ktokolwiek napisze o tym sporym update'cie. Wypadałoby w newsie napisać konkrety, gdyż są to zmiany dość istotne. To ja tam napiszę o najistotniejszych rzeczach, które się pojawiły.

Jeśli chodzi o bugi, to naprawiono błąd z Mega Mewtwo Y, który czasem "gubił" swój mega stone (wtedy kiedy używało się opcji Optimise zamiast wybierać go z listy) i nie pojawiał się przy sortowaniu wg. mega kamyszków.

Dwa, naprawiono błąd z mega ewolucją na planszy z Timburrem, gdzie Pokemony pod blokami nie ewoluowały, co utrudniało przejście poziomu.

Także zablokowano opcję Home Menu na planszach czasowych, uniemożliwiając oszukiwanie. To powinno ucieszyć wszystkich, gdyż także blokuje oszukiwanie podczas rankingów, kiedy te największe rekordy były ustanawiane dzięki temu. Teraz będzie sprawiedliwiej.

Nowości.
Od teraz losowo pojawia się Super Catch Mode, wtedy kiedy zawodzi zwykły Poke Ball bądź Great Ball. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy szansa na złapanie jest bardzo niska, gdyż zwiększa ją ogromnie, na pewno więcej niż dwa razy.
Tu jest przykład, jak to wygląda przy dość wysokim catch rate'cie. Za wiele bonusu nie doszło, ale czytałam o osobie, której z 12% po użyciu Great Balla, wzrosło do 40%. Kosztuje to tyle, ile Great Ball, czyli 2500 monet.

[Obrazek: zlCfzTZXNxQrBBzCGB]

Od teraz pięć serc regeneruje się zawsze, nawet wtedy, kiedy kupuje się dodatkowe. Do tej pory po kupieniu serc odnawiały się dopiero po ich wykorzystaniu. Teraz dodatkowe serca są liczone osobno, a darmowe piątki regenerują się tak, jakby ich nie było. Zwiększa to sens ich kupowania.

Przy mega ewolucjach pojawiają się teraz jakieś cukierki (rare candy?), którymi najprawdpodobniej będzie się karmiło Pokemony z mega stone'ami po to, przyspieszyć ich mega ewolucję. Zgadzałoby się to z liczbami. Tylko jeden cukierek można dać Gengarowi, który megaewoluuje bardzo szybko, a osiem Banette'owi, który potrzebuje bardzo dużo czasu na to.

Poza tym wiadomo, co nas będzie czekało w najbliższym czasie.
W piątek, kolejne czasowe wyzwanie o mega kamień dla Venusaura.
W sobotę Weekendowa Mania Monetowa Meowtha zostanie zastąpiona planszą z Victinim, która ma działać podobnie, tylko że zamiast monet będzie się tam zdobywać ogromne ilości punktów doświadczenia. A monetki mają już pozostać tylko na niedzielę.
Nic nie wiadomo o możliwości złapania Victiniego (jeśli ta plansza ma naprawde działać, jak ta z Meowthem, to tam nie powinno być szans na złapanie go), ale ten Pokemon jest już na liście i podobno ma mieć typ psychiczny i 80 mocy, co wygląda raczej jak kolejny EX Pokemon, a nie zwykły event.

Za niedługo pojawi się event z Giratiną. Będzie miał 18 tur. Tu screen z japońskiej strony.

Dodam jeszcze, że warto każdego dnia pokonywać Shaymina z najnowszego eventu. Codziennie (ale tylko raz) dostaje się tysiąc monet, a dzisiaj można wyciągnąć nawet dwa, pierwszy przed "spaczowaniem" gry, drugi po.
chcę powtórki eventu z Blastoisinitem! :O
Niezmiernie rajcuje mnie plansza z Victinim z uwagi na doświadczenie - większości moich pokemonów brakuje już bardzo niewiele do uzyskania maksymalnego poziomu, a plansze ekspiarskie z Ampharosem, niestety, już nie wystarczają.

Podobnie rajcuje mnie zablokowanie opcji Home, być może to oduczy co niektórych cwaniactwa i sprawi, że konkurencje competetive staną się bardziej sprawiedliwe. Kto wie, może nawet zdołam załapać się na MegaVenusaura za pierwszym podejściem?

Co do eventów, które już kiedyś nastąpiły, to na bank doczekamy się powtórek. Niedawno mieliśmy Rotomy i MegaLucario "od nowa", możliwe że zrobią tak z wszystkimi eventami. Aczkolwiek, nie nastawiałabym się na to szybko - event z MegaBlastoisem był całkiem niedawno, a w międzyczasie pojawiło się trochę eventów, które również muszą powtórzyć.