Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Patch 1.1 do OR/AS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś wypuszczony został patch aktualizujący gry Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire do wersji 1.1. Patch ten zawiera poprawki błędów, m.in. błąd występujący na ekranie tytułowym. Zaktualizowanie gry wymagane jest do grania przez internet. Poprawka zajmuje 271 bloków, czyli około 34 MB.

[Obrazek: oraspatch.png]
Oni już patcha wydali, a my nawet gry nie dostaliśmy...
(25.11.2014, 19:18)Greninja napisał(a): [ -> ]Oni już patcha wydali, a my nawet gry nie dostaliśmy...

Spokojnie, jeszcze tylko 2 dni z dzisiejszym hakiem Smile
Czy jest już potwierdzone, czy patch blokuje dostęp do shiny Zekroma/Reshirama?
nic mi o tym nie wiadomo

[Obrazek: hoenndex.jpg]
taadatada
zauważcie, że w przypadku pokemona który ma mega evo albo primala to jego miniaturka jest wyświetlana o ile było te mega evo widziane
To się nazywa pośpiech wypuścili niesprawdzoną grę.
Ciekawe co by zrobili gdyby nie mogli wypuścić łatki a no właśnie będzie kolejna (będzie wersja 1.2 - w tym tempie kto wie może dobijemy do 2.0).
Asmod - w sensie że nie masz informacji czy nikt nie potwierdził faktu blokowania dostępności shiny?
(27.11.2014, 11:12)KNB1307 napisał(a): [ -> ]To się nazywa pośpiech wypuścili niesprawdzoną grę.
Ciekawe co by zrobili gdyby nie mogli wypuścić łatki a no właśnie będzie kolejna (będzie wersja 1.2 - w tym tempie kto wie może dobijemy do 2.0).

pragne zauwazyc ze i z xy byly bugi i to gorsze przez ktore trzeba bylo resetowac gre (save w jakims konkretnym miejscu w lumiose), ktore sie doczekalo szybkiej latki. ja wtedy cisnalem rowno po pare godzin dziennie i nigdy nie trafilem na ten problem. kolejna osoba znowu robi z igly widly... nawet nie gralas to nie wiesz jak powazny byl ten bug jak czesto sie zdarzal itd.
(27.11.2014, 12:08)sandy97 napisał(a): [ -> ]Asmod - w sensie że nie masz informacji czy nikt nie potwierdził faktu blokowania dostępności shiny?

Nikt nie tego nie potwierdził, z tego co pobieżnie szukałem, potwierdzone poprawki dotyczą błędu na title screenie i jeszcze coś przy wybieraniu języków
Dajcie spokój, praktycznie każda wypuszczona gra ma jakieś bugi, niezależnie od tego ile czasu ją robiono. Jak na razie w każdej Pokemonowej grze można znaleźć całą listę bugów.
(27.11.2014, 14:36)Axel napisał(a): [ -> ]Dajcie spokój, praktycznie każda wypuszczona gra ma jakieś bugi, niezależnie od tego ile czasu ją robiono. Jak na razie w każdej Pokemonowej grze można znaleźć całą listę bugów.

To dlatego ze robili gre w rok!! (Od listopada 2012)
(26.11.2014, 22:49)Asmod napisał(a): [ -> ]nic mi o tym nie wiadomo

[Obrazek: hoenndex.jpg]
taadatada
zauważcie, że w przypadku pokemona który ma mega evo albo primala to jego miniaturka jest wyświetlana o ile było te mega evo widziane

Zakładam, że można samemu edytować tę miniaturkę tak jak 'normalną' grafikę poka w pokedexie X/Y
No ale zobaczymy jutro ; d
Naprawdę śmiać mi się chce, jak ktoś bugi w ORAS wykorzystuje jako argument do tego, że niby były one robione na odpierdziel. D/P, szczególnie japońskich, nic nie przebije w tej kwestii. Już nie wspomnę o kardynalnym bugu w B2W2 z Zoroarkiem w roli głównej.
No i wiadomo, że po wypuszczeniu gry wychodzą na jaw pewne zajączki, bo wówczas trafiają one do miliona rąk, a nie kilkunastoosobowego zespołu plus ewentualnie testerów. Wtedy prawdopodobieństwo znalezienia błędów jest większe.
Znowu ból pupy o to, że w OR/AS są bugi, ponieważ biedny stuff GameFreaka musiał zapierdzielać w łagrach 24/7 bo zły naczelnik generalny Nintendostumbaumfuhrer życzył sobie by gry zostały wydane rok później po X/Y?

Takie sytuacje zdarzały się zawsze (i był "zaledwie rok przerwy" pomiędzy kolejnymi odsłonami gier, i były bugi które siłą rzeczy musiały się zdarzyć), mało tego, jakoś nigdy nie było jakieś wielkiej nagonki na zbugowane gry. Dopiero teraz, kiedy wyszło OR/AS, wszyscy nagle oprzytomnieli i zaczęli snuć teorie spiskowe ze zdarzeń, które w GameFreaku (ba, nie w GF, w całym świecie gier) zdarzały się już... ho, ho temu. Dziwne i smutne zarazem.